Įkraunama...
Įkraunama...

Nuomotojų asocijacija,

QUOTE(prilijo @ 2016 02 19, 16:28)
Laba.Ar turit kas patirties su trumpalaike nuoma ? Ar galetumet pasidalint nuomone?

Sveika. kas domina?
Atsakyti
Domina ar patys užsiimate ar kažkas užsiima jūsų buto nuoma.
Kiek vidutiniškai dienų per mėn. būna užimta ?
Kur imate klientus ?
ir išvis, ar verta smile.gif))
Atsakyti
QUOTE(Sara33 @ 2016 03 17, 18:09)
Domina ar patys užsiimate ar kažkas užsiima jūsų buto nuoma.
Kiek vidutiniškai dienų per mėn. būna užimta ?
Kur imate klientus ?
ir išvis, ar verta smile.gif))

Kiek dienu uzimta per menesi? - buna ivairiai.. ( butas Palangoje )
Klientams rasti yra skelbimu puslapiai, draugai, pazystami..
Man - verta mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
Laba, turiu klausima del vmi mokesciu, zadu susimoketi 15% ,bet kiek skaitau spaudoj, kad reik ir uz komunalinius ir uz nuoma? Gyvenu ne lietuvoj, o paskutiniu metu tiek informacijos siuo klausimu, nespeju ja sekti :-) bet as turiu sutarty kurioja nurodyta nuomos suma, tai isivaizduoju taip kiek menesiu per metus tie zmones pas mane gyveno tai supliusuoju tuos menesius, isskaiciuoju is ju 15% ir susimoku, bet dabar klausimas, o kaip su nusidevejimu buto, juk dazniausia reik remonta daryt, noriu pasakyt mano atveju ka gavau uz nuoma tai visi pinigai sueis i buto atnaujinima. Tai as nieko neuzdirbau, tai kodel turiu moket 15% ?
Atsakyti
QUOTE(jurg_ili @ 2016 03 24, 12:23)
Laba, turiu klausima del vmi mokesciu,  zadu susimoketi 15% ,bet kiek skaitau spaudoj, kad reik ir uz komunalinius ir uz nuoma?

Ieškokite info ne forume, o VMI (jei nerasite atsakymo konsultacijose, skambinkit, rašykit VMI)
http://www.vmi.lt/cm.....p_col_count=1 ir t.t.
ir šiaip mokestis yra už gautas pajamas, prie ko čia komunaliniai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vi_ktorija: 24 kovo 2016 - 12:55
QUOTE(jurg_ili @ 2016 03 24, 11:23)
Laba, turiu klausima del vmi mokesciu,  zadu susimoketi 15% ,bet kiek skaitau spaudoj, kad reik ir uz komunalinius ir uz nuoma? Gyvenu ne lietuvoj, o paskutiniu metu tiek informacijos siuo klausimu, nespeju ja sekti :-) bet as turiu sutarty kurioja nurodyta nuomos suma, tai isivaizduoju taip kiek menesiu per metus tie zmones pas mane gyveno tai supliusuoju tuos menesius, isskaiciuoju is ju 15% ir susimoku, bet dabar klausimas, o kaip su nusidevejimu buto, juk dazniausia reik remonta daryt, noriu pasakyt mano atveju ka gavau uz nuoma tai visi pinigai sueis i buto atnaujinima.  Tai as nieko neuzdirbau, tai kodel turiu moket 15% ?


Laba
Kažkada skaičiau aiškinimą, kad jeigu nuomininkai patys sumoka mokesčius, tai nesiskaito pajamos, bet jeigu nuomotojas ima, pvz., 500 EUR ir 200 EUR sumoka mokesčiams, tai nuo visų 500 EUR reikia mokėti pelno mokestį. Bet gal ką nors neteisingai supratau. Aš moku irgi 15 proc. nuo nuomos sumos, o mokesčius susimoka nuomininkai tiesiogiai.
Taip, daug diskusijų apie tai, kad išlaidos neišskaičiuojamos iš pajamų, bet yra kaip yra. CK parašyta, kad einamąjį remontą turi daryti nuomininkai.
Planuoju iki rudens savo bute ir nuomoje keisti viską iš pagrindų ir imti verslo liudijimą. Sąlygomis maždaug pasidomėjau, o dėl 'buhalterijos' dar klausiu patyrusių.
Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vi_ktorija @ 2016 03 24, 12:53)
Ieškokite info ne forume, o VMI (jei nerasite atsakymo konsultacijose, skambinkit, rašykit VMI)



Mielai tą daryčiau smile.gif jeigu tai nebūtų miręs reikalas. Pvz., pastarosiomis dienomis tris kartus skambinau paklausti ir visus tris kartus po 10 min. tik šlykščiausio popso muzikos + 'visi konsultantai užimti' pasiklausiau. Keiktis tik norisi su tokiu 'servisu'. Plius jeigu reikės dar susimokėti už skambučius iš užsienio.
O dėl rašymo irgi - į paprastą elektroninę užklausą neatsakinėja, reikia jungtis per banką ir rašyti. Tada laukti oficialiai nustatytą laiką. O tada po n laiko gauni atsakymą, kuriame puslapis pripilstytas biurokratinio vandens ir copypaste įstatymas maždaug tavo tema. Skaityti įstatymus aš gi moku, niuansų konkrečiu klausimu nesuprantu, bet konkretus atsakymas į konkretų klausimą - per sudėtinga. Vėl tokia pati procedūra rašyk-tikslink-lauk-gauk copypaste įstatymą, o ne konkretų atsakymą į konkrečią problemą. Na, tokia mano ne vienkartinė patirtis su šita kontora. Esu totaliai nusivylusi.
Linkiu, kad kitoms geriau sektųsi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ego: 24 kovo 2016 - 13:18
Štai VMI išaiškinimas, jei privatus asmuo nuomoja įmonei, ir tas privatus asmuo pats moka komunalinius (nes ne visas sutartis gal eina permesti ant įmonės), tai komunaliniai neapmokestinami. Tas pats turėtų galioti ir kai nuomoja privačiam asmeniui


VMI išaiškinimas

Atsakyti
QUOTE(Anglessimo @ 2016 03 24, 13:21)
Štai VMI išaiškinimas, jei privatus asmuo nuomoja įmonei, ir tas privatus asmuo pats moka komunalinius (nes ne visas sutartis gal eina permesti ant įmonės), tai komunaliniai neapmokestinami. Tas pats turėtų galioti ir kai nuomoja privačiam asmeniui


VMI išaiškinimas


Ačiū.
Tačiau gal galite kas nors man išversti šitą reikalą į žmonių kalbą smile.gif
Tačiau turto savininko nauda, gauta turto naudotojui sumokėjus tuos mokėjimus, kurie mokami neatsižvelgiant į tai, ar turtas yra faktiškai naudojamas, ar ne (telefono abonentinis mokestis, atlyginimas už suteiktas kitas (šiukšlių išvežimo, laiptinių valymo, eksploatacijos) ir pan. paslaugas, taip pat už šilumą (kai mokama ne pagal skaitiklių parodymus), remiantis Pajamų, gautų natūra, pripažinimo ir įvertinimo tvarkos 2.5.2 punktu, pripažįstama nuomotojo pajamomis natūra ir apmokestinama 15 proc. pajamų mokesčio tarifu ir 6 proc. PSD įmokomis, kurias administruoja VMI prie FM.
Atsakyti
QUOTE(ego @ 2016 03 24, 14:40)
Ačiū.
Tačiau gal galite kas nors man išversti šitą reikalą į žmonių kalbą smile.gif
Tačiau turto savininko nauda, gauta turto naudotojui sumokėjus tuos mokėjimus, kurie mokami neatsižvelgiant į tai, ar turtas yra faktiškai naudojamas, ar ne (telefono abonentinis mokestis, atlyginimas už suteiktas kitas (šiukšlių išvežimo, laiptinių valymo, eksploatacijos) ir pan. paslaugas, taip pat už šilumą (kai mokama ne pagal skaitiklių parodymus), remiantis Pajamų, gautų natūra, pripažinimo ir įvertinimo tvarkos 2.5.2 punktu, pripažįstama nuomotojo pajamomis natūra ir apmokestinama 15 proc. pajamų mokesčio tarifu ir 6 proc. PSD įmokomis, kurias administruoja VMI prie FM.

pačiame VMI išaiškinime nurodyta, kad jūs cituojate iki 2009-12-31 galiojusias nuostatas
Atsakyti
QUOTE(Vi_ktorija @ 2016 03 24, 13:56)
pačiame VMI išaiškinime nurodyta, kad jūs cituojate iki 2009-12-31 galiojusias nuostatas


čia atidariau tiesiog Anglessimo nuorodą. Ir dar didesnis liūdesys užpuolė, kad nuoroda pasenusi...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ego: 24 kovo 2016 - 14:21
Viskas su ta VMI nuoroda normaliai, Jums įdėjo nuorodą ir pacitavo dabar galiojantį išaiškinimą. Jūs iš tos pačios VMI nuorodos nukopinote anksčiau galiojusius reikalavimus.
Nuo 2010-01-01:
Su gyventojui priklausančio turto naudojimu susijusios išlaidos (pvz., abonentiniai mokesčiai – pagrįsti dokumentais) nelaikomos gyventojo pajamomis, jeigu apmokama už tuos laikotarpius, kai šiuo turtu faktiškai naudojosi (nuomos ar kitos sutarties pagrindu) ne pats turto savininkas, o kitas asmuo. Gyventojo pajamomis natūra taip pat nelaikomos kito asmens apmokėtos sumos už sunaudotą el. energiją, vandenį, apskaičiuotos atitinkamais matavimo prietaisais.

Nuostatos galiojo iki 2009-12-31:
Turto naudotojui (nuomininkui) savo lėšomis sumokėjus mokėjimus turto savininko vardu pagal skaitiklių (dujų, vandens, elektros ir pan.) parodymus bei pokalbius telefonu (abonentinį mokestį viršijančioji dalis), šios sumos nėra laikomos nuomotojo (turto savininko) pajamomis natūra.
Tačiau turto savininko nauda, gauta turto naudotojui sumokėjus tuos mokėjimus, kurie mokami neatsižvelgiant į tai, ar turtas yra faktiškai naudojamas, ar ne (telefono abonentinis mokestis, atlyginimas už suteiktas kitas (šiukšlių išvežimo, laiptinių valymo, eksploatacijos) ir pan. paslaugas, taip pat už šilumą (kai mokama ne pagal skaitiklių parodymus), remiantis Pajamų, gautų natūra, pripažinimo ir įvertinimo tvarkos 2.5.2 punktu, pripažįstama nuomotojo pajamomis natūra ir apmokestinama 15 proc. pajamų mokesčio tarifu ir 6 proc. PSD įmokomis, kurias administruoja VMI prie FM.
Šiuo atveju tai yra A klasės pajamos, mokestį nuo kurių išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą privalo mokestį išskaičiuojantis asmuo.
Papildyta:
QUOTE(ego @ 2016 03 24, 15:20)
čia atidariau tiesiog Anglessimo nuorodą. Ir dar didesnis liūdesys užpuolė, kad nuoroda pasenusi...

Atsakyti