Įkraunama...
Įkraunama...

Išlaidos maistui

QUOTE(pikkolo @ 2015 07 17, 05:47)
3-4 kartus, 1-2 kartus vaziuoju i didele, kitus kartus i maza prie namu. UHT pieno negaliu gert, jis man smirda, net i kava negaliu pilt. Rusio neturim. Bananai valgomi visus metus. Namie temperatura iki 24, bet ten kur saule daug sviecia viskas greiciau sugenda. Kuo dazniau einu i parduotuve, tuo maziau isleidziu, nes perku tik 1-2 dienom, kuomet zinau ka valgysim. Taip iseina pigiau ir maisto maziau ismetam.


Nu pas mus tas pats. Ilgai stovincio pieno nemesgtu. Labai jau neskanu man.
Rusio neturim.

As vis viena manau, kad didelis apsipirikimas tinkamas, kai tikrai gaminama kas daug maz suplanuota vos ne savaitei i prieki. Nes kaip kitaip su mesa ar zuvim?

Mes gal labiau spontaniski siuo atvzilgiu. Is ryto planuojam namie gamint, bet gryze is darbo sugalvojam eiti i restorana vakarieniauti. Arba ryte galvoju, kad noresiu zuvies, bet gryze uzsimanom salotu ar omleto.

Aisku galima gaminti nepaisant noru kaitos ir laikytis plano, bet vel tai bus prievole, o ne malonumas.
Bet gal kai yra vaiku nebeiseina taip spontaniskai.

Ir dar priklauso nuo seimos mitybos iprociu. Vieniems nereikai uogu namie, megsta ilgai stovinti piena, saldyta mesa, daug kruopu, makaronu, bulviu - tada taip - didelis apsipirkimas pasitesina. Ir tai turbut LT ar PL.

Pas mus DE nematau jokiu akciju nei kavai nei makaronams cool.gif Nebent zuvi isparduoda kartais pigiau, tad didelis apsipirkimas pasiteisintu tik laiko atzvilgiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Romy: 17 liepos 2015 - 09:42
QUOTE(Romy @ 2015 07 17, 10:39)
<...>
Pas mus DE nematau jokiu akciju nei kavai nei makaronams  cool.gif Nebent zuvi isparduoda kartais pigiau, tad didelis apsipirkimas pasiteisintu tik laiko atzvilgiu.


Giminaičiai gyvena Vokietijoje, irgi akcijos retos, nes kainos nėra tam specialiai užkeltos (pvz. dallmayr kava Vokietijoje kainuoja visuomet tiek, kiek pas mus su akcija) . Lietuvoje vyrauja akcijų kultūra, žmonės nebeperka prekių be akcijų. Skaičiau pakankamai neseniai straipsnį apie tai, jog iš esmės krizės laikotarpiu tinklai kovojo dėl pirkėju, o grįžti atgal nebegali, nes pirkėjas lekia ten kur akcijinė etiketė ax.gif dabar tinklai bando visokias ten fiksuotas kainas, sumažintas kainas ir pan. gal rinka grįš į normalią būseną g.gif

Atsakyti
QUOTE(Romy @ 2015 07 17, 11:39)


Ir dar priklauso nuo seimos mitybos iprociu. Vieniems nereikai uogu namie, megsta ilgai stovinti piena, saldyta mesa, daug kruopu, makaronu, bulviu - tada taip - didelis apsipirkimas pasitesina. Ir tai turbut LT ar PL.



Mūsų atvejis smile.gif
Apsiperkam kartą į savaitę - gaila laiko, praleisto eilėse.
Kai ką perku porai mėnesių į priekį: mėsą, paukštieną, žuvį, šaldytą tešlą, varškę, šaldytas daržoves (žiemą). Laikau žinoma viską kameroje. Akcijų sužiūrėjimui puslapyje daugakciju.lt skiriu 10 minučių per savaitę 4u.gif Kai dar dirbau, žiūrėdavau darbe, tarp darbo užduočių arba per pietus. Skaitau, kad nerasti tam laiko neįmanoma smile.gif Pats apsipirkimas užtrunka na gal iki 2 val g.gif Su kelione, maisto išrūšiavimu ir tt Per visus PC nevažiuojam, daugiausia perkam mažose netinklinėse parduotuvėse prie namų, kioskeliuose, turguje (niekur važiuoti nereikia).

Pieno produktus, duoną, batoną, vaisius ir daržoves perku savaitei. Nieks negenda, nieko neišmetam schmoll.gif Namuose daugmaž optimalus drėgnumas.

Su vaisiai darau taip:
savaitei perkam +/- 3 rūšių, sakykim kaip pvz obuoliai, bananai, braškės. Braškės išties stovės 3-4 dienas. Tai pirmas 3-4 dienas valgom braškes, paskui bananus, paskui obuolius, kurie stovi ilgiausiai.

Kiekvieną dieną paskiriu minutę, ne daugiau kaip 2 smile.gif , ir peržiūriu šaldytuvo atsargas. Gaminu iš to, ką randu, atsižvelgiu į tai, kas jau seniau stovi pradarytoje pakuotėje ir pan.

Labiausiai mane nustebino teiginys, kad pienas po kelių dienų pasidaro kažkoks kitoks blink.gif Na dar tokių bajerių negirdėjau smile.gif Man pienas pirmą dieną po atidarymo yra lygiai toks pat, kaip antrą, trečią ir tt, iki kol pradeda gižti. Sugižęs pienas keliauja į blynų tešlą mirksiukas.gif

Taigi, visi trumpo galiojimo produktai man išstovi apie savaitę nesugedę, o jei kartais baigiasi anksčiau, nesuku galvos. Nėra nei vieno produkto, kurį mum būtina būtų turėti kasdien. Pasibaigė pienas vidury savaitės - ramiai gyvenam iki kito apsipirkimo be jo smile.gif

Meniu savaitei aš nesudarinėju. Gaminam spontaniškai, bet iš turimų produktų. Tai reiškia, kad jei kameroj guli mentė, vištienos blauzdelės ir kepenys, rinksimės iš šių 3 variantų, net jei staiga vienas šeimos narys užsinorės žuvies, o kitas sparnelių. Tikrai nebėgsim į parduotuvę ir nieko kito nepirksim smile.gif

Na kas čia dar užkliuvo - PL neapsimoka pirkti kruopų ir makaronų schmoll.gif Apsimoka mėsą, paukštieną ( ne tik vištieną, bet kalakutieną, antį - didžiulis kainų skirtumas), pieno produktus, mineralinį vandenį...
Atsakyti
Dontstop, kiek mazdaug per menesi isleidziat maistui?

Atsakyti
QUOTE(pikkolo @ 2015 07 16, 20:11)
Todėl nesuprantu to masinio apsipirkimo 1-2 savaitėm doh.gif


As jau kokius 8 metus apsiperku 1 karta i savaite ir 1 karta viduri savaites siunciu MB su maze duonos ir grietines/pieno.
Produktu praktiskai neismetu.
Beveik kasdien gaminu.
Seima 2+1 (4 m.)
Maze dazniausiai pusrycius ir pietus valgo darzelyje

Pusryciai -
MB nesasi i darba pora sumustiniu/lietiniu su idaru/jei yra namie iskepa kiausiniu.
man - kose/varske/virti kiausiniai/sumustiniai/lietiniai/jogurtas+bananas

Pietus-
MB ir man kas lieka po vakarienes

Vakariene -
valgomi visi kartu
dazniausiai buna mesa/zuvis + makaronai/ryziai/kuskus/grikiai/bulves+ darzoves siuo metu ivairios zoles, cukinijos, pomidorai, agurkai

savaitgali verdu sriuba (saltybarscius, cili, agurkine, moliugiene)
penktadieni einam i picerija ar kepam karstus sumustinius

Man asmeniskai geriau paimti i darba gabaliuka virtos vistienos + grikius+pomidora+agurka, nei eiti i kavyne ir moketi apie 3e uz patiekala, del sveikatos, laiko ir aisku pinigu.

Mesos perku didesni kieki (vistienos krutinele, vistienos slauneliu mesa, vista, kiaulienos mente, sparandine, ispjova, is zuvies - lasisa, juros lydeka, konservuotas tunas, kartais krevetes)

Darzoves/vaisiai - kai ka gaunu is kaimo, kazka dasiperku parduotuveje

Jei eina kalba apie gaminimo kieki, tai pvz verdu 500g pilno grudo makaronu, gaunasi 5 porcijos, 2-3 vakarienei, ir 2-3 pietums.
Gamindama kotletus imu 1,5kg farso, itarkuoju cukinija, morka, svoguna, gaunasi visa skarda, valgome 3 dienas, vis pakeisdami garnyra.
Kepsniams marinuoju 1-1,5kg mesos, grizus is darbo iskepu kiek reikia, valgom su darzovem.

Kadangi man kava be pieno ne kava, visada turiu atsargoje pora pakeliu MU su ilgu galiojimu.
Suri perku su akcija, buna supakuotas ir galioja bent menesi.
Sviesta jei tik kazka planuoju kepti.
Kiausiniai privalomi, menesiui reikia 80vnt
Kai gera akcija nuperku varskes 2-3 kg (Zemaitijos 9%), uzsaldau, veliau kepu varskes apkepa.

Pas mus namie gaminu tik as, MB nera isrankus maistui.

Bandau surasyti patiekalus kurios gaminu
plovas, vistiena su darzovem (cukinija, paprika, svogunas,..) padaze su ryziais, canelloni, makaronai su ivairiais padazais, tinginiu balandeliai, tefteliai, kepsniai, kotletai, cili sriuba, moliugiene, agurkine sriuba, saltybarsciai su bulvem, virta karka su krienais, lavasas su pikantiskoms salotom/zolem ir kumpiu/lasisa, lietiniai su kumpiu ir suriu/desrelem/varske, kugelis, cepelinai, karsti sumustiniai

Desertai - kepti obuoliai su ledais, panna cotta, obuoliu pyragas, varskes apkepas, tinginis, zele su uogom.

Si menesi buvau PL, pazintine-poilsine isvyka, aisku uzsukau i parduotuves, jei yra kazkam akcija, tai gaunasi 50% pigiau nei pas mus, manau verta vaziuoti jei seima 4 ir daugiau asmenu. Bet man butu pirma karta gana sunku uzsipirkti 1-2 menesiams, nes esu ipratusi prie kai kuriu produktu, kurie yra tik pas mus g.gif na tarkim makaronai Divela biggrin.gif uztrukciau ilgesni laika kol isnagrineciau etiketes ir pan., pabandzius ir ivertinus kokybe kita karta butu paprasciau ax.gif

Ivedus eura musu seima isleidzia apie 230e maistui ir gerimams, si ir kita menesi bus maziau, nes gausiu daug gerybiu is kaimo, bet padides islaidos kurui, taip ir sukasi viskas ratu biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LolitCafe: 17 liepos 2015 - 11:52
QUOTE(Romy @ 2015 07 17, 13:32)
Dontstop, kiek mazdaug per menesi isleidziat maistui?

Iki 200 eur/mėn, 3 valgytojai šeimoje (4tą narė vos pradėjo virtas daržovienes, tai dar nesiskaito) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2015 07 17, 13:10)
Iki 200 eur/mėn, 3 valgytojai šeimoje (4tą narė vos pradėjo virtas daržovienes, tai dar nesiskaito)  4u.gif


Super smile.gif

man i 200e ziema buvo sunku tilpti, rugpjuti ir rugseji tikiosi mazesnes sumos, informuosiu kaip sekasi biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Romy @ 2015 07 17, 09:39)
Ir dar priklauso nuo seimos mitybos iprociu. Vieniems nereikai uogu namie, megsta ilgai stovinti piena, saldyta mesa, daug kruopu, makaronu, bulviu - tada taip - didelis apsipirkimas pasitesina. Ir tai turbut LT ar PL.

Pas mus DE nematau jokiu akciju nei kavai nei makaronams  cool.gif

Taip, mes uogu ne itin megejai, o ir pasirinkimas ju pas mus labai menkas. Bet vaisiu namie yra visuomet.
Bulviu ir makaronu valgome labai nedaug. Taip, makaronu uzsiperku daugiau, jei buna akcija, kaip ir ryziu, alyvuogiu , saulegrazu alieju, kava, valgome daug ledu, tai perku 3kg kai buna akcija 2+1 (buna daznai). Vaikai labai megsta surius, visuomet kuriam nors buna akcija, dazniausiai irgi 2+1. Vakar patikrinau saldytuve, kad Cantal suris 15 men. brandinimo atidarytas praeita savaite nera apdziuves ir tinkamas vartoti. Perku geresni konservuota tuna (naudojame iv. patiekalu gamybai, tiek salotom, tiek suriom tartom), kai buna akcija (siuo metu kaip tik yra), konservuotu pomidoru tyres, sviesta (saldymo kameroje puikiai laikosi), akcijiniu sausainiu (vyro silpnybe), tarkuoto surio (kameroje nepelyja, puikiai atsyla), sultinio kubeliu (nemoku be ju apsieiti). Gaspacho sriubas, kai buna ju akcija, rukyta desra ar geresni salto rukymo kumpi (laikome saldytuve drobiniame ranksluostyje, nedziuna).
Kosiu neperkame, nes niekas nevalgo, kaip ir sausu pusryciu. Jokiu varskyciu ar spalvotu jogurtu.
Vyna perkame rudeni po vynuogiu derliaus nuemimo. Siuo periodu jis buna pigiausias perkant didesni kieki (po 6vnt).
Siuo metu daznai perkame midijas, nes nors jos ir nera pigesnes, nei ziema - jos skaniausios siuo metu laiku. Ziema nebepirksime. Kadangi tai greitai gendantis produktas, nusipirkus ji ir valgome, kazkaip minciu, kad gal nebenorime, o norime valgyti restorane - mums nekyla.
Perku didesni kieki mesos, laikau saldyta kameroje, man svarbu, kad jos butu visuomet (savo pacios ir vaiko patogumui).

As ne LT, bet akcijos pas mus vyksta kiekviena savaite. (http://www.carrefour.fr/catalogues-et-bons-plans)

Ai, dar del pieno. As jo negeriu, tai jis man nei smirda, nei kvepia. Bet mano vyrui smirda visi be isimties suriai, o vaikai, kaip ir as - ji dievina. Taip kad kiekvienam savo. Absoliuciai didzioji dalis prancuzu geria smirdanti ir ilgai grojanti piena cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pireja: 17 liepos 2015 - 12:24
QUOTE(LolitCafe @ 2015 07 17, 14:17)
Super smile.gif

man i 200e ziema buvo sunku tilpti, rugpjuti ir rugseji tikiosi mazesnes sumos, informuosiu kaip sekasi biggrin.gif

O mūsų panašu kad paskutinį mėn tokios nedidelės išlaidos, vėliau didės - vaikas baigė darželį, nuo rugpjūčio valgys pilnai namuose. Jo atostogų metu visad turėdavom didesnes išlaidas, nemoku aš jį maitint kaip daržely: kruopų košės 2 kart į dieną, o pietum virtos bulvės su kefyru doh.gif Nuo rugsėjo mokykla, prisideda dar po 7,5 eur į savaitę mokyklinėms pietums + pilnas maitinimas namuose. Na ir sesė tikėtina jau valgys kažkokias apčiuopiamas porcijas. Tai įdomu, kiek padidės išlaidos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2015 07 17, 00:13)
... Man toks jausmas, kad daugumai zmoniu taupymas siejasi su ubagiskumu, ypac taupymu ant maisto.

Va sitas man labai labai pasiteisino, vis turiu koki pakiuka kameroje. Ypac turint sveciu su nakvyne - nepamainomas dalykas.


drinks_cheers.gif
tai va doh.gif toks jausmas, kad jei stebi kiek isleidi maistui, tai valgai kruopas ir bulves ir butinai ta darai is biednumo doh.gif
o patys tokie neskaiciuojantys maistui turciai, seria bankus pirkdami lizingines masinas, tv ar pc lotuliukas.gif
drinks_cheers.gif

QUOTE(pikkolo @ 2015 07 17, 07:47)
3-4 kartus, 1-2 kartus vaziuoju i didele, kitus kartus i maza prie namu.
UHT pieno negaliu gert...
... Kuo dazniau einu i parduotuve, tuo maziau isleidziu, nes perku tik 1-2 dienom, kuomet zinau ka valgysim. Taip iseina pigiau ir maisto maziau ismetam.


manau, jus daugiau praleidziat laiko pardese, jei reikia net tiek apsipirkimu smile.gif
man irgi uht pienas nepatinka, bet kaip ir Lolit, laikau pakeli kita, jei netiketi baigtusi. nes nei kavos, nei arbatos be pieno negeriu. bet gal pastebejot, jei kaip as irgi ziurit i datas, kad rokiskio naminis, ar dvaro naturalus galioja irgi pakankamai ilgai. as perku tik 2l, tai galiojimai 7-10-14d pasitaiko. as neatskiriu, ar jis mano saldytuve stovi diena, ar savaite blush2.gif
kiekvienam savo, as maziau isleidziu eidama reciau, maisto neismetam.

QUOTE(Hmmm... @ 2015 07 17, 08:51)
Nesuvartojam mes tų kruopų ar makaronų tiek, kad jų verta būtų į Lenkiją važiuot užsipirkt biggrin.gif


kam ta ironija? lenkijos nei makaronu, nei kruopu neperkam, nes ten brangiau. makaronus perkam sviezius, labai retai kietagrudziu kvieciu italiskus, kartais gaminam patys(lazanijai). o kruopu valgom labai nedaug, jei valgytume daugiau, islaidos mazesnes butu.

QUOTE(Romy @ 2015 07 17, 10:39)
Ir dar priklauso nuo seimos mitybos iprociu. Vieniems nereikai uogu namie, megsta ilgai stovinti piena, saldyta mesa, daug kruopu, makaronu, bulviu - tada taip - didelis apsipirkimas pasitesina. Ir tai turbut LT ar PL.


neturit kaip ikast? cia niekas nerase, kad megsta uht piena, daug kruopu ar makaronu bei bulves.
kaip jus manot tas jusu mesininkas ar zuvininkas kaskart pries jums ateinant kazka skerdzia? tiesiog turi tinkamas laikymo salygas. o mesai tinkamiausia 0-line temperatura 4u.gif kai turi namie toki saldytuva issprendi daug rupesciu.

QUOTE(dontstop @ 2015 07 17, 12:16)
Na kas čia dar užkliuvo - PL neapsimoka pirkti kruopų ir makaronų  schmoll.gif  Apsimoka mėsą, paukštieną ( ne tik vištieną, bet kalakutieną, antį - didžiulis kainų skirtumas), pieno produktus, mineralinį vandenį...


drinks_cheers.gif surius, jogurtus, sviesta. buitine chemija bei visokius maisto ruosimo priedus- kepimo popieriu, maisus ar folija. didziausias turbut anciu, zasu kainu skirtumas. graziausios atvesintos antys 8-9zl/kg. zasu kepeneles pirkau uz neminetina kaina blink.gif

QUOTE(Pireja @ 2015 07 17, 13:19)
Taip kad kiekvienam savo.


drinks_cheers.gif
mes kosiu nevalgom visai. sportuojantis paauglys metodiskai paskutiniu metu pusryciauja aviziniais dribsniais su vaisiais. ryzius valgom tik prie zuvies, plove, paeljoj ar rizoto. retai kada kepam grikius. kuskusa kartais, bulgura ar kinva.
bet valgom jogurta(nespalvota). dabar nusipirkau Rasmos rekomenduoto raugo jogurtui, bet dar neisbandziau. varske. zuvis, mesa. tuna perku, bet ne tas draiskanas, o gabalini. juros gerybes. jautiena totoriskam bifsteksui, carpacio.
saldumynus kepam, labai ivairius. ledus perkam.
darzoves vaisiai, sezoniniai.
pomidorus ir bananus laikau tamsioj spintelej, nejuoduoja ir negenda.
mes esam edrus ir smaguriai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Argija @ 2015 07 17, 10:35)
Dėl pasakymo "laikas - pinigai", nebūtina jo suprasti tiesiogiai kaip mokėjimo už tam tikras išdirbtas valandas. Daug žmonių dirba darbus, kur svarbu ne tik "atbūti", bet ir sukurti rezultatą, taigi svarbu poilsis ir atsipalaidavimas, jog būtų įmanomas produktyvus darbas kitą darbo dieną. Kitas dalykas tinkantis pasakymui "laikas - pinigai", jog daug naudingiau paskaityti profesinę knygą, pasimokyti kalbos ar pan. kas rezultate atneš didesnes pajamas ateityje, negu lakstyti po parduotuves 3 valandas dėl kelių eurų  smile.gif

drinks_cheers.gif geriau nei pati nebūč parašius smile.gif

QUOTE(dontstop @ 2015 07 17, 12:16)
Labiausiai mane nustebino teiginys, kad pienas po kelių dienų pasidaro kažkoks kitoks  blink.gif  Na dar tokių bajerių negirdėjau  smile.gif  Man pienas pirmą dieną po atidarymo yra lygiai toks pat, kaip antrą, trečią ir tt, iki kol pradeda gižti. Sugižęs pienas keliauja į blynų tešlą  mirksiukas.gif

tiek pienas, tiek kefyras, tiek grietinė pradaryti ir šiek tiek pastovėję tikrai pasidaro 'kitokie'. apie sugižusio pieno vartojimą tai iš viso skamba baisiai. sorry blush2.gif

man reti apsipirkimai pasiteisino tik su mėsa. nusiperki, susirūšiuoji, užsišaldai kažką, liuks. su kitais produktais visai ne, padaugėjo išmetamų produktų tik. kažkaip sudėtinga suplanuoti man, ką po 4 dienų norėsiu valgyti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Monmorensi @ 2015 07 17, 17:19)
tiek pienas, tiek kefyras, tiek grietinė pradaryti ir šiek tiek pastovėję tikrai pasidaro 'kitokie'.


o nepradaryti?
nes sitam teiginiui jusu pritarciau. as kalbejau apie neatidarytus 4u.gif
Atsakyti