QUOTE(Edmė @ 2015 11 16, 19:35)
Aš išgyvenau tuos pačius jausmus, kai mane "stebėdami" taip pat nieko nematė, pati užsičiuopiau guzelį kitoje krūtyje. Tokios mintys ir mane kankino, bet dabar kažkaip susitaikiau, gyvenu savo gyvenimą. Praėjo du metai po antro gydymo. Aišku psichologiškai labai sunku, daug sunkiau nei po pirmo gydymo, smuko pasitikėjimas gydytojais. Bet reikia eiti tolyn, turiu du mažamečius vaikus ir svajonių.
Į tą pačią temą. Prieš kokius pora metų buvo pakelbta valstybės kontrolės ataskaita apie onkologinių ligų prevenciją, sekimą ir t.t.(neatsimenu koks tikslus pavadinimas, manau kad galima rasti jų puslapyje). Tai ten labai daug surašyta, kad nėra jokios programos, nėra jokių statistinių duomenų kiek pasveiko, kiek numirė, ar gydymas efektyvus. Matyt dėl to ir atsirado pavadinimas NVI. Dabar gydo gydo ir atrodo tik tam, kad gydytų, o rezultatas neįdomus niekam ir jis įdomus tik pačiam sergančiam. Kažkaip turėtų būti susieta, kad ir onkologo atlyginimas su išgydytų ligonių skaičiumi. O dabar jiems jokio intereso. Kartais atrodo, kad kuo daugiau sergančių, tuo jiems visiems geriau- gydytojams yra darbo, vaistinės parduoda daug vaistų. Kažkoks uždaras ratas.
Guzelis kitoj krūty ne taip baisu, jei niekur neišplito, spėjo pašalint. Gerai, kad pastebėjot. Jau du metai po antro gydymo-puiku. Įdomu kiek laiko buvo praėję nuo pirmo gydymo iki tol, kai pastebėjot guzelį?
Man kiek praščiau susiklostė. Ir dargi, pasirodo, net prasčiau, nei anksčiau rašiau...kiek anksčiau, po CT tyrimo, per klaidą ( kas manęs jau nestebina) buvau informuota, kad man viskas gerai kitur, išskyrus tą vieną naujai atsiradusį limfmazgį. Galvojau, gal dar ne taip baisu, jei taip. Pasirodo, per anksti apsidžiaugiau, krūtinės ląsta net nebuvo peršviesta...tai žinoma, kaipgi gali ką nors blogo rasti, jei net tyrimas neatliktas. Tik buvo manoma, kad atliktas. Ir iki šiol taip būtų buvę manoma, jei pati nebūčiau pamačiusi, kai po incidento su daktarais atsišviečiau savo ligos istoriją. Žiūriu, aprašytas tik pilvas, nors pavadinime buvo minima krūtines ląsta. Klaida buvo ištaisyta, CT pakartotas ir, deja, rezultatai nedžiuginantys... Kol vyko įtartino limfmazgio dešimties mėnesių"stebėjimas", kol metus laiko buvau palikta be jokio gydymo, vėžys dirbo savo darbą...
Dabar jau visi tapo baisiai rūpestingi ir geranoriški ( kai pajuto, kad gali būti skundas), tik kas iš to. Laiko nesugrąžinsi...
Kažin, gal būtų ne visai teisinga sieti onkologo atlyginimą su išgydytų ligonių skaičiumi, nes ir teisingai bei laiku viską atlikus, juk visaip būna, jokių garantijų, bet kad bent kažkaip būtų galima kontroliuoti visa tai. Bet, deja, tai nėra lengva, ir turbūt būtent dėl to, kad šitoje vietoje niekam nėra jokių garantijų. Gal tai ir leidžia daktarams daugiau atsipalaiduoti, nes čia tokia specifinė sritis, kai darbas ir rezultatai ne visada atspindi vienas kitą. O kai taip, tai ir viena kita klaidelė ar aplaidumas visai gerai "įsipaišo' į bendrą kontekstą, niekam labai neužkliūdami. Juk jei numirsi nuo apendicito, natūraliai kils klausimas-kodėl, bus svarstymai, galbūt daug triukšmo, o jei numirsi nuo vėžio-kągi, tau nepasisekė, liga tokia. Viena, ką galima pakeisti, tai pačiam nežiopsoti (ką aš paskutinius metus dariau) ir bent jau pareikalauti elementarių tyrimų ir jų savalaikės interpretacijos.
Papildyta:
[quote=zemec,2015 11 17, 12:59]
Stiprybes visiems sergantiems ir salia ju esantiems
! Dvyne,tai jau jeigu gydytojai net kolegomis nesidomi, tai ka jau cia mes eiliniai zmogeliai...
Man atrodo, kad visais vienodai domisi:) Čia gal daugiau ne nuo ligonio priklauso, o nuo konkretaus gydytojo požiūrio apskritai į onkoligonius. O, kaip man pasakė jų vadovas per aptarimą, gydytojus sunkiausia gydyti. Tai sakau, gal todėl, kad nuo gydytojų sunkiau klaidas nuslėpti. Aišku, klausimas buvo retorinis...
Na bet negalima kalbėti apie visus daktarus neigiamai. Reikia tikėti, kad dauguma yra puikūs. Na, man kiek nepasisekė su kai kuriais. Jums, kaip ir visiems, linkiu, kad tokių nesklandumų nebūtų, kad ssidurtumėte ne tik su kompetentingais, bet ir turinčiais sąžinę daktarais.