QUOTE(balamūtas @ 2015 08 25, 08:23)
Gal baigiam apie tas krosnis, vistiek 99,9% cia dalyvaujanciu jos nestatys..
Geriau padiskutuokim i tema apie 80kv.m. namo sildymo budus. Pabreziu butent apie
80kv.m. , nes kas tinka didesniam namui, nebutinai tiks mazam. Kadangi man paciam tai labai aktuali tema, pasidalinsiu savo pamastymais.
Ko nesvarsciau:
-visu tipu malkinio sildymo, mano galva tai jau praeitis
-geoterminio, mazam namui perdidele investicija
-dujinio, man dujos gaunasi toli, brangu atsivesti, kam prie pat sklypo gal ir svarstytinas variantas.
Lieka tokie variantai:
-granulinis zidinys/krosnele/katilas. Pliusai: pigus sildymas, nepraranda galingumo prie salciu. Minusai: pazeidziamas namo sandarumas (kaminas), neaisku ar gerai veiks paduodant salta lauko ora; reikalinga prieziura (valymas, bunkerio pildymas); reikalinga katilines patalpa.
-oras-vanduo ŠS. Pliusai: nereikalinga prieziura; nereikalinga katilines patalpa; nera kamino. Minusai: prie salciu krenta naudingumas.
-kanalinis oras-oras ŠS pajungtas i rekuperacine sistema. Pliusai: vasara turime pilnaverti saldyma; nereikalinga prieziura; neuzima vietos; pigus irengimas; jei namas lengvu konstrukciju sistema greitai reaguoja i temperaturos pokycius. Minusai: gali triuksmauti; krenta naudingumas prie salciu.
- tiesioginis sildymas elektra (radiatoriai, kilimeliai). Pliusai: pigus irengimas; neuzima vietos; jokios prieziuros. Minusai: brangus sildymas.
Gal kas turit ka papildyt? Butu labai idomu sulaukti komentaru/pastabu sia tema
Mano namas dvigubai didesnis, bet labai stipriai apšiltintas, tai šildymo poreikis turėtų būti nelabai daug didesnis už prasčiau apšiltintą 80 kv.m namą.
Blaškiausi tarp dviejų variantų geoterminio ir oras - oras. Abu turi savų pliusų, savų minusų.
Pirminis variantas buvo oras oras miegamuosiuose ir svetainėj, kitos patalpos ir vandens ruošimas elektra. Po ilgų svarstymų ir skaičiavimų pasirinkau vis tik geoterminį su gręžiniu. Vamzdelius išvedžiojau sienose, o ne grindyse, ir padariau labai pigų vėsinimą vasarą.
Vėl statydamas namą greičiausia rinkčiausi oras - oras. Gal dar kokį samadielną saulės kolektorių ar šiaip kokią talpą, kad bet vasarą kiek pašildytų vandenį.
Geoterminio įrengimas vis tik ganėtinai sudėtingas. Nemažai visokių niuansų ir galimų bėdų ateityje.
Drįsčiau teigti, kad kurią sistemą bepasirinksite galutinė šildymosi kaina bus gana panaši. Sunku tuo patikėti, bet įvertinus visus sistemos įrengimo, atnaujinimo, kuro ir kitus niuansus per 40 metų 1 kWh galutinė kaina labai nesiskiria. Čia žinoma egzistuoja nemažai individualių niuansų tokių kaip jau turiu, ar gaunu už dyką, ar pasidarysiu pats ir pan. Taip pat sunku įvertinti būsimas elektros, dujų ar malkų kainas. Vis tik principas toks, kad normaliomis sąlygomis ir prognozuojant kad santykis tarp skirtingų energijos šaltinių labai nesikeis didelio skirtumo nebus kokią sistemą pasirinksite.
Tik žinoma nereikėtų įsirenginėti 2 ar 3 šildymo sistemų viename name.
Logiška būtų rinktis sistemą reikalaujančią mažiausios priežiūros, tokią kaip elektrą. Jokių įrengimo vargų. Nereikia sukti galvos dėl šildomų grindų vamzdelių, kolektorių reguliatorių visokių sklendžių, siurblių, nuorintojų, monometrų ir kito šlamšto kurie anksčiau ar vėliau pradės gesti. Daugeliui nereikia paskolos šildymo sistemai. Labai patrauklu, bet man pasirodė per sunku psichologiškai, pasistačius pasyvų namą mokėti po 150 eurų už šildymą ir vandens ruošimą. Kita vertus manau, kad sąlyginai brangiai mokant už šildymą nevalingai imsi taupyti mažindamas temperatūrą, kad vėl imtų kelti nereikalingą diskomfortą.
Įrengus kokius 3 nepriklausomus oras oras ss, jie užtikrintų 80 - 90 procentų namo šildymo. Jų priežiūra pakankamai paprasta. Vasarą puikiai atliktų vėsinimo funkciją. Tokia labai nebloga alternatyva elektriniam šildymui, nepadarant šildymo sistemos per daug sudėtingos, bet tuo pačiu stipriai sumažinant išlaidas šildymui.
Oras oras minusai:
Elektra reikia ruošti vandenį, ir papildomai pašildyti vonią.
Garsas. Brangesnių modelių vidiniai blokai veikia išties tyliai. Didesnė bėda su išoriniu bloku. Reikėtų jau rasti tinkamą vietą, kad netrukdytų naktį.
Įrenginius rinkčiausi nepriklausomus. Paradoksalu, bet splitinė sistemą su vienu išorinių bloku ir keliais vidiniais nėra pigesnė, jos naudingumo koeficientas yra juntamai mažesnis.
Recirkuliacijos minusas yra garsas. Bent jau man neteko matyti vykusio šios problemos sprendimo. O nuolat klausytis oro šniokštimo tikrai menkas malonumas.