Nu gal nereikia taip žiauriai apie PHPP skaičiavimus. Į klozetą... Taigi užkiši, pravalymas kainuos dar tiek, kiek jau sumokėjęs feistui. Geriau juos panaudoti šašlykinei prakurti.
Nebent tie skaičiavimai platinami rulonais. Ir be teksto. Tada galima ir į klozetą.
QUOTE(vaikis_ @ 2015 06 26, 21:16)
Tai mano atveju reiketu turbut daugiau nei puse vitrinu uzmuryti, o visus PHPP bei kitus skaiciavimus nuleisti i klozeta.....
<{POST_SNAPBACK}>Konstruktyvą suploninti iki nulio ir pasirinkti SIP be termomasės, kad būtų daugiau vietos polistirolui - tai jau kitas kraštutinumas. Klasikinis kraštutinumas buvo daug daug mūro, ir jokio šiltinimo. Ne man toks kraštutinumas. Ne tik kad žiemą tokiame negalėsi pritekėjimais efektyviai pasinaudoti, bet ir vasarą perkaitimo tikimybė nepalyginamai didesnė.
Netikiu kad nuolat temperatūrų kaitaliojimosi veikiamos dujos stiklo pakete ilgai išgyventų neišsipumpavusios. Taip pat nesiruošiu kas keletą metų kaitalioti paketų. Todėl didesnis stiklų kiekis man atrodo rimtesnis reikalas nei dujos. Stiklas stabdo šviesą, nes yra storas. Darytų vidinius sluoksnius iš 0,1mm plėvelės vietoj 4mm stiklo - net 10 "stiklų" paketas būtų šviesesnis ir lengvesnis nei dabartiniai 3stikliai. Bet čia tik rožinė svajonė ateičiai. Kolkas tenka tenkintis storaisiais 4mm stiklais.
Storą paketą - tiesiai į lango angą. Kokia rėmo prasmė? Kad liktų bent kažkas šilumai laidaus tarp paketo ir sienos? Kad vėjai namus paventiliuotų per nesandarumus, ar kad būtų daugiau kur sigos juostų paklijuoti? Bus nevarstoma, bet nebūtina visų langų nevarstomų daryti. Vienas kitas gali likti varstomas, kiauras, šaltas, nesandarus su mizernais 3-4 stiklais.
O šiaip tai sakyčiau varstomų langų atsisakymas net mažiau radikalus pasiūlymas, nei grindinio šildymo atsisakymas. Išimti iš angos paketą ir vietoj jo įdėti langą su rėmu galima bet kada, tiek kartų kiek tik nori. O grindinio šildymo vamzdelius sudėti į plokščią pamatą proga tėra vienintelė.
Dėl optimalių 3-4 stiklų - apie polistirolą ir dabar yra kas sako, kad optimalu iki 20cm. Daugiau tik pinigų neskaičiuojantys durniai deda. Keičiasi laikai, keičiasi technologijos, kainos, vakar optimalu 3, ryt 5, o poryt gal išvis 0, nes pakaks pajungti dirbtinio gravitacinio lauko skydą, pro kurį nei oras judės, nei šiluma ištekės, nei musės, uodai ar dulkės skraidys.
QUOTE(mintas @ 2015 06 26, 21:41)
...jei jau labai striuka su bendru sienų storiu, galiausiai teks rinktis tokį konstruktyvą, kaip SIP panelės.
Dėl langų, tai ne tik stiklų skaičius lange turi reikšmės, bet ir selektyvas ir dujų užpildas, taip kad net 3 stiklų stiklo paketas gali būti šiltesniu už 5 stiklų langą be selektyvo ir be inertinių dujų užpildo. Jei jau dėti daugiau stiklų, tai turint omenį, kad tarpeliui esant užpildytač argono dujomis, geriausias atstumas tarp stiklų 16mm-20mm, tai su 4mm storio stiklais, tokio stiklo paketo storis jau gaunasi 64mm-76mm tikrai ne mažai. Nelabai kur tokį stiklo paketą įdėsi. Esant kriptono užpildui, tarpelis mažėja iki 12mm, bet kriptonas per brangus, kad su juo žaisti. Tiesa ir su oru atrodo optimalus tarpelis turėtų būti 12mm bet oras labai prastina stiklo paketo šilumines savybes lyginant su argonu.
Man atrodo, jog buvo pasakyta, kad 3-4 stiklai yra optimaliausias dydis, kurio viršyti neverta.
<{POST_SNAPBACK}>Nepažįstu nei Perkinso, nei draugų, bet šaldytuvo ir ŠŠ veikimo principai, panašumai ir skirtumai tai puikiai suprantami. Būtent tarybinių laikų idėja šaldytuvą naudoti namo šildymui nustebino, o ne šaldytuvas. Matyt tarybiniai šnipai tais laikais vis dar sukosi aktyviai.
QUOTE(mintas @ 2015 06 26, 22:20)
ŠS tai iš esmės šaldytuvas pagal konstrukciją, tik dešimtimis kartų mažesnio galingumo. Pirmąjį šaldytuvo patentą 1834 m. išdavė Londone gyvenančiam amerikiečiui Jacobui Perkinsui. Gal tik namų šildymui ŠS pradėtas taikyti šiek tiek vėliau.
<{POST_SNAPBACK}>