QUOTE(FIEDZIA @ 2015 12 04, 10:35)
As svarstau galimybe, kad fidesnio turio talpa butu pati silumokaitis. Tokios talpos yra vadinamos freoninemis.
Mano svarstymai dabar yra toje vietoje, kad sioje talpoje susildytas vanduo butu naudojamas grindu sildymui ir karstam vandeniui ruosti be jokiu "pamerktu variniu vamzdeliu". Sije talpoje sildoma iki 30-35 laipsniu vandeni toliau kaitintinti elektriniame boileryje. Skaiciuokim, kad iki 30-35 laipsniu vanduo susildomas su COP'u 4. Toliau keliant temperatura iki 50 laipsniu COP'as mazeja 2 kartus. Arba kitaip sakant kompresorius turi dirbti 2 kartus ilgiau. Naudojant elektrini boileri kompresoriaus darbo laikas sutrumpeja 3 kartus. Ar galima teigti, kad tokiu atveju musu SS gali buti su 3 kartus mazesnio galingumo kompresoriumi?
Yra vienas idomus pastebejimas. Pas mane 180l boileris. Silumos daviklis stovi viduryje. Rodo 13 laipsniu vandens temperatura. Atsukus ciaupa bega karstas vanduo, kuris per nakti iki tiek issisluoksniavo.
Freoninė tai jau bus integruotas boileris ir ŠS. Pasirinkimas labai susiaurėja.
Pasikalbėkite su specialistais, ką jie mano apie pratekančio vandens naudojimą šildymo sistemoje. Aš nenaudočiau pratekančio vandens savo šildymo sistemoje.
Taip pat ar nebijote legionelių. 30-40C yra pati geriausia temperatūra joms daugintis, o jūsų sistema neturės galimybės užkaitinti visos sistemos ir jas neutralizuoti kartą per mėnesį.
Vidutinė reikalinga galia karštam vandeniui ruošti yra apie 250-350W, kai namo šildymui jusų atveju reikės 1000-3000W. Skirtumas akivaizdus. Vandens ruošimas neturės didesnės įtakos pasirenkant ŠS sistemos galingumą, tik reikia atkreipti dėmesį, kad kuo mažesnis ŠS, tuo didesnio reikės boilerio, nes jis nespės jo prišildyti greitai.
Pašildymas elektra kitame boileryje su COP=1 irgi nėra patrauklus. Bet kuriuo atveju ŠS cop bus bent jau 2, neskaitant vienos šalčiausios savaitės.
Perkant jau integruotą boilerį net nelabai įsivaizduoju, kaip prie jo gudriau prijungti šildymo sistemą.
Iš kitos pusės boileris integruotu ŠS paskaičiuotas vandeniui ruošti ir tie 2-3kW veikia su didelėmis pertraukomis kai reikalinga 250-350W. Gali būti, kad 15 metų paskaičiuotą kompresorių vidutinei 350W galiai jūs sunaudosite per 4 metus grynai dėl to, kad jis bus naudojamas ne 10-15% darbo ciklu, o 60 ar 70%. Vėliau tikriausiai bus neremontuojamas, nes tokių įrenginių praktiškai niekas nenaudoja.
Taip pat nežinau, kur gausite tokį boilerį už 1500 eur ar mažiau, nes kitu atveju jis net savo kaina nekonkuruojas su normaliu oras-vanduo ŠS. Aš dar kartą pagalvočiau apie baseininį ŠS, jeigu turite nemažai šilto oro žiemą. Jie prasideda nuo 900 Eur.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2015 12 04, 10:10)
Ilgai svarsciau apie toki varianta
http://www.elmitra.l...ifikacine-talpa
kai butu sildomas pratekantis vanduo, neuzsistovintis, sveikas ir t.t.
taciau....
po ilgu dvejoniu, gamintojo rekomendaciju (tipo toks DWH ruosimas tik galingiems ŠS)
, paprastesniu keliu, paprastu boileriu.
Talpa aisku butu labai naudinga, bet man per didele, o i 200 ltr tokiu principu gyvatuko neimontuosi . Min 300ltr
Galvoju, kad prasidės mikro ŠS bumas šiltiems namams ir reikės didelių boilerių, kad užtektų vandens bent parai. Tada reikės ir panašių boilerių, ypač derinyje su saulės kolektoriais.
Problema tik ta, kad dušas yra daug daugiau kW nei ŠS ir atitinkamai dušo šilumokaitis boileryje turėtų būti didesnis lyginant su ŠS šilumokaičiu boileryje. Tai yra gana ryškus trūkumas, nes reikėtų 3 m2 šilumokaičio.