Įkraunama...
Įkraunama...

Nuomotojų asocijacija,

QUOTE(Aelite @ 2016 08 30, 13:20)
Ačiū visoms atsakiusioms. Ka gi, ieškosiu kitų kandidatų.


Kolegės, gal parašytumėte savo patirtį, kaip ieškote nuomininkų? Per agentūras ar pačios dedate skelbimus ir renkatės. Ar mokate agentūrai? Kiek, jeigu galima paklausti. Ne sumą, o tarkim, procentais nuo mėnesio nuomos kainos, kad nebūtų atskleista komecinė paslaptis :)
Mes baigsime remontus už mėnesio kito. Vėl atskiriame butus, kuriuos kažkada apjungėme. Du butus planuojame nuomoti. Butai centre, brangiai, įdomiai ir kokybiškai įrengti. Tikslinė grupė - tai turėtų būti pasiturintys, idealiu atveju, vienas du žmonės.
Iš pradžių galvojome atiduoti agentūrai, bet pasikalbėjus sukilo visokių klausimų - jie neskuba išnuomoti, tiksliau, neprisiima jokių įsipareigojimų: rasiu - gerai, nerasiu, tai ilgai ieškosiu... tinkamų. Mokestis - 100 proc. mėnesio nuomos, agentūrai mokam mes, nuomotojai.
Ir dar visokių, mano supratimu, keistenybių prigalvota. Bet gal tai turi pagrindą.
Kas turit patirties ir patarimų? 4u.gif
PS. Atsiprašau, parašiau prieš tai žinutę be lietuviškų raidžių, buvo techniniai nesklandumai su telefonu.
Atsakyti
Aš tiesiog dedu skelbimą, pvz., į skelbiu.lt ir laukiu skambučių. Jokiu agentūrų ir jų mokėsčių nepageidauju, nemanau, kad jie kažko geresnio man parinks, negu pati sugebėsiu. Bet mano butas paprastesnis, miegamajame rajone, bet su geresniu remontu, tad irgi turiu, ką prarasti, jeigu pasitaikys negeri žmonės.
Beje, savo butą jau išnuomojau, tikras konkursas buvo iš pretendentų, siūlėsi žmonės, reklamavosi, kad tik juos išrinkčiau, net nepatogu buvo.
Atsakyti
Per kolegas ir verslo partnerius. Viskas prasidėjo 2006 metais, kai vieno užsieniečio su kuriuo dirbom pažįstamas atvažiavo į Lietuvą dirbti. Butus nuomoju santykinai neilgai, tik vienam butui esu dėjusi skelbimą, bumo nebuvo, bet to privalumas tas, kad domisi rimti žmonės. Butai nuo 80 iki 100 kv.m., nuomos kaina intervale 600-800 eur.
Atsakyti
QUOTE(vkt @ 2016 08 29, 10:30)
Taip, ir dar reikalaukit, kad būtų be vaikų, be naminių gyvūnų, nerūkantys, abstinentai, moteris turi raštiškai pasižadėti, kad nesiruošia gimdyti, kol nuomosis jūsų butą... Ir svarbiausia, nemokėkit jokio pajamų mokesčio! bigsmile.gif

buvau jau isnuomojus ir seimai su vaiku, ir su gyvunu. Ir zinai ka? Daugiau tokiem nenuomosiu. Tik idijotai nesimoko is savo klaidu.
O kai tu is savo sunkiai uzdirbtu pinigu nusipirksi buta ir del kazkokiu priezasciu privalesi is jo issikraustyt, galesi isnuomot, kad ir visam cigonu taborui. O mes tave cia forume pasveikinsim, o uz kompiuteriu ekranu is taves pasijuoksim mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ego @ 2016 08 30, 19:16)
Kolegės, gal parašytumėte savo patirtį, kaip ieškote nuomininkų?  Per agentūras ar pačios dedate skelbimus ir renkatės. Ar mokate agentūrai? Kiek, jeigu galima paklausti. Ne sumą, o tarkim, procentais nuo mėnesio nuomos kainos, kad nebūtų atskleista komecinė paslaptis :)


mano butas mazesniam miestely, tai norinciu issinuomot l.daug, o butu pasiula maza. Visad skelbiau pati. Nematau prasmes moket agenturai uz tai, kad skelbima idetu schmoll.gif esu skelbima karta priklijavus prie esancio prekybos centro, kitus kartus vietiniam laikrasty paskelbus ir per pazistamus. paciai rasant skelbima man kazkaip aiskiau, galiu tiksliau parasyt ko noriu, pvz. dirbanciai moteriai isnuomosiu buta su baldais. Svarbu tiksliai formuluot skelbima, bet paskui vistiek skambina kokie "zasinai" ne i tema ir dar piktinasi, kad ko ne jiem. Pvz. mano 1 kambario buta norejo issinuomot seima su 3 vaikais blink.gif o kur miegot jie sugalvos?
Atsargiai reikia rinktis, issiklausinet kas domina, tik tada kviest apziuret buta. Jei visakas tinka, galima pasirasyt sutarti. Ir tik, kai duodas uzstatas, galima duoti raktus.
As dar apziurint buta uzsimenu, kad kaimynai tvarkingi, kad pazistami esam, bendraujam, kad man pranes, jei triuksmaus. Pagal reakcija, matau ar nebus probleminiai. Tvarkingi zmones i tokias kalbas nereaguoja arba pritaria. Viena porele is karto pasipiktino, kad ko cia kaimynai turetu i ju gyvenima kistis. Neisnuomojau jiem. Paskui suzinojau, kad jie is vieno buto jau ismesti kaip nemokus ir balius megstantis jaunimelis, kad ne karta policija kviesta buvo, butas buvo apgadintas, daiktai pro langus skraide.
Zodziu, ziurekit. Jei kas ne taip, nenuomokit, juk tai jus labiausiai rizikuojat savo turtu. O jei zmogeliai neras jau taip kur gyvent, elgsis kaip kiti - uzsidirbs uzsieny butui arba pasiims paskola. Tada suzinos ka reiskia gerbt savo turta. Ir gales gyvent ir su vaikais, ir su gyvunais ir su kuo dar nores. Ir kaip nores.
Atsakyti
QUOTE(Realesne @ 2016 08 29, 19:10)
mane cia vienam puslapy  apsauke besirde ir tarnaujancia tik daiktams, kad as kategoriskai neisileidziu su gyvunais  biggrin.gif

taip teigti gali tie, kurie neturi ir neturejo savo nuosavo turto.
is esmes, i sutarty negali itraukti punkto, kad tu vaiku neatsiras. Bet pazymos papasyti pries pasirasant sutarty gali. ir atsiradus vaikams, tuo pagrindu negali sutarties nutraukti. Bet visada gali sudaryti termnuota sutarti, kurios terminui suejus, gali jos tiesiog netesti.




Juk terminuota sutartis nėrakoks nors saugiklis kaii nuomojasi su vaikais, nes jei neturi kur eiti, vaikai gatvėj likti negali ? g.gif
Atsakyti
Merginos, kaip patogiau formalizuoti būsto nuomą? Verslo liudijimas ar kaip?

Iš anksto dėkui atsakiusioms.
Atsakyti
QUOTE(pupik @ 2016 09 06, 12:04)
Juk terminuota sutartis nėrakoks nors saugiklis kaii nuomojasi su vaikais, nes jei neturi kur eiti, vaikai gatvėj likti negali  ?  :g:



saugiklis smile.gif ta prasme, kad as sutarties nepratesiu termino atzvilgiu, ir tuo pagrindu kreipiuosi del iskeldinimo. ne mano reikalas nuomininko vaikai. Iskvieciu vaiko teises, ir jie neliks gatveje smile.gif Vaikui pastoge ir tinkamas salygas uztikrinti yra tevu (globeju) ar valstybes rupestis, o ne svetimo NT savininko.
Gal tuo metu mano vaikus reikes ileisti i ta buta.
Atsakyti
QUOTE(Realesne @ 2016 09 07, 21:51)
saugiklis smile.gif ta prasme, kad as sutarties nepratesiu termino atzvilgiu, ir tuo pagrindu kreipiuosi del iskeldinimo.  ne mano reikalas nuomininko vaikai. Iskvieciu vaiko teises, ir jie neliks gatveje  smile.gif  Vaikui pastoge ir tinkamas salygas uztikrinti yra tevu (globeju) ar valstybes rupestis, o ne svetimo NT savininko. 
Gal tuo metu mano vaikus reikes ileisti i ta buta.

formaliai - taip, realiai - tas užtruks, o vaikų teisės derėsis, kad leistumėt pasilikt iki susiras naują būstą ir bla bla bla. Terminuota sutartis kaip oro pagalvė, jei pakliūsi į avariją - apsaugos, bet avarijos padarinius teks šalinti. Geriau nei nieko, bet ne panacėja.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2016 08 31, 17:02)
buvau jau isnuomojus ir seimai su vaiku, ir su gyvunu. Ir zinai ka? Daugiau tokiem nenuomosiu. Tik idijotai nesimoko is savo klaidu.
O kai tu is savo sunkiai uzdirbtu pinigu nusipirksi buta ir del kazkokiu priezasciu privalesi is jo issikraustyt, galesi isnuomot, kad ir visam cigonu taborui. O mes tave cia forume pasveikinsim, o uz kompiuteriu ekranu is taves pasijuoksim  mirksiukas.gif


Nu jo, požiūris jūsų tipiškas. Tikriausiai čia kalba eina apie žemiausią segmentą. Mano šeima ir nuomoja NT ir nuomuojasi NT. Niekada nekilo problemų dėl vaikų, šunų. Jei būstas man patinka, o šeimininkui vaikai problema tiesiog pasiūlau dvigubą/trigubą užstatą ir visi zyzimai baigiasi.

Sakau, įvertink kiek kainuos perdažyt tas tavo jautrias sienas? Kiek kainuoja tavo nuostabi sofa? Sakai kilimą suės mano šuva? Kiek tas kilimas kainuoja? Aha užstato nori 600 EUR? Ok sutariam, duodu užstatą 1500 ir būk sau ramus tada.
Papildyta:
QUOTE(Leksa @ 2016 08 31, 17:02)
buvau jau isnuomojus ir seimai su vaiku, ir su gyvunu.]


Ir dar, kas man labai keista. Kai nuomuodavausi butus Belgijoje, tai pirmas dalykas kas šeimininkui rūpėdavo
"ar sugebėsi sumokėt už butą". Reikdavo bakų išrašų, darbo sutarčių ir t.t. O pas mus, svarbiausia vaikai ir gyvūnai. Apie pajamas jokios kalbos.
Atsakyti
QUOTE(BASH @ 2016 09 08, 10:04)
Nu jo, požiūris jūsų tipiškas. Tikriausiai čia kalba eina apie žemiausią segmentą. Mano šeima ir nuomoja NT ir nuomuojasi NT. Niekada nekilo problemų dėl vaikų, šunų. Jei būstas man patinka, o šeimininkui vaikai problema tiesiog pasiūlau dvigubą/trigubą užstatą ir visi zyzimai baigiasi.

Sakau, įvertink kiek kainuos perdažyt tas tavo jautrias sienas? Kiek kainuoja tavo nuostabi sofa? Sakai kilimą suės mano šuva? Kiek tas kilimas kainuoja? Aha užstato nori 600 EUR? Ok sutariam, duodu užstatą 1500 ir būk sau ramus tada.
Papildyta:
Ir dar, kas man labai keista. Kai nuomuodavausi butus Belgijoje, tai pirmas dalykas kas šeimininkui rūpėdavo
"ar sugebėsi sumokėt už butą". Reikdavo bakų išrašų, darbo sutarčių ir t.t. O pas mus, svarbiausia vaikai ir gyvūnai. Apie pajamas jokios kalbos.

taip, tu teisi - dažniausiai dėl vaikų ir gyvūnų pergyvena žemiausio segmento nuomotojai. Jų nuomojami palaikiai butukai įdomūs tik mažas pajamas gaunantiems nuomininkams. O tokie dažnai nepasižymi sąmoningumu. Be to, dažnai tokiuose butukuose "geras remontas" yra darytas prieš 15-20 metų, o baldai, kuriems metų net dar daugiau - yra laikomi puikios būklės. Investuoti į tokių butukų remontą yra nuostolinga, todėl nuomotojai stradalina dėl bet kokio remontėlio. Be to, neretai, buto nuomininkai neužsibūna ilgiau nei 1-2 metus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ciccio: 08 rugsėjo 2016 - 10:20
QUOTE(BASH @ 2016 09 08, 11:04)
Nu jo, požiūris jūsų tipiškas. Tikriausiai čia kalba eina apie žemiausią segmentą. Mano šeima ir nuomoja NT ir nuomuojasi NT. Niekada nekilo problemų dėl vaikų, šunų. Jei būstas man patinka, o šeimininkui vaikai problema tiesiog pasiūlau dvigubą/trigubą užstatą ir visi zyzimai baigiasi.

Sakau, įvertink kiek kainuos perdažyt tas tavo jautrias sienas? Kiek kainuoja tavo nuostabi sofa? Sakai kilimą suės mano šuva? Kiek tas kilimas kainuoja? Aha užstato nori 600 EUR? Ok sutariam, duodu užstatą 1500 ir būk sau ramus tada.
Papildyta:
Ir dar, kas man labai keista. Kai nuomuodavausi butus Belgijoje, tai pirmas dalykas kas šeimininkui rūpėdavo
"ar sugebėsi sumokėt už butą". Reikdavo bakų išrašų, darbo sutarčių ir t.t. O pas mus, svarbiausia vaikai ir gyvūnai. Apie pajamas jokios kalbos.


pamineti 2 teisingi aspektai, atspindintys siandienos LT realijas.

esu vidutiniame segmente (is prabangaus isejau, nes neatitiko pastangu graza: t.y. maza paklausa, dideli reikalavimai ir... procentine israiska netenkinanti graza)

o vidutiniame segmente. kai kuriems "potencialiems nuomininkams" depozitas iki siol kelia nuostaba ( ta prasme kai kurie noretu jo nemoketi, jei jau kaina ne minimali)
antra, asmens dokumento kopijos ir informacija kad duosi uzklausa jau daliai kelia siauba.

dar netobula teisine baze - ne padeda seimoms su vaikais bet uzkerta kelius nuomuotis.

tiek trumpai. mums dar augti ir augti.
Atsakyti