QUOTE(Milao @ 2015 09 23, 14:06)
Kad trečdaliu pastorinus polistirolą nebus trečdaliu mažesnės sąnaudos, tai galima iš karto garantuoti. Langai, pamatai, vėdinimas gi viskas lieka tokie patys. Sienos lemia gal iki 30% nuostolių.
Teigdamas apie apšiltinimo storio padidinimą kalbėjau ne tik apie sienas.
Kas dėl langų, tai po pokalbio su _vaikiu perskaičiavau ir užfiksavau savo klaidą. Langai net ir Lietuvoje duoda pliusinį energijos balansą, taip kad didinant pietinių langų plotą mažinam šilumos poreikį, o ne didinam. Vis tik esu įsitikinęs, kad turi būti kokia tai riba, nesąmonė kad visą pietinę sieną įstiklinę gausim pliusą, bet čia ne apie tai. Pietinio įstiklinimo plotas neįtakos namo šiluminių nuostolių mažėjimo didinant namo apšiltinimo sluoksnį. Ventilecija taip, ji nekis, bet 300Eur yra truputį daugiau nei 33% nuo 400Eur .
QUOTE
Kiek prisimenu tavo statybos istoriją, tai susidariau įspūdį, kad vėdinimas sudaro didžiausią nuostolių dalį.
Šiek tiek neteisingą įspūdį susidarei . Reikalas tas, kad taip, pirmą dieną po rekuperatoriaus pajungimo mano name oro temperatūra stipriai nukrito. Nieko keisto, nes pakeičiamas oras prie lauko stipraus minuso buvo +13c- +14C temperatūros oru. Ėmiausi priemonių, įjungiau rekuperatoriaus teną ir temperatūra labai greitai atsistatė. Sienos dar nebuvo spėjusios atvėsti. Tai daugiau teno iki pavasario ir nejudinau. Kai ŠS užkursiu, manau teno jungti nereikės . Likusios elektros sąnaudos dėl šildymo jau su įskaičiuotu elektros tenu rekuperatoriuje.