QUOTE(BangaS @ 2015 07 03, 15:42)
Tai bus trys testai po 200 eur?
O kas sakė, kad 200 eurų? Stipriai net labai stipriai pigiau, bet garsiai nesakysiu, nes kai kas labai mano pinigus skaičiuoja.
Aš planuoju bent du testus. Vienas jau buvo, antras bus antradienį, kai ištaisysime nesandarumus. Trečias bus, jei namą sertifikuosiu, kai jau bus padaryta galutinė apdaila. Jei namą šildysiu elektra, tai ir sertifikuoti neverta. O jei dėsiu geotermą, tai tada galima pagalvoti apie sertifikavimą.
P.S. Mano kaimynas, kuris stato irgi pasyvų namą jau darė du sandarumo testus. Rezultato nežinau, bet PIR putų purškėjas sakė, kad nepasiekė 0,6. Lygtai virš 1. Sakė, kad jau ruošiasi trečiam testui. Jo stogas dvišlaitis, bet šiltinta perdanga. Dėjo tarp stygų EPS ir iš viršaus visą nupurškė PIR putomis. Ir rezultatas - neigiamas.
Papildyta:
QUOTE(Milao @ 2015 07 03, 15:43)
Daug kartų apie tai kalbėta jau. Stogas medinis, sudėtingas. Judės dėl vėjo, sniego, drėgmės pokyčių ir t.t. Galų gale kur nors kas nors atsiklijuos, nupliš. Manau tik laiko klausimas. Man betoninis monolitinis stogas imponuoja ne dėl sandarumo, o dėl amžino garantuoto sandarumo.
Čia jau daug kartų apie ką kalbėta jau. Ir vis dar kalbama.
Mano stogas nėra grynas medis, o dvitėjos sijos. Tenai jau viskas išdžiuvę ir tikrai nebijau kažkokio pablogėjimo. O plokščią stogą lengviau apšiltinti, bet jo ilgaamžiškumas trumpesnis. Minto pavyzdys tai jau parodo. Darykite, jei norite plokščius, aš už dvišlaičius.
Beje, šiandieną langų nesandarumus jau pataisė. Langininkai pasakojo, kad vieno Kaune namo savininkas pasidarė testą ir iš pradžių buvo apie 0,36-0,38. Pagyvenęs metus ar kitus testą pakartojo. Rezultatas pagerėjo iki 0,28 ar pan. Tiesa, stogas plokščias.
Papildyta:
QUOTE(Milao @ 2015 07 03, 15:48)
Tikrai taip. Mėginau išliaupsinti, bet ką gi - pats prisišnekėjai
Skydinis, su dvišlaičiu stogu ir sandarus. Visi faktai paneigiantys jūsų įsivaizdavimus, kad sandarus gali būti tik plokščiu stogu namas ir dar mūrinis.
Mano supratumu plokščią stogą tik apšiltinti lengviau ir pigiau, bet jis turi labai didelę bėdą - ilgaamžiškumą. Anksčiau ar vėliau teks jį remontuoti, jis leis vandenį. Gamtos dėsnių nepakeisi. Čia dar neaišku, kas geriau: sudrėkęs stogas ir sugadinta apdaila, ar šiek tiek suprastėjęs dvišlaičio stogo sandarumas.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2015 07 03, 15:44)
Kam tas testas jai nieko pakeist negaleciau.. Jau gyvenu 3 men viskas sutvarkyta.. I sildymo sistema investavau nedaug, saskaitos mazos, rupintis sildymo sistema nereikia tai as viskuo patenkintas..
Beje vos vos uzteko $ isikelt, sedziu be tvoros, trinkeliu, vartu ir isores apdailos
tai siulau ir paciam gerai ivertint ne tik konstrukcinius elementus o ir apdaila...
Sandarumo testą aišku reikėjo daryti anksčiau, bet jis nepamaišytų ir dabar. Žinojimas - jėga.
Kokio dydžio sąskaitos už šildymą ir karštą vandenį? Arba kokios bendros mėnesio išlaidos, ar net metinės?
Aš tikrai stengiuosiu taupyti. Bent jau man taip atrodo. Pvz., dėsiu vonioje ir dviejuose WC
tokį koriuką. Plotas - 14 kv. m.
Papildyta:
QUOTE(Milao @ 2015 07 03, 15:43)
Stogas medinis, sudėtingas. Judės dėl vėjo, sniego, drėgmės pokyčių ir t.t. Galų gale kur nors kas nors atsiklijuos, nupliš. Manau tik laiko klausimas.
Lagininkai pasakojo, kad buvo Siga gamykloje. Sakė, kad yra gamykloje Siga juostų, kurioms jau 25 metai. Limpa kaip naujos. Kitas dalykas - mano stogas iš vidaus iškaltas PIR plokštomis, tarp plokščių ir sienos paliktas 4 mm tarpas, kuris užpūstas Soudal Fix All elastiškais klijais ir užklijuotas Siga juosta. Net neabejoju, kad neįmanomas joks išsisandarinimas. Vienintelis dalykas, kad gali skilti statinio medis per kurį gali leisti orą. Bet testas parodė (
nuo 9:28 min.), kad net ir taip skilęs statinis praleidžia gana mažai. Beje, mes jį sutvarkysime.