Įkraunama...
Įkraunama...

Nuomotojų asocijacija,

QUOTE(GITALE @ 2016 09 19, 11:58)
o ka darot jei nuomininkas neileidzia i vidu? net jei ir namie ,gali neatidaryt duru, rakta ikist ir neatrakinsit, kai ju ner vel ner kaip ieit gali apkaltint kad kazkas dingo? o jei ir ileidzia kada sutariat, gali viska isvedint, kates rusin isgrust, kaip jus juos tikrinat?


Na jei neisileidzia cia pirmas skambutis. Mums pries ileidziant gyventi, cis pirma butina salyga.

Del kvapo ( o ypac zoles) ten pravedinti neimanoma smile.gif ten menesi vedint kogero reiktu..nesuprantu kaip galima nepastebeti.

Jei gyvena tokios kates ar sunys kuriuos imanoma paslepti ir nuo ju a nei kvapo- lai gyvena. Bet sheip uzeinant karta per menesi, visvien to padlepti nepavyks...
Atsakyti
QUOTE(liepsnelee @ 2016 09 19, 12:39)
Lybera
O kaimynai nieko nepastebėjo? Gal reikėtų kaimynam duot numerį, kad jei kas - pasuktų  g.gif


Su kaimynais labai prasti santykiai, praktiškai nebendraujame.
Dėl šio nuomininko buvo grynai mano kaltė, kad aš juo per daug pasitikėjau.Ačiū Dievui, kad pats išsinešdino, nors ir paliko man nuostolių.
Dabar kambarys išnuomotas pakistaniečiui (negyvenu Lietuvoje).Nenorėjau jam nuomoti, nes musulmonas, bet paskambino jo darbdavys ir įtikino, kad geras žmogus.Na kol kas su juo viskas gerai, ryte išeina į darbą ir vakare sugrįžta.
Atsakyti
QUOTE(GITALE @ 2016 09 19, 10:58)
o ka darot jei nuomininkas neileidzia i vidu? net jei ir namie ,gali neatidaryt duru, rakta ikist ir neatrakinsit, kai ju ner vel ner kaip ieit gali apkaltint kad kazkas dingo? o jei ir ileidzia kada sutariat, gali viska isvedint, kates rusin isgrust, kaip jus juos tikrinat?

eiti į nuomojamą butą nepranešus yra įžūlu ir savo nuomininkų negerbimas.
Visuomet sutariu, kada ateisiu. Visuomet. Nematau reikalo eit nepranešus.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2016 09 19, 14:16)
eiti į nuomojamą butą nepranešus yra įžūlu ir savo nuomininkų negerbimas.
Visuomet sutariu, kada ateisiu. Visuomet. Nematau reikalo eit nepranešus.



Pritariu Ciccio.
Kai dirbau ir gyvenau Kaune, nuomavausi butą Panemunėje.Tai buto šeimininkas visada nepranešęs atvykdavo patikrinti buto, pamenu ligi šiol koks tai nemalonus jausmas, kai buto šeimininkas išniukštinėja butą tau nepranešus.
Sykį teko nuomotis butą ir ne Lietuvoje, tai buto šeimininkas buvo atlikęs bute esančių daiktų inventorių. Radau sąrašą, kuriame buvo sužymėtos net lėkštutės ir puodukai blink.gif o išvykus iš ten gyventi iš depozito nuskaičiavo 50 eurų už buto sutvarkymą (valytojai už buto išvalymą).Kažin ar taip daroma ir Lietuvoje?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lybera: 19 rugsėjo 2016 - 14:34
QUOTE(Lybera @ 2016 09 19, 12:33)
Pritariu Ciccio.
Kai dirbau ir gyvenau Kaune, nuomavausi butą Panemunėje.Tai buto šeimininkas visada nepranešęs atvykdavo patikrinti buto, pamenu ligi šiol koks tai nemalonus jausmas, kai buto šeimininkas išniukštinėja butą tau nepranešus.
Sykį teko nuomotis butą ir ne Lietuvoje, tai buto šeimininkas buvo atlikęs bute esančių daiktų inventorių. Radau sąrašą, kuriame buvo sužymėtos net lėkštutės ir puodukai  blink.gif  o išvykus iš ten gyventi iš depozito nuskaičiavo 50 eurų už buto sutvarkymą (valytojai už buto išvalymą).Kažin ar taip daroma ir Lietuvoje?



Pas mane itraukta i sutarti kad privalo sutvarkyti ir isvalyti issikraustant. Nevalytu - iskaiciuociau.
Atsakyti
Paskaičiau beveik visą temą, tai supratau, kad visai aš normali esu saugodama savo taip numylėtą butą smile.gif dar niekada nesu susidūrus su nuoma,nei pati nuomojausi,nei kitiem. Tai klausimų visokių kyla, prieš išnuomojant savąjį.
Nuomočiau su visais baldais, buitine technika, indais ir pan. Kaip tarkim su buitinės technikos remontais? Sudaužytais indais? Tarkim jei tai yra servizas, nebrangus, bet vistiek indai visi vienodi, neatpirksi panašios vienos lėkštės...
Arba dar klausimas, jei nuomotojai ilgamečiai, tarkim jau kokie 6 metai ir nori atsinaujinti sienas ar dar kažką. Mano tėvai susidūrė su tuo ir viską perremontavo,man keistai pasirodė. Nes pati mačiau sienos nutrintos,nupurvintos, nupaišytos,tai suprantama kodėl nori atsinaujinti. Bet po tiek metų tikrai nuomininkai tuo turi užsiimti?
Tiesiog, pasidalinkit patirtim 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Thea! @ 2016 09 20, 15:23)
Paskaičiau beveik visą temą, tai supratau, kad visai aš normali esu saugodama savo taip numylėtą butą smile.gif dar niekada nesu susidūrus su nuoma,nei pati nuomojausi,nei kitiem. Tai klausimų visokių kyla, prieš išnuomojant savąjį.
Nuomočiau su visais baldais, buitine technika, indais ir pan. Kaip tarkim su buitinės technikos remontais? Sudaužytais indais? Tarkim jei tai yra servizas, nebrangus, bet vistiek indai visi vienodi, neatpirksi panašios vienos lėkštės...
Arba dar klausimas, jei nuomotojai ilgamečiai, tarkim jau kokie 6 metai ir nori atsinaujinti sienas ar dar kažką. Mano tėvai susidūrė su tuo ir viską perremontavo,man keistai pasirodė. Nes pati mačiau sienos nutrintos,nupurvintos, nupaišytos,tai suprantama kodėl nori atsinaujinti. Bet po tiek metų tikrai nuomininkai tuo turi užsiimti?
Tiesiog, pasidalinkit patirtim 4u.gif



Patirties su 6 metu nuomininkais neturiu ( tik su 4 metais ir 5 metais smile.gif , po kuriu nereikejo dazyti + minimoje situacijoje neaiski ir "iseitine" bukle). pasidalinsiu teoriniais paskaiciavimais. kad butas arodytu gerai +/- reikia investuoti 10 proc. pajamu ( na mes ne kiekvienais metais, bet kas 3 metus investuojam mazdaug tiek i viena ar kita patobulinima - renovuonami baldai/ durys etc gali buti ir perdazymas. kartasi pvz namo stogo remontas smile.gif (t.y. priverstinis investavimas)

ziurint is sios puses - investavimas turi buti ir pontingas. jei telpa i 10 proc. ok; jei nesklandumai susidare del naudojimosi ypatumu (manau LR TA numatyta, kad po 1 metu ir ilgiau nuominkas atsako uz einamaji remonta) realybei mes spresdavom taip: mes perkam medziagas jie apmoka/ patys daro darbus.

taip buvo su senu duru/ spynu keitimu/ laminato atnaujinimu. paprastai abiems pusems tinka/
Atsakyti
Jei nuomininkai remontuoja butą iš savo lėšų, tai už remontą padaryčiau nuolaidą mokant nuomą.
Sudaužytos lėkštutės ir kiti indai - menkas nuostolis, o jei labai vertini kokį servizą, tai kam jį palikti nuomininkams? g.gif Savo indus nusipirks.
Atsakyti
Ačiū karra 4u.gif

Lybera, tai ir sakau,kad jis nėra labai vertingas, sau nusipirkčiau kažką kito, o čia liktų na kad būtų pilnas komplektas buto blush2.gif o jei padaužius,tai po to kitiems nuomininkams liktų spalvotos biggrin.gif

Na iš esmės čia tik pamastymai, kas būtų jeigu būtų ir kaip man reiktų elgtis 4u.gif man svarbiausia turbūt baldai ir visas remontas, pvz natūralūs parketai, dėlioti iš mažų lentelių 4u.gif bet kiek pasiskaičiau tai šiais visais klausimais daug maž viskas aišku 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Thea!: 20 rugsėjo 2016 - 14:57
Thea, aš irgi dabar domiuosi visais šiais pamąstymais ir reikalais, nes ateityje išnuomosiu būstą, kuriame dabar gyvenu.
O kaip įvertinate kiek nuomos pinigų vertas jūsų būstas, kviečiate nekilnojamo turto agentūrą ar patys nusprendžiate be jokių tarpininkų? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lybera @ 2016 09 20, 15:52)
Jei nuomininkai remontuoja butą iš savo lėšų, tai už remontą padaryčiau nuolaidą mokant nuomą.
Sudaužytos lėkštutės ir kiti indai - menkas nuostolis, o jei labai vertini kokį servizą, tai kam jį palikti nuomininkams?  g.gif  Savo indus nusipirks.



lt yra praktika nuomuoti be indu (ilgalaikei nuomai) bet teko susidurti su nuoma ispanijoje ( ne keliems metams bet 1-3 men) man pasirod visai normalu (ir patogu), kad paliekama su indais/patalyne ir tai aprasyta.

nenori naudotis - nesinaudoji ir nesugadini. naudojiesi- sugadini - atsakai. normali logine grandine. g.gif
Atsakyti
Merginos, o nėra nepatikimų nuomininkų sąrašo? Anksčiau lyg buvo.
Atsakyti