QUOTE(Aistrencija @ 2016 03 30, 21:38)
Dar zpv plinta nebutinai lyt santykiu metu

ta naujoke25 turbut ir turejo omenyje

)
http://www.liguabc.l...zymiai-gydymas/
Daug kam kyla šis klausimas. Šioje nuorodoje radau klausimą "Man gimdos kakleli operuos antra karta. Kaip apsisaugoti, kad nereiktu daugiau operuoti? Ar reiketu istirti ir gydyti vyra? Kur kreiptis del istyrimo, koks butu taikomas gydymas?"
Nors konizacija dar tik laukia, bet aš jau bijau antro karto.
http://pasitikrink.lt/
"Jeigu organizmas neįveikia ŽPV, virusas įlenda į ląstelę ir po truputį keičia jos DNR struktūrą. Tokių pakitusių ląstelių po truputį kaupiasi ir daugėja. Iš pradžių atsiranda ikivėžiniai pokyčiai, o kai ląstelė visiškai nebepanaši į normalią ląstelę, ji jau tampa vėžine ląstele."
"Tais atvejais, kai viruso DNR integruojasi į genomą, infekcija negrįžtama, todėl, kaip pasekmė, vystosi žymūs plokščiojo epitelio ląstelių pakitimai, kurie negydomi progresuoja į invazinį vėžį. Tačiau gimdos kaklelio vėžys gali vystytis 1020 metų. Todėl pagrindinė prevencijos priemonė yra ankstyva diagnozė ir rizikos veiksnių prognozė. "
"maždaug 10 proc. moterų, turinčių 16 ar 18 ŽPV tipą, išsivystė progresuojantiys priešvėžiniai gimdos kaklelio pakitimai (CIN 3), per trejus metus (palyginti su vos 4 proc. moterų, turinčių kito tipo ŽPV), o 20 proc. per septynerius metus (palyginti su 7 proc.)."
"ŽPV infekcija yra tokia pat įprastinė kaip sloga. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) pranešė, kad net 80 proc. moterų ir 50 proc. vyrų bei moterų kartu kada nors gyvenime užsikrės kokio nors tipo ŽPV. Vis dėlto daugelis šių infekcijų išnyksta ar kūnas jas nuslopina per vienerius-dvejus metus ir tai nesukelia tokių problemų, kad prireiktų gydymo."
"moterys, turėjusios bent vieną lytinį partnerį, turi daug metų tikrintis, ar neturi nenormalių ląstelių, galinčių virsti gimdos kaklelio vėžiu. Taip yra dėl tos priežasties, kad ŽPV daug mėnesių ar net metų nepasireiškia (slepiasi) gimdos kaklelio ląstelėse. Nepasireiškiantis virusas yra neaktyvus; jo neįmanoma aptikti tiriant, jis neplinta ir nesukelia jokių problemų. Tačiau po to infekcija gali atsinaujinti, galbūt dėl to, kad keičiasi kūno imuninė sistema. "
Taip išeina ŽPV aptinkamas tik tada, jei jis yra pasireiškęs, todėl po biopsijos jo neradus dar nereiškia, kad jis neišlys vėl nusilpus imunitetui, todėl ne visada daro šį tyrimą, jei iš kitų tyrimų aišku, kad reikia biopsijos.
Dar šitie faktai įdomūs:
"Šiuo metu nėra vyrams skirto ŽPV testo ir neįmanoma žinoti, nuo ko ar kada buvo užsikrėsta.
Medicininiai tyrimai rodo, kad po to, kai užsikrėtėte tam tikro tipo ŽPV, jūs įgyjate jam imunitetą ir tuo pačiu tipu nebeužsikrėsite pakartotinai.
Taigi nereikia sekti partnerio. Ar pasakyti partneriui apie ŽPV testo rezultatus, yra jūsų asmeninis sprendimas."
Taip išeina nuo tų pačių virusų dėl kurių reikia daryti konizaciją nebeišeis užsikrėsti pakartotinai..