QUOTE(mamaSandra @ 2015 10 03, 22:42)
Jūs man paaiškintit kaip įtakoja šiltam namui apdaila?
Aš nesu specialistas, bet papasakosiu, ką sužinojau, kai gilinausi į klinkerio apdailą. Klinkeris - sunkus. Norint, kad jis ant 35 cm storio fasado neatplėštų dalies EPS (ne klinkeris nukris, bet gali EPS plyšti, pvz., per pusę), reikia:
1. Dėti kietesnį EPS (100 markės vietoje 70).
2. Dėti dvigubą armavimo tinklelį.
3. Naudoti ilgas smeiges.
Būtent šios smeigės, kurių į kvadratinį metrą mažiausiai reikia 6 vnt. ir sudaro šalčio tiltą. Man kai skaičiavo namą su PHPP, tai vien 30 kv. metrų klinkerio (ne visas fasadas, o tik 30 kv. m.) sudarė nemažą šalčio tiltą. Todėl jų ir nedėjau. O jei visas fasadas būtų padarytas klinkeriui, tai būtų tikrai didelis šalčio tiltas. Pasiekti pasyvaus namo standartą reikia vertinti net smeiges. Jei kalbėsime apie A++, kuris gali vartoti ir 30 kWh/m2, tai smeigės greičiausiai neturės lemiamos įtakos.
Beje, vokiečiai sako, kad ant storesnio nei 20 cm EPS nerekomenduoja klijuoti jokio klinkerio. Lietuvos EPS asociacija tokių griežtų taisyklių neturi, bet gal jau laikai pasikeitė. Domėjausi prieš metus ar du.
Papildyta:QUOTE(silainiai @ 2015 10 04, 07:51)
Tik mūsiškėj nėra kampų, nors nelabai suprantu, kam jie reikalingi, kai plytelė puikiai lenkiasi per kampą.
Pabandžiau primesti, tai gaudavosi vidutiniškai kažkur 1kv.m per valandą dirbant dviese (lygi siena greičiau, kampai ir angokraščiai lėčiau).
Vokiškų negalima lenkti, nes jos lūžta. Todėl yra padarytos specialiai kampinės.
O kaip jūs klijuodavote 5 plytelių eilę? Aš klijuoju
eglute. Jei daryti tiesiai, tai kas antroje eilėje lieka tarpas, kuriame lieka klijai. Kol apdoroji suklijuotas plyteles, klijai tarpe tarp plytelių apketėja. Arba tuos klijus galima išimti, bet tada būna sunku į tarpą pritepti naujų klijų. Vokiečiai naudoja
prikirptas per pusę plyteles, todėl klijus gali tempti statmenai, o ne eglute. Niekaip neišsprendžiu šito galvosūkio.