Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų vienetiniai beveisliukai

QUOTE(lututė @ 2015 08 27, 10:17)
Kodėl tik beveisliukams? Kastravimas turėtų būt privalomas visiems neveislyno šunims. Juk ir su veisliniais visko būna-pasitaiko. Ypač "veisliniais" be dokų  biggrin.gif
va vakar su kaimynka kalbėjom - imtų katę-sfinksą,internete po pigiąja už 100 eurų...  bigsmile.gif tai sakau kam tada mokėt pinigus-imk iš prieglaudos dykai.Bet neee-nori tai sfinkso, bo gi gražus.Ir papigiąja  doh.gif  nesvarbu,kad lyg biškį ir ne sfinksas... lotuliukas.gif
va ką daro su žmonėmis tuštybė  rolleyes.gif

Veislinis ir yra su dokais. Ir nebūtinai jie turi būti veislyne. Man, pvz., veislynas nebūtinas, laikau patiną ir veislynams duodu su juo kergt.
O "veisliniai be dokumentų" nėra veisliniai šunys.

Veisėjai dabar tiek apmokestinti, tiek reikalavimų turi įvykdyt, krūvas institucijų aplankyt, visur leidimus, pažymas išsiimt, krūvas mokesčių sumokėt. Va, kai lygiai taip pat apkraus beveislių daugyklas, gal atsifiltruos. Arba pakils beveislių kainos.

Mano supratimu, bedokumentis gyvūnas privalo būti dovanojamas su sutartimi privalomai kastruoti/sterilizuoti. Nes nu tokiais mastais didėjant benamių skaičiui... Nejudam mės iš to taško. Ir kažin, ar tai dugnas, ar bus ir dar prasčiau. Turguose pilna bedokumenčių, skelbimų portaluose - irgi. O kainos kosminės.
Papildyta:
QUOTE(Manifesto @ 2015 08 27, 10:13)
Matyt, perspektyvoj numatomas vos ne masinis gyvūnėlių išmetimas gatvėn, nei šeimininkų pasryžimas sumokėti kelis eurus. Žiauru unsure.gif

Nu, iš ko šitaip sprendžiat?
Pasikeitė tvarka ir nebeišduodami leidimai sąrašiniams šunims - ar pasipylė jų šimtais į gatvę? Nu ne.
Pasikeitė tvarka, įvedė už šunis mokesčius miestuose - nu masinės psichozės nebuvo, bangos išmetimo neatsirado.
Įves čipavimą, palengva įpras žmonės, prisitaikys.
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2015 08 27, 10:17)
Kodėl tik beveisliukams? Kastravimas turėtų būt privalomas visiems neveislyno šunims. Juk ir su veisliniais visko būna-pasitaiko. Ypač "veisliniais" be dokų  biggrin.gif
va vakar su kaimynka kalbėjom - imtų katę-sfinksą,internete po pigiąja už 100 eurų...  bigsmile.gif tai sakau kam tada mokėt pinigus-imk iš prieglaudos dykai.Bet neee-nori tai sfinkso, bo gi gražus.Ir papigiąja  doh.gif  nesvarbu,kad lyg biškį ir ne sfinksas... lotuliukas.gif
va ką daro su žmonėmis tuštybė  rolleyes.gif


Agnnyte mano mintis puikiais išsakė thumbup.gif
aš pvz veislyno neturiu, bet Kiros bent jau pirmą vadą tikrai forminsiu per veisėjos veislyną wub.gif paskui bus matyti, bet apie nuosavą veislyną niekad nesvajojau, tai net nžn, nebent labai jau man patiks visa ta virtuvė g.gif

QUOTE(Agnnyte @ 2015 08 27, 11:23)
Veislinis ir yra su dokais. Ir nebūtinai jie turi būti veislyne. Man, pvz., veislynas nebūtinas, laikau patiną ir veislynams duodu su juo kergt.
O "veisliniai be dokumentų" nėra veisliniai šunys.

Veisėjai dabar tiek apmokestinti, tiek reikalavimų turi įvykdyt, krūvas institucijų aplankyt, visur leidimus, pažymas išsiimt, krūvas mokesčių sumokėt. Va, kai lygiai taip pat apkraus beveislių daugyklas, gal atsifiltruos. Arba pakils beveislių kainos.

Mano supratimu, bedokumentis gyvūnas privalo būti dovanojamas su sutartimi privalomai kastruoti/sterilizuoti. Nes nu tokiais mastais didėjant benamių skaičiui... Nejudam mės iš to taško. Ir kažin, ar tai dugnas, ar bus ir dar prasčiau. Turguose pilna bedokumenčių, skelbimų portaluose - irgi. O kainos kosminės.
Papildyta:

Nu, iš ko šitaip sprendžiat?
Pasikeitė tvarka ir nebeišduodami leidimai sąrašiniams šunims - ar pasipylė jų šimtais į gatvę? Nu ne.
Pasikeitė tvarka, įvedė už šunis mokesčius miestuose - nu masinės psichozės nebuvo, bangos išmetimo neatsirado.
Įves čipavimą, palengva įpras žmonės, prisitaikys.


drinks_cheers.gif pasirašau po kiekvienu žodžiu, tu kaip visada mano mintis išsakai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnnyte @ 2015 08 27, 10:23)
Nu, iš ko šitaip sprendžiat?
Pasikeitė tvarka ir nebeišduodami leidimai sąrašiniams šunims - ar pasipylė jų šimtais į gatvę? Nu ne.
Pasikeitė tvarka, įvedė už šunis mokesčius miestuose - nu masinės psichozės nebuvo, bangos išmetimo neatsirado.
Įves čipavimą, palengva įpras žmonės, prisitaikys.

Visiškai sutinku su jūsų nuomone. Tiesiog, bandau suprasti, kokie motyvai naujovių priešininkus verčia manyti, kad privalomo čipavimo atsiradimas skatins benamių gyvūnėlių antplūdį. Aš asmeniškai tuo netikiu, bet jei kažkam kyla tokios mintys, tai kraupu. Komentaruose yra tokių papostringavimų g.gif Dėl sterilizavimo. Maniškė neveislinė, neketinu kergti, bet labai bijau tos operacijos. Sveiką šunį kišti po peiliu doh.gif Brrr. Kol kas ne. Gal vėliau?
Atsakyti
O, o čia jau mano žinojimo trūkumas,kad savo aukselį galima paskolint veislynui thumbup.gif
Dėl kastravimo-sterilizavimo visom keturiom, saviškį irgi padailinčiau, ale kad senas trantas, bijau, kad neatlaikys... tongue.gif tai tiek to, laisvė apribota, gal nebereiks alimentų mokėt lotuliukas.gif

O kol jaunas, stiprus, tai pats laikas sterilizuot. Juolab kalaitę (nebepamenu,kada neteršia,turbūt,kai kastruojama g.gif -bliam,galva visai nupušus...)...tik reik pasidomėt,kada. Nes man atrodo,turi sueit bent metai (ar man vėl vaidenasi ? tongue.gif )
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2015 08 27, 16:11)
Juolab kalaitę

tik reik pasidomėt,kada. Nes man atrodo,turi sueit bent metai

Nesuprantu, kodėl vis akcentuojama kalių kastracija, kai patinų kur kas paprastesnė smile.gif

Dėl kastracijos laiko nėra vieningos nuomonės: vieni vet'ai pataria kastruot iki pirmos rujos, kiti gi - po pirmos rujos.
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2015 08 27, 16:18)
Nesuprantu, kodėl vis akcentuojama kalių kastracija, kai patinų kur kas paprastesnė smile.gif

Dėl kastracijos laiko nėra vieningos nuomonės: vieni vet'ai pataria kastruot iki pirmos rujos, kiti gi - po pirmos rujos.

manau,todėl, kad nelaiku pabėgus mergičkai galimos visos blogosios pasekmės rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2015 08 27, 16:20)
manau,todėl, kad nelaiku pabėgus mergičkai galimos visos blogosios pasekmės  rolleyes.gif

Tai jeigu patinai bus kastruoti, nebus iš kur toms blogosioms pasekmėms rastis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2015 08 27, 16:22)
Tai jeigu patinai bus kastruoti, nebus iš kur toms blogosioms pasekmėms rastis biggrin.gif

aa,tai čia idealusis atvejis. Visada atsiras,kas nepaisys taisyklių.O kadangi veikia kiaulės dėsnis... tongue.gif
O šiaip kaime geras šimtmetis turi praeit,kad susivoktų žmonės...ir tai-kažin,kai toks švietimo trūkumas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Manifesto @ 2015 08 27, 12:17)
Visiškai sutinku su jūsų nuomone. Tiesiog, bandau suprasti, kokie motyvai naujovių priešininkus verčia manyti, kad privalomo čipavimo atsiradimas skatins benamių gyvūnėlių antplūdį. Aš asmeniškai tuo netikiu, bet jei kažkam kyla tokios mintys, tai kraupu. Komentaruose yra tokių papostringavimų g.gif  Dėl sterilizavimo. Maniškė neveislinė, neketinu kergti, bet labai bijau tos operacijos. Sveiką šunį kišti po peiliu doh.gif  Brrr. Kol kas ne. Gal vėliau?

As sterilizuosiu. Ir vien dėl to, jog LABAI JA MYLIU.
Pazystama savo fokse irgi labai myli. Kalei 1metai 2 mėnesiai. Buvusi 1ruja kol kas. Buvo pasirodęs pienukas jai.... Ir i tai ziurima ramiai-ji tiesiog nori vaikuciu... Po peiliu ninini, labai myli. Kergti nekergs, nes nenori. Meile idomus dalykas, Kiekvienas skirtingai ja suprantam, kitaip jauciam...

Is tos meilės as galėjau palikt Belai po dvi eiles dantu... Kad tik suniukui neskaudetu, bla bla bla... Bet ... Ir vaistus ismokau leist, ir per naktis prie jos budejus buciau (aciu D nereikėjo:) ) Nes zinojau, atkentes ji (ir as, nes vaistus leist nepatiko, skaiciavau dienas doh.gif ) ir gyvens pilnavertiskesni gyvenima.
Seimininkas kita karta turi mozoli ant sirdies turet ir nuspresti, KAS GYVUNUI GERIAUSIA.
Atsakyti
QUOTE(Fėja* @ 2015 08 27, 15:49)
As sterilizuosiu. Ir vien dėl to, jog LABAI JA MYLIU.
Pazystama savo fokse irgi labai myli. Kalei 1metai 2 mėnesiai. Buvusi 1ruja kol kas. Buvo pasirodęs pienukas jai.... Ir i tai ziurima ramiai-ji tiesiog nori vaikuciu... Po peiliu ninini, labai myli. Kergti nekergs, nes nenori. Meile idomus dalykas, Kiekvienas skirtingai ja suprantam, kitaip jauciam...

Is tos meilės as galėjau palikt Belai po dvi eiles dantu... Kad tik suniukui neskaudetu, bla bla bla... Bet ... Ir vaistus ismokau leist, ir per naktis prie jos budejus buciau (aciu D nereikėjo:) ) Nes zinojau, atkentes ji (ir as, nes vaistus leist nepatiko, skaiciavau dienas doh.gif ) ir gyvens pilnavertiskesni gyvenima.
Seimininkas kita karta turi mozoli ant sirdies turet ir nuspresti, KAS GYVUNUI GERIAUSIA.

Viskas OK. Suprantu, kai šuniui yra kažkokia patologija, pvz. kelios eilės dantų. Reikia gydyti, operuoti be jokių kalbų. O kalbamuoju atveju, kalei turėti gimdą ir jos priedus yra absoliuti norma, nebent šie organai nesveiki, nuolat vystosi infekcijos ir pan. Kol kas mąstau taip, žiūrėsim, kaip ji perneš rujas, ar rasis kokių nenormalių fizinių ar elgesnos nukrypimų. Konsultuosimės su vetu. Jei tikrai sterilizacija pagerins mano kalės gyvenimo kokybę - ryšimės.
Atsakyti
Labas vakaras, senbuviams ir naujokams 4u.gif
QUOTE(inga321 @ 2015 08 27, 09:42)
aš dar ir privalomą kastraciją/sterilizaciją beveisliukams uždėčiau, būtų pagaliau tvarka ir prieglaudų apmažėtų


QUOTE(Agnnyte @ 2015 08 27, 11:23)
Mano supratimu, bedokumentis gyvūnas privalo būti dovanojamas su sutartimi privalomai kastruoti/sterilizuoti. Nes nu tokiais mastais didėjant benamių skaičiui... Nejudam mės iš to taško. Ir kažin, ar tai dugnas, ar bus ir dar prasčiau. Turguose pilna bedokumenčių, skelbimų portaluose - irgi. O kainos kosminės.

Sterilizacija/kastracija gerai, bet iki kokio amziaus siulytumet ja atlikt?tarkim kokiam dogo, mastino misrunui..stambiagabariciam patinui ?

QUOTE(Borzika @ 2015 08 27, 16:18)
Nesuprantu, kodėl vis akcentuojama kalių kastracija, kai patinų kur kas paprastesnė smile.gif

Gal vyriskas solidarumas kaltas biggrin.gif
QUOTE(Borzika @ 2015 08 27, 16:18)
Dėl kastracijos laiko nėra vieningos nuomonės: vieni vet'ai pataria kastruot iki pirmos rujos, kiti gi - po pirmos rujos.

Man tai kazkaip gaila "vaikus" pjaustyt..nebent norint kad kalyte infantiliai zaisminga liktu..tada iki rujos, bet siaip bent jau pirmosios manau reiktu sulaukt, kad organizmas subrestu g.gif

Atsakyti
Daugiausia neigiamu pasekmiu atsiranda po ankstyvos kastracijos/ sterilizacijos - kai suo dar pilnai nesubrendes.
Palyginus su kalemis, patinams kastracija turi daugiau "minusu" nei "pliusu". T.y. kalems yra ilgesnis sarasas galimu ligu, kurios gali atsirasti nekastruojant. Patinams palyginus tai nuo ko kastracija apsaugo ir kas gali atsirasti po kastracijos yra ne taip "naudinga".
Atsakyti