QUOTE(diana34 @ 2017 03 15, 15:37)
Leksa rašo , kad iki metu nereikia.. Idomu iš kur tokios žinios
..
Panaudota kokiu atveju ? kas tie tretieji asmenys?
Aš nuomoju TIK fiziniams asmenims
Leksa vadovaujasi Civilinio kodekso 6.478 straipsniu, kurio 1 dalyje nustatyta, jog nuomos sutartis ilgesniam kaip vienerių metų terminui turi būti rašytinė.
Taigi čia yra bendroji norma, kuri gali būti taikoma, jei nėra specialios nuomos rūšies reglamentavimo. Šiuo atveju Gyvenamosios paskirties patalpų nuomai yra skirtas civiliniame kodekse atskiras skyrius.
Jeigu jūs nuomuotumėt kažkokį daiktą, bet ne gyvenamosios paskirties patalpas, tai nuomos sutartis iki vienerių metų galėtų būti sudaryta žodžiu.
Tačiau... Gyvenamosios paskirties nuomos sutartims Civilinaime kodekse yra atskiras skyrius ir būtent gyvenamosioms sutartims galioja mano nurodytas 6.579 straipsnis, kurio 3 dalis numato, kad terminuotos gyvenamosios nuomos sutartis, nepaisant, kas yra jos šalis, turi būti sudaroma raštu.
Pagrindiniai kriterijai yra tie, jog jūs nuomojate gyvenamosios paskirties patalpas ir nuomojate jas tam tikram terminui (nuo .. iki). Taigi kaip nurodyta 6.579 str. 3 dalyje, tokiu atveju nėra svarbu, kas yra sutarties šalys, t.y. ar nuomotojas ir nuomininkas fiziniai ar juridiniai asmenys, gyvenamosios patalpos nuomos sutartis turi būti rašytinė.
Jeigu tai yra jūsų verslas, nuomojate tam tikram terminui, esant mokestiniam patikrinimui būsite paprašyta pateikti rašytines sutartis.
Gvyenamosios patalpos išnuomotos žodžiu gali būti tik tuomet, kai gyvenamosios patalpos savininkas ir nuomininkas yra fiziniai asmenys ir kai nuomos sutartis yra neterminuota.
civilinis kodeksas čia:
https://www.e-tar.lt...48CB/XmJgbEJJPg