Na įdomus tas Panasonicas
Kai konfigūravo viską naujam boileriui buvo kalba kodėl kompresorius šildyt boilerio įsijungia tik temperatūrai nukritus iki 42 laipsnių. Tai panasonicas turi tokią savoką kaip Set Point temperatūra (kuri yra 50C) ir tada boilerio įsijungimas yra -8 C arba -3 C (konfigūruojama perrašant softą, arba ant naujesnių modelių jumperio ant motininės pagalba). Tai technikas sakė kad pakeitė konfigūraciją į -3 jumperio pagalba, kad boilerį kaitintų nuo 47 C.
Po panasonic boilerio pastatymo kažkaip ženkliai pailgėjo laiko tarpai tarp kompresoriaus įsijungimų (su Dražice buvo 1-2 kartai per parą - dabar 1 per 1.5 paros). Galvoju negi toks jau geras tas naujas boileris, ir pastebėjau tokį įdomų veikimo principą:
1) Kompresorius užkaitina boilerį iki 52, tenas damuša iki 55
2) Vyksta įprastas vandens naudojimas
3) Tarkim vanduo nukrenta iki 50 C, ir įvyksta dušo panaudojimas
4) Vanduo krenta iki 46 C (kaip pvz). ŠS palaukia porą minučių, ir jei vanduo daugiau nekrenta, jungia teną ir per ~5 minutes temepratūra atstoma iki nustatytų 55 laipsnių.
5) Kartojam antrą dušą - jeigu vėl nenukrito temperatūra žemiau 42, kartojasi 4) scenarijus. Ir taip iki begalybės
(tenas - 3kw)
6) Jeigu vanduo visgi nukrenta žemiau 42, yra jungiamas ŠS ir vykdomas pilmas boilerio prišildymas.
Kadangi boileryje yra dvi pozicijos įstatyti temp. davikliui, (1 - apatinėje dalyje, 2- per vidurį) tai labai puikiai jaučiasi prilietus apatinę, kad tas elektrinis "prikaitinimas" tai šiokia tokia apgavystė, nes užkaista tik vanduo viršuje, o apatinis lieka vėsus.
Gerai tai ar ne - nežinau, bet kolkas nebuvo kad netyčia baigtusi karštas vanduo:) Bet veikimas kiek netikėtas, ir ne toks kaip aiškino technikas.