QUOTE(FIEDZIA @ 2016 03 10, 14:57)
O kam galvoti. Imi rekuperatoriu su imontuotu silumos siurbliu. Idedu nuoroda rusiskai skaitantiems
http://www.aerline.r...urenilanrus.pdf
Paimant is lauko 4 laipsniu silumos ora rekuperatorius paduoda 46 laipsniu pasildyta ora. Testuojama buvo su 100m3/val oro kiekiu.
Beje, cia rasite HEATPIPE aprasyma.
Cia butu angliskai
http://www.nilanireland.ie/
Seniau buvau labai susidomėjas tokia technika, bet kai susipažinau artimiau, aš ja nusivyliau. Pirmiausiai tai, kuo efektyviau dirba rekuperatoriaus šilumokaitis, tuo mažiau energijos gali paimti šilumos siurblys, todėl kaip taisyklė šiuos rekuperatorius komplektuoja prasto našumo šilumokaičiais. Pasižiūrim į šį modelį, čia naudojamas "heatpipe" šilumokaitis. Tiems kas žino kaip veikia ši technologija, greitai primes, kad tokiu principu pagamintas šilumokaitis veiks kaip
atskirų srautų skystiniai rekuperatoriai.. Kaip matom iš nuorodoje pateikto aprašymo, tokių šilumokaičių efektyvumas tikėtinas apie 50%. Pasigilinam į gaminio aprašymą ir randam, kad kol temperatūrų skirtumas nesiekia 10C laipsnių, tol šis šilumokaitis iš vis neveikia, todėl vasaros metu vėsos išsaugoti nepadeda ir visas krūvis tenka tik šilumos siurbliui.
Taigi patvirtinta taisyklė, kad tokio tipo rekuperatorių šilumokaitis yra labai prasto naudingumo koeficiento.
Ką tai duoda? Ogi, kai rekuperatoriaus šilumokaitis gražina šilumą, pasiekiamas COP iki maždaug 20. T.y. sudeginus 1kW elektros energijos (ventiliatoriai) pernešama apie 19kW šiluminės energijos. Šilumos siurblių COP paprastai siekia 4. Tai reiškia, kad su 1kW elektros energijos (kompresorius) pernešama tiktai 3kW šilumos.
Taigi, tokio rekuperatoriaus didelė dalis šilumos pernešima brangiau nei standariniais rekuperatoriais su aukšto NVK šilumokaičiais.
Kas būtų, jei toks rekuperatorius būtų komplektuojamas su aukšto NVK šilumokaičiu? Tokiu atveju, šilumokaitis rekuperuotų labai didelę dalį energijos ir šilumos siurblys beveik neturėtų iš kur paimti energijos. Bet kas geriau?
Mano supratimu geriau paprastas rekuperatorius su aukšto NVK šilumokaičiu kurio COP 20, nei rekuperatorius su prasto NVK šilumokaičiu, kuris rekuperatoriaus dalis leis išspausti COP apie 10 ir sumontuotu šilumos siurbliu, kurio COP 4, tai bendras tokio rekuperatoriaus COP sieks ne daugiau, kaip kokius 8.
Taip, jis leis pagaminti daugiau energijos, nei paprastai rekuperuotų aukšto NVK rekuperatorius, bet gautos šiluminės energijos kaina suvartojus daugiau elektros energijos, bus didesnė nei atskirai veikiančio paprasto aukšto NVK rekuperatoriaus ir standartinio orinuko. Beje, standartinio orinuko galingumas neribojamas išmetamos iš namų ventiliacinės sistemos energijos kiekiu.
Išvada. Atskiras aukštesnio NVK rekuperatorius ir atskiras oras-oras šilumos siurblys yra geresnis pasirinkimas už integruotą variantą.