Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 8

QUOTE(arkava @ 2015 12 18, 15:01)
Bet gi deklatuojamas efektyvumas tu keraminiu silumokaiciu rekuperatoriuose - 70-85 proc.  smile.gif


Nelabai galiu ką pakomentuoti. Mano įsitikinimu, tokios vėdinimo sistemos NVK yra mažesnis nei 50%.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2015 12 18, 16:51)
Nelabai galiu ką pakomentuoti. Mano įsitikinimu, tokios vėdinimo sistemos NVK yra mažesnis nei 50%.

Sakykite o kokiu budu isitikinot, turit laboratoriniu tyrimu duomenis ar tiesiog kazka panasaus naudojote pas save ?????????
Sita firma prekiauja savo iranga vokietijoje, manau kad ten su....do nepamalsi. Twin fresh - ukrainieciai, gal jie ka ir buria, kas juos zino.
pinigai uz sita vokietuka nera per dideli, ko gero surizikuosiu toki nusipirkti i kambari kurio dydis 14kv/m.
http://www.selfio.de...stoffhaube.html
MODELL Selfio DUO 230 Volt
Netzspannung Extern 230 Volt, Intern 12 Volt
LÜFTERDATEN:
Anzahl der Lüfter 2 x
Temperaturbereich –20 bis +75°
Max. Stromverbrauch 11 Watt
Max. Luftvolumenstrom (in m 3
/h)
Zu- und Abluft (4-stufig)
Nur Abluftbetrieb (4-stufig)
Nur Zuluftbetrieb (4-stufig)
10 20 30 40 50 60
WÄRMETAUSCHER:
Porzellan-Wärmetauscher 2 x
Oberfläche 2x0,86m 2
Max. Wirkungsgrad bis 91 %
Max. Normschallpegeldifferenz DNW 45 dB
RW 1,928dB
Schalldruckpegel 19–45 dB(A)
ABMESSUNGEN:
Länge 270–560 mm
Durchmesser 290 mm
Maße Frontblende 300 x 300 mm
Atsakyti
QUOTE(Raimo @ 2015 12 18, 20:12)
Sita firma prekiauja savo iranga vokietijoje, manau kad ten su....do nepamalsi.

Su... do - tai SI ir DO ar šūdo? Vokietijoje irgi pilna ŠŪDO. Pvz., dyzelgeitas. Taip kad ieškot naujų argumentų.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 12 18, 21:52)
Su... do - tai SI ir DO ar šūdo? Vokietijoje irgi pilna ŠŪDO. Pvz., dyzelgeitas. Taip kad ieškot naujų argumentų.

Na as ir nebandau ieskot argumentu, ir tikrai nebandysiu gincytis tuo klausimu, tiesiog noreciau issiaiskinti ar verta tokio tipo mini recu statyti pas save namuose. Namas senai pastatytas ir instaliuoti kanaliniu reku as nenoriu.
Atsakyti
Gali būt , kad kažkur nusišneku , kažko nesuprantu.
Renovacijai gyventojai ima paskolas(žinoma gali sumokėt iškart , jei turi) 20—čiai metų su 3 procentais metinių palūkanų.Rekuperatorius ne kasdienis pirkinys , bet skirtas kasdieniam naudojimui , mano nuomone , teisingai ekploatuojant ir privalėtų tarnauti bent 20 metų.Kasdienio vartojimo prekės (maistas ir ne tik) tikrai privalo atitikti kokybės , ženklinimo taisykles.Pardavėjai yra griežtai kontroliuojami ką pateikia , kokią informaciją nurodo pirkėjui.Tai turėtų galioti ir rekuperatoriams.
Ką gi matom Twin Fresh techniniuose parametruose
Efektyvumas iki 90 procentų , tikint nupiešta schema , tai būtų prie -10 laipsnių lauko temperatūros.Vartotojo instrukcijoje rusų kalba išleidimo data (štampas) 2015.06.26 ir techninių sąlygų atitikimas TУ У В.2.5-29.7-30637114-016-2011.
Lietuviškas tech.pasas – efektyvumas nurodytas iki 91 procento ir skirtas veikti esant aplinkos temperatūrai nuo -20 iki +50 laisnių temperatūros, bet esant žemesnei kaip -20 laipsnių temperatūrai negalima net transportuoti(paaiškino telefonu , kad ima keramika trupėt).O ar nesutrupės sienoj prie -30 nežinia.
Triukšmo lygis nurodytas prie trijų skirtingų greičių 13/20/23 dB , bet neaišku kokiomis išorės sąlygomis , tikriausiai esant visiškam štiliui.Nuo rekuperatorių sumontavimo/ paleidimo datos 2015.11.09 buvo dienų kada vėjo greitis siekė 5-7 m/s ir to užteko , kad vėjo gūsiai imtų blokuot ventiliatoriaus darbą.Triukšmas neleido miegot ne tik , kad su įjungtais , bet ir išjungtais rekuperatoriais.Įjungtas imdavo net cypt.
Prisegu parodyt išeinančius vamzdžius su dviem alkūnėm įstiklintuose balkonuose.Greičiausiai čia yra labiau išmanančių , nei pas mus dirbantys subrangovai.Ar pakaks šių rekuperatorių ventiliatorių galios kuriamo slėgio , kad patalpos oras būtų išstumtas į lauką?Ar nenaudojant įrenginio jame nesikaups drėgmė ir neįsimes pelėsis , kuris įjungus rekuperatorių atkeliautų į butą?


user posted image
Atsakyti
Dingo nuotrauka , ikeliau facebook https://www.facebook...4...e=3
Atsakyti
Čia tie, dirbantys poromis, kai vienas tiekia orą, kitas šalina, o po to apsikeičia? Į juos mano požiūris ir taip skeptiškas, bet jūsiškė realizacija tai išvis pravalas. Trimetrinis ar panašiai vamzdis, ventiliatorius pripučia kambario oro į tą vamzdį, po to apsisuka kryptis, ir tas pats kambario oras šiek tiek balkone pravėsęs sutraukiamas į kambarį atgal. Priklausomai nuo apsisukimų dažnumo, ventiliacijos efektas gali būti visiškas nulis.
Arba aš kažko nesupratau, arba įrangos pardavėjai, projektuotojai, montuotojai visiški diletantai. Už belekokius pinigus įkišo ūžesį, šaldymą, ir daugiau nieko. doh.gif
QUOTE(Linkon @ 2015 12 19, 12:42)
Dingo nuotrauka , ikeliau facebook  <{POST_SNAPBACK}>
Atsakyti
Jie(Twin Fresh) turėtų dirbti poromis , bet netgi projektas buvo klaidingai perskaitytas ir vietoj 4 sumontuoti 5, sinchronizuot turbūt patys gyventojai turėtų.Elektrikas ,pavadinęs juos tualeto ventiliatoriais ir atsisakęs dėti parašą namo pridavimui dėl įžeminimo nebuvimo , nušalintas nuo komisijos.
Kyla klausimas ar aplamai tokia sistema(sieniniai rekuperatoriai, jei jų nėra atitinkančių mūsų klimatinę zoną) buvo siūlitina gyventojams per susisirinkimą ar nebuvo pažeistas STR 2.01.01(6):2008 Esminis statinio reikalavimas "Energijos taupymas ir šilumos išsaugojimas".
Kadangi lauke išlindusios nosys buvo uždengtos laisvai užmaunamais skardiniais kalpokais ir prie gūsingo vėjo 5-7 m/s baladojosi skleisdami garsą kaip važiuojančio traukinio , rangovai atsivarė keltuvą ir skardinius gaubtus priklijavo prie sienos.Gamintojo instrukcijoje numatyta periodiškai iš lauko valyti groteles , tai dabar siūlo valymui periodiškai samdyti įmonę , kuri sugebėtų juos pasiekti .
Kaip čia protingai paskaičiuot.Vamzdžio ilgis apie 3,5 metro, skersmuo 160 mm.Ventiliatoriaus galia prie trijų greičių 3,8W/3,96W / 5,61W , apsisukimo dažnis per min. 610 / 800 /1450 Oro kiekis kubiniais metrais per valandą 14/28/54.Ištraukimas padavimas keičiasi kas 70s
Oro kiekis per sekundę(skaičiuoju) 14 kubinių metrų dalinu iš 3600 (sekundžių per valandą)14/3600=0.00388*70(vienas ciklas istraukimo ar padavimo)=0.0194 kubinio metro.
Vamzdžio tūris (apytikriai)=Pi *0.08 kvadratu(spindulys m)* 3.5m (ilgis) = 3.14*0.0064*3.5=0.070 kubinio metro.Manometro neturiu, kaip ir iki kur pratekės oras nemoku paskaičiuot.
Ryt atvažiuos delegacija gyventojų mokyt naudotis rekuperatoriaus , nes pasirodo dėl mūsų nemokšiškumo rekuperatoriai kondensuojasi , triukšmauja ir praleidžia šaltą orą.
Atsakyti
QUOTE(Linkon @ 2015 12 20, 09:58)
14/3600=0.00388*70(vienas ciklas istraukimo ar padavimo)=[b]0.0194


0,00388*70 yra 0,2716 4u.gif

Šiaip jau kažin ar tą sprendimą montuodi tokius rekuperatorius priėmė vien patys gyventojai. Lyg ir turėtų būti kažkos projektuotojas ar koks specialistas. Taip pat ir sumontavusi įmonė turėtų kažkaip garantuoti, kad jų gaminys atitinka pačių pateiktus sertifikatus ir sutarties sąlygas.
Faktas, kas niekas gera valia nenorės susirinkti tokio kiekio savo gaminių. Teismas pirmiausia žiūrės į raštiškus susitarimus ir atitikimą statybų normoms.
Skubėt pasiduot tikrai nereikėtų. Bent jau tokio triukšmo ir kondensato tikrai neturėtų būti.
Atsakyti
Dėkui, vadinasi teoriškai turėtų prapūsti.Vis vien tegu patys paskaičiuoja.
Čia išvis viskas labai įdomiai , tik neturint įrodymų , baisu gaut per snapą už šmeižtą.Suprojektavo ir sumontavo ir parinko rekuperatorius ir net projekte modelį nurodė viena ir ta pati įmonė , o atsakingas projektuotojas tik savo parašą uždėjo , net nepaskaitęs.Yra kliauzių ir su pakeistais radiatoriais.Susirašinėjam su rangovais kol kas.
Atsakyti
Ne tik su įrangos pasirinkimu, bet ir su aritmetika nelabai sekas smile.gif
Po DEU patikslinimo - taip, prapūs, bus kažkiek ir šviežio oro iš lauko, bet 0,07/0,27 yra maždaug 25%. Tiek oro bus tiekiama principu ištraukiam į vamzdį, atvėsinam, ir grąžinam atgal į patalpas. Dar pripliusavus efektą, kad iš kambario oras traukiamas iš to paties taško, kur tik ką buvo įpūsta šviežio oro porcija, tai nelabai aišku, ar tokia sistema turėtų kokių privalumų prieš natūralią ventiliaciją, net jei būtų nemokama.
QUOTE(Linkon @ 2015 12 20, 19:28)
Dėkui, vadinasi teoriškai turėtų prapūsti. <{POST_SNAPBACK}>
Atsakyti
QUOTE(Linkon @ 2015 12 20, 19:28)
Dėkui, vadinasi teoriškai turėtų prapūsti.Vis vien tegu patys paskaičiuoja.
Čia išvis viskas labai įdomiai , tik neturint įrodymų , baisu gaut per snapą už šmeižtą.Suprojektavo ir sumontavo ir parinko rekuperatorius ir net projekte modelį nurodė viena ir ta pati įmonė , o atsakingas projektuotojas tik savo parašą uždėjo , net nepaskaitęs.Yra kliauzių ir su pakeistais radiatoriais.Susirašinėjam su rangovais kol kas.


Jums dar reikia nusamdyti atestuotų nepriklausomų ekspertų, kad jie įvertintų situaciją, jeigu jau bylinėtis ketinate. Tai labai padeda teisme.

Rašoma, kad efektyvumas iki 91%. - tai yra teisybė. Gal kažkokiomis sąlygomis, tam tikru momentu pasiekiamas šis skaičius, o vidutiniškai yra tris kart prastesnis. Nieks negali pasakyti. "Iki kažkiek" tai iš esmės nieko nereiškianti sąvoka.
Jeigu rašytų - nuo 91% arba pagal EN... standartą 91%, tada jau kitas reikalas.
Teisiškai čia neįmanoma prisikabinti.
Triukšmas taip pat vertinamas tik paties įrenginio. Vėjas čia jau jūsų reikalas. Neprisikabinsite.
Niekur neparašyta, kad kondensatas nesusidaro jokiomis aplinkybėmis, todėl ir čia neprisikabinsite.

Atsakyti