QUOTE(Milao @ 2015 06 02, 14:58)
1. Kitaip sakant nuo 20 ar 25, konvekcija ne prasideda, o nuostoliai dėl jos pasidaro didesni, nei nauda iš storo oro tarpo.
2. Tikrai taip iš šono ir atrodo. Kelio pradžia pas tave standartinė, kaip 99% visų kitų, o kai jau prieinama prie energinio efektyvumo, standartinis kelias metamas, ir pradedama klaidžioti aplinkiniais žvyrkeliais ieškant išvažiavimo į A(++) kelią, tuo pačiu stengiantis per toli nenutolti ir nuo standartinio.
3. Va BangaS tai pasirinkęs konkretų kelią ir juo eina nuo pat pradžios. Mano kelias panašus, bet ne identiškas, kryptis kažkur tarp Minto ir BangO, bet su papildomais unikaliais pričiūdais.
1. Manau, kad čia labai gerai pasakėte ir paaiškinote.
Panašiai bus ir su vata. Aš tikrai jos toje vietoje nestorinčiau iki 85 cm, bet kitaip nebus įmanoma normaliai praeiti su PIR plokštėmis tarp dviejų ilginių. O sandarumas ir gera garo izoliacija man atrodo, kad daug svarbiau nei galimi nuostoliai dėl konvekcijos.
2. O kurioje vietoje aš perspaudžiu ar pasidarau sudėtingesnį gyvenimą dėl namo šiltinimo? Kadangi nesu statybininkas ir statau pirmą namą, tai visų dalykų nežinojau. Dabar tikrai daug ką galėčiau patarti.
Poliai.
Jokia problema energiškai efektyviam namui. Tik poliaus viršus (apie 30 nuo žemės paviršiaus) turi būti idealus apskritimas. Man polius darė CFA metodu, todėl poliaus viršus buvo kreivokas. Štai kaip dėjo
XPS kol aš buvau prie jūros. Kaimynui atrodė, kad čia viskas labai gerai. Vieną poliaus viršus buvo
skilęs. Tvarkydami ta polių apdėjo skarda ir apipylė betonu. Štai koks gražiai
apvalus išėjo. Tokios apvalios turi būti visų polių galvos. Tada prie jų ne problema gražiai prileisti XPS/EPS.
Taip pat paklausiau Minto ir XPS po rostverku dėjau lygiai su rostveko pločiu. Žąsinai statybininkai atsivežė ferzuotą XPS, kurio plotis 59,5 cm, todėl perpjovus per pusę niekaip neišeina 30 cm. Ne gana to dar rostverką išpūtė, nes klojinius ne varžtais surišo, o viela. Rostverko šonus nušlifavo, bet XPS po juo trūko. Todėl reikėjo prašyti, kad dėtų XPS su užleidimu, nes likutį galima nupjauti ir pašalinti. Įvertinus visus šiuos niuansus tikrai galima padaryti labai gražius polinius pamatus. Plokštė paprasčiau, bet tikrai reikia atsargiai su gruntu. Dabar gal ir daryčiau plokščius pamatus.
Sienos. Jokių problemų.
Langai. Jokių problemų. Tik bandė apgauti su metalo kardu ir ne visai tuos profilius įkišo. Bet čia ne mano kaltė. Negaliu visko žinoti.
Stogas. Štai čia buvo konstruktyvo, stogininkų ir pasitikėjimo klausimas. Architektas padiktavo mintį, kad dvišlaitį stogą šiltinant iki stygų išgauname pusiniam ovalui/jurtai artimą formą, kurią labai gerai įvertino PHPP. Skaičiavimas tokia gudrybė tiko. Konstruktorė įvertinus, kad bus šiltinamas ne visas stogas, jį ir padarė pagal jurtos formą. Tik esmė, kad pametė gegnių žingsnį, kurį dar pakoregavo "geriausi stogininkai Vilniuje". Rezultatas: pamačiau, kad HEB lenda į apšiltinimo sluoksnį, dar ir vidinė laikanti siena lenda į apšiltinimo sluoksnį, nėra padaryta šoninė ventiliacija. Viską įvertinus supratau, kad geriau šiltinti visą stogą. O viso stogo šiltinimui trukdė kvailas konstruktyvas virš stygų. Jei būtų stogas iškaltas MPP, būčiau putęs ekovatą.
Štai ir visi niuansai, kurie humanitarui ir pirmą namą statančiam žmogui gali pasirodyti sudėtingi. Antrą kartą tokių klaidų nekartočiau.
Greičiausiai daryčiau taip:
1. Iškasčiau silpną gruntą ir daryčiau plokščią pamatą.
2. Langus dėčiau medinius (kai pamačiau kaip juos apšiltina užsandarina, apšiltina, tai tikrai nekils jokio noro kada nors keisti rėmo, gadinti lauko ir vidaus apdailą. O PVC tikrai ne ilgaamžis - maks. 20-25 metai).
3. Kad stoge nereikėtų daug statinių ir ilginių, dėčiau kraigo viršuje balkį (ar kaip jis tenai vadinasi). Tada pakaktų kelių statinių.
4. Iš lauko pusės stogą dengčiau MPP.
5. Žiūrėčiau, kad nepamestų gegnių žingsnio, tada stogo šiltinimas - vieni juokai. Ypač jei stogo konstrukcija nėra sudėtinga.
6. Kai stogas sueina su siena (kai nėra karnizų kaip mano stoge), būtinai reikia dėti vėjaskardę.
Kaip pirmą kartą statantis, tikrai ne daug klaidų padariau. Ypač žinant, kad esmė klaida - architekto uždiktuotas namas jurta dėl ko buvo įvelta sudėtingų dalykų į stogą. Dar pamatai.
3. Bangas mano supratimu stato irgi ne eilinį šiltinimo ir technologijų prasme namą. Sienos ne eilinės, stogo šiltinimas irgi, stogo konstruktyvas specifinis, murloto nebuvimas. Čia greičiausiai tik keli niuansai, kuriuos žinau. Ne kiekvienam tokios technologijos.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2015 06 02, 15:50)
Savo konkreciu atveju kalbejau su keliais konstruktoriais kurie butent plokstes projektuoja ir visi kaip susitare patare polinius daryti. Ir be plokstes sugebesiu A+ pastatyti, taip su poliais daugiau vargo norint is ju isspausti daugiau.
Aš lygiai taip pat konsultavausi ir man tą patį sakė. Keista, kad visi galvoja, jog silpnam gruntui plokštė tinkamiausia. Tokį gruntą dar reikia paruošti. Ne viskas ten taip paprasta, o ir žemės darbai tikrai nėra pigūs.
Papildyta:
QUOTE(Milao @ 2015 06 02, 15:58)
Cibulio atveju argumentai buvo stipresni.
Tikiuosi, kad čia iš geros pusės sakote. Aš jei būčiau daręs plokštę, tai būtų reikėję iškasti iki 3 metrų gylio 9x10 metrų duobę. Tiesa, su praplatėjimais ji greičiausiai būtų šiek tiek didesnė. O tokie žemės darbai tikrai brangūs.
Man tik nemokšos gręžtinius pamatus darė. Galima padaryti daug kokybiškiau ir gražiau apšiltinti. Kaip, jau rašiau.
Papildyta:
QUOTE(bruonius @ 2015 06 02, 16:36)
Cibulis eina bekompromisiniu keliu.
Pliusai - padarys taip, kaip nori ir taip, kaip reikalauja instrukcijos.
Minusas vienas, bet platus, tai tiesiog kompromiso nebuvimas.
Tikslas pateisina priemones, ar ne, Cibuli?
Gal ne visai be kompromisiniu keliu. Būna ir kompromisų, bet tikslo siekiu. Tik ne visai aklai.
Papildyta:
QUOTE(bruonius @ 2015 06 02, 17:14)
PU putomis yra sudetinga uzpusti nekokybiskai, nesuprantu kur problema uzpusti gegnes PU?
Plokscius stogus is lauko puses galima siltinti bet kuo, bet ploksti stogai pasiteisina nebent palestinoje. PU is vidaus stogui yra nepakeiciamas, nes uzdaro viska, visus plysius ir tarpus. Siekiant sandarumo, alternatyvos PU putoms siandien nera.
Tokių putų mano stogui būtų reikėję apie 33 cm storio. Jų per vieną kartą nesupūsi (kalbu apie uždarų porų, kietas). Pučia po 5 cm. Būtų net 7 sluoksniai. Tikėtina, kad sluoksniai gali išsisluoksniuoti. Tada bus oro tarpas, tokios putos gali ne visai gerai sukietėti ir skleidžia sveikatai kenksmingas dujas. Be to jei būčiau pūtęs 33 cm, tai gegnėse dar liktų 7 cm oro. Vadinasi už gegnes permokėta. Taip pat tokių putų prasta garso izoliaciją. Jas galima pūsti tik kai lauke +15 ir daugiau. Be to dar labai brangu. Viską įvertinęs ir atsisakiau. Ekovata 100 kartų geriau. Bet jei nebuvo prikalta MPP ant gegnių pusės.
Papildyta:
QUOTE(mariuzs @ 2015 06 02, 17:50)
jei statoma iš akyto betono arba naudojama kita "śilta" pirma mūro eilė, tai A++ tinka ir grežtiniai/juostiniai
matau kad lenkai, čekai ir t.t stato pasyvius netik ant plokštės
Apie šitą variantą nepagalvojau. Tik man akybetonis nepatinka. Galima pirmą iš putstiklio daryti, bet jis labai brangus. Bet gręžtinių pamatų idėja tikrai nežlugs.