Įkraunama...
Įkraunama...

Nuomotojų asocijacija,

QUOTE(ego @ 2016 01 16, 13:05)
Aš stengiuosi suprasti įstatymą. Tik gal ne visada pasiseka smile.gif Jame neradau reikalavimo dėl notarinio patvirtinimo. Taip pat neradau reikalavimo, kad abu sutarties dalyviai dalyvautų. Na, o kaip kas interpretuos, tai jau sunku išburti  schmoll.gif. Čia maždaug, kai eini pas dantistą, jis gali pareikalauti pažymos iš ginekologo - įstatyme gi neparašyta, kad nereikia. Bet reikalavimas būtų, švelniai kalbant, perteklinis smile.gif. Pamatysim. Kažkaip iš patirties su biurokratiniais reikalais atrodo, kad gerai tai nebus...  papildomas vaikšiojimas po įstaigas, plius laikas ir pinigai notarams. Jeigu kuri nors turėsit patirties, pasidalinkit.

Atradau taisyklėse reikalavimą pateikti notariškai patvirtintą sutikimą, jei neatvyksta savininkas. https://www.e-tar.lt...12fbb7dc920ee2c
Gyvenamosios vietos deklaravimo taisyklėse nurodyta, kad:
15. Asmuo, deklaruojantis gyvenamąją vietą ar išvykimą iš Lietuvos Respublikos, deklaravimo įstaigai pateikia:
15.1. atitinkamą nustatytos formos užpildytą deklaraciją (1 ar 2 priedas);
15.2. Lietuvos Respublikos piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę – kai gyvenamąją vietą deklaruoja Lietuvos Respublikos piliečiai;
15.3. Europos Sąjungos valstybės narės piliečio ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybės narės piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę ir dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo įgijo teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, ar įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą šio dokumento kopiją, – kai gyvenamąją vietą deklaruoja Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai, Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka įgiję teisę gyventi Lietuvos Respublikoje;
15.4. Europos Sąjungos valstybės narės piliečio ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybės narės piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę ir dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo įgijo teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, ar įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą šio dokumento kopiją, – kai gyvenamąją vietą deklaruoja Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai, Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka įgiję teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;
15.5. leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje, Sąjungos piliečio šeimos nario leidimo laikinai gyventi šalyje kortelę ar Sąjungos piliečio šeimos nario leidimo gyventi šalyje kortelę, – kai gyvenamąją vietą deklaruoja užsienio valstybių, ne Europos Sąjungos valstybių narių ar ne Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai bei asmenys be pilietybės;
15.6. gimimo liudijimą ar gimimo akto išrašą, kai deklaruojama nepilnamečio Lietuvos Respublikos piliečio gyvenamoji vieta. Vienas iš dokumentų, nurodytų šių taisyklių 15.3–15.5 papunkčiuose, kai deklaruojama nepilnamečio užsienio piliečio ar asmens be pilietybės gyvenamoji vieta. Jei deklaruojamas nepilnamečio išvykimas į užsienį, nepilnametis privalo turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę. Asmens dokumentą privalo pateikti ir tas iš tėvų, įtėvių, globėjų (rūpintojų), kuris teikia nepilnamečio deklaraciją. Jei nepilnametis Lietuvos Respublikos pilietis paso ar asmens tapatybės kortelės neturi, bet turi ir kitos valstybės pilietybę, deklaruojant išvykimą iš Lietuvos Respublikos, turi būti pateiktas užsienio valstybės pasas ar tapatybės kortelė.
15.7. globą (rūpybą) ar atstovavimą (neveiksnaus asmens) patvirtinančius dokumentus ar šių dokumentų įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintus nuorašus (kopijas) ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, – kai asmens gyvenamąją vietą deklaruoja globėjas (rūpintojas), neveiksnaus asmens atstovas ar socialinės globos ar sveikatos priežiūros įstaigos atstovas;
15.8. dokumentus, patvirtinančius nuosavybės ar kitokio teisėto valdymo, naudojimo ar disponavimo teisę į gyvenamąją patalpą;
15.9. atskirą gyvenamosios patalpos savininko arba bendraturčių ar jo (jų) įgalioto asmens sutikimą, kad asmuo apsigyventų savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, patvirtintą šių taisyklių 45 punkte nustatyta tvarka (išskyrus atvejus, kai gyvenamąją vietą deklaruoja gyvenamosios patalpos bendraturtis), kai savininkas ar jo atstovas neatvyksta į deklaravimo įstaigą;
15.10. vietoj 15.9 papunktyje nurodyto sutikimo gali būti pateiktas dokumentas, patvirtinantis teisę apsigyventi gyvenamojoje patalpoje – nuomos ar panaudos sutartis, įmonės ar įstaigos išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi įmonei (įstaigai) priklausančioje patalpoje nurodytu adresu, apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantys dokumentai;
15.11. deklaravimo įstaigai paprašius – kitus dokumentus (pvz. bendraturčių pasirašytą namo bendro naudojimo sutartį, jei tokia sutartis yra pasirašyta. Deklaravimo įstaiga negali reikalauti pateikti kitus dokumentus, kurių duomenis gali pati pasitikrinti valstybės registruose.

o 45 šių taisyklių punkte nurodyta:
45. Atskiras gyvenamosios patalpos savininko (bendraturčių) sutikimas ar įgaliojimas turi būti patvirtintas:
45.1. notaro;
45.2. seniūno;
45.3. Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno (toliau – konsulinis pareigūnas) arba užsienio valstybės notaro (jeigu deklaracijos pateikimo metu gyvenamosios patalpos savininkas gyvena užsienyje). Užsienio valstybės notaro patvirtintas gyvenamosios patalpos savininko sutikimas turi būti išverstas į lietuvių kalbą ir legalizuotas arba patvirtintas pažyma (Apostille) Dokumentų legalizavimo ir tvirtinimo pažyma (Apostille) tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 30 d. nutarimu Nr. 1079, nustatyta tvarka, jeigu tarptautinės sutartys ir susitarimai nenumato kitaip;
45.4. kitų asmenų, kuriems įstatymų suteikta teisė atlikti notarinius veiksmus.
45.5. juridinio asmens vadovo, jei gyvenamosios patalpos savininkas – juridinis asmuo;
45.6. elektroniniu parašu pasirašytas dokumentas ar elektroninis įgaliojimas.

taigi jei teisingai suprantu, elektroninis įgaliojimas tinka, tad jį be problemų galima suteikti elektroniniu būdu, prisijungus per elektroninę bankininkystę: https://igaliojimai.lt/
Atsakyti
QUOTE(Vi_ktorija @ 2016 01 18, 18:37)
Atradau taisyklėse reikalavimą pateikti notariškai patvirtintą sutikimą, jei neatvyksta savininkas. https://www.e-tar.lt...12fbb7dc920ee2c



Nuoširdžiai dėkui už ieškojimą, nuorodą ir paaiškinimus. Aš nesu stipri internetinėse džiunglėse blush2.gif
Atsakyti
Sveiki!
Noriu paklausti jusu nuomones. Ruosiames isnuomoti buta senos statybos name. Bet nama ruosiasi renovuoti. Kaip iforminti renovacijos kastus? Kas juos turetu dengti - nuomotojas ar nuomininkas? g.gif
Iskart atsiprasau jei buvo tokia diskusija. Sia paskutine tema perskaiciau, kitu del persikraustymo darbu neturiu laiko skaityti o paieska neimete tokiu rezultatu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2016 01 25, 23:59)
Sveiki!
Noriu paklausti jusu nuomones. Ruosiames isnuomoti buta senos statybos name. Bet nama ruosiasi renovuoti. Kaip iforminti renovacijos kastus? Kas juos turetu dengti - nuomotojas ar nuomininkas?  g.gif
Iskart atsiprasau jei buvo tokia diskusija. Sia paskutine tema perskaiciau, kitu del persikraustymo darbu neturiu laiko skaityti o paieska neimete tokiu rezultatu  rolleyes.gif


Kaštus žinoma jus turite apmokėti. Koks nuomininkas sutiks juos mokėti kai butas nėra jo. Nebent žemesnę nuomos kainą siūlysite, bet koks skirtumas, vistiek tas ant to išeis, kad jus apmokate.
Atsakyti
QUOTE(aiskauda @ 2016 01 25, 23:59)
Sveiki!
Noriu paklausti jusu nuomones. Ruosiames isnuomoti buta senos statybos name. Bet nama ruosiasi renovuoti. Kaip iforminti renovacijos kastus? Kas juos turetu dengti - nuomotojas ar nuomininkas?  g.gif
Iskart atsiprasau jei buvo tokia diskusija. Sia paskutine tema perskaiciau, kitu del persikraustymo darbu neturiu laiko skaityti o paieska neimete tokiu rezultatu  rolleyes.gif

už renovaciją turi mokėti buto savininkas, bet...nuoma renovuotame name kainuoja brangiau. Tiesiogiai nuomininkas kaštų nedengs kol vyksta renovacija, bet vėliau per nuomos kainos padinimą tą sumą atsiimsi.
Atsakyti
Laba diena, kodel neduoda skaityti temos? ar cia man vienai taip? net nematau kam cia ta problema rasyti.... sur aso nickus ir postus i stulpeli, o bandant atsidaryti, raso,kad tema perkelta ar klaida... Padekite smile.gif labai idomi tema:))
Atsakyti
Na vat prie kito kompiuterio ir as pagaliau kazka matau smile.gif

Turiu problema - nuomininka. Amzinai veluoja atsiskaityti, is paskos turiu lakstyti, gaudyti, sms rasineti. tai menesiu veluoja, tai standartiskai nedamoka 30 proc. dar... ir taip kasdien, tai vel i rusija dingo isvaziavo, likes skolingas. bandau iskrapstyti, bandziau iteikti kelis sykius iskeldinimo pranesima - atsisako pasirasyti, o kita diena kaip niekur nieko vel nustebes sako, as gi rytoj atnesiu pinigus... na zodziu.. Kiek istatymus zinau, tai tris menesiu min turi nieko nemoketi man, kad galeciau ismesti?
Nuosavas namas, sutartis terminuota, liko du menesiai.. bet jau nervai nelaiko. ir dar bijau, toks keistas, stiklinem akim...vaikai mano mazi, miske gyvename, baisu.
Gal isjungti sildyma? bet yra krosnis, dar nama sudegins...
Gal pameluoti, kad sugedo sildymas, mes is savo puses galime neieidami temperatura kontroliuoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo electrica: 29 sausio 2016 - 00:14
QUOTE(electrica @ 2016 01 27, 16:36)
Laba diena, kodel neduoda skaityti temos? ar cia man vienai taip? net nematau kam cia ta problema rasyti.... sur aso nickus ir postus i stulpeli, o bandant atsidaryti, raso,kad tema perkelta ar klaida... Padekite smile.gif labai idomi tema:))


Nusimušęs rodymo režimas: temos lango viršuje yra temos pavadinimo juosta, tokia mėlyna, jos dešinėje rodomas rodymo režimas, jis turi būti Standartinis,
žr. šią temą
smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Anglessimo @ 2016 02 02, 01:07)
Nusimušęs rodymo režimas: temos lango viršuje yra temos pavadinimo juosta, tokia mėlyna, jos dešinėje rodomas rodymo režimas, jis turi būti Standartinis,
žr. šią temą
smile.gif

labai Jums aciu, dabar ir darbe galesiu skaityti smile.gif
Atsakyti
Sveiki kolegos, as naujoke nuomoj, mano nuomininke pasirasiusi sutarti metam iseina po 3 menesiu... viskas gerai, mokejo laiku, sumoketas depozitas, labai gera mergaite, buto tikrinti nejau kas menesi, pinigelius tvarkingai atvesdavo man i namus, bet pabaige mokslus ir darba gavo savo gimtajam miestelyej, tai juk nelaikysi zmogaus, palinkesiu tik sekmes, bet ... va ir iskilo klausimas kam reikalinga tada ta sutartis jei nuomininkas jos nevykdo, na mano atveju nutraukia po 3 menesiu, ir pranese pries savaite kad jau gyvena paskutine savaiote iki 21 vasario... sutartis juk vistik niekur neuzregistruota, paskaicius auksciau problema su negeru nuomininku ir negali jo ismesti, pas mane tai sutartis kruta galiu pasakyti, sunaus draugas perskaites pasake kad jis tokios nepasirasytu nes uz kiekviena menknieki galiu as ji ismesti is buto, bet juk ji nieku neregistruota, dabar paprasxiausia paimsiu is nuomininmes ja ir suplesysiu kad ji neutetu jos ir man kur nepakistu.... ta nuomininke man pasiule kitas merginas, is savo miestelio taipogi, gerai, eisiu pasikalbeti, keik zinau buta apziurejo ir jom tinka... po pirmos geros nuomininkes jau nzinau ar noriu nuomoti, butas nors ir su sildymu bet nera labai brangus, gal uzrakinti ir tegus stovi, dabar pasimetus esu ir gal gerai butu isnuomot biskiuka ir bijau tokiu apie kokius rasot... tai vistik, gal gana uzsirasyti varda, pavarde, paso duomenis ir atiduoti raktus, o jei nemoka kas menesi pagal zodziu susitarta grafika ismesti is buto ir viskas?? aciu uz nuomone, isklausysiu visas, jei nenorit viesai, tai laukiu i AZ.
Atsakyti
Sutartyje yra juk numatytos sąlygos nutraukti sutartį prieš terminą? Tai jei nutraukiama pagal sutartį, kame bėda? O sutartys duoda naudos tik tada, jei reikalai prieina iki teismo. Jei nuomininkas sąžiningas sutartis irgi pravers, o nuo nesąžiningų - neapsaugos, jad ir kokia "krūta" bebūtų.
Atsakyti
QUOTE(***nora*** @ 2016 02 16, 08:28)
Sveiki kolegos, as naujoke nuomoj,  mano nuomininke pasirasiusi sutarti metam iseina po 3 menesiu... viskas gerai, mokejo laiku, sumoketas depozitas, labai gera mergaite, buto tikrinti nejau kas menesi, pinigelius tvarkingai atvesdavo man i namus, bet pabaige mokslus ir darba gavo savo gimtajam miestelyej, tai juk nelaikysi zmogaus, palinkesiu tik sekmes, bet ... va ir iskilo klausimas kam reikalinga tada ta sutartis jei nuomininkas jos nevykdo, na mano atveju nutraukia po 3 menesiu, ir pranese pries savaite kad jau gyvena paskutine savaiote iki 21 vasario... sutartis juk vistik niekur neuzregistruota, paskaicius auksciau problema su negeru nuomininku ir negali jo ismesti, pas mane tai sutartis kruta galiu pasakyti, sunaus draugas perskaites pasake kad jis tokios nepasirasytu nes uz kiekviena menknieki galiu as ji ismesti is buto, bet juk ji nieku neregistruota, dabar paprasxiausia paimsiu is nuomininmes ja ir suplesysiu kad ji neutetu jos ir man kur nepakistu.... ta nuomininke man pasiule kitas merginas, is savo miestelio taipogi, gerai, eisiu pasikalbeti, keik zinau buta apziurejo ir jom tinka... po pirmos geros nuomininkes jau nzinau ar noriu nuomoti, butas nors ir su sildymu bet nera labai brangus, gal uzrakinti ir tegus stovi, dabar pasimetus esu ir gal gerai butu isnuomot biskiuka ir bijau tokiu apie kokius rasot... tai vistik, gal gana uzsirasyti varda, pavarde, paso duomenis ir atiduoti raktus, o jei nemoka kas menesi pagal zodziu susitarta grafika ismesti is buto ir viskas?? aciu uz nuomone, isklausysiu visas, jei nenorit viesai, tai laukiu i AZ.



tai nevykdymas kame? g.gif pas mane pvz numatyta, kad jei nutraukia pries laika - depozitas lieka man. Na, as iprastai bunu zmoniska, ir jei nuomininkai tokie patys - puse grazinu.
Atsakyti