Įkraunama...
Įkraunama...

Nuomotojų asocijacija,

QUOTE(Labanoriska @ 2017 02 05, 15:36)
Nežinau kaip kituose Lietuvos miestuose, tačiau Vilniuje , patyrinėjus visus NT internetinius skelbimus , 80 proc. gal net 90 proc. išnuomojami per tarpininkus...

todel kad tarpininkai nesibodedami pakopijuoja tavo skelbima ir reklamuoja kaip savo... tau net nezinant ir nesutinkant ir neprasant tarpininkavimo paslaugos....
gal dabar jau ne taip naglai, dabar buna atvaziuoja net SAVO fotkiu pasidaryt biggrin.gif
nuomoju nesinaudodama tarpininku paslaugomis, kas kart idejus skelbima tarpininkai susoka pirmieji su savo "pagalba" biggrin.gif visad atsisakau, ilgiau nei 3 sav skelbimui neteko kabet, nemanau, kad tarpininkas pagreitintu reikalus. o apie atsakomybe parenkant gyventojus is vis ner ka sneket smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2017 02 05, 16:48)
todel kad tarpininkai nesibodedami pakopijuoja tavo skelbima ir reklamuoja kaip savo... tau net nezinant ir nesutinkant ir neprasant tarpininkavimo paslaugos....


vat butent. Didele dauguma tarpininku skelbimu realiai netikri.
paprasta istorija. Pas mano teta atejo (isiprase) pazistama is svecius, kuri ir buvo tokia tarpininke. Pasedejo, kavos isgere ir isejo. Teta nieko nepastebejo. Po keliu dienu mano pussesere skambino savo mamai ir klausia kodel buta parduoda. Pasirodo, kad is foto pazino. 2 skelbimai, tipo skirtingi butai parduodami, skirtinguose rajonuose, nors vienas ir tas pats. Kas daugiau galejo paslapcia prifotkint ir paskelbt, jei ne ta pazistama? Klijentu ieskosi. Paskambinsi, pasakys, kad jau neaktualu, bet kazka vistiek pasiulys.
Atsakyti
QUOTE(Labanoriska @ 2017 02 05, 16:36)
jei tarpininkas neneša jokios naudos, tai kam jis iš vis reikalingas ?  rolleyes.gif ( apart to atvejo, kad nuomotojas neturi laiko ir noro užsiimti nuomininko suradimu)

Jums jau atsakė, kad dauguma tų skelbimų netikri, įdėti be savininko žinios ir pan.
Normalių tarpininkų yra mažai, taigi jie reikalingi nuomotojui, kaip jau išsiaiškinom, kai neturi laiko ieškoti nuomininkų (pvz. savininkas išvyko dirbti į užsienį). Nuomininkui jie reikalingi, kai nuomininkas visiškai nesiorientuoja situacijoje ir nenori joje orientuotis (pvz. užsienietis, atvykęs į LT (turiu omeny normalius verslo žmones) į LT tikrai nevažinės apžiurinėti skelbiu.lt skelbimuose skelbiamų butų/namų).
Visi kiti atvejai... Po sandorio sudarymo tarpininkas išnyksta kaip dūmas, kas vyksta po nuomos sutarties sudarymo tarpininko nedomina, tai tampa nekilnojamojo turto savininko ir nuomininko tarpusavio santykiais.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2017 02 05, 17:59)
vat butent. Didele dauguma tarpininku skelbimu realiai netikri.
paprasta istorija. Pas mano teta atejo (isiprase) pazistama is svecius, kuri ir buvo tokia tarpininke. Pasedejo, kavos isgere ir isejo. Teta nieko nepastebejo. Po keliu dienu mano pussesere skambino savo mamai ir klausia kodel buta parduoda. Pasirodo, kad is foto pazino. 2 skelbimai, tipo skirtingi butai parduodami, skirtinguose rajonuose, nors vienas ir tas pats. Kas daugiau galejo paslapcia prifotkint ir paskelbt, jei ne ta pazistama? Klijentu ieskosi. Paskambinsi, pasakys, kad jau neaktualu, bet kazka vistiek pasiulys.



na ir istorijos biggrin.gif
bet vistik ...tarpininkai laiko tiek nuomininkus tiek nuomotojus kvailiais?
juk nuomininkui neįpirš iš to stiliaus - " kažką vistiek pasiūlys" juk yra tam tikri reikalavimai butui, kaina, vieta...
Ar aš klystu, galvodama, kad ne tik nuomotojas renkasi KAM nuomoti , bet ir nuomininkas renkasi KĄ išsinuomoti
ar šiuo metu tokia rinka, kad nuomininkai ima ir nesigilina, bet tik kaina gera?
Atsakyti
QUOTE(Labanoriska @ 2017 02 05, 16:19)
* na ir istorijos biggrin.gif
**bet vistik  ...tarpininkai laiko tiek nuomininkus tiek nuomotojus kvailiais?
***juk nuomininkui neįpirš iš to stiliaus - " kažką vistiek pasiūlys" juk yra tam tikri reikalavimai butui, kaina, vieta...
**** Ar aš klystu, galvodama, kad ne tik nuomotojas renkasi KAM  nuomoti , bet ir nuomininkas renkasi  KĄ išsinuomoti



* istorijos is patirties, jusu reikalas isgirsti jas ar ne.
** tarpininkai nori uzdirbti... ir tiek.... ne apie kvailuma cia o apie uzdarbi bet kokia kaina smile.gif
*** jei paklius gerai savo darba ismanantis - ipirs biggrin.gif ty atras ko reikia pagal kaina, vieta ir kt kriterijus... net nepastebesit kaip biggrin.gif
**** neklystat - tikrai taip, renkasi abi puses biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 05 vasario 2017 - 17:28
QUOTE(Labanoriska @ 2017 02 05, 17:19)

ar šiuo metu tokia rinka, kad nuomininkai ima ir nesigilina,  bet tik kaina gera?

gal ir gilinasi. Bet, jei teko skaityti straipsnius, kad ir L.ryte, tai buna, kad tarpininkai kazkuria gatve priskiria jau visai kitam, jums reikiamam rajonui. Jus norit buto suremontuoto, kraustytis ir gyvent, o nuveda i toki....kur be remonto niekaip. Norit su balkonu, o jus nuves i buta be jo, o vdrug patiks? Sakysit, kad norit buto uz 250 euru/men., o jum aprodys buta ir, kai pamatys, kad jum tinka ir patinka, islemens, kad jo nuoma 320. Noresit 1-2 auksto, o jum aprodys buta 3 aukste, gi tik 1 auksciau.
Atsakyti
Ką domina paklausiausi butai, atsakysiu - patys paklausiausi Vilniuje yra 1 kambario butai (bendradarbė nuomojasi 1k butą, tai sako, kad labai greitai juos išnuomoja, net mėnesio nepraeina).
Paklausiausi ir yra 1-2 kambarių butai, kitus sunkiau išnuomoti. O jei imti buto kainos ir nuomos santykį (t.y. kiek procentų neša investicija), tai geriausias variantas 2 k butas senos statybos su izoliuotais dviem kambariais ;)

Apie NT kainas aš esu dariusi nemažai tyrimų (esu baigus Finansų ekonomiką), tai mažiausios kainos būna kasmet sausį-vasarį, o nuo balandžio greitai ima kilti ir vasarą būna pikas, nuo spalio ima kristi ir nuo lapkričio galima ieškotis ir derinti kainas ;)

Beje, pastebėjimas toks, kad nuo 2008-2012 metų kainų lygio senos statybos butai jau dvigubai pabrango tongue.gif ir kainos dar kelis metus nekris, o bus kilimas.
Atsakyti
QUOTE(Cantika @ 2017 02 05, 17:40)
Beje, pastebėjimas toks, kad nuo 2008-2012 metų kainų lygio senos statybos butai jau dvigubai pabrango tongue.gif ir kainos dar kelis metus nekris, o bus kilimas.

jus apie nuomos kaina ar pardavimo? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2017 02 05, 18:26)
* istorijos is patirties, jusu reikalas isgirsti jas ar ne.
** tarpininkai nori uzdirbti... ir tiek.... ne apie kvailuma cia o apie uzdarbi bet kokia kaina smile.gif
*** jei paklius gerai savo darba ismanantis - ipirs biggrin.gif ty atras ko reikia pagal kaina, vieta ir  kt kriterijus... net nepastebesit kaip biggrin.gif
**** neklystat - tikrai taip, renkasi abi puses biggrin.gif



o kodėl paskutiniai teiginiai su tokiom šypsenėlėm ? biggrin.gif
prisipažinsiu, kodėl atsitiktinai pastebėjus Jūsų temą, perverčiau kelis puslapius ir parašiau :
Leksa, Jūsų parašymas atkreipė mano dėmesį - rašėte į kažikieno paklausimą - kas moka mokestį už nuomininko suradimą, Jūs rašėte , kad buto savininkas.
Prieš kelias savaites draugei su mažu lėliuku staigiai reikėjo persikraustyti , ieškojome buto ir susidūrėme su ta situacija , kad visi jai priimtini butai buvo nuomojami per tarpininkus. Žinoma, ji išsirinko, ir žinoma, sumokėjo 170 eur, už tą "tarpininkavimą" nors ne ji juk kreipėsi į tarpininką, o buto savininkai.
Pataisykite mane, jei aš galvoju neteisingai ...jei tą mokestį reiktų mokėti nuomotojui, galbūt jis atsakingiau pasirinktų nuomininką ir greičiau "iškišti" butą bet kam - tarpininkui nebūtų suteiktos sąlygos ? kaip manote?
Atsakyti
QUOTE(Labanoriska @ 2017 02 05, 18:51)
Leksa, Jūsų  parašymas atkreipė mano dėmesį - rašėte į kažikieno paklausimą - kas moka mokestį už nuomininko suradimą, Jūs rašėte , kad buto savininkas.
Prieš kelias savaites  draugei su mažu lėliuku staigiai reikėjo persikraustyti , ieškojome buto ir susidūrėme su ta situacija , kad visi jai priimtini butai buvo nuomojami per tarpininkus. Žinoma, ji išsirinko, ir žinoma, sumokėjo 170 eur, už tą "tarpininkavimą" nors ne ji juk kreipėsi į tarpininką, o buto savininkai.
Pataisykite mane, jei aš galvoju neteisingai ...jei tą mokestį reiktų mokėti nuomotojui, galbūt jis atsakingiau pasirinktų nuomininką ir greičiau "iškišti" butą bet kam - tarpininkui nebūtų suteiktos sąlygos ? kaip manote?

patikslinsiu. Jei jus esat buto savininkas, norit isnuomot buta ir kreipiaties i tarpininka, kad jums padetu, tai mokesit ir jus, ir tarpininkas. Jei i tarpininka nesikreipsit, o jis pats jum paskambins ir pasiulys, kad ras nuomininka, jus galit sakyt: OK, bet as jum nieko nemoku, jus sau uzmokesti pasiimkit is nuomininko. Jis 99,9 proc. sutiks ir tada paims mokesti tik is nuomininko. Aisku, jei jam paskambinus sutiksit sumoket uz nuomininko radima, jis sutiks tuos pinigus paimti. Tokios jau dziungliu/nuomos taisykles bigsmile.gif
Tarpininkui nesvarbu kas moka, svarbu greitai iskist buta, parduot ar isnuomot ir paimt pinigus. O jei nuomotojas pats iesko nuominiko, tai jis neima kazkokio pradinio mokescio, kad isnuomoja, tik uzstata. Bet tada jis gali kelti didesnius reikalavimus, daryti apklausa potencialiam klijentui. Bet irgi tame yra pliusas, nes kai kalbat su buto savininku, tai daugiau visko galit paklaust apie pati buta, isitikint, kuriam laikotarpiui pasirasoma nuomos sutartis ir t.t. Tarpininkui tai neaktualu. Jei be tarpininko, tie 170 euru butu is viso sutaupyti.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2017 02 05, 21:36)
patikslinsiu. Jei jus esat buto savininkas, norit isnuomot buta ir kreipiaties i tarpininka, kad jums padetu, tai mokesit ir jus, ir tarpininkas. Jei i tarpininka nesikreipsit, o jis pats jum paskambins ir pasiulys, kad ras nuomininka, jus galit sakyt: OK, bet as jum nieko nemoku, jus sau uzmokesti pasiimkit is nuomininko. Jis 99,9 proc. sutiks ir tada paims mokesti tik is nuomininko. Aisku, jei jam paskambinus sutiksit sumoket uz nuomininko radima, jis sutiks tuos pinigus paimti. Tokios jau dziungliu/nuomos taisykles  bigsmile.gif
Tarpininkui nesvarbu kas moka, svarbu greitai iskist buta, parduot ar isnuomot ir paimt pinigus. O jei nuomotojas pats iesko nuominiko, tai jis neima kazkokio pradinio mokescio, kad isnuomoja, tik uzstata. Bet tada jis gali kelti didesnius reikalavimus, daryti apklausa potencialiam klijentui. Bet irgi tame yra pliusas, nes kai kalbat su buto savininku, tai daugiau visko galit paklaust apie pati buta, isitikint, kuriam laikotarpiui pasirasoma nuomos sutartis ir t.t. Tarpininkui tai neaktualu. Jei be tarpininko, tie 170 euru butu is viso sutaupyti.


tikra tiesa, visai sutinku .
bet va ir galvoju .. už ką mano draugė tarpininkui sumokėjo biggrin.gif ( čia retorinis klausimas)
Atsakyti
QUOTE(Labanoriska @ 2017 02 05, 21:01)

bet va ir galvoju .. už ką mano draugė tarpininkui  sumokėjo  biggrin.gif ( čia retorinis klausimas)

man irgi toks klausimas kyla... Bet jei ieskot atsakymo, tai uz nieka, tiesiog suselpe tarpininka, kad ir tas turetu uz ka gyvent. Auka tokia biggrin.gif
Atsakyti