Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų vienetiniai beveisliukai

QUOTE(k_azu @ 2015 08 27, 21:10)
Daugiausia neigiamu pasekmiu atsiranda po ankstyvos kastracijos/ sterilizacijos - kai suo dar pilnai nesubrendes.
Palyginus su kalemis, patinams kastracija turi daugiau "minusu" nei "pliusu". T.y. kalems yra ilgesnis sarasas galimu ligu, kurios gali atsirasti nekastruojant. Patinams palyginus tai nuo ko kastracija apsaugo ir kas gali atsirasti po kastracijos yra ne taip "naudinga".

k_azu, gal galima nuorodą į tą sąrašą, kokios bėdos galimos kalei, jei nesteriizuoti. Iš tiesų, nuo vaikystės augau tik su šunimis-berniukais. Su kalėmis patirties neturiu visai rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Manifesto: 27 rugpjūčio 2015 - 21:19
QUOTE(k_azu @ 2015 08 27, 22:10)
Patinams palyginus tai nuo ko kastracija apsaugo ir kas gali atsirasti po kastracijos yra ne taip "naudinga".

Jei ne jauniklis kastruotas, gerai ir patinams...seklides, prostata irgi jiems daznai kelia bedu i senatve.
Tik va nepaskubet reik...ypac su stambiais patinais...
-----------------------
Manifesto, kalems labai daznai buna pieno liauku augliukai, gimdos vezys ir pulingas gimdos uzdegimas...laime, jei isorinis, galima suspet, o jei ne...
Atsakyti
pieno liaukų auglių tikimybė susilygina po 3-4 rujų, o kastruot tokiu laiku tik ir reiktų - nes šuo subręsta vidutiniškai tik apie antrus metus. tai šitas atkrenta smile.gif
aš nepjaustau ir rami galva. man tie galimi minusai nusvėrė visa kita.
Atsakyti
QUOTE(cile @ 2015 08 27, 22:27)
-----------------------
Manifesto, kalems labai daznai buna pieno liauku augliukai, gimdos vezys ir pulingas gimdos uzdegimas...laime, jei isorinis, galima suspet, o jei ne...

Na taip, logiška, šios bėdos, būdingos visoms moteriškėms g.gif O kalių sterilizacija atliekama tiesiog išimant gimdą su kiaušidėmis, ar galimas tik kiaušintakių perrišimas?
Atsakyti
QUOTE(cile @ 2015 08 27, 22:03)
Gal vyriskas solidarumas kaltas  biggrin.gif

Tai kad ir keisčiausia, kad tą neretai girdžiu iš patinų šeimininkių hihihi.gif

QUOTE(cile @ 2015 08 27, 22:03)
Man tai kazkaip gaila "vaikus" pjaustyt..nebent norint kad kalyte infantiliai zaisminga liktu..tada iki rujos, bet siaip bent jau pirmosios manau reiktu sulaukt, kad organizmas subrestu  g.gif

Jau rašiau, Tu pameni, bet dar pasikartosiu ax.gif Kadangi Orda pirmąsyk surojojo 10,5 mėn., tai, jeigu galėčiau laiką atsukt atgal, drąsiai kastruočiau 7,5-8 mėn. Bet tai sakau tik iš savo asmeninės patirties, vienintelio atvejo. Būna, kad surujoja ir 5-6 mėn. Tada tikrai nelabai protinga pjaut iki pirmos rujos. Ir šiaip visokių niuansų būna (kaip pati minėjai, gigantišos veislės, ir t. t.).

QUOTE(k_azu @ 2015 08 27, 22:10)
Daugiausia neigiamu pasekmiu atsiranda po ankstyvos kastracijos/ sterilizacijos - kai suo dar pilnai nesubrendes.

Čia, kaip suprantu, turima omeny labai ankstyva kastracija (3-5 mėn.)?

QUOTE(Manifesto @ 2015 08 27, 22:18)
k_azu, gal galima nuorodą į tą sąrašą, kokios bėdos galimos kalei, jei nesteriizuoti.

Jeigu dar neskaitėt, tai Agieshos blog'e neblogai informacija susisteminta ir pateikta:
http://agiesha.bloga...acija-1570.html
http://agiesha.bloga...dalis-1571.html

QUOTE(Manifesto @ 2015 08 28, 08:06)
O kalių sterilizacija atliekama tiesiog išimant gimdą su kiaušidėmis, ar galimas tik kiaušintakių perrišimas?

Galimas ir tik kiaušintakių perrišimas (tai ir būtų tikroji sterilizacija, nes kai išimama gimda ir kiaušidės - tai jau kastracija, nors net ir vet'ai kažkodėl vadina sterilizacija). Bet bent aš nematau daug naudos iš to perrišimo, nes, jeigu neklystu, tai tik nuo nepageidaujamo prieauglio apsaugo, o ligų tikimybė išlieka tokia pati.
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2015 08 28, 07:52)
Galimas ir tik kiaušintakių perrišimas (tai ir būtų tikroji sterilizacija, nes kai išimama gimda ir kiaušidės - tai jau kastracija, nors net ir vet'ai kažkodėl vadina sterilizacija). Bet bent aš nematau daug naudos iš to perrišimo, nes, jeigu neklystu, tai tik nuo nepageidaujamo prieauglio apsaugo, o ligų tikimybė išlieka tokia pati.

Rupūs miltai, bet juk moteriškės, būdamos sveikos ir norėdamos apsisaugoti nuo krūties ir gimdos vėžio, nesipjauna visų vidinių genitalijų, taip sakant, profilaktiškai schmoll.gif Sorry, kad gretinu tokius dalykus. Ačiū už nuorodas, einu skaityt, bo ryškiai kažko nesuprantu šitam delikačiam reikale 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Manifesto: 28 rugpjūčio 2015 - 08:05
QUOTE(Manifesto @ 2015 08 28, 09:02)
Rupūs miltai, bet juk moteriškės, būdamos sveikos ir norėdamos apsisaugoti nuo krūties ir gimdos vėžio, nesipjauna visų vidinių genitalijų schmoll.gif  Sorry, kad gretinu tokius dalykus.

Matot, paprastai moteriškės ir naudoja tuos organus pagal paskirtį smile.gif O kales juk saugom nuo susikergimo ir gimdymo.
Bet vieningos nuomonės šiuo klausimu turbūt niekada nebus.
Va, aš pati esu per viduriuką rolleyes.gif Auginu 2 kales: 1 kastruota, kita ne.

P. S. Pamiršau paminėt, kad nekastruotai prieš kelis mėn. teko šalint pieno liaukų auglius. Bet ji, iki patekdama pas mane, turėjo tikriausiai ne vieną vadą.
Atsakyti
na man irgi ne svetimas klausimas. turiu namie kalę, imta metų laiko iš prieglaudos jau sterilizuota. bėda - bėdelė su šlapimo nelaikymu... labai dažnai užmigus ir atsipalaidavus apsišlapina... kol kas vaistais kontroliuojama, bet vistiek - sirupėlis rytą, vakarą... yra visokių versijų, viena iš jų - po sterilizacijos pakitusi hormonų veikla, kažko nepakanka, kad viskas sėkmingai veiktų...
turiu ir patiną, jis kol kas nepjautas, man iš tiesų kaip ir Manifesto, na gaila sveiką šunį migdyt ir pjaustyt... dar ir poreikio nėra, kalė juk sterilizuota.
Galvoju jei kiek vėliau, daba retriveriui 6 m., reiktų narkozės dėl kokios priežasties, gal ir kastruočiau tuo pačiu. Bet kol kas... Na jis be manęs nebūna NIEKUR, tai esu kaip ir rami.
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2015 08 28, 08:07)
Matot, paprastai moteriškės ir naudoja tuos organus pagal paskirtį smile.gif O kales juk saugom nuo susikergimo ir gimdymo.
Bet vieningos nuomonės šiuo klausimu turbūt niekada nebus.
Va, aš pati esu per viduriuką  rolleyes.gif Auginu 2 kales: 1 kastruota, kita ne.


ne tiek jau daug naudoja juos pagal paskirtį biggrin.gif
O moteriškės, kurios viski nusprendžia kažkokiais būdais tą padaryt - visą gyvenimą geria hormonus ar tiesiogiai nukvanka. o šunims kažkodėl to nereikia smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2015 08 28, 08:07)
Matot, paprastai moteriškės ir naudoja tuos organus pagal paskirtį smile.gif O kales juk saugom nuo susikergimo ir gimdymo.
Bet vieningos nuomonės šiuo klausimu turbūt niekada nebus.
Va, aš pati esu per viduriuką  rolleyes.gif Auginu 2 kales: 1 kastruota, kita ne.

Na, visaip būna su tuo naudojimu, o ir vaikų dabar nebenorėti tampa madinga. O kiaušidės juk labai svarbios bendram kalės hormoniniam organizmo balansui, medžiagų apykaitai.

Koks būtų reziume auginant tas dvi kalytes? Išryškėję skirtumai, atsiradusios problemos ar atvirkščiai, jos dingo. Žodžiu, pakomentuokit savo patirtį, auginat kastruotą kalę ir ne 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Andra Beauceron @ 2015 08 28, 09:09)
ne tiek jau daug naudoja juos pagal paskirtį biggrin.gif
O moteriškės, kurios viski nusprendžia kažkokiais būdais tą padaryt - visą gyvenimą geria hormonus ar tiesiogiai nukvanka. o šunims kažkodėl to nereikia smile.gif

Mano mamai pašalintos kiaušidės ir gimda. Negėrė nei hormonų, nei nukvako schmoll.gif

Ir negalima lyginti žmogaus su šuniu. Moteris gali užsimanyti vaikelio vyresniame amžiuje. Ir apskritai, psichologiškai moteriai gali būti nelabai gerai netekus organų. TUO MES IR SKIRIAMĖS NUO KITŲ ŽINDUOLIŲ. Gyvūnas savęs taip nesuvokia, kaip mes. Nesutikčiau, kad reiktų savo mylimą gyvūną sužmoginti.
Atsakyti
oiiiii paturėtumėt jūs kale kas 4mėn rujojančią, manau greitai po peiliu kištumėt lotuliukas.gif aš Kiros dar nepjaunu, nes ji labia gera veislės atžvilgiu, daug parodų pasiekimų turi, displazijos tyrimai idealūs, charakteris tobulas, va žiūrėsiu po kokių metų kokius vaikus ji "gamina". pas mane namuose visi patina kastruoti (tikras veislinis britukas na ir Bartukas), o va Kira dar laukia savo eilės. bet tikrai žinau, kad kai sugalvosiu nebekergti jos - sterilizuosiu.

dėl tų kalių nusaugojimų... o kiek per metus netyčiukų būna? manau kol šaly tokia bėda su beglobiais, kastracija/sterilizacija turi būti privaloma, aišku be fanatizmo, operuoti sveikus ax.gif

nėra ta operacija toks jau baisus dalykas, kad visa kales gyvenimą rizikuotum visgi susilaukt vaikų, o senatvėj pjauti pieno liaukų auglius.

beje Kirai kai dariau displazijos rentgeną, irgi ją migdė, nors rodos dėl 5min ar buvo verta? na ir nieko, gyva sveika merga. tame visame man asmeniškai buvo baisiausias dalykas buvo migdant šunį, kai ji man rankose susmego, va tas jausmas žiauriai nemalonus.
Atsakyti