Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++ klasės, Pasyvus namas - 33

QUOTE(GoldenEye @ 2015 06 01, 09:58)
Jei jau dėl sandarumo toks užtikrintas esi, norėtųsi pamatyti, kaip išsprendei sienos-stogo sandūros mazgą.

Dar vienas dalykas, kurį supranti tik padirbęs su tokiais putplasčio storiais kaip 40cm, yra tai, kad šiluma bus prarandama ne per putplastį, bet per jo siūles, šiluminius tiltelius, nesandarumus ir visas kitas silpnesnes vietas. Tą labai sunku suvokti "ant popieriaus" projektuojant.

QUOTE(cibulis @ 2015 06 01, 10:23)
1. Aš ir pats suprantu, kad ilgai. Net labai ilgai viskas trunka. Šiandieną pats sakiau, kad su PIR plokštėmis stogo apšiltinimas gali trukti net 3 mėnesius. Bet negaliu aš jų paskubinti, nes pridarys broko. Krapštukai jie.

2. Tiesą pasakius aš jūsų konstrukciją ne visai supratau. Kas tos baltos putos: poliuretanas ar klijai? Ar dar kas nors. Jos matosi vienoje vietoje ant gegnių vidaus ir ant gegnių viršaus.

3. O kaip tuos minimalius tarpelius sandarinsite?

4. Kam ir kokią priešvėjinę plokštę klijuosite?

5. Jūs kai gavote statybos leidimą, buvo nurodyta, kad bus NEPS tarp gegnių ar vėliau pakeitėte? Dėl priešgaisrinių nieko nesakė? Kaip kovosite su triukšmu, nes NEPS jo nesulaikys.


1. Šie darbai einasi per daug sunkiai pas jus, bet smagu kad nenuleidžiate rankų ir siekiate geriausio rezultato.
2. Ten kur matosi paguldytas "A" segmentas tai paprasti pistoletiniai putplasčio klijai. Gal buvo užpurkšta per daug, bet kai tempas didelis, tai į tokius nieko nereiškinačius dalykus nebekreipi dėmesio. Svarbiausia pasiekti gerą bendrą rezultatą su ribotu darbo valandų skaičiumi.
3. Jeigu Ceresit CT84 flakonėlis yra su užrašu "8 m2", tai reiškia, kad realiai kokybiškai suklijuoti užpučiant mažiausiai 2/3 ploto klijais išeis tik 3-4 m2 ploto. Atsakymas būtų - gražiai nupjauti putplasčio kraštus tam, kad siūlė būtų kuo plonesnė, naudoti dvigubai klijų ir gerai suspausti klijuojant. Susiklijuoja kapitaliai.
4. Priešvėjinė plokštė reikalinga:
- putplasčio paviršiaus apsaugai nuo aplinkos poveikio, kad nekorėtų paviršius
- apšiltinimo sluoksio sandarumo padidinimui
- priešvėjinė apsauga neidealiai suklijuotoms putplasčio siūlėms (ten vėjas nebepatenka).
- tarnauja kaip papildomas hidroizoliacijos sluoksnis
- šiek tiek padeda apsisaugoti nuo karščio, nes plokštė gana sunki, svoriu nusileidžia tik čerpėms ir tai aktualu putplasčiui.
- sutvirtina stogą
- ši plokštė yra mineralinės kilmės, nedegi ir prisiseda prie stogo atsparumo išoriniam gaisrui
dar galėčiau pavardinti, bet nebenoriu lįstį į niekam neaktualią specifiką.
5. Pas gaisrininkus dar buvo pirminis projektas su pir+eps. Po kiek laiko projektas buvo pakoreguotas, bet priešgaisrinis atsparumas tik pagerintas lyginant su pirminiu projektu.
Antroje nuotraukoje matosi pagrindinis triukšmo šaltinis - medžiuose čiulbantys paukščiai, taip pat sunku užmigti nuo varlių triukšmo tvenkinyje. Dar girdisi traukiniai už 7km esant aukštam slėgiui. Daugiau triukšmo šaltinių nėra. Barškančios stogo dangos, palangių ar lietvamzdžių neturėsiu. Iš vidinės pusės ant putplasčio dar bus plokštės, ant putplasčio bus plokštės, oro tarpas, tada vėl plokštės. Bendrai stogas bus didelio sandarumo. Negalvokite, kad toks sumuštinis bus labai silpnas garso izoliacijos prasme. Tai nebus tas pats kaip 40-50cm tankios vatos garso slopinimas, bet ir nebuvo tokio tikslo pasiekti geriausią garso slopinimą stoge.

QUOTE(GoldenEye @ 2015 06 01, 10:28)
Mane domintų, kaip stogo konstrukciją prie sienos pritvirtinote. Ta prasme ant mūrloto stogas atsirėmė, ar koks kittoks variantas buvo pasirinktas?

Pas mane nėra medinio murloto visai. Tiesiai ant betono sienos įtvirtinti pagal užsakymą gaminti metaliai lizdai reikiamose vietose, o ant gegnių buvo specialūs laikikliai, kurie įsistatė į lizdus. Po to į lizdus įsisuko varžtai, kurie nebeleido gegnėms pakilti aukštyn.

QUOTE(cibulis @ 2015 06 01, 10:28)
Štai ką pasakė dujininkai:
[i]Katilų gamintojai nurodo kiekvieno katilo darbinę aplinkos temperatūrą, žiemą lauko sandėliuke katilas gali užšalti.

Gal ir nebus palankiausios sąlygos įrangai dėl potencialaus kondesato, bet į tą sandėliuką greta namo reikėtų nukreipti išmetamą teigiamos temperatūros rekuperatoriaus orą ir sandėliukas pastoviai vėdintųsi šiltu oru. Jeigu jis dar būtų vos vos apšiltintas, tai net sustabdžius šilto oro tiekimą dar kokią parą nieks neužšaltų. Analogija būtų 5cm pur apšiltinta bačkutė ant stogo su kolbomis - neužšąla net žiemą. O geras katiliukas žiemą degtų pastoviai, neišsijungdamas, todėl šilumos ten tikrai būtų per akis. Katinų landynė pasidarytų. Jau geriau turėti kaimyną su dujiniu katiliuku, nei su 10kW išoriniu bloku priešais langus...
Aš jau turiu dujų įvadinę dėžutę prie vartų, bet sau dujų nenoriu, mini geoterminis labiau prie širdies. Kaip ten bebūtų, bet katiliukas sandėliuke finansiškai galėtų labai pasiteisinti, lyginant su kitomis pilnai automatizuotimis sistemomis ir nesukelti jokių papildomų namo šilumos nuostolių kaip kad katiliukas tech patalpoje. Ši patalpa atitektų tik rekuperatoriui ir skalbyklai. Įvertinant reikalingą plotą, langą ir skyles orui bendrai įrengimas atpigtų gal net 20% iškeliant įrangą už namo šiltos erdvės ribų, o daugiau vien pliusai, neskaitant pasunkėjusių šaltų ir drėgnų aplinkos sąlygų pačiam katilui.



QUOTE(Verteris @ 2015 06 01, 10:40)


Dvikomponentės putos bus visada geriau nei vienkomponentės, bet... pasidomėkite kaina. Termas siūlo tokią pat sistemą Touch and Foam, kaina kosminė. Labiau apsimoka pakviesti purškėjų sunkvežimį su profesionalia įranga kai dirba greta.
Geriau mažinti problemos priežastį - plyšį, ir nereikės imtis tokių brangių priemonių problemai šalinti. Gavus 50% nuolaidą tikrai paimčiau tokį balionų komplektą, net negalvodamas. Statybose tikrai praverstų. Neblogas produktas probleminėms vietoms.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2015 06 01, 13:32)
4. Priešvėjinė plokštė reikalinga:
- putplasčio paviršiaus apsaugai nuo aplinkos poveikio, kad nekorėtų paviršius
- apšiltinimo sluoksio sandarumo padidinimui
- priešvėjinė apsauga neidealiai suklijuotoms putplasčio siūlėms (ten vėjas nebepatenka).
- tarnauja kaip papildomas hidroizoliacijos sluoksnis
- šiek tiek padeda apsisaugoti nuo karščio, nes plokštė gana sunki, svoriu nusileidžia tik čerpėms ir tai aktualu putplasčiui.
- sutvirtina stogą
- ši plokštė yra mineralinės kilmės, nedegi ir prisiseda prie stogo atsparumo išoriniam gaisrui
dar galėčiau pavardinti, bet nebenoriu lįstį į niekam neaktualią specifiką.


gal isduosite plokstes gamintoja ir tikslu pavadinima ?
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2015 06 01, 13:32)
Šie darbai einasi per daug sunkiai pas jus, bet smagu kad nenuleidžiate rankų ir siekiate geriausio rezultato.

Nepasakyčiau, kad sunkiai. Man tikrai ne sunkiai. biggrin.gif Tik kad lėtai. Faktas. Aš šiandieną vyrukams sakiau, kad tuoj rekordas bus - stogo šiltinimas 3 mėnesiai. Net pradėjau abejoti ar spėsiu padaryti visus darbus iki vėlyvo rudens, žiemos ir įsikelti į namą.

Bet skubinti nelabai galiu, nes bus broko. Dabar daro tikrai gerai. Tik labai lėtai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 01 birželio 2015 - 14:02
QUOTE(vaikis_ @ 2015 06 01, 13:50)
gal isduosite plokstes gamintoja ir tikslu pavadinima ?

Plokščiam stogui jums ji nepravers ir kaina jos nemaža.
Kitoje vietoje ji gal visai netiks. Kur norėtumėte panaudoti?
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2015 06 01, 14:07)
Plokščiam stogui jums ji nepravers ir kaina jos nemaža.
Kitoje vietoje ji gal visai netiks. Kur norėtumėte panaudoti?

8 laipsniu stogas dar nevisiskai ploksciais smile.gif
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2015 06 01, 13:32)
Antroje nuotraukoje matosi pagrindinis triukšmo šaltinis - medžiuose čiulbantys paukščiai, taip pat sunku užmigti nuo varlių triukšmo tvenkinyje. Dar girdisi traukiniai už 7km esant aukštam slėgiui.  Daugiau triukšmo šaltinių nėra. Barškančios stogo dangos, palangių ar lietvamzdžių neturėsiu. Iš vidinės pusės ant putplasčio dar bus plokštės, ant putplasčio bus plokštės, oro tarpas, tada vėl plokštės. Bendrai stogas bus didelio sandarumo. Negalvokite, kad toks sumuštinis bus labai silpnas garso izoliacijos prasme. Tai nebus tas pats kaip 40-50cm tankios vatos garso slopinimas, bet ir nebuvo tokio tikslo pasiekti geriausią garso slopinimą stoge.

Jei manote, kad nebus problemų su triukšmu, tai tikrai sveikinu. Manau, kad labai įdomus stogo sumuštinis. Beje, visą stogo sumuštinį sudarys tik 40 cm NEPS ar bus ir daugiau šiltinimo medžiagų? Kokią varžą žadate ar kokią reikia pasiekti? Dar įdomu būtų sandarumo testą pamatyti. Gal šiemet darysite? Kai tik sudėsime PIR, žadu iš karto daryti sandarumo testą. Tikiuosi dar birželį išbandyti, ką pavyko pastatyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 01 birželio 2015 - 14:16
QUOTE(cibulis @ 2015 06 01, 14:02)
Nepasakyčiau, kad sunkiai. Man tikrai ne sunkiai.  biggrin.gif Tik kad lėtai.

Pas jus buvo tiek sunkių ir sudėtingų vietų šiltinimui pamate, sienose ir stoge, kad jau būčiau galą gavęs šiltintojų vietoje. Pabandykit pats pritarkuoti ir įklijuoti kokį vieną kreivą putplasčio gabalą savo rankomis, pamatysite, kas ten per užsiėmimas, gyvenimo trumpinimas. Retai kas padarytų tokius darbus, sunku surasti tokių atsidavusių žmonių, jums pasisekė.
Kažkam metai laiko išsibraukė iš gyvenimo realizuojant neišbaigtą projektą taip kruopščiai ir pritempiant namą prie gero rezultato. Man nuoširdžiai kartais pagaila meistrų laiko, tada pats imuosi tenkinti savo užgaidas arba kažką racionalizuoju, kad eitųsi kaip iš pypkės. Geram meistrui - laikas pinigai, nepasakysi, kad dar ten kažkas nepatinka, dar ten kreivoka, nes tai lyg ir būtų kvalifikuotas darbas, bet lyg ir laiko gaišimas, kas yra tolygu meistro laiko negerbimui. pvz tas kreivas gegnių žingsnis kokia smulkmena stogdengiui ir koks hemarojus šiltintojui buvo. Reikėtų gerai paieškoti namo, kuriam buvo sugaišta tiek daug valandų darbo šiltinant. Tiek pamatai, tiek stogas visai nepritaikyti kokybiškam, efektyviam šiltinimui.
Neseniai draugui liejom plokštuminį pamątą, vienodo storio plokštę. Idealiam apšiltinimui sugaišta 3-4 dienos ir viena dėžutė putų. O kiek pas jus pamatus atkasinėjo, šiltinimo, kiek sienų eps pripjaustė prie pamatų xps'o vėliau, kiek grindų eps deliojo. Baisu prisiminti kiek laiko iššvaistyta vien dėl klasikinės namo statymo koncepcijos ir bandymo apšiltinti nesiduodančias šiltinimui konstrukcijas. Čia nėra kritika jums, o daugiau jūsų namo projektuotojams. Jūs negalėjote numatyti tokių dalykų.
Ir norėčiau atkreipti kitų besistantančiųjų energiškai efektyvius namus dėmesį, pirmoje vietoje eina apšiltinimo sluoksnis, sandarumas, o tik vėliau jau pagal užsakytą muziką šoka visos kitos namo dalys. Reikia nepamiršti, kad sunkiausia vieta pasidarė apšiltinimas, o ne laikančiosios konstrukcijos ar kas kitas, todėl žaidimo taisyklės keičiasi iš esmės. Nereikia bijoti nukrypti nuo standartinių namo statymo stereotipų.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2015 06 01, 14:15)
Jei manote, kad nebus problemų su triukšmu, tai tikrai sveikinu. Manau, kad labai įdomus stogo sumuštinis. Beje, visą stogo sumuštinį sudarys tik 40 cm NEPS ar bus ir daugiau šiltinimo medžiagų? Kokią varžą žadate ar kokią reikia pasiekti? Dar įdomu būtų sandarumo testą pamatyti. Gal šiemet darysite? Kai tik sudėsime PIR, žadu iš karto daryti sandarumo testą. Tikiuosi dar birželį išbandyti, ką pavyko pastatyti.

Pakviesiu įvertinti.
Tai jūs dar nežinote pilno sumuštinio, nes ir apačioje dar bus kai kas, ir viršuje du sluoksniai + saulės batareikos jeigu finansai patems iškart.

Žadu išgauti gamintojo deklaruojamą 0,032/0,4 = 0,08 W/m2K laidumą. Simbolišai gali prisidėti kažkokios šiltinimo medžiagos plonas sluoksnis eliminuoti dvitėjinių sijų šiluminių tiltelių efektą, bet tai daugiau dėl patogumo vedžiojant laidus ar montavimo subtilybių, gal dar dėl 0,08 reikšmės pasiekimo. 40 cm neps tikrai pakanka bet kam, jeigu tik nepriekaištingai sudėta.
Sandarumo testą darysiu būtinai. Niekaip neįsivaizduoju ką veiktų 40cm neps, jeigu sandarumas būtų prastesnis nei 0,3/h. Būtų smagu pasiekti panašių rezultatų kaip Mintas pasiekė, tik su šlaitiniu stogu bus sunkiau. Nors kartelė užkelta labai aukštai, aš nenuleidžiu rankų, nes iš esmės tam ruošiausi jau prieš du metus ir pasimokiau iš kitų klaidų.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2015 06 01, 14:53)
1. Pas jus buvo tiek sunkių ir sudėtingų vietų šiltinimui pamate, sienose ir stoge, kad jau būčiau galą gavęs šiltintojų vietoje. Retai kas padarytų tokius darbus, sunku surasti tokių atsidavusių žmonių, jums pasisekė.

2. Kažkam metai laiko išsibraukė iš gyvenimo realizuojant neišbaigtą projektą taip kruopščiai ir pritempiant namą prie gero rezultato.

3. pvz tas kreivas gegnių žingsnis kokia smulkmena stogdengiui ir koks hemarojus šiltintojui buvo.  Reikėtų gerai paieškoti namo, kuriam buvo sugaišta tiek daug valandų darbo šiltinant.

4. Tiek pamatai, tiek stogas visai nepritaikyti kokybiškam, efektyviam šiltinimui.

5. Baisu prisiminti kiek laiko iššvaistyta vien dėl klasikinės namo statymo koncepcijos ir bandymo apšiltinti nesiduodančias šiltinimui konstrukcijas.  Čia nėra kritika jums, o daugiau jūsų namo projektuotojams. Jūs negalėjote numatyti tokių dalykų.

6. Reikia nepamiršti, kad sunkiausia vieta pasidarė apšiltinimas, o ne laikančiosios konstrukcijos ar kas kitas, todėl žaidimo taisyklės keičiasi iš esmės. Nereikia bijoti nukrypti nuo standartinių namo statymo stereotipų.

1. Nepasakyčiau, kad buvo sudėtingų vietų pamate. Buvo tik kreivarakių brokas, kurį reikėjo ištaisyti. Tikrai nesunkiai ištaisė. Fasade irgi nieko ypatingo nebuvo. Išskyrus vietą po stogeliu ir aplink langų laikiklius. Už stogelio vietą sumokėjau papildomai. Už visą fasado šiltinimą mokėjau taip pat 20-40 proc. daugiau nei rinkos vidurkis. Dirbo tikrai ne ką ilgiau nei šalimais prie kito namo. Gal 1-2 savaitę ilgiau, bet šiltam namui su sudėtingesne architektūra tikrai normalus dalykas.

2. Šito nelabai supratau.

3. Su stogu sutinku. Ilgai truko. Tik reikėtų įvertinti kelis momentus. Pirma meistrai buvo linkę išgerinėti, todėl realiai iki 7-10 dienų nedirbo, nes neleidau. Dar buvo keli ilgi savaitgaliai. Be to dirbo dviese, nes dažnai stogus šiltina 3 ir daugiau žmonių. Įvertinus nestandartines gegnes (pirma šonų pastorinimai, o tik tada įprastas sluoksnis), du storus gegnių žingsnius, pamestą gegnių žingsnį ir kitus konstrukcinius dalykus, kurie trukdė darbui manau, kad tikrai neblogas rezultatas. Realiai viską galėjo padaryti per mėnesį, išėjo 3 savaitėmis ilgiau.

4. Stogas - sutinku. O kas su pamatai blogai?

5. Su pamatu nebuvo užgaišta, nes tiesiog tvarkė broką. Grindis šiltino 5 dienas. Kitiems padaro per 1-2 dienas, bet kokybė skiriasi. Su sienomis užtruko gal porą savaičių ilgiau ne į prasta, bet ir tai manau, kad viskas norma, nes statybininkams buvo naujiena 35 cm NEPS . Su stogu darbai užsitęsė geras 3 savaites. Viską sudėjus gal ir užsitęsė vien šiltinimo darbai kokį pusantro ar du mėnesius ilgiau. Aš per daug neskubu. Namas nusės, viskas gerai.

Paimkime langus. Man juos montavo 5 dienas. Tada dar kelias dienas sandarino. Rytoj kaip tik pabaigs sandarinti du antro aukšto langus. Iš viso bus sugaišta 7-10 dienų. Sakysite nesąmonė, nes kai kam langus sumeta per 1 dieną. Bet rezultatai skiriasi. Kokybiško eilinio namo greitai nepastatysi. O šilto ir dar įdomesnės architektūros statybos nenuostabu, kad užtruko. Be to aš nesu statybininkas, kuris visus darbus sustygavo dienų tikslumu. Realiai buvo galima ir greičiau, bet aš neskubu. Beje, per kiek jums atrodo realu pastatyti namą? Mano vienas kaimynas sukalė per pusmetį. Kokybės nežinau gal jam viskas tinka. Kitas kaimynas pats statė 1-2 metais ilgiau (iš viso 4-5 metus ir dar ne viskas pabaigta) nei aš, ką tik įsikėlė. Aš įsikelsiu pusmečiu vėliau. Jokių problemų nematau.

6. Mano name yra suderinti abu dalykai: laikančios konstrukcijos ir geras apšiltinimas. Galbūt problema ta, kad laikančioms konstrukcijoms skirta labai daug dėmesio, bet tikrai nesigailiu. Namas turi būti ne tik šiltas, bet ir tvirtas.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2015 06 01, 15:25)
Sandarumo testą darysiu būtinai. Niekaip neįsivaizduoju ką veiktų 40cm neps, jeigu sandarumas būtų prastesnis nei 0,3/h. Būtų smagu pasiekti panašių rezultatų kaip Mintas pasiekė, tik su šlaitiniu stogu bus sunkiau. Nors kartelė užkelta labai aukštai, aš nenuleidžiu rankų, nes iš esmės tam ruošiausi jau prieš du metus ir pasimokiau iš kitų klaidų.

Kokios problematiškiausios šlaitinio stogo vietos sandarumui? Kokių klaidų bandėte išvengti. Aš turiu slaptą viltį, kad gal pavyks pasiekti 0,2/h siekiantį sandarumą. Manau, kad tikrai bus 0,4/h, bet pasvajoju apie 0,2/h. Gal čia tik svajonės. Manau greitai sužinosime kaip yra iš tiesų. Gal dar birželį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 01 birželio 2015 - 18:17
QUOTE(cibulis @ 2015 05 31, 22:41)

Kiek tas Nibe Exhaust kainuoja?


modelis apsiltinantis iki 250m2 8t eur
man patinka tai, kad nereik nieko greziot + turi iskart vedinimo f-ja
Atsakyti
Turiu klausimą dėl konvekcijos. Štai kokį dalyką darysime kraigo viršuje. Tenai jau yra sudėta 40 cm vatos, tačiau kadangi ji sudėta įstrižai, tai realus storis nuo kraigo viršaus iki apačios jau yra 50 cm. Kad būtų patogiau praeiti su PIR plokštėmis, apačioje dar pridėsime 35 cm vatos. Iš viso bus 85 cm vatos, apačioje dar 5 cm PIR. Ar nevyks tokiame storame vatos sluoksnyje konvekcija? Jei vyks, kas blogiausio ar šiaip kas gali vykti?

Kažkas iš vatos pardavėjų (lyg ir Isover) sakė, kad nuo 60 cm storio vatos prasideda vatoje konvekcija.
Papildyta:
QUOTE(mamaSandra @ 2015 06 01, 18:56)
modelis apsiltinantis iki 250m2 8t eur
man patinka tai, kad nereik nieko greziot + turi iskart vedinimo f-ja

Nelabai gilinausi kaip jis veikia. Bet įtariu, kad tie įrenginiai, kurie viską moka daryti dažnai nėra labai geras dalykas. Universalūs daiktai nėra gerai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 01 birželio 2015 - 21:17
Ar sandarumo testą visiems darė Gediminas? cibulis, ar jau užsiėmei eilę sandarumo testui? Aš jau užsiėmiau, numatomas laikas- birželio antra pusė cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saaba: 02 birželio 2015 - 07:03