Įkraunama...
Įkraunama...

Nuomos sutartis

Sveiki smile.gif
g.gif sudarius sutartį ar reikia mokėti pajamų mokesčio 15 proc. jei nuomojama įmonei ?

Juk sutartis eina dviem egzemplioriais, ir ne visada gali būti tikras kad tas antras nuomininko egzempliorius nepateks iki mokesčių inspekcijos verysad.gif
Nezinau kaip dabar, bet anksciau buvo kad jegu sutartis netirminuotas nuomininko su vaikais ismesti i lauka su policijos pagalba gali tik, jegu turesi teismo sprendima. doh.gif doh.gif doh.gif

Gal kas galit pasakiti kiek kainuoja patentas?



Atsakyti
As tai nesudaryciau nuomos sutarties 2 egz., nes paskui gali santazas prasidet, kai nenores issikraustyt ("O jums mokesciu inspekcija iskviesti dabar ar veliau?"). Kategoriskai PRIES 2 egzempliorius. O galu gale, kam tas antras jiems reikalingas?!

Sutarty as isvardinciau paliekamus baldus, o tai paskui galima ir kokio staliuko ar spintutes nerast.

O jei nuomininkas neissikrausto, siulau elgtis taip (be teismu ir policijos):
1) uzsakyti sarvuotas duris,
2) suzinoti kada nuomininku nebus namie,
3) iskviest firma, kuri atrakina duris, kai rakta zmones buna pamete (geriau turetu su savim tada buto dokumentus),
4) iskviest firma, kad idetu sarvuotas duris,
5) laukti kada atleks nuomininkai,
6) su keliais kampuotais vyrukais (arba bent pora kaimynu ar giminaiciu) vaziuot su nuomininkais i buta, atrakint jiems duris ir palaukt 2-3 val. kol issikraustys.
Gal mano pasiulymas ir besirdis, bet as tikrai taip padarysiu, jei mano nuomininkas nemokes pinigu. Ir jokio cia gailescio, jis gi manes tai negaili blink.gif

P.S. dar reiketu uzstata paimt (bent kelis simtus Lt), tam atvejui, jei issikraustys staiga nepranese (pabegs) palike skolu ar ka sugadins (subraizys stala, isdaus sekcijos stikla ir pan.).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leksa: 23 kovo 2006 - 20:12
Labukas, neįsižeisk, bet truputėlį pakoreguosiu tavo sutartėlę: trūksta tikslesnių datų, t.y. ne kiekvieną mėnesį mokėt į priekį, bet pvz. kiekvieną mėnesį, bet ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio 15 d., lygiai taip pat yra ir su mokesčiais, iki tos ir tos dienos, delspinigius skaičiuoti irgi: už kiekvieną praleistą sutaryje numatytą dieną mokami tokio tai procento delspinigiai. Gaila, laiko nedaug turiu, jei nieko prieš, dar biški pažiūrėsiu ir jei ką, parašysiu blush2.gif
Papildyta:
va, dar, apie sutarties nutraukimą: konkretesnės sąlygos truputėlį ir būtų gerai numatyti, prieš kiek laiko kiekviena iš šalių turi priešingą šalį informuoti, apie ketinimą nutraukti sutarti, t.y. ne tai, kad per tris dienas išsikrausto, o nuo nuomotojo reikalavimo ne vėliau kaip per tris dienas. Lygiai taip pat ir nuomininkas, jei sugalvos nutraukti sutartį, būtų gerai, kad informuotų nuomotoją ne vėliau kaip per tokį ir kitokį laiką.
Dėl egzempliorių: nori tu to, ar nenori, jei sudarai sutartį, jie turėtų būti du. Žinoma, čia kažkurios (nepažiūrėjau vardo blush2.gif ) info, kad gali kam nors nunešti, irgi yra pagrįsta.
Beje, sutarties viršuje būtų geriau rašyt ne paso nr., o asmens kodą, bet tai nebūtina smile.gif
Papildyta:
atsiprašau, kai kurie punktai buvo, nesužiūrėjau ax.gif , tiesa, dar gali įdėti tokį bendrą punktą prie pabaigos: ši sutartis gali būti keičiama bei nutraukiama ir šalių susitarimu. Viskas, daugiau nelįsiu tau į akis su savo kvailais patarimais cool.gif
Atsakyti
He, he, he, Jolanta, nesikuklink ax.gif . Tam ir pakabinau toki aptaku NS varianta, kad visos galetume si bei ta tarti, prideti, atimti ar sukritikuoti. Kiekviena turime skirtinga poziuri ir kiekvienai aktualu SAVO privatybe apsaugoti. O kaip zinia, skirtingi butai, su ar be baldu ir pan.

Taigi, drasiau VISOS nebijokit pareiksti savo nuomone.

Jolanta, mes sutartyje irasome abu, tiek paso nr., tiek a/k.
Taip pat, kas liecia nuomos mokejimo laikotarpi, pas mus jis yra tikslus, iki 5d. sekancio menesio. Veliau skaiciuojami delspiningiai. Praktiskai tu delspinigiu niekuomet ir neteko dar skaiciuosi (3x spajudausi ir beldziu i medini stala biggrin.gif )
Kas liecia NS, tai yra dvieju pusiu valios israiska nuomoti ir issinuomoti. Taigi, pasirase sutarti tik vienu egz., ji kaip ir niekine, nes antra puse neturi tos sadorio dalies ir nezino uz ka ji atsakinga ir t.t. Taigi, laikantis visu tradiciju ir isakymu bei potvarkiu LR zemeleje, mes elgiames civilizuotai su nuomininkais, nebent nuoma butu sudaryta menesiui, dviem, trim - ne daugiau; ta prasme, "kurortine", vasarine ar savaitgaline, kur pagal ideja taip pat priklausytu sutartis.
KAs liecia mokesciu inspekcija, kai tvarkingai moki nuomos mokescius, tai kazkaip ir nebaisu jokie nuomininko gasdinimai, kad jis begs ir paskus i MI. g.gif
Natalik, kaip tau situacija leidzia, bet as juridiniam asmeniui tikrai isnuomociau tik su dviem NS egze[lioriais bei "prisiregistruociau" MI del tu 15%. Del sventos ramybes kskant... rolleyes.gif
Atsakyti
Man atrodo reik įtraukti punktą dėl užstato. Kai pasirašai sutartį, kad būtų mokama iš karto už du mėn. ir laiku nutraukus sutarį ta užatato dalis būtų grąžinama nuomininkui.
Atsakyti
QUOTE(Natalik @ 2006 03 22, 13:34)
Sveiki  smile.gif
g.gif  sudarius sutartį ar reikia mokėti pajamų mokesčio 15 proc. jei nuomojama įmonei ?

Juk sutartis eina dviem egzemplioriais, ir ne visada gali būti tikras kad tas antras nuomininko egzempliorius nepateks iki mokesčių inspekcijos  verysad.gif
Nezinau kaip dabar, bet anksciau buvo kad jegu sutartis netirminuotas nuomininko su vaikais ismesti i lauka su policijos pagalba gali tik, jegu turesi teismo sprendima. doh.gif  doh.gif  doh.gif

Gal kas galit pasakiti kiek kainuoja patentas?

Reikia mokėti. Paprastai moka nuomininkas (t.y. jam nuoma pabrangsta tais 15%), nebent būtų susitarta kitaip.
Verslo liudijimas (patentas) reikalingas tik tada, kai fizinis asmuo nuomoja fiziniams asmeniui. Skirtinguose miestuose skirtingos jo kainos, be to, kaina skiriasi ir nuo termino, nes verslo liudijimą galima pirkti trumpam laikui. Jei fizinis asmuo butą/ patalpas nuomoja įmonei verslo liudijimo nereikia.

Neįsivaizduoju kaip galima sudaryti sutartį tik vienu egzemplioriumi blink.gif Negi nuomininkas, pasirašydamas nebeturi jokių teisių? Net teisės turėti sutartį?.. Asmeniškai aš tokiu atveju net nepasirašinėčiau sutarties schmoll.gif
Atsakyti
Leksa, tu pavarai Gauni babkes-gerai. Mokesciu moketi nenori. O pinigus gauti nori?

Pabandytum man nuomojamo buto duris su firma be manes atidaryti Uz daiktus paliktus bute ir dingusius po tavo atidarymo atsakytum kaip didele.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rainiukas: 29 kovo 2006 - 23:26
QUOTE(sigita @ 2006 03 25, 20:50)
Man atrodo reik įtraukti punktą dėl užstato. Kai pasirašai sutartį, kad būtų mokama iš karto už du mėn. ir laiku nutraukus sutarį ta užatato dalis būtų grąžinama nuomininkui.


nu jo, bet ne kiekvienas ir turi iškart tokius pinigėlius,kai reikia, kad ir už 2mėn +dar už einamą mėn,tai ir gaunasi ne mažoka sumelė g.gif
QUOTE(rainiukas @ 2006 03 30, 00:22)
Leksa, tu pavarai  Gauni babkes-gerai. Mokesciu moketi nenori. O pinigus gauti nori?
Pabandytum man nuomojamo buto duris su firma be manes atidaryti  Uz daiktus paliktus bute ir dingusius po tavo atidarymo atsakytum kaip didele.

drinks_cheers.gif pabandytų ir man duris atidaryt smile.gif

o mes dar geriau dabar nuomojamės, kaip gailiuos,kad sutarties nepasirašėm doh.gif 1,5m kaip nuomojam, viskas thumbup.gif , ale ateina vieną dieną ir pareiškia, kad nemiegotų pas jus jokie svečiai, o tie sveteliai būna tik tėvukai arba sesutės, nes atvyksta iš vakarų pusės, tai bene į viešbutį dabar juos varysi doh.gif kai vaikai turi savo nuomojamą kampą, tai taip ir pasakiau, dar po savaitės imsit ir pasakysit,kad jokie draugai neateitų, tada aš juos gun_bandana.gif o dabar ieškomės nuomotis 1kamb. butuko ir tikrai sutratį rašysimės, nes kitaip nesamonė tikra paksui gaunasi doh.gif
Atsakyti
QUOTE(stefanija @ 2005 08 01, 00:39)
Kiek prašiau atsiųsti sutartį,bet taip ir nesulaukiau.Manau ir jums niekas neatsiuntė.Radau labai gerą nuorodą kaip sudaryti šią sutartį.
http://www.sutartys....alpu_nuomos.php



jau neatsidaro tos sutartys. gal esi išsisaugojusi sutartėlę kompe ir gal galetum atsiųsti, bučiau labai dėkinga 4u.gif
ddinkaa@one.lt
Atsakyti
Labutis,
gal galėtumete mane apšviesti dėl nuomos ir mokesčių inspekcijos. Gal kas išmano ar esat susidūrę su šiais reikaliukais.Kokios procedūros? Nuo ko pradėti? Kada su mokesčių inspekciją atsiskaityti? o jei sutartis nutraukiama, kaip tada su mokejimu 15%?
Būčiau dėkinga už informaciją 4u.gif
Atsakyti
man irgi labai aktuali temelė, bet kaip ir pritilus verysad.gif
negi nieks nieko negali patart?
Atsakyti
QUOTE(airara* @ 2006 06 18, 15:36)
Labutis,
gal galėtumete mane apšviesti dėl nuomos ir mokesčių inspekcijos. Gal kas išmano ar esat susidūrę su šiais reikaliukais.Kokios procedūros? Nuo ko pradėti? Kada su mokesčių inspekciją atsiskaityti? o jei sutartis nutraukiama, kaip tada su mokejimu 15%?
Būčiau dėkinga už informaciją  4u.gif


Pirmiausia, paaiškinkit, kas nuomoja ir ką nuomoja? Jūs nuomuojate tarkim patalpas? Metų gale 2007 m. už 2006 metus iki 2007 m. gegužės 1 d. VMI turėsit pateikti deklaraciją - laikinąją formą GPM302, kurioje padeklaruosite nuomas pajamas, gautas 2006 m., įrašysit apskaičiuotą 15 proc. pajamų mokesčio sumą nuo visų gautų nuomos pajamų ir turėsit sumokėti ją į VMI sąskaitą iki 2007 m. gegužės 1 d.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Wirginija: 18 birželio 2006 - 15:03