QUOTE(Amsele @ 2015 10 25, 14:58)
Toks afrikieciu mentalitetas, ir nieko nepadarysi. Rusija irgi visai neprimena klestincios salies, nors galetu tokia but. Ir nebuvo nei kolonija paversta, nei ja kas isnaudojo. O lietuviai ir Sibire neprapuole, isgyveno tokiom baisiom salygom, ir ne tik isgyveno, net ir prasigyvent sugebejo. Taip kad nereikia amzinai kitu kaltint, jeigu zmones ar tauta skurdziai gyvena.
mentalitetas irgi pasekmė, ne prigimtis. Nors ilgą laiką buvo kuriamas mitas, kad iš prigimties, yra dar filmuotos medžiagos ir nuotraukų, kaip europiečiai prekiauja afrikiečių kaukolėmis, nes laikė, kad kitos rūšies žmonės. Ta propaganda gaji, šimtas metų nuo žydų genocido tuoj praeis, o trintį tarp žmonių šiais mitais vis dar kūrenasi.
1904 metais Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) kalnakasybos pramonė sukūrė kastų sistemą darbo vietoms. Nuo tada tik europiečiai galėdavo dirbti darbus, kuriems reikėdavo profesinių įgūdžių. Šis spalvos barjeras, kaip jį vadino afrikiečiai, 1926 metais išplito į visą ekonomiką ir gyvavo iki 1980-ųjų, neleisdamas juodaodžiams pietų afrikiečiams išnaudoti savo talentą ir įgūdžius. Jie būdavo pasmerkti dirbti juodus darbus kasyklose ir ūkiuose. Nenuostabu, kad PAR apartheido metais beveik šimtmetį nesugebėjo pagerinti gyvenimo standartų 80 proc. gyventojų. Likus 15 metų iki apartheido pabaigos, PAR ekonomika buvo susitraukusi. Nuo 1994 metų, kai šalyje įsivyravo demokratija, ji pradėjo augti.
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/...r...5883&page=4