Įkraunama...
Įkraunama...

Keistai nesuprantamas kaimynų elgesys

QUOTE(Hmmm... @ 2016 08 29, 11:39)
Akivaizdu, kad kalbat, nors nieko nežinot :) Kam man vargintis ir aiškinti, jei Jūs žinote, kaip ten su tais dideliais šunimis yra :D Ir kada ir dėl ko jie miega, Jūs taip pat žinot. Nu ir gerai, žinokit sau :) O aš jau kaip nors savo šunimi pasirūpinsiu :D Gal tik paminėsiu, kad dresūra ir "mokėjimas visur elgtis" nėra tas pats.

Kokią mano teoriją? Kur aš ir ką rašiau apie mažus šunis? Aš niekada tokio neturėjau, todėl tikrai nesiimsiu spręsti, nuo ko ir kada jie pavargsta. Kiek teko iš šono stebėt, tai maži šunys paprastai sėdi šeimininkų rankose ir gražiai atrodo, nemačiau niekur normaliai dresuoto mažo šuns. Dauguma (tikrai ne visi) elgiasi kaip bepročiai ir paleisti ramiai nenusėdi arba dar blogiau - loja kaip išprotėję. Atitinkamai dauguma mano matytų mažų šunų "dresuoti" yra tol, kol šeimininko glėbyje arba šeimininko akiratyje. Mano asmenine nuomone, daug proto glėbyje sėdėti nereikia šiaip jau :D

Dresūra sakote? Tai tų pačių komandų vis kartojimas ir kartojimas? Ufff, žinoma, kadf tai labai nuobodu, mane irgi miegas imtų. Kalimas gali patikti tik tiems, kam sunku šiaio suprasti ir įsisavinti. Mano šuniui įdomu ruoštis kur nors važiuoti, skubinti mane greičiau susiruošti, spėlioti į kurią pusę eisime, važiuosime. Įdomu mašinoje dairytis ir mėginti nuspėti ar važiuojame į miestą ir būsime civilizuotai, ant pavadėlio ar važiuojame į užmiestį ir lakstysime visur visaip. Mano šuo skrido lėktuvu, važiavo traukiniu, plaukė laivu, baidare, vandens dviračiu, valtimi, irklente, bandė net banglentę, važiavo tanku, leidosi rogėmis nuo kalno, supėsi sūpynėse, važiavo dviračiu, motoroleriu, buvo bunkeriuose, kalnuose, kėlėsi/leidosi atvirais/uždarais funikulieriais, prie jūros, ežero upės net neminiu. Buvo poros valandų paskaitoje ala kino teatre, kur užtamsina ir rodo per ekraną; kavinėse, parduotuvėse, įstaigose, net žmonių ligoninių, poliklinikų pastatuose, vidaus ir lauko muziejuose, pilyse, lauko šventėse, mugėse, viešbučiuose, apžvalgos bokštuose, judančiuose tiltuose.
Niekada iš niekur mūsų neišvarė, visur tik girdavo ir kviesdavo dar užeiti smile.gif
Taip gyvena šiuolaikiški šunys ir visko išmoksta, prisitaiko bei nekrenta miegoti po valandukės smile.gif O kad niekšai žmonės net ir mažiukus prisipirkę uždaro, neišvedžioja, nieko neišmoko arba vien tik ant rankų nešioja būna, tai žinau, na ką padarysi. Tokiems tik kuolą ant galvos tašyk unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2016 08 29, 12:09)
Dresūra sakote? Tai tų pačių komandų vis kartojimas ir kartojimas?

Mano šuniui įdomu ruoštis kur nors važiuoti, skubinti mane greičiau susiruošti, spėlioti į kurią pusę eisime, važiuosime. Įdomu mašinoje dairytis ir mėginti nuspėti ar važiuojame į miestą ir būsime civilizuotai, ant pavadėlio ar važiuojame į užmiestį ir lakstysime visur visaip.

Mano šuo skrido lėktuvu, važiavo traukiniu, plaukė laivu, baidare, vandens dviračiu, valtimi, irklente, bandė net banglentę, važiavo tanku, leidosi rogėmis nuo kalno, supėsi sūpynėse, važiavo dviračiu, motoroleriu, buvo bunkeriuose, kalnuose, kėlėsi/leidosi atvirais/uždarais funikulieriais, prie jūros, ežero upės net neminiu. Buvo poros valandų paskaitoje ala kino teatre, kur užtamsina ir rodo per ekraną; kavinėse, parduotuvėse, įstaigose, net žmonių ligoninių, poliklinikų pastatuose, vidaus ir lauko muziejuose, pilyse, lauko šventėse, mugėse, viešbučiuose, apžvalgos bokštuose, judančiuose tiltuose.

Taip gyvena šiuolaikiški šunys ir visko išmoksta, prisitaiko bei nekrenta miegoti po valandukės smile.gif O


Nu vat ir sakau, kad šnekate, nors visiškai nieko apie tai nenusimanote :)

Nes Jūs žinote, ką galvoja Jūsų šuo :D

Ir ko jis išmoko visa tai darydamas? Vairuoti įvairias transporto priemones? Skaityti istorijos vadovėlius? Banglente plaukti? Į kalnus kopti? Ar tik ramiai sėdėti ir neknisti aplinkiniams proto savo buvimu bei nekakot ant parketo?

Taip gyvena žmonės. Jūsų šuniui giliai nusikakot, ar jis vidaus muziejuje, ar pilyje, ar viešbutyje. Ir visose šiose vietose jis nieko neišmoksta daugiau, nei bet kurioje kitoje gyvenamojoje patalpoje.

Atsakyti
QUOTE(Hmmm... @ 2016 08 29, 12:28)
Nu vat ir sakau, kad šnekate, nors visiškai nieko apie tai nenusimanote :)

Nes Jūs žinote, ką galvoja Jūsų šuo :D

Ir ko jis išmoko visa tai darydamas? Vairuoti įvairias transporto priemones? Skaityti istorijos vadovėlius? Banglente plaukti? Į kalnus kopti? Ar tik ramiai sėdėti ir neknisti aplinkiniams proto savo buvimu bei nekakot ant parketo?

Taip gyvena žmonės. Jūsų šuniui giliai nusikakot, ar jis vidaus muziejuje, ar pilyje, ar viešbutyje. Ir visose šiose vietose jis nieko neišmoksta daugiau, nei bet kurioje kitoje gyvenamojoje patalpoje.

Jūs ne tame ieškote esmės. Aš kalbu apie judesį, veiksmą, besikeičiančius vaizdus, vietas, tiesiog patį gyvenimą, pramogas, akiratį. Norite pasakyti, kad padresavimas ir pabendravimas pusvalanduką ant kalniuko ir liepimas atbėgti pas mane, nuo manęs, pasėdėt vietoje, apeit apie žmogų, atnešt pagalį yra geriau?
O jūs sau taip norėtumėte? Atliekate tą patį ritualą kiekvieną rytą ir vakarą šalia savo namų ir kvit, einate miegoti biggrin.gif Sau nenorėtumėte, o gyvūną taip įkalinate, su retomis išimtimis per atostogas ar laisvadienį. Gyvūnai irgi žingeidūs. Čia nenormalu, kai gyvūnas bijo išeiti iš savo rajonėlio ribų. Mano šuo turėjo draugę šunytę K. Tai ji teišgyveno tik 7 metelius vargšė, nes būtent, taip pavedžiojama būdavo tik ryte ir vakare, peršerta, bijojo išeiti už mikrorajono ribų. Čia yra šuns žalojimas.
Ir manau, kad gudresnis šuo yra tas, kuris moka elgtis visuomenėje visur, nes maža ko ir kur gyvenime prireiks nei tik moka kelias šuniškas komandas. Mano šuo ir nemokytas, nuvestas į šunų aikštelę praktiškai atlieka viską per visus barjerus. Jei kada tingi peršokti, tai pralenda biggrin.gif Moka ir apibėgti apie kliūtis, užtenka, kad aš su ranka parodau. Nebijo ir per tą aukščiausią kliūtį užbėgti, nubėgti net žiemą, kai slidu. O jei vesčiau taip į dieną po du kartus į tą pačią vietą, tai tikiu, kad žiovautų, paprasčiausiai jau būtų labai neįdomu jam schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2016 08 29, 13:13)
Jūs ne tame ieškote esmės.

O jūs sau taip norėtumėte?

Ir manau, kad gudresnis šuo yra tas, kuris moka elgtis visuomenėje visur, nes maža ko ir kur gyvenime prireiks nei tik moka kelias šuniškas komandas.


Galėčiau pasakyti tą patį Jums, bet turbūt neverta, ar ne? :)

Skirtingai, nei Jūs, aš nemanau, kad mano poreikiai atspindi viso pasaulio gyvosios gamtos poreikius. Man šuo yra šuo, o ne mano veidrodinis atspindys. Ir mūsų poreikiai, pomėgiai bei išsilavinimo lygis yra skirtingas.

Ko jam prireiks gyvenime iš to, ką Jūs nurodėt? Banglente plaukt, ar muziejaus eksponatais rūpintis? biggrin.gif Kai pašnekat kartais...

Tam, kad šuo būtų normaliai socializuotas ir mokėtų elgtis viešoje vietoje, į tanką jo vestis nėra būtina. Be to, nereiktų pulti į kraštutinumus - jei nematau reikalo vestis šunį į muziejų, tai nereiškia, kad jis bijo iš savo rajono išeit biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hmmm...: 29 rugpjūčio 2016 - 12:26
QUOTE(Bitės šešėlis @ 2016 08 29, 10:31)
Man vaikystėje dukart yra įkandę šunys ir nėkart žmogus. Akivaizdu, ko reikia labiau bijoti.
Ir? Čia pagal tamstą visi spręst turi? Tarp mano pažįstamų/draugų yra daugiau nukentėjusių nuo marozų, nei nuo šunų.
Atsakyti
QUOTE(Hmmm... @ 2016 08 29, 13:19)
Galėčiau pasakyti tą patį Jums, bet turbūt neverta, ar ne? :)

Skirtingai, nei Jūs, aš nemanau, kad mano poreikiai atspindi viso pasaulio gyvosios gamtos poreikius. Man šuo yra šuo, o ne mano veidrodinis atspindys. Ir mūsų poreikiai, pomėgiai bei išsilavinimo lygis yra skirtingas.

Ko jam prireiks gyvenime iš to, ką Jūs nurodėt? Banglente plaukt, ar muziejaus eksponatais rūpintis?  biggrin.gif Kai pašnekat kartais...

Tam, kad šuo būtų normaliai socializuotas ir mokėtų elgtis viešoje vietoje, į tanką jo vestis nėra būtina. Be to, nereiktų pulti į kraštutinumus - jei nematau reikalo vestis šunį į muziejų, tai nereiškia, kad jis bijo iš savo rajono išeit  biggrin.gif

Jei šuniui tikrai užtektų tik pasidresuot ant kalnelio, tai aš gal irgi jį palikinėčau namie, kam man kur nors tampytis, planuotis, žiūrėti ar ko nepamiršau dėl jo įsidėti: vanduo, erkių traukiklis, pavadėlis ir t.t. Bet neužtenka. Aš matau koks šuo žingeidus, kaip visur nori, keturgubinasi, į akis lenda, kad tik nepalikčiau ir jis galėtų kartu. tai ne aš įkalbinėju šunį eiti drauge. Tai šuo "įkalbinėja" mane, kad jį paimčiau. Suprantate?
Tie šunys, kurie nieko nematė, tai aišku, kad jie nesugeba suvokti ir pasiprašyti eiti kur nors kartu, nes jie net nesuvokia kur ir ko išeina šeimininkas, nė nesapnuoja, kad į daugumą vietų galėtų kartu, jei tik šeimininkas labiau pasistengtų.
Tiesa, šuniui vairuoti tanko nereikia, bet iš tos pramogos šuo pastenkina: nauja vietove; nauja "mašina" ir jos vidumi; nauju potyriu ir atsipalaidavusio šeimininko kompanija bei susipažįsta su naujais žmonėmis, kuriems priklauso tankas. Kas nustatė, kad to šuniui nereikia? Reikia, geri šeimininkai net ožkas vedžioja, pati mačiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2016 08 29, 14:28)
Aš matau koks šuo žingeidus, kaip visur nori, keturgubinasi, į akis lenda, kad tik nepalikčiau ir jis galėtų kartu. tai ne aš įkalbinėju šunį eiti drauge. Tai šuo "įkalbinėja" mane, kad jį paimčiau.


Nu jei mano šuo staiga pradėtų elgtis kaip jorkas ir co., aš jį tikrai pas veterinarą nuvežčiau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nastya @ 2016 08 29, 14:17)
Ir? Čia pagal tamstą visi spręst turi? Tarp mano pažįstamų/draugų yra daugiau nukentėjusių nuo marozų, nei nuo šunų.

Tik pateikiau faktą. Du randai nuo šunų, kurių šeimininkai buvo idiotai, ir nė vieno nuo žmogaus dantų.
Tai reiškia, kad šunis auginti turėtų tik protingi ir atsakingi žmonės, kad tie jų šunys nekandžiotų vaikų.
Atsakyti
QUOTE(Hmmm... @ 2016 08 29, 14:30)
Nu jei mano šuo staiga pradėtų elgtis kaip jorkas ir co., aš jį tikrai pas veterinarą nuvežčiau  biggrin.gif

Pas veterinarą reikia vežti depresyvius, dažnai miegančius šunis, o jų šeimininkams skirti dideles baudas, kad neturėdami galimybių nuolat užsiimti ir prižiūrėti savo augintinį, nedrįstu jų pirkinėti.
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2016 08 29, 12:09)
Mano šuo skrido lėktuvu, važiavo traukiniu, plaukė laivu, baidare, vandens dviračiu, valtimi, irklente, bandė net banglentę, važiavo tanku, leidosi rogėmis nuo kalno, supėsi sūpynėse, važiavo dviračiu, motoroleriu, buvo bunkeriuose, kalnuose, kėlėsi/leidosi atvirais/uždarais funikulieriais, prie jūros, ežero upės net neminiu. Buvo poros valandų paskaitoje ala kino teatre, kur užtamsina ir rodo per ekraną; kavinėse, parduotuvėse, įstaigose, net žmonių ligoninių, poliklinikų pastatuose, vidaus ir lauko muziejuose, pilyse, lauko šventėse, mugėse, viešbučiuose, apžvalgos bokštuose, judančiuose tiltuose.



Dar vestuvėse dalyvavo pamiršai paminėt ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Hmmm... @ 2016 08 29, 13:19)

jei nematau reikalo vestis šunį į muziejų


Tavo šuo nebuvęs muziejuje???? blink.gif blink.gif Žiauru.
Atsakyti
QUOTE(Aimeja @ 2016 08 29, 16:04)
Dar vestuvėse dalyvavo pamiršai paminėt  ax.gif
Papildyta:
Tavo šuo nebuvęs muziejuje????  blink.gif  blink.gif Žiauru.

Tikrai taip, pamiršau, ačiū už priminimą 4u.gif

Žiauru yra būdinis mąstymas. Vaikus kažkada irgi pririšdavo kur prie stalo kojos ar panašiai. Kaži dar rišate saviškius? blink.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2016 08 29, 15:25)
Pas veterinarą reikia vežti depresyvius, dažnai miegančius šunis, o jų šeimininkams skirti dideles baudas, kad neturėdami galimybių nuolat užsiimti ir prižiūrėti savo augintinį, nedrįstu jų pirkinėti.


biggrin.gif Kaip man patinka viską žinantys žmonės biggrin.gif

QUOTE(Aimeja @ 2016 08 29, 16:04)
Dar vestuvėse dalyvavo pamiršai paminėt  ax.gif
Papildyta:
Tavo šuo nebuvęs muziejuje????  blink.gif  blink.gif Žiauru.


Ir vestuvėse nė karto nebuvęs blush-anim-cl.gif Ir į darželį ar mokyklą neleidžiu... o ir universitetui lėšų nekaupiu... Nu žodžiu, praktiškai tik užmigdymui tinkamas biggrin.gif Gerai, kad šunų teisių apsaugos tarnyba mano adreso nežino, o tai atimtų ir į šunų namus atiduotų, o aš dar ir baudą gaučiau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hmmm...: 29 rugpjūčio 2016 - 16:52