Įkraunama...
Įkraunama...

Nuomotojų asocijacija,

QUOTE(Ciccio @ 2015 11 03, 12:55)
yra variantas butą parduoti. Nuomininkams nėra svarbu ar virtuvės komplektas gamintas pagal užsakymą ar pirktas standartinis - tai vertę turi tik savininkams. Kas gali tokio nutikti plytelėms?  Parketas - vėl gi, jis vertę turi tik savininkams. Jei jau taip sudėtinga suvokti, kad dažnam žmogui Lietuvoje nuoma yra tik tarpinė stotelė, ir jam nereikia nei parketų, nei super-technikos ar super-plytelių ir pagamintų pagal užsakymą baldų, tuomet išties, tokiem savininkams butą reikia parduoti, o ne gadinti sau ir kitiems nervų.
Įsivaizduoju, jei pačiai tektų nuomotis butą, ateini į tokį muziejų ir supranti, kad niekada čia negalėsi jaustis laisvai - tai žiūrėk ko neišpilk, tai su batais nevaikščiok, tai nekabink lentynos, tai neduokdie kažkas sulūš/nukris. Tfu. tada jau geriau šuns būda. o šeimininkai - ooo, o čia pagal užsakymą daryta, oooo o čia kokia buitinė technika, oooo aaaa uuuu. Lyg nuomojame bute man būdų skirtumas kur šikti - į paprastą klozetą ar į auksinį.


doh.gif jums su teksto suvokimu kažkokių sunkumų yra? Kur aš rašiau, kad nuomininkas turi vertinti parketą ar pagal užsakymą gamintus baldus ir neduok die nesiliesti, nečiupinėti ir išvis oru skraidyti? Aš tiesiog atsakiau į prieš mane pasisakiusios narės postą, kad labiausiai nuomai pasiteisina butą įrengti ekonominės klasės medžiagomis, bet ne visi ruošia butą specialiai nuomai. Labai dažnai būna, kad savininkai įsirengia butą SAU, po kelių metų išnuomoja ir tokiu atveju nelupsi lauk tų sudėtų brangesnių apdailos medžiagų ar baldų. TIK TIEK ir norėjau pasakyti, kad ne visiems išeina daryti tą pasiteisinantį, (t.y. ekonimiškai įrengti but nuomai) variantą, dėl to ir kyla čia diskusijos.
Atsakyti
jus visikai teisi, bet manau dar priklauso nuo gyventojo asmeniniu savybiu.
Tikrai yra kontingentas kuris nori gyventi "ant bangos", kad butu auksiniai unitazai, kad dragus galetu atsivesti, arba paciam butu malonu gyventi. tik deje ne visi sugeba islaikyti ta prekine isvaizda ir tvarka.
Atsakyti
QUOTE(looo @ 2015 11 03, 14:59)
jus visikai teisi, bet manau dar priklauso nuo gyventojo asmeniniu savybiu.
Tikrai yra kontingentas kuris nori gyventi "ant bangos", kad butu auksiniai unitazai, kad dragus galetu atsivesti, arba paciam butu malonu gyventi. tik deje ne visi sugeba islaikyti ta prekine isvaizda ir tvarka.


Pridėsiu - ir ne visi nori už ją mokėti ax.gif

Ciccio - nereikia vertinti visų pagal save 4u.gif jeigu Jums vienodai, kur gyventi, tai nereiškia, kad ir kitiems taip pat. Plytelėms greičiausiai nieko nenutiks, jei nemėtysi sunkių daiktų. Tik kaip ir kiekvieno daikto - jei neprižiūrėsi, tai bus sunku jas atplauti... O gero parketo matyt neturėjote, kad taip šnekate 4u.gif virtuvinis komplektas gamintas pagal užsakymą greičiausiai bus patogesnis, gražesnis. Vėlgi, tai svarbu, jei netaikai į pigiausią nuomininkų segmentą.
Papildyta:
QUOTE(auksine zuvis @ 2015 11 02, 17:08)
Daugybė tokių variantų, kad savininkai patys bute gyvena, sau remontą darosi, po to perka didsnį būstą ar pasistato namą ir butą išnuomoja. O medžiagos jau sudėtos, dėl to nelupsi parketo ar brangių plytelių, kad pakeisti pigesnėmis. Tas pats ir vonios įranga, su virtuvės komplektu. Pasigamini pagal užsakymą ir niekur jo nebepritaikysi. Lieka nuomininkams smile.gif


taip, čia gaunasi ta vadinamoji "atsitiktinė nuoma" rolleyes.gif tokiu atveju verta pasvarstyti, kas labiau apsimoka - palikti "nuniokoti" nuomininkams ar, kol dar geras stovis, parduoti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2015 11 03, 14:41)
Bet kad ir kokia ta buda ar muziejus pasitaikys, svetima turta deretu tausoti. Aisku, jums cia nesuprantama, bet kiti, laimei ,supranta, ar bent kokiu kodeksu pagalba issiaiskina.


QUOTE(looo @ 2015 11 03, 14:59)
jus visikai teisi, bet manau dar priklauso nuo gyventojo asmeniniu savybiu.
Tikrai yra kontingentas kuris nori gyventi "ant bangos", kad butu auksiniai unitazai, kad dragus galetu atsivesti, arba paciam butu malonu gyventi. tik deje ne visi sugeba islaikyti ta prekine isvaizda ir tvarka.

Problemų visiems žymiai sumažėtų jei prieš nuomą nuomininkai būtų raštu supažindinti apie sumas, kurias turėtų atlyginti vienu ar kitu atveju. Motyvacija daiktus saugoti padidėtų. O šeimininkams piktnaudžiati žalos atlyginimu ("o žinokit šita, sudužus plytelė, tai rankų darbo iš Paryžiaus, 1000€") šansai sumažėtų. Aš nuominkų vietoje gerai pagalvočiau ar norėčiau gyvent bute su tokiom brangiom plytelėmis.
P.S. kadangi čia supermama ir kabinėjimasis prie žodžių beveik privalomas, pabrėšiu, kad pvz. su plytelėmis išgalvotas. Jei kas šioje temoje minėjote plyteles, tai mano komentaras nieko bendro su jūsų pasisakymu neturi.
Atsakyti
QUOTE(rūtelė.ramunėlė @ 2015 10 29, 10:28)
Mano brolis Palangoje turi prabangiai įrengtą butą, tai kol vaikai maži, net nevažiuoju ten, nes greičiausiai kur nors ką  nors sugadintų....


blink.gif doh.gif

QUOTE(Zirzille @ 2015 10 29, 12:35)
O kam tada skirtas depozitas? Nejaugi yra tokių žioplių, kurie sumoka depozitą kokių 3mėn nuomos dydžio ir sąmoningai leidžia vaikams piešti ant sienų žinodami, kad depozito neatgaus?
Žinoma, jei buto savininkas depozito nepaima ar neaptaria su nuomininku, kad sienų perdažymas bus atliekamas iš depozito pinigų, tai pats kaltas.


drinks_cheers.gif

QUOTE(looo @ 2015 10 29, 13:59)
svajokliai, 3menesio depozito nieks neduoda, bei pagal istatyma lyg irgi neleistina.
1nas i prieki, vienas uz einama menesi.


Pas mane dviejų mėnesių depozitas, plius moka mėnesį į priekį.

QUOTE(Ciccio @ 2015 10 30, 08:56)
O tu į nuomojamą butą montuoji firminę santechniką? Pas mane visur stovi no-name'ai, tai viena. Antra, tikrai ne kasmet reikia kažką paremontuoti ar pataisyti, pritom, kad tam nereikia perremontuoti viso buto. Smulkius remontus pasidaro patys nuomininkai - apie tai tariamasi iš anksto.
P.S. - nuoma nėra mano verslas, tiesiog, kai turi 3 dukras, norisi pilanemtystės progą padovanoti joms po butą geruose rajonuose.


Pas mane butas buvo sau kuriamas tai viskas firminė. Bet nu netikiu, kad man ten viską sulaužys, išdaužys, išbraižys ir panašiai.
P.S. drinks_cheers.gif

QUOTE(laumzirge @ 2015 10 30, 11:02)
Pvz., plovė indus, visur vandens privarvėjo, iškart nepavalė, po pusės metų poroje vietų išpūtė laminatą ir spintelę virtuvėje. Sienoje prigręžiojo skylių paveikslams. Suskaldė firminio klozeto dangtį (suklijavo ir apklijavo izoliacija). Vonią su perlo danga ar klozetą su super puper nešvarumų netraukiančia danga pašveitė su aštria kempine ar aršiu šveitikliu - danga sugadinta, vonia truputį apibraižyta. Sofos apmušalai keliose vietose nusitepliojo.


Jausmas toks, kad viską specialiai ėmė ir niokojo, laužė ir gadino.
O geriausiai tai butą išvis be baldų nuomokit, išparduokit viską. Mažiau jaudinsitės.

QUOTE(Ciccio @ 2015 10 30, 14:27)
Jūs arba baikit tryzniot, arba normalius nuomininkus susiraskit.


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Visi iškelia parketą, kaip kažkokį gėrį ir grožį. Gal kažkada jis toks ir buvo, kai galėjai rinktis tik tarp speckartono, linoleumo ir parketo. Turėti gerą parketą yra ir geras vargas, ypač, kai turi vaikų. Mano šeimos namuose maksimaliai, kur galima yra plytelės, o kambariuose aukščiausio atsparumo laminatas (komercinės paskirties 33 ar 34 atsparumo klasės) - ir niekas nesuka sau galvos, užsimanai su batais - prašau, užsimanai baldus perstumdyti - be problemų, pritaško vaikai visokių tušų, rašalų, guašų, lakų - nuvalai, kad ir acetonu ir galvos nesuki.
Atsakyti
o jums taip sunku suprasti, kad visi zmones yra skirtingi? Vienam viena grazu, kitam kita. Vienas nori, kad namai butu praktiski i grozi neatsizvelgiant, kitas iesko praktiskumo, nesvarbu kas kaip atrodo, trecias ir viena ir kita nori suderinti. Vienam grazu medines grindys, kitam plyteles, dar kitam gal ir linoleumas gerai? Zinokit, ir taip buna. Tai ko jus stebities ir vos ne isjuokiat (as taip suprantu), kad pas kazka parketas. Grazu zmonem, tai ka, jau negalima? Nes kas zino, gal kada teks savo sau namus isirengtus nuomot ir staiga pasirodys, kad nuomininkams negrazu ir nepraktiska bus?
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2015 11 04, 13:04)
o jums taip sunku suprasti, kad visi zmones yra skirtingi? Vienam viena grazu, kitam kita. Vienas nori, kad namai butu praktiski i grozi neatsizvelgiant, kitas iesko praktiskumo, nesvarbu kas kaip atrodo, trecias ir viena ir kita nori suderinti. Vienam grazu medines grindys, kitam plyteles, dar kitam gal ir linoleumas gerai? Zinokit, ir taip buna. Tai ko jus stebities ir vos ne isjuokiat (as taip suprantu), kad pas kazka parketas. Grazu zmonem, tai ka, jau negalima? Nes kas zino, gal kada teks savo sau namus isirengtus nuomot ir staiga pasirodys, kad nuomininkams negrazu ir nepraktiska bus?

o tu šiaip, esi kada nors turėjus gerų nuomininkų? Vakar šiaip įdomumo dėlei pačekinau tavo žinutes, tai panašu, kad visi tavo nuomininkai kėsinosi tavo butą paversti landyne. tai jau panašiau, kad bėdos yra ne nuomininkuose, o nuomotojoje.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2015 11 04, 13:04)
o jums taip sunku suprasti, kad visi zmones yra skirtingi? Vienam viena grazu, kitam kita.


suprantu Jus, Leksa 4u.gif Relax, nebarstykite kiaulėms perlų smile.gif
Man, pvz., gera būti gražioje, estetiškoje ir net prabangioje aplinkoje. Auginom vaiką ant senovinio parketo - su malonumu jį blizginau, o vaikui buvo malonu šliaužioti.
Skirtingi mes ir turime teisę tokiais būti. Yra, kas rytinę kavą geria pakeliui iš popierinio puodelio ir kaifuoja. O man reikia ritualo ir grožio: aplinkos, puodelio, kokybės.
Bet tai nereiškia, kad vienas ar kitas blogenis, kol nepradeda primygtinai piršti savo varianto kaip vienintelio tobulo ir niekinti kitų.
Geros dienos visoms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2015 11 04, 13:12)
o tu šiaip, esi kada nors turėjus gerų nuomininkų? Vakar šiaip įdomumo dėlei pačekinau tavo žinutes, tai panašu, kad visi tavo nuomininkai kėsinosi tavo butą paversti landyne. tai jau panašiau, kad bėdos yra ne nuomininkuose, o nuomotojoje.

nuvilsiu, bet taip, turejau netgi labai geru nuomininku bigsmile.gif . Bet negi cia kas giriasi (ir kam tai butu idomu), jei kas prades rasyt: oj, mano tai laiku moka mokescius, graziai gyvena, nieko negadina. Kam bus naudingi tokie komentarai ir tokia patirtis? Ir kiek pastebejau, tai praktiskai niekas tokiu komentaru ir neraso.
Atsakyti
hmmm smile.gif Leksa is dalies teisi, kad niekas geru komentaru neraso, nes kai gerai tai ir gerai, kam cia dziaugtis biggrin.gif dazniausiai parbegi pasiguost biggrin.gif vienok gerai pakracius temas tikrai rastume ir geru pasisakymu, ne tik blogu.... juolab kad didzioji dauguma cia subega tik tada kai kazkas "blogai" smile.gif
obettaciau "duru" tema taip isjudino tema. kad ziu kasdien vis yra ka paskaityti biggrin.gif biggrin.gif

mano nuomos fronte irgi naujienos, vakar nuomininkai pareiske kad GAL vis tik kraustysis biggrin.gif biggrin.gif nzn gal tikejosi musti kaina.... bet ... tegul kraustosi smile.gif jei jau nori smile.gif nors nei blogi nei ka, bet jei jau taip aplinkybes klostosi sitaip, negi man uz juos spresti smile.gif ne siti tai kiti smile.gif ne siandien tai rytoj smile.gif

beje vis kirbejo parasyt - na apie ta grozi ir nora gyventi patogiai/graziai smile.gif kiekvienas butas turi savo kaina ir kiekvienas butas turi savo kontingenta smile.gif po pirmu nuomininku norejosi kaukti kruvinom asarom, nes tai MANO butas. MANO sventove, kurios nieks nepopino taip kaip popinciau pati... ir nebuvo ir nera ten nei super duper prabangos nei kazi kazko tokio super duper vertingo bet tai MANO uz MANO galimas tuo metu investicijas sutvarkytas butas smile.gif laikui begant supranti, kad taip, retas kuris nuomininkas brangins ir saugos tavo turta taip kaip savo (nors esu tikrai turejusi ir tokiu gyventoju, ir ne viena), kad tikrai taip yra kontingentas kuris ieskos ir geriau nudrengs svetima ir ims vel nauja nenudrengta kasmet, nes taip patogu, faina, smagu, grazu ir t.t todel deti emocijas, didelius pinigus, ir savo sirdi i nuomojama buta - aij geriau nereik, minimaliai paremontini, neplesi maksimalios kainos, zinai savo kontigenta ir tada spakaina ir ramu...... tikrai ant svieto yra rimtesniu bedu ir reikalu nei nervavimasis del nugyvento buto .... kainuoja per daug nervu ir sveikatos tuomet kelias tik vienas parduodi ir nebeskauda smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2015 11 04, 22:29)
dazniausiai parbegi pasiguost


as tai daugiau uzsuku ispet, kaip gali but, i ka kreipti demesi. Nes kai pati nukentejau, tai tos patirties nulis buvo. Dabar jau kitaip. Ir patirties yra, ir bute jau nelabai ko gaila (jei kada grisiu ten gyvent, tai vistiek reikes viska remontuot: nuo grindu iki lubu).
Kas del geru nuomininku, galiu pasakyti, kad man pasitvirtino: dirbanti moteris, pora be vaiku, dar viena dirbanti moteris. O apie dabartine nuomininke (dirbanti moteris) dar anksti ka sprest, nes kaip sakoma, negirk dienos be vakaro, bet iki siol jokiu nusiskundimu neturiu.
Kam tikrai niekad jau nenuomosiu, tai dirbanciam vyrui, seimai su vaikais ar gyvunais.
Va tokia mano patirtis per g.gif na, daugiau nei 10 metu.
Atsakyti