QUOTE(arkava @ 2015 06 29, 08:13)
Kas patars - jau pasimeciau tarp dvieju buitinio vandens sildymo budu:
1. prie ŠS statyt daugiafunkcine talpa, su 2 galingais gyvatukais, bus pajungti ir saules kolektoriai ir vandeni ruosti pratekejimo budu 4m2 gyvatuke? Grindinis sildymas irgi veiktų nuo jos.
2. Naudot paprasta 2 gyvatuku boileri (ŠS ir kolektoriams, o grindini ŠS sildytu tiesiogiai?
1. Šis variantas atrodo ženkliai patraukliau dėl įvairių sistemų integravimo galimybės, todėl ir aš apie tą patį ankščiau svarsčiau, bet apmąstęs ir paskaičiavęs, nusprevdžiau, kad jis vis tik nėra toks geras, kaip atrodo.
Pirmiausiai, grindims šildyti ir vandeniui šildyti reikia skirtingų temperatūrų, grindims ~30C-35C, vandeniui ~40C-60C. Dabar kokią temperatūrą žadi palaikyti multifunkcinėje? Tinkančią karšto vandens paruošimui su ŠS brangu, nes ŠS visuomet su labai mažu, karšto vandens ruošimui naudojamu COP, o su saulės kolektoriais žiemos metu iš vis neįmanoma (tad žiemos metu saulės klektoriai absoliučiai nebus išnaudojami, kai prie multifukcinėje palaikomo~30 daralėtų prisidėi ir žimą), be to nuo tokios multifunkcinės į grindis reikės reikės įrengti pamaišymo mazgą. Netmestinas ir dar vienas dalykas - didesni multifunkcinės nuostoliai, per jos apšiltinimo sluoksnį, esant aukštesniai temperatūrai.
Priėjau išvados, kad multifunkcinėje, teisingiau palaikyti grindiniam šildymui tinkančią temperatūrą. Tuomet vanduo, per spiralę pratekėjęs, bus sušildomas iki per mažų temperatūrų ir jį reikės papildomai šildyti.
Skaičiavau variantą, kai pašildytas vanduo, iki reikiamos temperatūros dašildomas elektriniu boileriu. Gavau prastesnį rezultatą, nei kad vandenį tiesiogiai šildyti su standartiniu ŠS pritaikytu boileriu.
Vėlesniam pašildymui papildomai įsigyti geoterminio boilerį, kainą iškelia dar labiau, prie ir taip brangios multifunkcinės. Ir vėl neapsimoka, nes per didelė investicija.
Apsvarstęs šį variantą multifunkcinės iš vis atsisakiau, taip stipriai atpigindamas šildymo sistemos įdiegimo kaštus, grindinio šildymą prie ŠS pajungdamas tiesiogiai (nes pas mane pakanka grindinio šildymo vamzdelių talpos tokiam pajungimui 12l/1kW), o karštą vandenį šildyti specialiai tam skirtame boileryje su ŠS.
Įdiegimo kaina gavosi ženkliai mažesnė. Taipogi, turint ŠS, manau, kad neverta investuoti į saulės kolektorių šildantį vandenį. Jau geriau į saulės elementus (jei bus priimtas įstatymas leidžiantis "sandėliuoti" elektrą Lesto tinkluose) ir taip sumažinti ar iš vis panaikinti ne tik namo ir buitinio vandens šildymui , bet ir buitinėms reikmėms sunaudojamos elektros energijos kiekį iš Lesto tinklų.