Įkraunama...
Įkraunama...

Roma

Sveikos,
mes ką tik iš Romos wub.gif
Dėl Vatikano muziejaus: turėjome bilietus, pirktus internetu. Einant į muziejų yra du "koridoriukai", kairėje - be bilietų, dešinėje - su bilietais. Kai ėjome, stovėjo vyrukas ir nukreipė kur reikia. Eilė be bilietų buvo, bet nedidelė. Visgi, manau, valandą sutaupėme, nes iškart patekome į muziejų. Įeinant reikia praeiti pro detektorius. Vaučerius į bilietus galima išsikeisti pirmame aukšte, tik praėjus pro detektorius kairėje pusėje (berods, dvi dešiniausios kasos) smile.gif

Kvietimai į trečiadienio popiežiaus audienciją yra gryniausia nesąmonė smile.gif Stovėjom eilėje, kad gauti kvietimą, o galų gale galima buvo į aikštę patekti ir be kvietimų.. doh.gif

Įėjimas į baziliką yra nemokamas. Pakilus laiptais prie bazilikos, įeinate į tambūrą, dešiniausios bazilikos durys yra porta santa, o jei pasuksite dar dešiniau (dar neįėjus į pačią baziliką), nueisite link požemių ir pakilimo į kupolą.

Turiu dvi knygas apie Romą, viena yra Jurkevičių Sava Roma, o kitą gavome viešbutyje (lietuvių kalba). Jei kam reikia, rašykite, perleisiu už sutartinę kainą rolleyes.gif

Turėjome savaitę Romoje, išvaikščiojom visur, kur norėjom. Laiko užteko sočiai. Beje, Ispanijos laiptai uždaryti rekonstrukcijai, atidaryta tik viena siaura pusė, galima laipioti berods nuo 8 (ar tai 10) val. ryto iki 8 val. vakaro 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo miau: 22 kovo 2016 - 16:50
Dziugu, kad paraset, tikiuos, nebuvo ko nerimaut ir viskas sklandziai klostesi 4u.gif

Del Ispanijos laiptu tai jie man visai neispudingi pasorode, nuotraukose daug grazesni, paprasti laiptai, nieko nepraradot biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(abiga @ 2016 03 22, 22:06)
Dziugu, kad paraset, tikiuos, nebuvo ko nerimaut ir viskas sklandziai klostesi  4u.gif

Del Ispanijos laiptu tai jie man visai neispudingi pasorode, nuotraukose daug grazesni, paprasti laiptai, nieko nepraradot  biggrin.gif

laiptai nera ispudingi, bet pasedeti ant ju bent pusvalandi paziureti aplinkinius, i gyvenima yra malonus potyris smile.gif
Atsakyti
QUOTE(čikibari @ 2016 03 21, 21:58)
Gal kas gali parasyti kaip nuvykti i Tivoli. Kaip daznai vaziuoja transportas i ten ir atgal.

Pati dar nebuvau, planuoju. Perskaičiusi visas temas radau tai
Norint nukakti i Tivoli reikia vaziuoti B metro linija iki Ponte Mamolo stoteles (priespaskutine stotele).

Isejus is metro pozemiu pirmame aukste kaireje yra tabako kioskelis, parduotuvele (ieskokit Cotral uzraso), ten perkat Cotral autobuso bilieta i Tivoli (2,2 euro i viena puse).Mes pirkom iskart i abi puses.
Tada kylat i antra auksta,nuoroda- "partenze Cotral", ten yra autobusu isvaziavimo aiksteles.I Tivoli isvaziuoja is 1-3 aiksteliu.


https://www.google.c...ZQAmJITeGR6d0Vw Čia susirasti autobusų laikus.

Žinau, kad važiuoja ir traukinys iš Termini, bet jo nesiaiškinau. Bet matau, kad važiuoja http://www.googleads....trenitalia.lt/ , va, net lietuviškai smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Piliuona @ 2016 03 21, 17:46)
Iš tikrųjų tai man didžiausią įspūdį padarė Popiežius  wub.gif
Gera buvo stovėti aikštėje šviečiant saulei ir klausyti mišių, būtinai eikite trečiadienį į mišias  rolleyes.gif
user posted image

Mes taip pate eisime į trečiadienio mišias. Atskrisime antradienį, tai kažkaip reiks greitai susiveikti bilietus. Vasarą gali jų labiau reikalauti. Kurioje vietoje stovėjote, per vidurio praskyrimą? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo k**: 23 kovo 2016 - 12:57
QUOTE(abiga @ 2016 03 22, 20:06)
Dziugu, kad paraset, tikiuos, nebuvo ko nerimaut ir viskas sklandziai klostesi  4u.gif

Del Ispanijos laiptu tai jie man visai neispudingi pasorode, nuotraukose daug grazesni, paprasti laiptai, nieko nepraradot  biggrin.gif


Viskas puikiai pavyko, ačiū už patarimus 4u.gif

Laiptai, jei gerai atsimenu, vieni didžiausi ir plačiausi Europoje (jei kažko nepanioju g.gif ). Būna labai gražu, kai ant jų pastato vazonus su gėlėmis. O kai jos žydi, aplink viskas kvepia wub.gif Dabar tokio vaizdo kaip ir nėra. Bet užkopus į viršų ir palypėjus bažnyčios laiptukais, atsiveria graži miesto panorama smile.gif
Atsakyti
Ir as buvau radus kaip su metro ir Cotral autobusu i Tivoli nuvaziuot. Tik galvoju is Termini su traukiniu gal patogiau?
O tos nuorodos neatidaro kur apie traukini idejote. blush2.gif

P.S. kas norit i Roma geguzes 10-14d dabar lektuvo bilietai tik 81 € ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo čikibari: 23 kovo 2016 - 17:41
QUOTE(čikibari @ 2016 03 23, 18:19)
Ir as buvau radus kaip su metro ir Cotral autobusu i Tivoli nuvaziuot. Tik galvoju is Termini su traukiniu gal patogiau?
O tos nuorodos neatidaro kur apie traukini idejote.  blush2.gif

Keista, pas mane atsidaro :-) gal per kitą naršyklę pabandykit. Aš traukiniu nevažiuosiu. Mane didelė stotis gasdina blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(k** @ 2016 03 23, 18:31)
Keista, pas mane atsidaro  :-) gal per kitą naršyklę pabandykit. Aš traukiniu nevažiuosiu. Mane didelė stotis gasdina  blush2.gif

Pažiūrėjau, dabar neatsidaro ir man. O ši? https://www.google.c...cs1NnDKhSL8Z8KQ
Atsakyti
Si atsidaro. Pastudijuosiu. Aciu
Atsakyti
Tiek daug prirasyta apie vatikana, muzieju ir misias, kad pakopijavau savo sena posta, galbut kazkam pades.
Vatikanas. Ieje i Sv.Petro bazilika neradome kur yra tie garsieji laiptai uzlipti i kupola, tad nukeliavome i Vatikano muzieju. Turejome rezervuotus bilietus, taigi ejome be eiles, eile tikrai laaabai ilga buvo. Is visu pusiu siule uz 25 eur eiti su gidu be eiles. Prie iejimo musu atsispausdintu lapu niekas netikrino, neskanavo (beje velavom pagal rezervuota laika), tiesiog nuzvelge ir ileido. Iejus kaireje buvo kasos isigyti rezervuotus bilietus (po 20 eur) , taciau mes apsidaireme ir nuejome toliau, prie paprastu bilietu kasu, ir mokejome iprasta kaina (po 16 eur), t.y.4 eur rezervacijos mokescio nemokejome. Ten zmoniu daug, tvarkos nera, tai lyg ir pasiseke mums ax.gif
Isejus is muziejaus i laiptus jau nebeileido. Atejome kita diena, ir kaip tycia popiezius laike misias Sv.Petro aiksteje, ir vel i kupola uzkilti neteko doh.gif Aisku misios irgi neeilinis reikalas (vyksta treciadieniais, jei popiezius nebuna isvykes, zmoniu labai daug, pilnutele aikste).
Siulau – rezervuokit vieta i muziejus, jei eile bus maza, tu lapu nerodykit, o gal pasiseks kaip mums i paprastu bilietu kasa patekti. Taip pat siulau is anksto apsiziureti Vatikano plana, kur eiti, ten jokiu zenklu beveik nera, tikrai painu, pvz uzkilimas i laiptus parodytas is bazilikos vidaus, o buvo is lauko. Mums tas nezinojimas labai sukliude.
Labai idomu paziureti i sveicaru gvardijos karius, kurie saugo vatikana. Jie stovi kaireje bazilikos puseje, as kuri laika ten pastovejau, maciau kaip keiciasi pamaina, kaip bendrauja su norinciais praeiti ir t.t. Taip pat maciau, kad norintiems duoda 'pakvietimus' i treciadienio popieziaus misias, na matyt tas aktualu tiekms, kas nori anksciau ateiti ir gauti sedimas vietas misioms.
Atsakyti
Ir dar del maisto - rekomendacija - Romoj buvom pries 3 metus, bet iki siol abu su MB atsidustam atsimine picerija PizzaRe ir joje valgyta pica Margherita Plus (Margarita su papildomu rikotos suriu idarytu krasteliu).
LABAI REKOMENDUOJU. Ta vieta radome netycia, ji neatrode niekuo neypatinga, bet vaziuociau i Roma vien suvalgyti tos picos su MB (nors picos siaip nemegeja). Nu tas krastelis..O as krasteliu net nesu megeja!
Puikiai atsimenu ta momenta, kaip pavarge po pirmos dienos Romoje atsikandam tos picos ir pasaulis nusvinta smile.gif Valgem picas ir kitur, bet sita vieta istrigo matyt visiems laikams.
Idedu nuoroda, atsiliepimai geri ir siuo metu, raso, kad daug vietiniu lankosi:
https://www.tripadvi...Rome_Lazio.html
Gal kam bus netoli, ir isbandysit. Mes ten valgem 3 kartus. Tiesa, mes lankemes PizzaRe, kuri buvo Chiavari gatveje, o dabar uzdaryta, bet pagal nuotraukas Tripadvisor matau, kad ir kitame taske viskas atrodo lygiai taip pat.
Atsakyti
ar čia tos picerijos tikslus adresas
Via di Ripetta 14, 00186 Rome, Italy
Atsakyti