Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų vienetiniai beveisliukai

QUOTE(Andra Beauceron @ 2015 09 23, 22:45)
Daugiskaita į mane kreiptis nereikia, ale ir sodinti taip pat - nes kliedžiu ne aš, kur pyktį išliet ir neieškau, įsijautusios į ėdimą buvot taip kad net iš šalies išvažiuot negalėjau nesulaukus šimto priekaištų ir viešo smerkimo - prisiminkit, kas buvo kai į Lietuvą ruošiaus, nu tai ir sakykit - ar normalu? Padariau daug dalykų, ale nei vienas nebuvo klaida, ir nei vienas nebuvo smerktinas, ir gyvenu vistiek puikiai biggrin.gif A kam nepatinka - tas feisbuke sekioja ir komentarais įkąst bando, vietoj to, kad išmestų. bent tryse biggrin.gif

Na, as nelabai i ta visa reikala kisausi, tik buvau apsalus nuo tokio chaotisko spontaniskumo, jausmingumo ir ypac viso to sudejimo viesai internete..pernelyg i ta istorija nesigilinau...
Be abejo reik tamsta pagirt uz tokius kardinalius pokycius...Tik ne kurie pareiskimai visgi uzkliuna, nors tu ka wink.gif

Atsakyti
https://scontent-frt...amp;oe=56A5193E

Na kolegės aš šioje situacijoje irgi galiu pasisakyti. Nei moralizuosiu, nei ką, tiesiog mano istorija:
kaimynai už bedokio aukso kergimą gavo šuniuką, kurį padovanojo man. Tai mano širdies šuo. Eina jau septinti metai ir aš kiekvieną dieną dėkoju už šią dovaną.

BET

tėvas nebuvo tirtas, motinai sveikatos tyrimai irgi nedaryti. Mano šuo turi klubo sąnarių displaziją - Diržinauskas (kas nežino - šunų vet dievas) sako, kad įgimtą - jo nuo mažens galinės kojos keistai statėsi.
Šuo nuostabus, bet didelių atstumų su juo nenueisi, jeigu išvažiuojam grybauti - ryte į bagažinę jis pats įsiropščia, po kurio laiko šikna nebeklauso - žiuri į mane ir inkščia: įkelk!!! neįlipu...
Pastebėjau viską tik prieš kelis metus, kai šuo norėjo vis mažiau judėti... Priešuždegiminiais ir papildais situaciją pataisėme, bet visada žinome, kad šunį reikia taupyti.

Kame viso to moralas? siaubingai gaila šuns... jeigu nebūtų kergti bedokiai neištirti šunys, jo nebūtų, bet ir skausmo jis neturėtų... liūdna apie jo senatvę galvoti...
taip, aš pasielgiau visiškai neatsakingai, nieko nežinodama apie šunis ir veisles ant rankų parsinešiau pūkų kamuoliuką. Ir manęs niekas neglostė forume....
tai va dabar kai pagalvoju, kad kažkada reikės kitą šunį rinktis - mane panika ima biggrin.gif kaip reikės išsinagrinėti visas šeimos ligas, paveldimumus ir tyrimus, kad nebekartot klaidų... siaubas smile.gif


Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2015 09 24, 09:26)
Na kolegės aš šioje situacijoje irgi galiu pasisakyti. Nei moralizuosiu, nei ką, tiesiog mano istorija:
kaimynai už bedokio aukso kergimą gavo šuniuką, kurį padovanojo man. Tai mano širdies šuo. Eina jau septinti metai ir aš kiekvieną dieną dėkoju už šią dovaną.
BET
tėvas nebuvo tirtas, motinai sveikatos tyrimai irgi nedaryti. Mano šuo turi klubo sąnarių displaziją - Diržinauskas (kas nežino - šunų vet dievas) sako, kad įgimtą - jo nuo mažens galinės kojos keistai statėsi.
Šuo nuostabus, bet didelių atstumų su juo nenueisi
Kame viso to moralas? siaubingai gaila šuns... jeigu nebūtų kergti bedokiai neištirti šunys, jo nebūtų, bet ir skausmo jis neturėtų... liūdna apie jo senatvę galvoti...

Va butent, sitai yra didziausia beda, net jei ir paliksim nuosaly etine puse pries veisejus ir veisle bei potencialia gresme suniui, del nepateisintu lukesciu atsirast prieglaudoj. Ta is nezinojimo, ar ypac samoningai "sutaupyta" 50-60% dokumentinio, bent minimaliai patikrinto sunycio kaina ilgainiui suns savininkui per gerkle gali islysti...
O su tuo sunelio issirinkimu tai joa...galvosopis geras doh.gif
Atsakyti
gerai, kad aš jau kelis metus žinojau iš kokio veislyno turėsiu šuniuką, nes veisėją atsirinkau sėdėdama tos veislės temoj kelis metus nebyliai ir tiesiog stebėdama jų gyvenimą. patiko veisėjos šunys, darbas su jais, gyvenimo būdas, bendravimo stilius. kai atsirado tas MANO šuniukas, pakako vienos foto ir supratau, kad ji turi būti mano, nors laikas tam visiškai netinkamas. pažiūrėjau kraujus, Čarlis kuriuo seniai žavėjausi, jos senelis ir vsio, tinka biggrin.gif tiesą pasakysiu, jokių sveikatų nenagrinėjau, aklai pasitikėjau veisėja ir tikėjau, kad reikalui esant ji ir padės ir patars (beje neklydau).
tik va katiną pasirinkau atsitiktinai, tiesiog radau veislyną kur tuo metu buvo tokie kačiukai kurių man reikėjo, tai buvo vyro svajonė ir pinigai jam buvo seniausiai sutaupyti. beje tikrai nesam mes turtingi, nes vidurine klase savęs nepavadinsiu, aš dažniausiai bedarbė paskutiniu metu, vyras gauna kiek daugiau nei minimumą, bet va išgyvenam kažkaip ir kalytę po parodas sugebu vežiot ir brangius sveikatos tyrimus pasidarėm ir jau ženyt planuoju po metų kitų biggrin.gif

niekas čia nieko neėdė, tiesiog išsakė savo nuomonę. ar forumuose galima reikšti tik teigiamas emocijas sudaug balionų? man pvz patinka kritika, nors tuo metu ir nesmagu jos klausyti, bet tai suteikia galimybę taisytis, tobulėti.

o dėl Arnoldos, ji man primena paauglę, pati nežino ko nori, nuotaika keičiasi kas 5min, nuomonė taip pat, svarbiausia, kad šunis myli biggrin.gif jau seniai nebebandau jos suprast, jeigu jai taip gerai, man tuo labiau smile.gif
Atsakyti
Šiaip panos jūs visos teisios,bet šitas pešiojimasis temoj...nu grynas bobturgis g.gif
Galima kitaip, galima gražiai, galima be senų nuodėmių priminimo. Atėjo žmogus -taip, patenkinęs savo tuštybę, padaręs paslaugą daugintojui,išmetęs pinigus be reikalo...na,ir ? rolleyes.gif
Man aršus puolimas rodo tik kažko trūkumą žmoguje. Ko? A jau prisitaikykit kiekviena sau.
Psio. Pasisakymą baigiau. bis.gif dabar visos pasibučiuojam ir toliau važiuojam.

Klausimas sekantis (žinau,kad auklėjimo stoka,bet...) mano senis pasivaikščiojimo metu eina daugmaž normaliai-na,visada nori bėgti prieky,bet ką su juo irnesakyk.gif
O,bet tačiau-vietose,kur jo negaliu paleisti ir kurios yra NAUJOS - šunį drąsiai galima kinkyti ir žemę arti- bėga smaugdamasis, tempia, lekia - toks jausmas,kad uždus...skanukai įdomūs tai sekundei. Koki būtų pasiūlymai ? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Gorada @ 2015 09 24, 09:26)

gerulis biggrin.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2015 09 24, 10:42)
Šiaip panos jūs visos teisios,bet šitas pešiojimasis temoj...nu grynas bobturgis  g.gif
Galima kitaip, galima gražiai, galima be senų nuodėmių priminimo. Atėjo žmogus -taip, patenkinęs savo tuštybę, padaręs paslaugą daugintojui,išmetęs pinigus be reikalo...na,ir ?  rolleyes.gif
Man aršus puolimas rodo tik kažko trūkumą žmoguje. Ko? A jau prisitaikykit kiekviena sau.
Psio. Pasisakymą baigiau.  bis.gif dabar visos pasibučiuojam ir toliau važiuojam.

Klausimas sekantis (žinau,kad auklėjimo stoka,bet...) mano senis pasivaikščiojimo metu eina daugmaž normaliai-na,visada nori bėgti prieky,bet ką su juo  irnesakyk.gif
O,bet tačiau-vietose,kur jo negaliu paleisti ir kurios yra NAUJOS - šunį drąsiai galima kinkyti ir žemę arti- bėga smaugdamasis, tempia, lekia - toks jausmas,kad uždus...skanukai įdomūs tai sekundei. Koki būtų pasiūlymai ?  g.gif
Papildyta:

gerulis  biggrin.gif  thumbup.gif


kur ten kas ką puolė? mastau.gif išsakėm mintis ir nurimom

o dėl šuns smile.gif skanukai tokioj vietoj tikrai nereikalingi, šiaip turi būt stipri korekcija, kad šuo visgi atkreiptų dėmesį į asmenį kitam pavadžio gale ir nukreipimas dėmesio į save. o jau kaip tą dėmesį į save kreipti, kad šuo pamirštų apie likusį pasaulį, čia jau šeimininko darbas biggrin.gif ar šokti kotletų šokį su puodais, ar kokį žaidimą superinį sugalvot, čia jau fantazijos ir šuns sudominimo reikalas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2015 09 24, 10:42)
Klausimas sekantis (žinau,kad auklėjimo stoka,bet...) mano senis pasivaikščiojimo metu eina daugmaž normaliai-na,visada nori bėgti prieky,bet ką su juo  irnesakyk.gif
O,bet tačiau-vietose,kur jo negaliu paleisti ir kurios yra NAUJOS - šunį drąsiai galima kinkyti ir žemę arti- bėga smaugdamasis, tempia, lekia - toks jausmas,kad uždus...skanukai įdomūs tai sekundei. Koki būtų pasiūlymai ?  g.gif

Labai atidžiai paanalizuok savo elgesį ir pamąstyk, gal būtent už tą arimą tu pati ir paskatini, kišdama jam skanukus. Skanukai duodami už teigiamą elgesį, tai reiškia, tu jį gali pasiūlyt tik tada, kai šuo eina kurį laiką gražiai, netempdamas, nurimęs. O ne tada, kai aria įsirėžęs, šiaip ne taip priverti pakelt galvą tam, kad paimtų skanėstą - tada gauni tą, kad jis aria aria, dirba sunkiai, kad gautų jį iš tavęs ir toliau dirbtų iki kito skanuko.

Aš tokiu atveju darau griežtas korekcijas ir netoleruoju JOKIO tampymo. Griežtas pavadžio truktelėjimas, komanda NE!, tada komanda GRETA ir pagyrimas/emocijos/skanukas šuniui klausant. Jei veržiasi pirmyn, kartoju antrą kartą. Neužtenka antro, į priekį nebeinam ir stojam. Trečią kartą komandos kartoti sau stengiuosi neleisti. Sustojus šuo sėdasi greta ir nepajudam tol, kol šuo nepakelia akių į mane ir nelaiko kontakto. Jei pajudėjus viskas kartojasi, stoju ir ilginam akių kontakto laiką.
Jei nurimti neužtenka arba yra itin stiprus dirgiklis - sukuosi 180 laipsnių kampu ir einu į priešingą pusę.
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2015 09 24, 07:42)
Klausimas sekantis (žinau,kad auklėjimo stoka,bet...) mano senis pasivaikščiojimo metu eina daugmaž normaliai-na,visada nori bėgti prieky,bet ką su juo  irnesakyk.gif
O,bet tačiau-vietose,kur jo negaliu paleisti ir kurios yra NAUJOS - šunį drąsiai galima kinkyti ir žemę arti- bėga smaugdamasis, tempia, lekia - toks jausmas,kad uždus...skanukai įdomūs tai sekundei. Koki būtų pasiūlymai ?  g.gif

Daznai kai zmones sako, kad suo tempia net dusdamas tai jie patys nesuvokdami tuos sunis skatina eidami greiciau, kad suo taip stipriai netemptu ir nedustu. Ta prasme, suo tempia, smaugiasi, o seimininkas megindamas "padeti" nepasismaugti pradeda eiti greiciau tuo tempu kaip ir suo kad tik nepasismaugtu. Tokiu atveju jau geriau isvis sustoti kai prasideda tokie traukimai.
Atsakyti
QUOTE(Agnnyte @ 2015 09 24, 11:12)
Aš tokiu atveju darau griežtas korekcijas ir netoleruoju JOKIO tampymo. Griežtas pavadžio truktelėjimas, komanda NE!, tada komanda GRETA ir pagyrimas/emocijos/skanukas šuniui klausant. Jei veržiasi pirmyn, kartoju antrą kartą. Neužtenka antro, į priekį nebeinam ir stojam. Trečią kartą komandos kartoti sau stengiuosi neleisti. Sustojus šuo sėdasi greta ir nepajudam tol, kol šuo nepakelia akių į mane ir nelaiko kontakto. Jei pajudėjus viskas kartojasi, stoju ir ilginam akių kontakto laiką.
Jei nurimti neužtenka arba yra itin stiprus dirgiklis - sukuosi 180 laipsnių kampu ir einu į priešingą pusę.

Labai geri patarimai,ačiū. Bandysiu įgyvendint. Bėda,kad klusnumas...kaip čia pasakius doh.gif vienąkart tas "šalia" veikia,kitąkart jam nusišvilpt. Bet va iš tų stabtelėjimų ir ėjimo atgal,manau, padarys išvadas-šuo nekvailas drinks_cheers.gif

QUOTE(k_azu @ 2015 09 24, 11:39)
Daznai kai zmones sako, kad suo tempia net dusdamas tai jie patys nesuvokdami tuos sunis skatina eidami greiciau, kad suo taip stipriai netemptu ir nedustu. Ta prasme, suo tempia, smaugiasi, o seimininkas megindamas "padeti" nepasismaugti pradeda eiti greiciau tuo tempu kaip ir suo kad tik nepasismaugtu. Tokiu atveju jau geriau isvis sustoti kai prasideda tokie traukimai.

tikrai taip - einu greičiau,nes ranka pavargsta blush2.gif
Bet dėl pauzių tikrai pati nebūčiau sugalvojus. Dėkui. Po savaitgalio papasakosiu,kaip sekės,nes kaip tik bus kur išbandyti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2015 09 24, 12:50)
Labai geri patarimai,ačiū. Bandysiu įgyvendint. Bėda,kad klusnumas...kaip čia pasakius  doh.gif vienąkart tas "šalia" veikia,kitąkart jam nusišvilpt. Bet va iš tų stabtelėjimų ir ėjimo atgal,manau, padarys išvadas-šuo nekvailas  drinks_cheers.gif

Šuo ne kvailas, jis protingas. O va jei tu jo norus (pvz. tempiant greitini tempą) pildai, tai jis dar ir koks protingas - tave gi dresuoja wink.gif
Jei komanda vienąkart veikia, kitąkart ne, tai reiškia, kad ji neveikia smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnnyte @ 2015 09 24, 13:20)
Šuo ne kvailas, jis protingas. O va jei tu jo norus (pvz. tempiant greitini tempą) pildai, tai jis dar ir koks protingas - tave gi dresuoja wink.gif
Jei komanda vienąkart veikia, kitąkart ne, tai reiškia, kad ji neveikia smile.gif

aš jam bliam dar parodysiu, katras katrą dresuoja... lotuliukas.gif ir vyrą tuo pačiu bus kaip padresuot... lotuliukas.gif .Taip,pastebiu,kad šunelis sugeba manipuliuot...nepersistengia,nes žino,kad yra tam tikros ribos,kur jau ni-ni - visų kantrybė trūksta,bet balansuoja-taip...ant ribos, kartais net pasijuokiam su vyru biggrin.gif Pavyzdžiui,kai yra svečių - žino, kad nieks ten jo labai nebaus-tai paliepimas "išeik" yra "negirdimas"...nors įprastomis sąlygomis girdi. Bet vis pabando-kas ką biggrin.gif

jo,čia esi teisi. Jei veikia tik tada,kai jis nori-tai nekažką... g.gif
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2015 09 24, 13:31)
jo,čia esi teisi. Jei veikia tik tada,kai jis nori-tai nekažką... g.gif

Ypač nesmagu būna, kai "ima neveikti" tam tikrose pavojingose situacijose. DuokDie, kad jos gerai baigtųsi...
Atsakyti