Įkraunama...
Įkraunama...

Dėl ko nereikia nutraukti žindymo

1 Kai zindomas vaikiukas nepriauga svorio.
Paprastai yra manoma, kad motynos pienas yra per liesas, arba jo truksta. Is tikruju tikrai gali buti kad pieno uztenka. Tiesiog pienas krutyje nera vienuodas. Pirma jis yra skistas ir liesas, vieliau lasho riebus ir kaloringas. Jeigu vaikelis neteisingai laiko speneli, arba nepakankamai intensyviai valgo, gali buti, kad jis to riebesnio pieno nepasiekia, ir negauna pakankamai kaloriju.

Tai gi galima pokareguoti pati zindymo procesa. Pvz. kai kurie zindymo konsultantai siulo zindyti per viena maitinima tik is vienos kruties, tam kad mazylis pasiektu to, riebesnio pienuko. Taip pat verta pabandyti maitinti kuo dazniau, arba ilgiau - kai vaikelis greitai uzmiega, panesioti ji kol atsirugs, ir viel pasiulyti kruti.

2 kai vaikelis neramus, nuolat zhindi. Mamai atrodo, kad neturi pieno, nes krutys yra minkshtos, nesigauna istraukti pienuko daugiau uz shaukshto.
Pienas krutyje gaminasi net gi zindymo metu, tai gi iz pusiau tuschios kruties, is kurios mes ne galime daug ishspausti, vaikelis gali pavalgyti. Tuo labiau, kad daznas zindymas paskatina pieno gamyba smile.gif. Daug zindantys, neramus vaikelis gali buti toks tiesiog del gimdymo metu patirto stireso, arba del blogios savijautos. Taip jis pats save nuramina smile.gif

Ar vaikelis gauna pakankamai pieno, galima spresti pagal tai, kaip daznai jis tushtinasi bei shlapinas smile.gif Naujagimis , kuris gauna pakankamai pieno, paprastai shlapinasi 6-8 kartus per diena. Gali tushtintis 2-3 kartus, skystai-geltonai ax.gif .

Jeigu pieno vis gi truksta, buteliukas su misinuku jo kieki dar labiau sumazins. Geriau daugiau mazyli priglausti prie kruties, dazniau zindyti, nesioti, zindyti kudiki be drabuzeliu, gluostyti ji, miegoti kartu, daug apie mazyli galvoti. Zinoma, gerti daugiau vandens drinks_cheers.gif

Sarasha galima testi...
Atsakyti
Iš tiesų labai dažna priežastis - vaikas neramus, ypač vakare, tampo krūtį, nevalgo po kelių minučių. Kokios to priežastys? Gal žinai jau? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2007 03 27, 21:37)
Iš tiesų labai dažna priežastis - vaikas neramus, ypač vakare, tampo krūtį, nevalgo po kelių minučių. Kokios to priežastys? Gal žinai jau? smile.gif

vakarinio riksmo priežastim gali būti pilvuko diegliai. g.gif

mano duktė visad vakare daugiau nori pieno.priežasties nežinau, tiesiog duodu tiek, kiek nori.
kai maža budavo, žįsdavo net iki valandos, nes užmigus čiulpdama, ir kai miegančią bandydavau paguldyti lovytės, ji pabusdavo, nes patiko miegoti čepsint pienuką rolleyes.gif
čia jau taip yra, vaikui žindimas sukelia pasitenkinimo ir nusiraminimo pojūtį.jo netekęs be abejo vaikas neramiai ieško kur tas malonumas dingo.
čia tas pats kaip su užmigdymu ant rankų ar supant.vaikas pripranta ir paskui to nori, ir visais būdais to siekai.
Atsakyti
Mano abu vaikučiai, kol dar buvo visai mažuliukai vakarais būdavo kažkodėl Prilipę prie krūtinės. Žįsdavo ir žįsdavo. Bet pienuko jiems tikrai užteko, diegliukų neturėjom. Turbūt vakaras yra toks laikas, kai vaikučiams labai labai reikia mamos artumo. Ir tai dažnai yra palaikoma pieno trūkumu verysad.gif Be reikalo brukamas mišinukas. O pas gydytoją visada akcentuodavo - ar vaikas vakare ramus? Jei neramus, tai žinok jam trūksta tavo pienuko g.gif ax.gif
Atsakyti
kai pajutau kad pradėjo trūkti pienuko, mažylė neprivalgo atip ir dariau. daviau krūtį kas valandą, kartais kas puse. Buvau įsitikinusi kad tai tikrai padės, nes buvau apie tai skaičiusi. Ir taip visą savaitę doh.gif Ir nieko. Rezultatas: didelis nuovargis mano ir mano mažylės, nukramtytos skaudančios krūtys ir tas pats neprivalgymas. Mažylės būdas pasikeitė, tapo nerami (turbūt pačiai miegelio trūko). Galų gale, pasitarusi su vyru, nusprendžiau duoti mišinėlį verysad.gif
Nu ir ką. Duodu vieną porciją paroj mišinuko, o likusius kartus MP rolleyes.gif Ir taip jau 2 - 3 savaitės.
Mažylė vėl atgavo savo ramybę (ir aš) ir linksmą būdą wub.gif
Todėl manau tas mišinukas nėra jau taip blogai,kai niekas nebegelbsti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ladybird***: 05 balandžio 2007 - 07:49
QUOTE(Ladybird*** @ 2007 04 05, 07:35)
Todėl manau tas mišinukas nėra jau taip blogai,kai niekas nebegelbsti


O ar esi tikra, kad padarei viską, kad mišinuko nereikėtų?
Neduoti vaikui jam tinkamiausio maisto - motinos pieno - yra vaiko teisės į sveiką maistą pažeidimas 4u.gif ax.gif
Sorry, ką tik perskaičiau kelias temas su Tavo pasisakymais apie žindymą...
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2007 04 05, 10:31)
O ar esi tikra, kad padarei viską, kad mišinuko nereikėtų?
Neduoti vaikui jam tinkamiausio maisto - motinos pieno - yra vaiko teisės į sveiką maistą pažeidimas  4u.gif  ax.gif
Sorry, ką tik perskaičiau kelias temas su Tavo pasisakymais apie žindymą...

Ir susidarei nuomonę, kad aš išvis PRIEŠ žindymą. O manes žinok niekas neverčia. Aš su didžiausiu malonumu maitinu. Ir buvau laaabai nusistačius prieš mišinukus arbatytes ir t.t.
Man čia jau antrą dieną mamos pasiūlė duoti mišinuką, kai pasiguodžiau kad pieno trūksta. Bet aš sakiau NE. Aš visą savaitę maitinau mažylę kas valandą, kas pusę. Kol po savaitės mažylės ir mano kančių, krūtinės skausmo ir kraujavimo, mažylė išvis nebeprivalgė. Valgydama verkė (ir aš su ja), 30min. traukė ir verkė iš alkio. Kol MB pasakė "STOP! Reikia kažką daryti!". Nuvažiavo nupirkt mišinuko ir pats pamaitino.
Beje aš vis dar ją maitinu MP visą parą išskyrus vieną kartą 4u.gif Jos teisių nepažeidžiu. Ji gauna MP + mišinuką mirksiukas.gif
Beje jei vasara bus tokia karšta kokią ją žada, tikrai per vasarą maitinsiu.Kad mano mažylei netektų kentėt nuo skysčių stokos (labai to bijau) 4u.gif

Tai ar atsakiau į tavo klausimą? 4u.gif Ir ar vis dėl to viską padariau? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ladybird***: 05 balandžio 2007 - 21:19
žinai ką, dėl susijaudinimo, susirūpinimo, streso gali suspazmuoti raumenukai, kurie leidžia pieną bėgti iš kruties. Pienas jeigu ir prisgamins, nebėgs. Jums gal ir reikėjo to mišinuko - gal būt mamytei labiau, negu dukriukui - galėjai atsipalaiduoti ir nebejaudintis, kad ji yra alkana. O tada ir pienuks geriau bėga smile.gif 4u.gif
Ir dar atkreipk dėmesį kaip ji apžioja krutį - reikia, kad spėnelis būtų toli burnoj, kad apžiotu kuo daugiau kruties ax.gif Jeigu ims kitaip, sužaluos spėnelius - paprastai speneliai net po ilgo žindymo neturėtų skaudėt g.gif ir tuolab kraujot g.gif
žodžiu laikykites ir nenusimink rolleyes.gif
Atsakyti
noriu iš anksto paikonsultuoti, ir nedaryti gal būt klaidos kurią dariau su pirmąja. vos tik gimus dukrytei buvio krūtys pilnos pieno, bet vos lašėjo. net gimdymo namuose sakė, kad užbrinkę latakai. pasekmė - savaitę vaiką badu marinau, o vėliau mišinukas.

kaip tuos pieno latakus išjudinti g.gif
Atsakyti
QUOTE(krika @ 2007 04 06, 15:27)
noriu iš anksto paikonsultuoti, ir nedaryti gal būt klaidos kurią dariau su pirmąja. vos tik gimus dukrytei buvio krūtys pilnos pieno, bet vos lašėjo. net gimdymo namuose sakė, kad užbrinkę latakai. pasekmė - savaitę vaiką badu marinau, o vėliau mišinukas.

kaip tuos pieno latakus išjudinti  g.gif

šiaip padeda oksitocinu suvilgytas tamponėlis į nosį įsikišt kai žindai. atleodžia biški tuos latakus. taip pat gerai prieš maitinimą krūtį po karštu tekančiu vandeniu palaikyt bent 5 min. irgi šiek tiek atleidžia.
Atsakyti
oksitocinas nepadėjo schmoll.gif GN bandžiau su juo - nesigavo. gal buvau pavargusi g.gif
Atsakyti
QUOTE(krika @ 2007 04 06, 16:00)
oksitocinas nepadėjo  schmoll.gif GN bandžiau su juo - nesigavo. gal buvau pavargusi  g.gif

gal reikia pabandyt kažkiek nutraukt pienuko, kad krūtis laisvesnė taptų g.gif . bet žinau, kaip tai sudėtinga pirmomis dienomis. šiaip, jei kažkokių ypatingų psichologinių barjerų nėra, tai galėtų vyras padėt - šiek tiek nutrauktų pieno tau ir latakai atsilaisvintų. bet žinau, kad ne visi tai gali, todėl neperšu. bet gal tau su saviškiu pavyktų susitart mirksiukas.gif
Atsakyti