Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdos kaklelio konizacija 13 tema

Sveikos likimo draugės 4u.gif Nauja, jau 13-toji tema.
Dalinkimės nerimu, patarimais ir sėkmingomis pasveikimo istorijomis wub.gif

Konizacija - gimdos kaklelio pakitusių audinių pašalinimas iki sveikų, atliekant konuso formos pjuvį.
Jei reikia nustatyti, ar pakitusių ląstelių yra tik gimdos kaklelio paviršiniame sluoksnyje ar ir giliau, gydytojas paima didesnį kūgio (lot. conus) formos audinio mėginį. Ši procedūra vadinama konizacija ar kūgine biopsija. Išpjauti audiniai siunčiami į laboratoriją ištirti. Konizacija gali būti naudojama gydyti ikivėžiniams gimdos kaklelio pokyčiams tuo atveju, kai įmanoma pašalinti visą pažeistą vietą. Ši procedūra reikalauja vietinės arba bendrosios anestezijos ir gali būti atlikta gydytojo kabinete ar ligoninėje.

Aptikus ikivėžinius pakitimus, atliekama gimdos kaklelio konizacija (pakitusių audinių šalinimas). Kiekvienu atveju operacijos metodas ir taktika aptariama individualiai, įvertinant rizikos laipsnį, pokyčius gimdos kaklelyje. Iki operacijos atliekami klinikiniai tyrimai, gydoma makšties ir gimdos kaklelio infekcija, jei ji yra. Pooperacinis gimdos kaklelio gyjimas užtrunka 4-6 sav., todėl geriausias operacijos laikas - iškarto po mėnesinių. Atlikus operaciją, minėtu laikotarpiu negalimi lytiniai santykiai, tektų vengti sunkių fizinių darbų, kartais papildomai skiriamos makšties žvakutės. Maudytis reiktų tik po dušu, nerekomenduojama šį laikotarpį lankyti baseino ar maudytis kituose vandens telkiniuose. Operavęs gydytojas nurodys apie tai detaliau, esant būtinybei, išduos nedarbingumo lapelį. Nesant komplikacijų, po kelių valandų stebėjimo pooperacinėje palatoje, išvyksite į namus. Už šią operaciją apmoka ir teritorinė ligonių kasa.


Citologinio tyrimo išvados

Jei pakitusios ląstelės rastos, vertinamas matomų pakitimų laipsnis.

Lietuvoje priimta citologinio tepinėlio vertinimo sistema, patvirtinta 2001 metais Bethesdoje (JAV):
Nėra intraepitelinių pokyčių arba piktybinio naviko
Netinkamas tyrimui

ASCUS- Nenustatytos reikšmės (kilmės) atipinės plokščiojo epitelio ląstelės
ASC-H- Atipinės plokščiojo epitelio ląstelės, galimi žymūs intraepiteliniai plokščialąsteliniai pokyčiai
LSIL- Nežymūs plokščialąsteliniai intraepiteliniai pokyčiai
HSIL-Žymūs plokščialąsteliniai intraepiteliniai pokyčiai
Nėra intraepitelinių pokyčių ar piktybinio naviko

Ląstelėse pakitimų nerasta. Kitas tyrimas bus atliekamas po 3 metų.
Netinkamas tyrimui

Šitas tepinėlis negali būti įvertintas, reikia kartoti po 3 mėnesių.
ASC-US

ASCUS- nenustatytos reikšmės plokščiojo epitelio ląstelės.

Jei išvada yra ASCUS- nenustatytos reikšmės ląstelės, jums bus siūloma atvykti po 6 mėnesių, ištirti ar per tą laiką neišnyko pakitusios ląstelės. Jei jų nerandama, po 4-6 mėnesių vėl kartojamas tyrimas. Jei neigiamas - jums reikės tikrintis po 3 metų. Jei kuris nors iš šių tyrimų teigiamas, jus nukreips kolposkopijai su biopsija.

Mokslo tyrime ar privačioje klinikoje jums gali būti pasiūlytas ŽPV tyrimas. Jei jis neigiamas—citologinis tyrimas po 12 mėnesių, jei teigiamas- kolposkopija su biopsija.
ASC-H

ASC-H- Radus atipines plokščiojo epitelio ląsteles su galimai HSIL požymiais, moteris siunčiama kolposkopijai su tiksline biopsija
LSIL - neryškūs plokščiojo epitelio ląstelių pokyčiai

Radus LSIL – neryškius intraepitelinius pokyčius, moteris siunčiama kolposkopijai, tikslinei biopsijai.

Jei nerandama CIN arba vėžio - citologinis tyrimas kartojamas po 6 ir 12 mėnesių arba ŽPV DNR nustatymas po 12 mėnesių.

Citologinio tyrimo kartojimas po 6 mėnesių. Po 6 mėnesių tikrinama, ar pakitusios ląstelės išnyko, ar dar labiau pakito. Jei pakitimų nėra - skiriamas citologinis tyrimas po 6 ir 12 mėn. Arba ŽPV DNR nustatymas po 12 mėn. Jei abu neigiami - kontrolė po 3 metų. Jei teigiami - kartojama kolposkopija.
HSIL- ryškūs plokščiojo epitelio ląstelių pokyčiai

Radus ryškių intraepitelinių pokyčių, siunčiama kolposkopijai, atliekama tikslinė biopsija. Rasti ryškūs epitelio pokyčiai nereiškia, kad sergate vėžiu. Šis pakitimas rečiau savaime išnyksta ir dažniausiai jį reikia gydyti.

Todėl visos moterys, kurioms rasti HSIL pakitimai, siunčiamos kolposkopijai, išsamesniam kaklelio ištyrimui. Apžiūrint kolposkopu rastos pakitusios kaklelio vietos yra paimamos ištyrimui (biopsija).


Priežiūra po konizacijos
Po gydymo 3-4 savaites tikėtinos kraujingos išskyros. Tuo laikotarpiu patariama:
* vartoti tik įklotus, ne tamponus
* vengti fizinės įtampos
mėnesį vengti lytinių santykių, kitą mėnesį naudotis prezervatyvu, kadangi žaizda dar neužgijusi
Dažniausiai pakitusios ląstelės yra sėkmingai pašalinamos, moterys daugiau nebeturi problemų. Mažumai po gydymo tepinėliuose randama pakitusių ląstelių, šioms moterims gydymas tęsiamas. Todėl labai svarbu reguliariai atlikti tepinėlius, kol bus gauta galutinė išgijimo išvada.
Iš esmės šis gydymas neįtakoja jūsų lytinio gyvenimo kokybės ar galimybės susilaukti vaikų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 4blueflower: 24 gegužės 2015 - 13:36
Kaip jaučiamės tos, kurioms neseniai daryta konizacija? ax.gif
Atsakyti
Labutis 4u.gif
Vakar atliko konizacija. Viskas praejo sklandziai,jokiu skausmu,jokiu kraujavimu.
Dabar belieka laikytis rezimo ir laukti atsakymo.
Operavo KMUK,prof.Vaitkiene.Viskuo kol kas esu patenkinta.
Sekmes laukianciom 4u.gif
Atsakyti
Labutis, man prieš dvi savaites atlikta operacija, po visko jaučiausi gerai, tepliojo ne daug. Šešatdienį kaip supratau iškrito šašiukas ir taip jau sutao, kad sekkmadienį prasidėjo menstruacijos. Šiandien dar vis "sergu" ir nesuprantu ar čia man dar mėnesinės ar jau kraujas (kaip prieš išrašant sakė, jog šįviežias kraujas negerai) sad.gif Nors kažkur šioje temoje skaičiau, kad ir po šašiuko nukritimo kraujuojama daugiau. Šiaip prieš operaciją vartojau kontraceptikus jau 2 metus ir ciklas buvo reguliarus sad.gif Gal kas esat buvę panašioje situacijoje? Rezultatai birželio 8 dienę. Kaip ir ilgoka laukti. Vakar sakiau palauksiu iki penktad ir tada spręsiu ką daryt, bet kad jis jau rytoj sad.gif
Atsakyti
jurggyte, nuvykite rytoj pas savo ginekologę arba į klinikas, kur jus operavo. Gali būti, kad teks šiek tiek su chemija prideginti kraujuojančią vietą. Man taip du kartus buvo. Plūdo kraujai 2 kartus per mėnesį laiko nuo op.
Atsakyti
Šiandien skambinau į kliniką, į kurią vaikštau, ogi mano ginekologė iš darbo išėjusi smile.gif Tai dabar net nežinau ar čia registruotis kažkur kitur ar skambinti į Klinikas Kauno (kur operavo), bet juk ten taip tap iškart nepriims, teks eilę laukti... Nu žodžiu... Bandysiu privačių ieškot. O kaip vyksta pats prideginimas?
Atsakyti
bandykite pas vaduojančią ginekologę pakliūti. Pridegina su cheminiu tirpalu. Gali truputį pagraužti.
Atsakyti
Ačiū už info smile.gif
Atsakyti
Labutis 4u.gif
Klausimelis ismananciom-4 para po op. Niekada nesidejau iklotu,nes niekas nebegdavo. Dabar deduos del saugumo.
Pasirode kazkokios isskyros,kaip per vaisingas dienas. Kol kas ne kvapas,ne spalva nekinta g.gif
Geriu medetku arbata ir seku save.
Atsakyti
Aš buvau pas ginekologę dėl kraujavimo. Sakė, kad per greitai nukrito šašas po operacijos, todėl ir pakraujuoja. Jeigu jau bėgtų srovele arba "per kojas tekėtų", tada jau nelaukiant į priimamajį. Apsiraminau. Toks gyjimas. Pasak jos, nusiteikint psichologiškai, kad visą mėnesį teplios, nemažža dalis nupjauta. Štai taip.
Atsakyti
QUOTE(GAUBE @ 2015 05 27, 10:25)
Labutis 4u.gif
Vakar atliko konizacija. Viskas praejo sklandziai,jokiu skausmu,jokiu kraujavimu.
Dabar belieka laikytis rezimo ir laukti atsakymo.
Operavo KMUK,prof.Vaitkiene.Viskuo kol kas esu patenkinta.
Sekmes laukianciom 4u.gif

Kaip pas profesorę užsiregistravote? Internetu rašo nėra vietų
Atsakyti
QUOTE(Kolekcionierė @ 2015 06 04, 21:47)
Kaip pas profesorę užsiregistravote? Internetu rašo nėra vietų

Parasiau i az.
Dar ji ketvirtadieniais po pietu koncultuoja Ausros med.centre. Kainos nezinau,bet prie didesniu. Tad jei skubu ir yra galimybe,registruokites ten. Nereikes ilgai laukti.
O ta kaina-sudejus laika,dovanas-gaunasi panasi.
Atsakyti