Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip pripratinti šunį gyventi voljere

Visiems kam įdomu smile.gif Šiandien paskambinau "mergaitės" savininkams ir paprašiau, kad jie man grąžintų šuniuką....vakare jie man atvežė Selma atgal....tiek to šuniuko jiems ir reikėjo...tiek tos ir meilės tam šuniukui, kad taip lengvai gali atsisiveikinti...pasidžiaugė savaitę ir tiek schmoll.gif
Taigi ieškome "mergaitei" naujų šeimininkų, kurie tikrai ją mylės ir jos neišduos.....o svarbiausia, kad šuniukas gyventu namuos, o ne voljere.....
Atsakyti
QUOTE(Rasa Baltija @ 2015 06 22, 20:58)
Visiems kam įdomu smile.gif Šiandien paskambinau "mergaitės" savininkams ir paprašiau, kad jie man grąžintų šuniuką....vakare jie man atvežė Selma atgal....tiek to šuniuko jiems ir reikėjo...tiek tos ir meilės tam šuniukui, kad taip lengvai gali atsisiveikinti...pasidžiaugė savaitę ir tiek schmoll.gif
Taigi ieškome "mergaitei" naujų šeimininkų, kurie tikrai ją mylės ir jos neišduos.....o svarbiausia, kad šuniukas gyventu namuos, o ne voljere.....


Kažkaip nesutampa istorijos, Girdėjau ir kitą pusę- mergaitė verkia, sako- atėmė iš manęs šunį... verysad.gif
Žinot, dažniausiai aš labiau myliu šunis, negu žmones, bet šiuo atveju jūs pasielgėt žiauriai su vaiku. Šuniui gerai visur, jei gauna meilės, rūpesčio ir priežiūrą. Visa tai jis turėjo. Kelis kartus jau kartoju- miteliai ne jorkai, jie GALI gyventi voljere ( mūsiškė sveika ir linksma nugyveno 11 metų jame ir numirė ne nuo ilgesio ar peršalimo, onuo pieno liaukų vėžio...), nuo to nei sveikata, nei psichika dėl to nepakriks. O vaikui žaizda gili ir ilgam... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2015 06 22, 20:25)
Kažkaip nesutampa istorijos, Girdėjau ir kitą pusę- mergaitė verkia, sako- atėmė iš manęs šunį...  verysad.gif
Žinot, dažniausiai aš labiau myliu šunis, negu žmones, bet šiuo atveju jūs pasielgėt žiauriai su vaiku. Šuniui gerai visur, jei gauna meilės, rūpesčio ir priežiūrą. Visa tai jis turėjo. Kelis kartus jau kartoju- miteliai ne jorkai, jie GALI gyventi voljere ( mūsiškė sveika ir linksma nugyveno 11 metų jame ir numirė ne nuo ilgesio ar peršalimo, onuo pieno liaukų vėžio...), nuo to nei sveikata, nei psichika dėl to nepakriks. O vaikui žaizda gili ir ilgam... doh.gif



Niekas to šuniuko iš mergaitės neatėmė.....jie patys atvežė pas mane į namus....ir mergaitė pati sėdėjo mašinoje.... Niekas jų per prievarta to šuniuko nevetė grąžinti....ne aš važiavau pas juos, o jie atvažiavo pas mane
Papildyta:
O kas dėl gyvenimo voljere....mano nuomonė nesikeičia.....mitelšnauceriui gyventi voljere ne vieta.....
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2015 06 22, 18:25)
Kažkaip nesutampa istorijos, Girdėjau ir kitą pusę- mergaitė verkia, sako- atėmė iš manęs šunį...  verysad.gif
Žinot, dažniausiai aš labiau myliu šunis, negu žmones, bet šiuo atveju jūs pasielgėt žiauriai su vaiku. Šuniui gerai visur, jei gauna meilės, rūpesčio ir priežiūrą. Visa tai jis turėjo. Kelis kartus jau kartoju- miteliai ne jorkai, jie GALI gyventi voljere ( mūsiškė sveika ir linksma nugyveno 11 metų jame ir numirė ne nuo ilgesio ar peršalimo, onuo pieno liaukų vėžio...), nuo to nei sveikata, nei psichika dėl to nepakriks. O vaikui žaizda gili ir ilgam... doh.gif

Tai yra kiekvieno veisejo TEISE pasirinkti seimininkus savo sunims. Jei buciau buvusi veisejos vietoje buciau atsiemusi suni vien del to, kad jau pirma "bendravimo" klaida seiminkai padare - apsimelavo. Kodel dabar veiseja turetu pasitiketi zmonemis, kurie perka suniuka jau meluodami? Ir kokia garantija galima duoti, kad sita seima rupinsis ir myles suniu?
Mano australo veiseja turi salyga renkantis kam parduoti sunis - jokiu voljeru. Ar australas gali gyventi lauke? Taip. Ar vien del to, kad jis gali gyventi lauke jie visi turetu gyventi lauke? Ne. Jorku is ju nedaro. Bet tai yra mano veisejos salyga ir pirkeju randa be problemu.
Man jau juokinga buvo kai mergaite tikino cia forume kaip ji gerai "iskrove" 2 menesiu suniuka, nes bego su juo "krosiuka".
Smagu skaityti istorijas, kur zmones budami vaikai/ paaugliai issiprase suniuko, kurio tevams ne velnio nereikejo ir vaikai patys ta suni islaike ir isdresavo. Bet kiek realiai tokiu istoriju baigiasi liudnai? Kai tevams suo nereikalingas, pagrindine salyga, kad suo gyvens voljere ir tas suo greitai buna pamirstas tam voljere. O po kiek laiko ir voljera valyti yra per sunku tai buna atiduodamas i prieglauda arba perparduodamas.
Atsakyti
QUOTE(k_azu @ 2015 06 22, 21:33)

Smagu skaityti istorijas, kur zmones budami vaikai/ paaugliai issiprase suniuko, kurio tevams ne velnio nereikejo ir vaikai patys ta suni islaike ir isdresavo. Bet kiek realiai tokiu istoriju baigiasi liudnai? Kai tevams suo nereikalingas, pagrindine salyga, kad suo gyvens voljere ir tas suo greitai buna pamirstas tam voljere. O po kiek laiko ir voljera valyti yra per sunku tai buna atiduodamas i prieglauda arba perparduodamas.


O iš kur jūs žinote, kad čia buvo antras varijantas, o ne pirmas?
Atsakyti
Veisėjo reikalas, kam parduoti šunį. Jei jo noras yra neparduoti šuns į voljerą - tai jo teisė. Ir jei jis gali sau leisti rinktis pirkėjus, tai yra jo pasirinkimas.
Bet meluoti tikintis gauti šuniuką buvo šeimos sprendimas. Ir, mano galva, klaidingas. Bet veisėjas dėl to juk neprivalo pakeisti savo įsitikinimų?
Atsakyti
Jeigu taip lengvai grąžino, reiškia motinai jo tikrai nereikėjo. Mergaitė vargu ar turėjo žodį. Linkiu kalytei susirasti puikius šeimininkus, o šiai mergaitei pasiimti mišrūniuką iš prieglaudos, kuris tiks gyventi voljere. Ir gerą darbą padarys, ir augintinį turės.
Atsakyti
QUOTE(karinna @ 2015 06 22, 21:50)
Linkiu kalytei susirasti puikius šeimininkus, o šiai mergaitei pasiimti mišrūniuką iš prieglaudos, kuris tiks gyventi voljere. Ir gerą darbą padarys, ir augintinį turės.

Tame ir beda, kad mergaite (ar jos tevai) misruno kategoriskai nenori..Pacioj istorijos pradzioj buvo siulytas kaip tinkamiausias variantas...Nu nebent kazkokias isvadas is visos sitos istorijos padare g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasa Baltija @ 2015 06 22, 20:58)
Visiems kam įdomu smile.gif Šiandien paskambinau "mergaitės" savininkams ir paprašiau, kad jie man grąžintų šuniuką....vakare jie man atvežė Selma atgal....tiek to šuniuko jiems ir reikėjo...tiek tos ir meilės tam šuniukui, kad taip lengvai gali atsisiveikinti...pasidžiaugė savaitę ir tiek schmoll.gif
Taigi ieškome "mergaitei" naujų šeimininkų, kurie tikrai ją mylės ir jos neišduos.....o svarbiausia, kad šuniukas gyventu namuos, o ne voljere.....

Labai džiaugiuosi, sveikinu 4u.gif ir linkiu šuniukui kuo geriausių namų.
Nors ir pati būdama vaikas labai norėjau šuns, bet nepritariu tam, kad vaikas pagrinde rūpinasi šuniu. Jei kas nors nori būti būsimu kinologu, tai paspės ir vėliau visko išmokti, suaugus. Ir šuo nėra ir neturi būti tas padaras, ant kurio mokosi vaikai.
Atsakyti
Aš tai manau šioje situacijoje viskas per greitai padaryta. Šeima, neatsakingai pasielgė apsimelavę ir gavę šunelį, taip pat gal tam šuneliui nelaikas buvo pas juos atsirasti. Gal ir tėvam reikia susigyventi su mintimi, kad teks dar kažkuo rūpintis, tada ir mergaitei lengviau būtų.
Gal tiesiog reikia dar ūgtelti? O ar išeitis vietoj gražinto veislinio paimti neveislinį... Na man visada skaudu, kai beveislį jau gali atiduot vaikui žaist, o veislinį tai ni-ni-ni... Aišku gal tas beveisliukas būtų rimtesnio kailio, bet aš vistik lieku prie nuomonės, kad gal tiesiog dar ne laikas. Bepigu, kol šilta ir vasara tą šunelį vedžioti ir lauke žaisti. O kas bus, kai ruduo ateis? žiema - kai šalta bus, ar dargana...
Labai skaudu bet prieglaudoje esu ne vieną atvejį turėjus, kai tėvai ima šuniuką "nes vaikas labai nori" (vaikui yra buvę trys metukai... nu bjauri, bet nedaviau), nes "nori viaką atsakomybės išmokyti" - vėliau šuniukas grįžta, o tėvai pripažįsta, kad pamoka nesigavo...
Todėl manau, kad tėvai turi ne tik "toleruoti" šunį kieme, bet ir priimti jį kaip šeimos augintinį...
Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2015 06 23, 09:21)
Aš tai manau šioje situacijoje viskas per greitai padaryta. Šeima, neatsakingai pasielgė apsimelavę ir gavę šunelį, taip pat gal tam šuneliui nelaikas buvo pas juos atsirasti. Gal ir tėvam reikia susigyventi su mintimi, kad teks dar kažkuo rūpintis, tada ir mergaitei lengviau būtų.
Gal tiesiog reikia dar ūgtelti? O ar išeitis vietoj gražinto veislinio paimti neveislinį... Na man visada skaudu, kai beveislį jau gali atiduot vaikui žaist, o veislinį tai ni-ni-ni... Aišku gal tas beveisliukas būtų rimtesnio kailio, bet aš vistik lieku prie nuomonės, kad gal tiesiog dar ne laikas. Bepigu, kol šilta ir vasara tą šunelį vedžioti ir lauke žaisti. O kas bus, kai ruduo ateis? žiema - kai šalta bus, ar dargana...
Labai skaudu bet prieglaudoje esu ne vieną atvejį turėjus, kai tėvai ima šuniuką "nes vaikas labai nori" (vaikui yra buvę trys metukai... nu bjauri, bet nedaviau), nes "nori viaką atsakomybės išmokyti" - vėliau šuniukas grįžta, o tėvai pripažįsta, kad pamoka nesigavo...
Todėl manau, kad tėvai turi ne tik "toleruoti" šunį kieme, bet ir priimti jį kaip šeimos augintinį...

drinks_cheers.gif
O dėl tos atsakomybės mokymo, tai graudu klausytis. Visi kaip susitarę tokiu atveju. Veisėjų vietoje, išgirdusi tokius žodžius, grūsčiau lauk. Atsakomybės galima išmokyti labai paprastai ir buitiškai: išnešti šiukšles reguliariai, susitvarkyti savo ir ne tik savo kambarį, padėti kažką broliukui, sesutei, babytei. Už tai net pinigėlių galima išmokėti, jei buvo atliktas darbas.
O šuo šeimoje pirmiausia turi būti suaugusiems ir suaugusiųjų reikalas.
Beje, išsiregistravo mūsų "herojus vaikas". Ar nesulauksime naujos istorijos, su nauju šuneliu? unsure.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2015 06 23, 09:21)
O ar išeitis vietoj gražinto veislinio paimti neveislinį... Na man visada skaudu, kai beveislį jau gali atiduot vaikui žaist, o veislinį tai ni-ni-ni... Aišku gal tas beveisliukas būtų rimtesnio kailio, bet aš vistik lieku prie nuomonės, kad gal tiesiog dar ne laikas.

Nea, tikrai ne iseitis, juolab iskart mixo nenorejo...jei dokumentini lengvai grazino, tai mixiukas pirmai bedai iskilus ko gero keliautu atgalios...

QUOTE(Monteverte @ 2015 06 23, 10:06)
O dėl tos atsakomybės mokymo, tai graudu klausytis. Visi kaip susitarę tokiu atveju. Veisėjų vietoje, išgirdusi tokius žodžius, grūsčiau lauk. Atsakomybės galima išmokyti labai paprastai ir buitiškai
Beje, išsiregistravo mūsų "herojus vaikas". Ar nesulauksime naujos istorijos, su nauju šuneliu? unsure.gif  doh.gif

Na, galima atsakomybes (gyvu padareliu) ne tik buitiskai mokint - as savo neapsisprendusiem pirkejam norintiem gyvuno vaikui siulau ziurkeniuka isigyt..sira ar dziungariuka - prieziura ju minimali, zmogaus beveik nereik, gyvena jie neilgai iki 2-3 metu jei pasiseka...
Del naujos istorijos..gal nebus jau kuri laika...turi ta mergaite vezli, kate ir zuvytes..ga pakaks tam kartui...anie maziau rupesciu kelia nei suniukas bigsmile.gif
Atsakyti