QUOTE(diana34 @ 2016 07 09, 13:56)
Sveiki
Ar gali kazkas atsakyti i durna klausima .. Kokios gali buti menesines islaidos jei butas yra 30kv/m ?
(Irengta rekuperacine sistema) ...
Ir dar klausimelis... visgi geriau/verta butas su rekuperacine ar isviso be jokiu pribumbasu ?
Blaskausi tarp buto su vedinimu ir paprasto buto
Jūs čia žadat pirkti naujos statybos butą su kiekvienam bute įrengta rekuperacine sistema?
Apžiūrinėjau vieną statomą daugiabutį su kiekvienam bute žadamu sumontuoti rekuperatoriumi, paliko neblogą įspūdį apšiltinimo atžvilgiu, statytojai žadėjo pridavinėti kaip A+ daugiabučius.
Kas dėl rekuperatoriaus, tai ten visai nesvarbu, kokio dydžio butas, bus sunaudojama tiek energijos, kiek rekuperatorius gali pagal savo technines savybes, manau, kad reikėtų orientuotis kažkur į 1.5 Euro per mėnesį (~20W*24h*30d), bet nereikėtų manyti kad tai daug. Sunaudodamas mano minėtus 1.5 Eurus, jis gali sutaupyti iki 8 Eurų šildymui, jei šiluminė energija bus ~4 kartus pigesnė už elektra. Jei butas būtų šildomas tiesiogiai elektra, rekuperatorius leistų sutaupyti iki 30Eurų per mėnesį.
Rekuperatorius taupo pinigus, o ne didina eksploatacines sąskaitas. Be to, kas svarbiausia, jis leidžia palaikyti aukštą oro kokybę patalpų viduje, net kai lauke šalta ir lango pastoviai laikyti atidaryto nesinori.
Šeip tai yra niuansų, kalbant apie mano minėto statytojo rekuperatorius, bet į smulkmenas dabar nesileisiu.
Papildyta:
QUOTE(funtikas2999 @ 2016 07 09, 22:44)
neleidžia dažnai padaryt skersvėjo...
Manau, kad rekuperatoriaus palaikoma pastovi, pakankamai aukšta oro temperatūrą, paduodama į patalpas be jokių skersvėjų yra nepalyginamai geriau už skersvėjų nešiojamą šaltą lauko orą, jei vėdinama pastoviai, o jei tik kartais atidarant langus, tai oro kokybės net nėra su kuo lygint.