QUOTE(korida @ 2015 12 10, 20:09)
Dar galetu ivesti diferencijuota pagal tarsa kaminu mokesti ,tada individai pradetu galvoti priverstinai globaliau.
Papildyta:
Ypač tiems, kas ne žilvičius ir ne niekam netinkamas medžio atliekas degina.
kazkaip cia labai sudetingai .jei cop 4 tai turetu buti bent 3/4 atsinaujinanti energija.
Cibulis kalba apie pirminę energiją. Ten ir saulės elementų 1 kWh prilyginama kur kas didesniam dydžiui. Elektros kWh taip pat daugiau kaip 2 kartus didesniam dydžiui prilyginama.
QUOTE(mintas @ 2015 12 10, 23:26)
Čia dar vienas absurdas sertifikavime.
Jie galėjo išskirti namo šiluminės energijos poreikį per sezoną išreikštą grynai šilumos kWh, kuris atspindi pačio namo šiltumą ir pirminės energijos poreikį, kuris atspinės šios šiluminės energijos gavimo "žalumą" nuo pat grandinės pradžios.
pvz nams suvartoja 40 kWh/m2A šiluminės energijos. Padauginame iš visų šilumą generuojančio prietaiso gamybos ir vartojamo kuro "žalumo" koeficientų ir perskaičiuojame, kad pirminės energijos kiekis buvo 112 kWh/m2A.
Taip būtų išskirtas grynai šiluminis energinis namo efektyvumas - 40 kWh/m2A ir "žaliosios" pirminės energijos naudojimo efektyvumas 112 kWh.
A pliusai skiriami už antrąjį dydį, bet ir pirmas dydis turėtų būtinai figuruoti sertifikate.
Kitas pvz.
X namas vartoja 30 kWh/m2A šilumos, viskas ant elektros iš tinklo x 2,8 = 84 kWh/m2A pirminės energijos.
Y namas vartoja 40 kWh/m2A šilumos, viskas ant elektros iš nuosavos hidroelektrinės x 0,6 = 24 kWh/m2A pirminės energijos.
X namas nors ir šiltesnis, bet jis 3 kartus mažiau "tausoja aplinką" nei Y namas. Y namas gauna daugiau pliusų prie A raidės, nes jis naudoja kitokią (žalesnę) energiją nei X.
Pačio namo šiltumas visų pirma turėtų būti kaip esminis pagrindinis skaičius, o tik paskui vyktų perskaičiavimas pagal žalumo koeficientus, kuriais galima daugiau spekuliuoti.
Mes jau galėsime pasirinkti iš ko kiekvienas namas pirks elektros energiją. Galima bus sudaryti sutartį, kad elektra būtų tiekiama namui tik iš tam tikro tiekėjo, kuris gamina hidroelektrinėmis ir bus galima gauti tą 0,6 ar panašų koeficientą vietoje dabartinio 2,8 sumokėju kažkie brangiau už elektros kWh. Šiuo atveju viskas iš esmės keičiasi ir hidroelektrinės elektros derinys su ŠS turėtų būti vertinamas net aukščiau nei tiesioginis šildymas elekta iš saulės elementų ant savo stogo. Pažiūrėsime kaip realiai bus. Kol kas su tais pliusais labai daug neaiškumų.