QUOTE(Alexxandro @ 2015 12 04, 07:14)
Bet as noriu tureti komfortiska temperatura is rekuperatoriaus 19 laipsniu, O ne 16 prie 0. Tai turesiu ijungti el. tena, kad jis pakeltu temperatura.
Tai geriau pasistatyk plokštelinį, kuris pusę oro pūs 18C temperatūros, o likusi pusė į namą pateks -30C temperatūros ir kurios niekaip nesušildysite. Taip, tai bus ženkliai komfortabiliau nei iš difuzorių tiekiama 16C temperatūra bet tai bus visas į patalpas patenkantis oras iš lauko tokios temperatūros
.
Baikit kartoti nesąmones, kokias aiškino Cibulis net gyvai nepamatęs kaip viskas vyksta. Net ir papildomai nešildant tiekiamo oro, jei jis 16C ar net 14C temperatūros ir jis tik patekęs į patalpas susimaišys su šildymo sistemos sušildytu oru, tu absoliučiai jokio diskomforto nepajusi.
Tai tikrai komfortiškiau, nei per namo nesandarumus pritekantis -30C temperatūros oras kuris iškart susimaišo su šildymo sistemos sušildytu oru.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2015 12 04, 09:09)
Čia tik teoriškai pasakiau, kad nereikia siekti 100% entalpinio nvk.
100% vėdinimo NVK mano manymu būtų tada kai oras būtų tiekiamas tokios pat temperatūros kaip ir ištraukiamas, o drėgmė patalpose liktų nesikeičianti 45-55% ribose, kas atitiktų apie 85-90% entalpinį NVK.
Taigi kalbi apie seną gera
Orinio šildymo sistemą kuri į patalpas tiekia švarų filtruotą orą iš lauko, kurį papildomai sušildo atvėsina ir sudrėkina pagal poreikį
. Nereikia nieko išradinėti
.