QUOTE(Diukas66 @ 2015 09 14, 11:32)
Pagal projektą planavom šiltinti tik perdangą kartu su murlotu tai sudarytų 30cm. Kitą kartą palikčiau daugiau vietos. Dabar yra kaip yra. Mediena atrodo šlapia, todėl, kad pernai rudenį dengiant stogą sulijo ir tarpais pajuodavo, bet dabar po metų atrodo sausa. Reikės lentpjūvėje pasiskolinti prietaisą drėgmės nustatymui, kad nekiltų abejonių. Jeigu reikės palauksiu dar 6mėn.
Medžio sijas, gegnes planuoju užpurkšti papildomu sluoksniu.
Ką manot apie sumuštinį iš atvirų porų užpurškiant ant viršaus uždarom porom?
Medžio sijas, gegnes planuoju užpurkšti papildomu sluoksniu.
Ką manot apie sumuštinį iš atvirų porų užpurškiant ant viršaus uždarom porom?
Turėtų būti ne daugiau 20% drėgmė.
Aš stygų apačioje sukčiau 12-18mm folija išklijuotą osb, ant viršaus skersai prisukčiau 50x50 tašelius (juos galima ir pakelti nuo stygų, jeigu reikia didesnio storio šiltinimo medžiagos). Ant tašelių prikalčiau MPP plokštę prieš tai ertmes užpildęs sienų projektinio tankio vata (pvz termoflock). Vata iš visų pusių pilnai uždaroma, drėgmės negauna, oras juda mažai ir tose dėžėse susidaro geros sąlygos vatai dirbti. Kaina bus daug mažesnė nei kietos PUR, o rezultatas panašus.
Jeigu užpurkšite viską iš apačios, tai nebesimatys kur eina stygos ir kur tvirtinti lubas. Jeigu paliksite stygas matomas tai ten bus gausu nesandarumų ir taip pat bus problemų dėl garo barjero nebuvimu tose vietose, kur styga matosi viduje ir tuo pačiu išlenda į lauką. Styga bus nesandarumo, šalčio tilto ir garo barjero nebuvimo vieta. Stygos negalima užpurkšti iš išorės jeigu nėra užpurkšta iš vidaus. Užpurškiant iš vidaus atsiranda keblumų tvirtinti kažką į tą stygą, mažėja lubų aukštis.
Užpūtus iš apačios ir neužpūtus iš viraus atsitiktinai patekęs ir į plyšius prasisunkęs vanduo taip ir stovės ilgą laiką, nes per putas negalės išbėgti.
Praktiškai viską reikėtų užpurkšti ir iš apačios, ir iš viršaus, tada būtų geresnis efektas, mažai problemų. Norint kažką paremontuoti ar pakeisti jau bus sunku išpjauti tas putas, tad viską riekia numatyti iš anksto.
Ortakius galima vedžioti ir virš stygų, tik reikėtų apšiltinti ne mažiau nei apšiltintos lubos ir iš visų pusių. Taip susitaupo lubų aukštis, šildomas tūris ir paprastėja įrengimas, bet reikia kur kas daugiau šiltinimo medžiagos aplink vamzdžius. Vedžiojant viduje taip pat derėtų kažkiek apšiltinti ortakius, jeigu juose gali tekėti +10...+15C oras, dėl ko vamzdžių sienelės gali pradėti rasoti.
Atvirų porų putų rekomenduočiau nenaudoti naujiems, šiltiems statiniams. Jos neturi ženklesnių privalumų. Uždarų porų putas tikslinga pūsti 5-8cm sluoksniu ant vidinio paviršiaus, kur praktiškai yra labai sunku panaudoti plokštes. Taupant laiką galima ir storiau, kaip jūs norite, bet labai šiltos perdangos vistiek nepasieksite, nes stogas ne taip suprojetuotas.
Pūsti ant difuzinės nerekomenduočiau. Pūsti galima ant MPP plokštės, virš kurios yra oro tarpas ir difuzinė.