Įkraunama...
Įkraunama...

Dėl ko nereikia nutraukti žindymo

http://www.medicine....amp;naujid=1130
Atsakyti
Dėl įdubusių spenelių: mano dešinės krūties visada buvo įdubęs- gydytoja ištisai maigydavo- bet nieko nerasdavo. tik pagimdžius- irgi kai norėdavau duoti tą krūtį prieš tai tekdavo išmaigyti spenelį. Skaudėdavo, bet... rezultatas: spenelis neįdubęs. Dar kai mažoji buvo nugraužusi spenelius tai su antspeniais maitinau- kankinausi, bet rezultatas: išmoko paimti daugiau spenelio. thumbup.gif po mėnesiuko visiškai atsisakėme antspenių.
Dėl latakėlių: po gimdymo mano krūtys buvo kaip kamuoliai- norėdavau masažuoti, bet gydytoja ligoninėje net paliesti neleisdavo. O mažiukė bandydavo žysti, bet neįstengdavo ir paleisdavo krūtį- tada užmigdavo. man pasidarė baisu ir taip pernešiota gimė tik 2,98kg, o dar per parą nukrito iki 2,56kg... verysad.gif žinojau kad iki 300g netenka kūdikėliai, bet manoji buvo tokia kūdutė, tokia mažutė (ūgis 50cm) viena galva ir kojjytės rankytės pagaliukai- rūbeliai skirti 50cm kūdikėliaism buvo dideli- ji skendo juose... net nežinau, kaip ten pamatavo- jei vaiekelis kojas ištiesia ir iki rūbų jam dar per pusę delno blink.gif , tuos rūbelius ji iki 2mėn nešiojo kol išaugo.
Taigi nukrypau nuo temos: dėkui dievui paskambino mama- liepė kuo greičiau bėgti į dušą- pasileisti srovę karšto vandens ir pamažu tą karštą srovę leisti ant krūtinės (švelniai masažuoti) pienas duše pradėjo lašėti, o vėliau ir net tekėti lotuliukas.gif , ir pradžių buvo neramu ar liks vaikeliui, bet kai nuėjau ir manoji pripuolusi su džiaugsmu žindo apie 6min atsidžiaugti negalėjau. Po tokio pamaitinimo mažoji miegojo net 3 valandas. Po to problemų nebeliko. Pakako 2 kartų tokio masažiuko.
P.S. man priešpienis atsirado 6 nėštumo mėnesį- kartais net šlapi plėmai ant rūbų likdavo, kartais nieko (ypač nei lašelio, kai įklotėlius į liemenėlę įsidėdavau hihihi.gif )
Atsakyti
Gal gali kas tiksliai pasakyti: MP maitinamas kūdikis kiek kartų turi tuštintis per parą? Nes, juk būna tik MP maitinami vaikučiai nesituština po kelias dienas. Ar tai ženklas, kad trūksta pieno g.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 07 06, 08:36)
Gal gali kas tiksliai pasakyti: MP maitinamas kūdikis kiek kartų turi tuštintis per parą? Nes, juk būna tik MP maitinami vaikučiai nesituština po kelias dienas. Ar tai ženklas, kad trūksta pieno  g.gif

tiksliai, deja, nepasakysiu, bet, mano zhiniomis, zhindomas kudikis gali tushtintis nuo keliu kartu per para (buna, kad po kiekvieno maitinimo) iki karto per savaite. apturejau visus variantus: vyriausiasis sunus varydavo per kiekviena maitinima, o kartais ir dazhniau, antrasis - mazhdaug nuo antro menesio "dideli" darydavo ne dazhniau kaip kas penkias dienas, o kartais ishtempdavo ir virsh savaites (beja, jis iki shiol yra linkes i viduriu uzhkietejima ir tushtinasi ne kasdien), mazhasis - daro viena-du kartus per diena. svorio visi priaugdavo panashiai (vadinasi, pieno uzhteko).

viduriniajam zharnyno persitaltika pagerindavo avizhu koshe, mankshta ir plaukiojimas baseine.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2007 07 06, 12:14)
tiksliai, deja, nepasakysiu, bet, mano zhiniomis, zhindomas kudikis gali tushtintis nuo keliu kartu per para (buna, kad po kiekvieno maitinimo) iki karto per savaite. apturejau visus variantus: vyriausiasis sunus varydavo per kiekviena maitinima, o kartais ir dazhniau, antrasis - mazhdaug nuo antro menesio "dideli" darydavo ne dazhniau kaip kas penkias dienas, o kartais ishtempdavo ir virsh savaites (beja, jis iki shiol yra linkes i viduriu uzhkietejima ir tushtinasi ne kasdien), mazhasis - daro viena-du kartus per diena. svorio visi priaugdavo panashiai (vadinasi, pieno uzhteko).

viduriniajam zharnyno persitaltika pagerindavo avizhu koshe, mankshta ir plaukiojimas baseine.


O tas kuris retai tuštindavosi nealergiškas?
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2007 07 06, 11:28)
O tas kuris retai tuštindavosi nealergiškas?


ne 4u.gif
alergishkas vyriausiasis. ish tiesu, jam tik gimusiam buvo itarta infekcija ir jis gavo penkiu dienu antibiotiku kursa. naturali pasekme - disbakterioze ir alergija. jo itin dazhnas tushtinimasis greichiausiai irgi buvo del disbakteriozes ir alergijos 4u.gif daugiau kaip menesi jam girdzhiau ivairias gydytojos paskirtas "gerasias" bakterijas.
Atsakyti
Galiu pasidalinti savo patirtim apie maitinima krutimi. ax.gif

Po 4dienu prabutu ligonineje mano dvynuke-mergaite taip nukramte viena speneli (mazas burnyte), kad as maitinimo malonumo nebejauciau, o tik sukandus dantis maitindavau. Vyresnele megavausi maitindama tik MP iki 1,5 metu. Pasikalbejusi su kitomis dvynuku mamytemis, supratau, kad imanoma ismaitinti ir dvynukus tik MP. Taigi po ligonines nuosekliai kas 3val. pradejau nusitraukineti MP ir duoti jiems is AVENT buteliuko, bent jau kol uzgis spenelis, tai truko 4dienas, nusitraukdavau laisvai rankomis.
Beje nugrauztasis buvo ir idubes, tai pries duodant zisti as ji pati rankomis parutuliodavau ir duodavau. Po 4d. apsilankiusi gydytoja jau patare pereiti prie tiesioginio kontakto, be tarpininku buteliuku. Taip ir padareme. Puiku, viskas sekesi.
Po to mergaitei pastebejo zymiai didesni (407) bilirubino kieki, del ko reikejo pasisvitinti po lempom. Po to mergaitei pulinys ant strenu (panasu i voti), kol ligonineje dare kraujo tyrimus, berniukas miegojo lopsy ir per daug susiles buvo, persalo/perkaito. Berniukas suslogavo nezymiai (daugiausiai naktimis bvo sunkiai kvepuoti). Taip gale menesio pasisverem, rezultatas +100g. Gydytoja sunerimo ir sake, kad dabar seks svori kas savaite ir patare valgydinti kas 2-2.5val. Nors pavykdavo, tik kas 2.5-3val. As pati buvau isitikinusi 110%, kad antra menesi mes priaugsime min 600g, nes pirmas menuo turejo savo rupesciu, kurie nedave isivyrauti rezimui, o ir jie patys valge stabiliai kas 4val. Jau po savaites priaugome 260g ir 160g, o po dvieju savaiciu per dvi abu pasunkejo po 500g. Nustojo sekti. Gale menesio priaugtas svoris pranoko mano lukescius berniukas- 1kg, mergaite - 900g. thumbup.gif Ir toliau mes maitinam tik MP.
Kai girdejau, kad "mamos nemato reikalo, prasmes" testi maitinima MP, kai iesko priezasciu kodel "negali" maitinti, visada suprantu rezultata - tuoj ir nemaitins, atradusios pasiteisinima sau. Beda, kad ju ir neperkalbesi, nors akivaizdu pagal visus pozymius, kad gali cool.gif . O juk is tikruju maitinti negali tik 2% moteru.

O uzsirasyti pas gydytoja nuejusiam vyrui, gydytoja is pradziu pridure: "Nusipirkit misinuko atsargai". Vyras pasake: "Mes ismaitinsime tik MP." Tai gydytoja sake provokavusi, paziureti su kuo turinti reikalu. Sako "gerai, kad taip mastot". O po 1.5men, kai rezultatai akivaizdziai buvo musu pusej, atsikvepe ir tare: "Va, o daugelis mamu sitoj vietoj paluzta" unsure.gif

Kantrybes, istvermes ir dziaugsmo pasiekus tiksla 4u.gif 4u.gif visoms igyvendinant savo svajones su mazyliais drinks_cheers.gif 4u.gif bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Supervyre: 22 liepos 2007 - 13:29
QUOTE(Supervyre @ 2007 07 22, 14:19)
Galiu pasidalinti savo patirtim apie maitinima krutimi.  ax.gif

Po 4dienu prabutu ligonineje mano dvynuke-mergaite taip nukramte viena speneli (mazas burnyte), kad as maitinimo malonumo nebejauciau, o tik sukandus dantis maitindavau. Vyresnele megavausi maitindama tik MP iki 1,5 metu. Pasikalbejusi su kitomis dvynuku mamytemis, supratau, kad imanoma ismaitinti ir dvynukus tik MP. Taigi po ligonines nuosekliai kas 3val. pradejau nusitraukineti MP ir duoti jiems is AVENT buteliuko, bent jau kol uzgis spenelis, tai truko 4dienas, nusitraukdavau laisvai rankomis.
Beje nugrauztasis buvo ir idubes, tai pries duodant zisti as ji pati rankomis parutuliodavau ir duodavau. Po 4d. apsilankiusi gydytoja jau patare pereiti prie tiesioginio kontakto, be tarpininku buteliuku. Taip ir padareme. Puiku, viskas sekesi.
Po to mergaitei pastebejo zymiai didesni (407) bilirubino kieki, del ko reikejo pasisvitinti po lempom. Po to mergaitei pulinys ant strenu (panasu i voti), kol ligonineje dare kraujo tyrimus, berniukas miegojo lopsy ir per daug susiles buvo, persalo/perkaito. Berniukas suslogavo nezymiai (daugiausiai naktimis bvo sunkiai kvepuoti). Taip gale menesio pasisverem, rezultatas +100g. Gydytoja sunerimo ir sake, kad dabar seks svori kas savaite ir patare valgydinti kas 2-2.5val. Nors pavykdavo, tik kas 2.5-3val. As pati buvau isitikinusi 110%, kad antra menesi mes priaugsime min 600g, nes pirmas menuo turejo savo rupesciu, kurie nedave isivyrauti rezimui, o ir jie patys valge stabiliai kas 4val. Jau po savaites priaugome 260g ir 160g, o po dvieju savaiciu per dvi abu pasunkejo po 500g. Nustojo sekti. Gale menesio priaugtas svoris pranoko mano lukescius berniukas- 1kg, mergaite - 900g.  thumbup.gif Ir toliau mes maitinam tik MP.
Kai girdejau, kad "mamos nemato reikalo, prasmes" testi maitinima MP, kai iesko priezasciu kodel "negali" maitinti, visada suprantu rezultata - tuoj ir nemaitins, atradusios pasiteisinima sau. Beda, kad ju ir neperkalbesi, nors akivaizdu pagal visus pozymius, kad gali  cool.gif  . O juk is tikruju maitinti negali tik 2% moteru.

O uzsirasyti pas gydytoja nuejusiam vyrui, gydytoja is pradziu pridure: "Nusipirkit misinuko atsargai". Vyras pasake: "Mes ismaitinsime tik MP." Tai gydytoja sake provokavusi, paziureti su kuo turinti reikalu. Sako "gerai, kad taip mastot". O po 1.5men, kai rezultatai akivaizdziai buvo musu pusej, atsikvepe ir tare: "Va, o daugelis mamu sitoj vietoj paluzta"  unsure.gif

Kantrybes, istvermes ir dziaugsmo pasiekus tiksla  4u.gif  4u.gif  visoms igyvendinant savo svajones su mazyliais  drinks_cheers.gif  4u.gif  bigsmile.gif

thumbup.gif Šaunoliai, kad tiek ištverėt kovoj už pienuką smile.gif Ir su gydytoja jums labai pasisekė smile.gif
b
Atsakyti
Va, parašysiu ir aš čia patarimą.
Aš pirmą klaidą padariau jau būdama nestuke.gif nenuėjus pas Šemetą, todėl žalia durnelė ir padariau didžiausią klaidą savo gyvenime, dėl ko gailiuosi ir gailėsiuos iki šiol - nustojau maitinti svao sūnų kai jam buvo 1 mėn. O padariau tai dėl to, kad man pasirodė, kad nuo mano pieno vaikui labiau pilvą skauda, o kai duodu mišinuko tai jis ramesnis. Tai atsitiko ir todėl, kad aš buvau patyrusi sunkią gimdymo traumą (per siulą nuo invalidumo buvau), dėl ko man ir fiziškai ir psichologiškai sunku buvo susitvarkyt su vaiku, plius, vaikui ytin sunki kolikų forma buvo (verkdavo iki pamėlynavimo po 10-15val per parą be pertraukos).
O dabar vat jau turime "pirmasias disbakteriozės kregždutes", jautrumą karvės pieno baltymui ir krūvą nemalonių prisiminimų.
Nebuvo kam man patart nenutraukti maitint, vat ir apsilochinau. verysad.gif
dabar ir turbūt visą likusį gyvenimą jausiu kaltę prieš vaiką, kad nesugebėjau atsilaikyti sunkiame laikotarpyje ir nepasiduoti.

Taigi: nenutraukite maitinimo jokiu būdu, nedarykite mano klaidos, vaikui tikrai neskauda labiau pilvą nuo MP, tai tik aš durnė galėjau taip pamanyt.

Sėkmės visoms mamytėms.
Atsakyti
Kada pradeda maziams dygti dantukai? Ar tai trukdo zindymui?
Atsakyti
QUOTE(viskas_bus_gerai_:) @ 2008 03 02, 01:30)
Kada pradeda maziams dygti dantukai? Ar tai trukdo zindymui?

Dantukai dygsta nuo 6 mėn, kai kuriems gali ir anksčiau. Žindymui tai visiškai netrukdo.
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 03 02, 10:02)
Dantukai dygsta nuo 6 mėn, kai kuriems gali ir anksčiau. Žindymui tai visiškai netrukdo.

Malonu girdet. Neseniai buvau kursuose apie sekminga maziuku zindyma, tai papasakojo pagr klaidas, del kuriu pienelis dingsta, ir dabar atrodo tas zindymas turetu but naturalus procesas bent iki 1-2metuku. Tik labai keista, kai pasidalinu savo planais su patirti turinciomis mamytemis (pieno buvo tik 1-3men), tai labai jau pasaipiai ziuri i mano nusiteikima zindyti bent iki 1-2metu. Pagal jas tai nerealu... Niu paziuresim kaip teorija atitiks praktika ax.gif.
Atsakyti