QUOTE(sena pažįstama @ 2015 08 26, 08:45)
http://www.pinigukar...udu-palyginimas
Ir nereikia nieko irodineti, viskas jau paskaiciuota, belieka tik pasirinkti
Mes pasirinkom zidini su ortakiais+nakciai elektros radiatoriai. Pagal ekspertu paskaiciavimus-isirengem pigiausia sildyma 77kv namui(iranga+kasmenesines islaidos sildymui).
Viskas teisingai. As nama suprojektavau taip, kad ortakiu nereiketu. Abstrakciai kalbant siluma laikosi palubeje, jeigu tai ne grindinis sildymas. Turint zidini gali siekti net 10 laipsniu skirtuma. Todel mansardiniuose kambariuose silumos gali pakakti nuo pirmo auksto, jeigu namas/stogas gerai apsiltintas ir yra rekuperacija.
QUOTE(mintas @ 2015 08 25, 18:47)
Pamenu, kaip tave atkalbinėjau, nes buvau įsitikinęs savo teisumu, dėl geoterminio. Geras būtų geoterminis, jei ne jo įdiegimo kaina. Kai šiais laikais yra kondiškių, kurių net negirdi kaip dirba, manau, kad tai visai vykęs supportas elektriniam šildymui. Taip, aš šiai dienai orinuką laikyčiau tik supportu, labai stipriai sumažinančiu tiesioginio elektrinio šildymo sąnaudas. O dėl vandens ruošimo palaikau. Turint elektrinį variantą, saulės kolektoriai labai gerai žiūrisi. Ir nebūtinai mano ką tik įmestas pramoninis variantas už 200Еur. Laisvai galima panaudoti ir
Nieko pries neturiu pries orinuka ir elektrini sildyma. Bet turedamas krosni as apie elekitrini sildyma negalvoju. Beje, esu isirenges rozetes elektriniams radiatoriams. Neprireike, nors po pirmo sezono SS nuleke cirkuliacinis siurblys.
"Pamenu, kaip tave atkalbinėjau, nes buvau įsitikinęs savo teisumu, dėl geoterminio. Geras būtų geoterminis, jei ne jo įdiegimo kaina."
-
Na ir neatkalbejai, nes pardaviau buta ir pinigo turejau daugiau, negu proto. Tai ir isidejau kilminga 10kW galingumo SS. Dabar matau, kad mane tenkintu 3kW galingumo SS. O siu jau visai kita komplektacija, kainu lygis ir irengimas. 80m2 namas irgi atskira tema. Viso namo sildyma galima butu organizuoti vieninteliu elektriniu karsto vandens boileriu. Turint omenyje grindinio sildymo inercija vietoj automatikos pakakatu keiciantis lauko temperaturai (karta per savaite) pasukti termostato reguliatoiu.
Todel 80m2 namo sildymas kaip ir pasilieka XX amziuje. Dabar reiketu galvoti kaip efektyviai vedintis ir gaminti karsta vandeni ir namo sildymo klausimas atpuola, jeigu turi krosni extra atvejui. Pries 40 metu draugas buvo sveciuose Erfurte (sovietu Vokietijoje) tai vokieciai savo chrusciovkese, tokiose kaip Lazdynai, sildesi kurendami malkas, kurias po darbo pirkdavo prekybos centruose kaip kefyro butelius. Man tai padare ispudi.
QUOTE(mintas @ 2015 08 25, 18:47)
Nekreipiant dėmesio į labai prastą vandens šildymo kainos parametrą net žiemos metu, leisk tavęs paklausti keletą klausimų apie tai, kaip bus ruošiamas karštas vanduo vasarą. Ar nors truputį ŠS prisidės prie karšto vandens ruošimo? Jei prisidės, tai ar nebus karštas vanduo vasaros metu ruošiamas su ŠS pajungtu tokiu principu brangiau, nei visai be ŠS ir naudojant tik elektrinį boilerį?
Vasara SS ir toliau kaitins vandeni freonineje backoje. Kokia butu optimali temperatura, kad perieiti prie elektrinio, nezinau. Gal 35 laipsniai.
Taigi, vanduo kaitinamas backoje, nuo kurios gyvatuko ziema nuimama siluma grindu sildymui. Ir toliau sis vanduo pakliuna i elektrini boileri, kuriame pakeliama temperatura iki, pavyzdziui, 50 laipsniu. Jeigu atsiranda teigianciu, kad salciu metu galima ir elektra pasisildyti tai ar verta kaitinti jau silta vandeni elektriniame boileryje...
QUOTE(mintas @ 2015 08 25, 18:47)
O tu pabandyk, prieš patarimus dalindamas. Aš asmeniškai bandžiau tartis ir ką, nieko, "iš tavęs pelno neturėsim, arba pirk standartinį modelį arba "eik šalin"". Vienetinė gamyba visuomet buvo per brangus malonumas.
As turiu kitokia patirti. Tiesa, nerelizuota.
Papildyta:
Na ir toliau trolinant
QUOTE(mintas @ 2015 08 25, 17:56)
Tik nepradėkim patarinėti tokias nesąmones, kaip lauko kolektoriaus klojimas po namu. Taip, yra pasiūlymų dėti pavyzdžiui ŽŠ po namu, bet tie pasiūlymai ateina iš kraštų, kuriuose minusas retas atvejis ir tuose kraštuose iš ŽŠ įšalo po namu jokiais būdais nesulauksi.
Is manes patarimu nesulauksi. As diskutuoju. Teiginys turi pagrinda. Turiu isirenges pozemini oro paemima po terasa su sudetais virs zemes polistirolo likuciais. Vasara tiek ikaitinamas pozemis, kad ziemos pabaigoje is po zemiu i rekuperatoriu ateina siltesnis kaip 10 laipsniu oras kai lauke zemiau 15 laipsniu salcio.
Parasiau nepagalvojes, kad skaitytojas to nezino.
QUOTE(mintas @ 2015 08 25, 17:56)
ŠS lauko kolektorius aplink apaugina ledo sluoksnį. Paprastai rekomenduojama visais būdais pašalinti galimybę įšalui palysti po namu, ir ne tik dėl šilumos nuostolių mažinimo, bet sakyčiau, pagrinde, tam, kad namo konstrukcijos įšalo nebūtų kilnojamos, o čia prašom, patarimas dar kaip tą įšalą dirbtinėmis priemonėmis susikurti. Iškilnos jis jums visas grindis, vidines pertvaras ir galėsite džiaugtis tokiu ekonomišku sprendimu.
Jeigu po zeme kolektoriaus temperatura nenukris zemiau nulio tai nieko jis nekilos. Ledas auga kai temperatura krentra zemiau nulio. Bet aplink kolektoriu. Nes apauges ledas tampa silumos izoliatoriumi. Todel vienintelis efektyvus SS kolektorius yra grezinys. Tiksliau ta dalis, kuri yra pozeminiame vandenyje. SS su horizontaliu SEKLIU kolektoriumi antroje sildymo sezono puseje tampa elektriniu tenu. Toks kolektorius turi buti uzkasamas 2 metru gylyje.
Taiki, griztant prie nutyleto pozeminio oro paemimo, kodel negalima organizuoti pozeminiu oro paemimu zemes po grindimis sildymui. Nes kolektorius tera max 2kW galinguma, kad atitinka mano ismetamo oro silumos apimti? Belieka organizuoti ismetama ora taip, kad siluma liktu po zememis kai:
1. rudeni po zeme tempetratura siekia 20 laipsniu, o ismetamas oras 10. Ismetamu oru reiketu vesinti ne zeme, o sildyti dali varinio kolektoriaus.
...
n. kai lauke 15 laipsniu salcio tai ismetima reiketu nukreipti i oro paemimo kolektoriaus pradzia, kad tokiu dideliu temperaturos skirtumu paimamo oro temperatura pakelti keliu laipsniu salcio. Tuo metu kazkuri laika varinis kolektorius gali dirbti negaudamas kompensacijos is ismetamo oro. Bet jos ir nebutina.
-
Kazkada reiketu sesti ir pasipaisyti kaip su 1/2 sklendemis reguliuoti rezimus:
1. ismetamas oras sildo kolektoriaus pradzia
2. ismetamas oro paremima ir, poto, kolektoriaus pradzia
3. ismetamas oras sildo oro paemima
4. ???
Beje, prie viso to galima organizuoti ir isvalyto vandens infiltravima ant kolektoriu. Siuo metu turiu atskiras kanalizacijas vonia/dusas/praustuvas ir fekalas/plautuve/indaplove. Ar tikslinga butu taip organizuoti prisijungus prie miesto kanalizacijos, nesidomejau.
QUOTE(mintas @ 2015 08 25, 17:56)
Chebra, nusileiskit ant žemės, neskraidykit po kosmosą. Saulės kolektorių kainos tikrai žemiškesnės, mažiausiai dešimt kart pigiau galima įsirengti. Vat įmečiau gyva pavyzdį iš antros googlo išmestos nuorodos su saulės kolektoriumi už 257,76 (889,99 LTL), antras todėl, kad paprasčiausiai pirmame neradau gatavos sistemos "monobloko" pardavime. Paieškosi, garantuoju, kad daug patrauklesnį pasiūlymą surasi.
Sutinku, kad tai efektyvus variantas. Saules kolektoriaus poreikis atsiranda kai naudoji malkas, granules ar elektra. Kai gaminti vandeni su SS tai saules kolektoriaus nauda yra abejotina. As is tu, kurie tokiu atveju domejosi ir atmete.
QUOTE(mariuzs @ 2015 08 25, 16:13)
gamintojai ar importuotojai iš china?
manau kad neapsimoka gaminti kai gali atsivežti pigiau
Jeigu kompresoriu perki Svedijoje tai nereiskia, kad jis ten ir pagamintas. Ka reiskia gamintojas? Jeigu santechnikas pastato cirkuliacini siurbli ant grindinio kolektoriaus tai jis gamintojas ar importuotojas? As diskutuoju apie kompresoriaus pastatyma ir prijungima su variniais vamzdeliais prie zemes kolektoriaus; prie freonines vandens backos; ir valdymo pulto. Kuo tai reikalauja aukstesnes kvalifikacijos negu kondicionieriaus vidaus ir isores bloko pastatymo ir tarpusavio sujungimo? Tuom, kad vietoj automatikos bloko gauni distancini pulteli?
PS
Pridedu komentaro kopija is omnitel.building apie 5,000 euru kainuojanti TIK sildymo oras-vanduo SS:
Ania? Ekspertas, atsirado, pats matyt tik paskaitęs reklaminius bukletukus.
Stovi pas mane šitas "šedevras" nuo vasario mėnesio. Tai trumpai galima tik taip paskayt - šūdas kaip reta. Tai bet kuris kuris rekomenduoja dėtis orinuką, ir dar Panasonicą yra susipykęs su protu.
Gal pakalbam apie šių siurblių service manualą (PAPAMY1311028CE)? Pvz 40 psl:.
"Avoid installations in areas where the ambient temperature may drop below -20°C."
O gal pakalbam apie keliamą triukšmą prie DeIce mode'o? (kuris gal trukti iki 9ių minučių)?
Arba apie jo galimybės sušildyti boilerį iki normalių temperaturų be elektrinio boilerio teno pagalbos? Arba palaikyti norimą temperatūra boileryje?
Bet kažką kalbėti kuris tik reklaminius bukletukus skaitęs tai čia yra beviltiškas reikalas. Sakys va kaip zajebys, gi parašyta kokia ekonomija.