Įkraunama...
Įkraunama...

Nuomos sutartis

QUOTE(AG@TA @ 2007 04 26, 15:50)




Ar didele?
Tiesiog neturiu laiko ir sveikatos su dukryte po notarus lakstyt, jei nelabai didele bauda, isnuomociociau be jokiumokesciu blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(DinaR @ 2007 10 09, 15:36)
Ar didele?
Tiesiog neturiu laiko ir sveikatos  su dukryte po notarus lakstyt, jei nelabai didele bauda, isnuomociociau be jokiumokesciu blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif

kokia VMi duos, tokia ir bus.
paprastai nesismulkina
pas notara begti nereikia - uztenka viena karta i VMI nuvykti,kad isigyti verslo liudijima mirksiukas.gif
Atsakyti
Jeigu as, fizinis asmuo, nuomoju buta juridiniam asmeniui, tai:
1) pasirasome sutartį (be notaro patvirtinimo)
2) juridinis asmuo moka 15% nuo nuomos mokesčio (arba tiksliau aš gaunu 15 proc. mažiau negu galėčiau gauti smile.gif

Klausimas: tai tie 15% nebe mano problemos, o juridinio asmens, ar kaip? Ar tai nurodoma sutartyje, kas moka tuos 15 proc. valstybei?
Atsakyti
Sveikos,
gal mano klausimai pasirodys idiotiski, bet apie nuomas nelabai ismanau, nusikopinau jusu pateiktas sutartis, bandysiu analizuotis.
Norejau paklaust patarimo:
musu situacija tokia- mazam miestelyje nusipirkom buta, susiremontavom, norim nuomot. Nuomos mokestis bus apie 150 Lt. Tai tikrai nedidele suma, bet siam miestely daugiau niekas nemokes, tokie ikainiai. Dabar jei viska darysiu legaliai kiek man reikes moketi valstybei? 15%? doh.gif
O jei parasysiu panaudos sutarti nieko moket nereikes? Ar ta sutarti reikies kazkur iregistruot? g.gif
dekuj uz atsakymus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Pumpuryte @ 2007 11 07, 15:32)
Sveikos,
gal mano klausimai pasirodys idiotiski, bet apie nuomas nelabai ismanau, nusikopinau jusu pateiktas sutartis, bandysiu analizuotis.
Norejau paklaust patarimo:
musu situacija tokia- mazam miestelyje nusipirkom buta, susiremontavom, norim nuomot. Nuomos mokestis bus apie 150 Lt. Tai tikrai nedidele suma, bet siam miestely daugiau niekas nemokes, tokie ikainiai. Dabar jei viska darysiu legaliai kiek man reikes moketi valstybei? 15%?  doh.gif
O jei parasysiu panaudos sutarti nieko moket nereikes? Ar ta sutarti reikies kazkur iregistruot? g.gif
dekuj uz atsakymus  smile.gif

MOki arba 15% arba issiperki verslo liudijima tam rajone, kuriame tavo nekilnojamas turtas. Man atrodo, kad atskiruose miestuose ir liudijimu kainos skirtingos. bijau pameluoti, geriausiai paskambink i mokesciu insperkcijos informacija ir uzduok visus tau rupimus klausimus. Apie panaudos sutartis as mazai nusimanau - tai patarti negaliu. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Bzzz @ 2007 10 29, 14:22)
Jeigu as, fizinis asmuo, nuomoju buta juridiniam asmeniui, tai:
1) pasirasome sutartį (be notaro patvirtinimo)
2) juridinis asmuo moka 15% nuo nuomos mokesčio (arba tiksliau aš gaunu 15 proc. mažiau negu galėčiau gauti smile.gif

Klausimas: tai tie 15% nebe mano problemos, o juridinio asmens, ar kaip? Ar tai nurodoma sutartyje, kas moka tuos 15 proc. valstybei?


ir man idomu 4u.gif blush2.gif
Atsakyti
Gal kas gali įdet perdavimo akto pavyzdį, kokį galima būtų surašyt prie panaudos sutarties? Ačiū.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo a79: 23 lapkričio 2007 - 11:29
QUOTE(Atėnė V @ 2007 02 15, 22:06)
Aš problemas sprendžiu tada kai jos būna ,iš anksto negalvoju'' kas būtų jei būtų''.Su nuomininkais visada kyla problemų,kažkodėl žiemą pradeda dėjuoti,kad reikia mokėti už šildymą(pasiūliau butą išsinuomoti afrikoje),tai kaimynais skundžiasi,bet jokių konkrečių skundų dėl buto,baldų,remonto neturi.Per 8 metus tame bute gyveno trys nuomininkai,pirmi norėjo numušti nuomos kainą ir pasakė,kad susirado kitą butą,aš pasiūliau kraustytis(išsikraustė pas savo tėvus),kiti-pabėgo(buvo surasti) tik dabartinis nuomininkas nerealus-laiku sumoka,tvarka kaip operacinėje,kaimynai patenkinti,tik gaila kad ženijasi ir išsikrausto pas žmoną gyventi.TRIS METUS GYVENAU BE JOKIŲ PROBLEMŲ.


Na, kaip man patiko sis nuosirdus ir emocinis minciu destymas thumbup.gif Iki kaulu ciulptu visos sitaucijos pazistamos. Tik mums dar neteko pasiulyti niekam issinuomoti buto Afrikoje lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Menka pastabele. Vis tik geriau apie galimas problemeles pagalvoti is anksto. Daug galvos skausmo sutaupoma mirksiukas.gif

As dabar pasidalinsiu mintimis is visai kitos operos. Galit mane paskaityti praradus nuovoka, bet si problema nera isgalvota.
Taigi, man galvos skausma kelia pirmas dalykas: kaip elgtumetes, reguotumete, jei suzinotumete, esant jusu nuomininkus/nuomininka(-e) tuberkuliozes nesiotojais ar net ligoniais? Problema rimta, jei isivaizduojate, kokios yra pavojingos TB viruso lazdeles, kurios perduodamos oru, (kvepuojant, ciaudint ir t.t.), per virsutinius kvepavimo takus (nosi). I toki buta, issikelus tokiems nuominikams nei pats gali keltis, nei kitiems isnuomoti, nes butas yra KONTAMINUOTAS, tai ya uzkrestas ir reikalinga radioaktyvus aparatas tom lastelem sunaikinti. Naikinimas vyksta apie 7dienas, berods.
Tokia ir panasi problema su kt. virusais mane siuo metu kankina.
Esu susidurus su seima, kuri ieskodama buto pranese mums, kad ju sunus alergikas. Bet dazniausia tai juk nuomininkai tokiais dalykais neatvirauja g.gif

Antras klausimas oooo. Kaip suprantu, tu savo NS kaip ir leidi nuomininkams laikyti gyvunus. Ar del to pakeli aukstesne nuomos kaina, ar uzstato dydi ar dar kaip nors stengiesi apsaugoti savo turta leisdama gyvunus i savo isnuomojama busta. JAV nuomos busto praktikoje issinuomoti busta gyvunu laikytojams yra gan sunku. Arba ju nuoma yra aukstesne, nei rinkos arba/igi imamas aukstesnis uzstatas, nes ileidziant nuomininka su gyviais, busto verte krenta, ne tik del nugyvenamu patalpu: kates, sunys, ziurkenai ir pan. "apkramto tapetus ar kitaipapgadina sienas ar grindis, bet higienos tarnybos irode, kd tokie butai yra veliau alergiju, sunkiai isnaikinamu mikroorganizmu ("gyviu") saltiniai.
Sia tema siuo metu nenoriu plestis, bet siuo metu man sios temos aktualios.
Idomu butu isgirsti jusu nuomone. Savo sprendimo, JAV, Vokietijos siu problemu budus parasysiu kada nors veliau.
Santraukoje, mane domina jusu mintys apie infekcinemis ligomis sergantys nuomininkai, kurie yra realus jusu NT "gadintojai", kaipas minejau TBC "uzkratas"
(Roto ir visokie vejaraupiai manes nedomina). Antra, kaip sprendziate su nuomininku gyvunais, kurie yra realus sunkios alergijos sukelejai, neisnaikinamu mikroorganizmu rezervuarai ar net vektoriai.
Aciu uz demesi
Atsakyti
QUOTE(dainele @ 2007 11 26, 03:42)
Taigi, man galvos skausma kelia pirmas dalykas: kaip elgtumetes, reguotumete, jei suzinotumete, esant jusu nuomininkus/nuomininka(-e) tuberkuliozes nesiotojais ar net ligoniais? Problema rimta, jei isivaizduojate, kokios yra pavojingos TB viruso lazdeles, kurios perduodamos oru, (kvepuojant, ciaudint ir t.t.), per virsutinius kvepavimo takus (nosi). I toki buta, issikelus tokiems nuominikams nei pats gali keltis, nei kitiems isnuomoti, nes butas yra KONTAMINUOTAS, tai ya uzkrestas ir  reikalinga radioaktyvus aparatas tom lastelem sunaikinti. Naikinimas vyksta apie 7dienas, berods.
Tokia ir panasi problema su kt. virusais mane siuo metu kankina.
Esu susidurus su seima, kuri ieskodama buto pranese mums, kad ju sunus alergikas. Bet dazniausia tai juk nuomininkai tokiais dalykais neatvirauja g.gif

Antras klausimas oooo. Kaip suprantu, tu savo NS kaip ir leidi nuomininkams laikyti gyvunus. Ar del to pakeli aukstesne nuomos kaina, ar uzstato dydi ar dar kaip nors stengiesi apsaugoti savo turta leisdama gyvunus i savo isnuomojama busta. JAV nuomos busto praktikoje issinuomoti busta gyvunu laikytojams yra gan sunku. Arba ju nuoma yra aukstesne, nei rinkos arba/igi imamas aukstesnis uzstatas, nes ileidziant nuomininka su gyviais, busto verte krenta,  ne tik del nugyvenamu patalpu: kates, sunys, ziurkenai ir pan. "apkramto tapetus ar kitaipapgadina sienas ar grindis, bet higienos tarnybos irode, kd tokie butai yra veliau alergiju, sunkiai isnaikinamu mikroorganizmu ("gyviu") saltiniai.
Sia tema siuo metu nenoriu plestis, bet siuo metu man sios temos aktualios.
Idomu butu isgirsti jusu nuomone. Savo sprendimo, JAV, Vokietijos siu problemu  budus parasysiu kada nors veliau.
Santraukoje, mane domina jusu mintys apie infekcinemis ligomis sergantys nuomininkai, kurie yra realus jusu NT "gadintojai", kaipas minejau TBC "uzkratas"
(Roto ir visokie vejaraupiai manes nedomina). Antra, kaip sprendziate su nuomininku gyvunais, kurie yra realus sunkios alergijos sukelejai, neisnaikinamu mikroorganizmu rezervuarai ar net vektoriai.
Aciu uz demesi

1. TBC buna uzkreciama forma ir neuzkreciama. faktiskai privaletu informuoti apie tokias ligas nuomotojus, bet juk tada neikas nenuomos, tai paprastai nutyli. jei TBC neuzkreciama forma, jokiu problemu nera.
2. as pati tame bute gyvendama laikaiu katinus, todel pries isnuomodama klausiau, ar nealergiski katems zmones, buvo tokiu, kurie pasake, kad alergiski ir kad tada nesinuomos. Tie, kuriems isnuomojau, patys turi kate. Alergenu ar siaip ar taip bute jau buvo. del baldu ir sienu paemaiu uzstata.
Atsakyti
TBC tai ne virusine liga, jos sukelejas ir Mycobacterium- tai lazdeles formos bakterija.
O del virusiniu ligu- jomis uzsikreciama ne per daiktus, o tiesioginio kontakto budu, orol aseliniu budu ir pan. kadangi virusui reikalingas gyvas organizmas tai jis aplinkoj neisgyvena.
Atsakyti
[quote=ooo,2007 11 26, 08:29]
1. TBC buna uzkreciama forma ir neuzkreciama. faktiskai privaletu informuoti apie tokias ligas nuomotojus, bet juk tada neikas nenuomos, tai paprastai nutyli. jei TBC neuzkreciama forma, jokiu problemu nera.

Neuzkreciamos TB formos nera. Buna arba atvira (tuberculin (+)) arba dar neisisiubavusi (tuberculin(-)), kuri "isisiubuoja", kai zmgaus imunine sistema susilpneja, pastoviame kontakte su serganciaisiais Abejais atvejais TB lazdeles (bakterija) yra uzkreciamos oru.
Man ne tai svarbiausia, kaip yra uzkreciama. Man idomu, kaip rasti buda apsisaugoti nuo tokiu nuomininku.
Tai taikau ne tau specialiai. Siaip kvieciu visas nuomotojas sia tema padiskutuoti. mirksiukas.gif

[quote=Pumpuryte,2007 11 26, 13:54]
TBC tai ne virusine liga, jos sukelejas ir Mycobacterium- tai lazdeles formos bakterija.
O del virusiniu ligu- jomis uzsikreciama ne per daiktus, o tiesioginio kontakto budu, orol aseliniu budu ir pan. kadangi virusui reikalingas gyvas organizmas tai jis aplinkoj neisgyvena.
[/quote]

Deja, deja, TB uzkreciama ne tik per ora (aerosol) bet ir per fomitus, t.y. per netiesioginius kontaktus, naudojant ligos nesiotojo daiktus, saukstus, prisilietimus ir t.t. Pirminio laipsnio si liga nera plika akimi matoma ir nustatoma. Pats zmogus net gali nezinoti, kad ja turi. Deja, LT yra paskelbta kritine TB salimi, kur zmones sio sligos nesigydo, ja aktyviai platina.

Dar yra baisi Mycobacterijos atsaka - leprosia. Tai irgi TB grupes liga. Vnz, is tos seimos ligu yra labai daug ir jos visos baisios, uzkreciamos. Jos taip pat yra ir super resistencines, t.y. paprastai, nusluoscius baldus skudureliu, ju neisnaikinsi. Paprastai baldai, kilimai, daiktai yra ismetami/sudeginami, sunaikinami arba "svitinami". Patalpos daznai yra irgi "svitinamos", t.y. naudojama radioktyvus svtinimo aparatas TB lazdelems isnaikinti. Taigi, nera pigus malonumas, jei neduok Dieve, toks nuomininkas isikrausto.
Nenoriu issiplesti su virologinemis frazemis ar issireiskimais cia. Tik va susidurus su sia problema siek tiek svelnesniu "kampu", susimasciau kaip butu galima nuo timtesniu virusu/bakteriju apsaugoti savo turta ir save.
Kam neaktualu, nekreipkit demesio i mano pasamprotavimus.
Atsakyti
QUOTE(dainele @ 2007 11 26, 22:34)
Deja, deja, TB uzkreciama ne tik per ora (aerosol) bet ir per fomitus, t.y. per netiesioginius kontaktus, naudojant ligos nesiotojo daiktus, saukstus, prisilietimus ir t.t. Pirminio laipsnio si liga nera plika akimi matoma ir nustatoma. Pats zmogus net gali nezinoti, kad ja turi. Deja, LT yra paskelbta kritine TB salimi, kur zmones sio sligos nesigydo, ja aktyviai platina.


visiskai del to nesiginciju 4u.gif tiesiog kazkada vienas seimos narys turejo neaktyvia TBC forma pradinej stadijoj, greit isgyde, ale ta proga gydytojai visus seimos narius siek tiek apsviete apie ta liga - aktyvia forma (dar kitaip vadina ,,atvira") sergantys zmogus ,,uzkrato" jei taip galima pavadinti, palieka visur, neaktyvia forma sergantis kitu neuzkrecia. 4u.gif
Atsakyti