Tiek visko cia prisiskaiciau, kad reikes 2 dienu viska gerai sugromuliuoti. Kaip nutinka daznai, kai nesi visu galu meistras statybininkas, statydamas nama, tai tikimybe pasirinkti blogai yra gana didele (vedinimo, sildymo, apsiltinimo klausimais ir pan.). Ir aisku, apie si bei ta suzinai jau post factum.
Pas mane 78,6 kv.m namukas. Sandarumo testas dave reiksme 0,32 (kai A klases reiksme yra 1). Kitaip sakant, oro pasikeitimas esant 50 Pa, n50, 1/h: 0,32. Darant testa pristatomas siltintas kaminas jau stovejo.
Visu langu (iskaitant lauko ir terasos duris) vidutinis silumos perdavimo koef. Uw=0,89.
Statydamas nama ir be patirties padariau klaida - grindu sildyma "praleidau" darbu eigoje, tad kaip bebutu liudna, teko rinktis is kitu galimu sildymo variantu. Ir visgi nusprendziau sildymui tiesiog deti granuline krosnele (2,4-7,1 kW). Ventiliacijai idejau 2 autonominius rekupus mitsubishi (vienas vonioj 50m3/h ir vienas salone 100m3/h.).
Namas suprojektuotas taip, kad konvekcines granulines krosneles atiduodama siluma pasiskirstys po kambarius, sioks toks nepatogumas - kambariu duru neiseis laikyti ilgai uzdarytu salta ziema. Taip pat salone esantis rekupas pravedins patalpas. Vonioje stovi rimtas el. gyvatukas su priedu ir infraraudonuju spinduliu temp. davikliu. Palaiko uzduota temperatura patalpoje ir ne daugiau.
Ziuresim, kaip cia bus, labai idomu. Laukiu dabar krosneles.
Esam nusimate el.radiatoriams rozetes ir laidus papildomiems autonominiams rekupams kambariuose. Tikiuosi neprireiks nei vieno, nei kito. Gal ir naiviai, net slapta tikiuosi, kad tokios krosneles ir rekupo uzteks (is konteksto isimam vonia - ten atskiras sildymas ir atskiras rekupas).
Prie dabartiniu oru (nakti -1, diena +3/4) uztenka papusti visa nama su mazu el.vejeliu trisdesimt minuciu, kad name butu 18-20 laipsniu.