QUOTE(mintas @ 2015 12 07, 21:53)
Energinę klasę reglamentuojančiame
teisės akte nurodyta, kad "
Jei pastate įrengta mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistema," tai A, A+ ar A++ name įdiegtas rekuperatorius turi atitikti klasės keliamus reikalavimus. Aklai remiantis šiuo teisės aktu rekuperatorius kaip ir nebūtinas, tik kyla abejonių, ar be rekuperatoriaus įmanoma atitikti kitus keliamus reikalavimus.
A, A+ ar A++ tai ne pasyvus namas, kur privaloma pasiekti, kad namo šildymo poreikis neviršytų 15kW/m2 per metus, ko be rekuperatoriaus pasiekti neįmanoma. Šiems namams keliami šiek tiek kiti reikalavimai, taip kad sunku ką ir pasakyti.
Pasyvus namas, jau pats pavadinimas reiskai, kad jame neegzistuoja sildymo sistema. Todel jis ir yra pasyvus. Skirstyti i klases jo nera galimybes. Tai visiskai atskira klase. Juo labiau diskutuoti kiek jam reikia kW/m2. Nera zmoniu namie, nejungiama elektros prietaisai ir jokio silumos saltinio tokiame name nera, jeigu nesviecia saule. Pasyvus namas - gyvenimo budas. Pavyzdziui kaip bomzo bo balkonu...
Todel kyla klausimas ar Lietuvoje imanoma gyventi pasyviame name. Imu sau priestarauti. Rekuperatorius turetu paduodama ora pasildyti. Tuomet atsiranda klases. Zmogus reikalauja komforto. Todel atsiranda grindinis sildymas. Ir tai jau nebe pasyvus namas. Kadangi silumos poreikis tokiame name yra minimalus tai gal galima ta silumos poreiki kompensuoti su vietiniais energijos resursais. Tokiu budu skinasi kelia aktyvus namai. Aktyvus silumos irenginiai numatyti klasese A+ ir auksciau.