QUOTE(Ramunaspsp @ 2018 05 11, 20:16)
<p> Sveiki,</p><p></p><p>Jūsų nuomone verta investuoti į šilumą atspindinčias plėveles? Reklamos daug, skaičiai gražūs, sako atstoja kažkokį tai sluoksnį vatos, kokia jūsų nuomonė? Turiu konkretų gaminį Komex plėvelę. Nedu prekybininkas, gamintojas ar kažkaip kitaip su tuo susijęs, tiesiog labai įspūdingi aprašymai. </p><p>Galbūt kas nors tai praktiškai įgyvendinote?</p>
Kur naudojama IR atspindinti izoliacija? Kosminiuose laivuose. Neapsigaukite, tai tas atvejis, kai kosminių technologijų žemėje nepritaikysi lygiaverčiai.
Kodėl IR atspindinčios plėvelės taip gerai veikia kosmose ir blogai žemėje?
Todėl, kad šiluma netenkama 3 būdais
1. Konvekcija
2. Kondukcija
3. spinduliavimu
Taigi kosminis laivas apsuptas vakumu, todėl konvekcija negali vykti, ir viena didžiausių šilumos praradimo priežasčių paprasčiausiai fiziškai neįmanoma
Taip pat vakumas yra pati geriausia kondukcijos būdu sklindančią šilumą sulaikanti terpė. Vakumui čia nėra konkurentų.
Belieka spinduliavimas. Taigi pastačius IR atspindinčią plėvelę mes pastatom paskutinį skydą šilumos praradimui kosminiame laive.
Pasistatysi IR plėvelę žemėje, kur yra pilna oro, gausi du papildomus šilumos praradimo būdus, kurie yra žymiai intensyvesni nei spinduliavimas. Nuo jų su tomis plėvelėmis neapsisaugosi.
Taip, plėvelės tikrai veikia, bet ten kur yra oras, jos nėra tokios efektyvios, kaip kosmose. Jos niekad neprilygs storiems apšiltinimo storiams, nors kartu su jais šilumos izoliaciją padidintų. Neoporas už baltą putplastį efektyvesnis būtent dėl IR spinduliavimo sulaikymo. Bet pats įvertink, ant kiek tai efektyviau. Nu vienareikšmiškai, tos plėvelės negalėtų būti, kaip vienintelis apšiltinimo sluoksnis.
Kas dėl praktinio įgyvendinimo, taip. Išklijavau plokščią stogą iš apačios. Dirba kaip IR atspindintis sluoksnis ir papildoma garo izoliacija. Tai metalizuota plėvelė ant popieriaus, klijavau, kaip tapetus. Kadangi aliuminio folija atspindi apie 98% IR spindulių, nematau poreikio sluoksnių didinimui, dėl likusių 2%, nes kaina kyla neproporcingai. Kai su termovizoriumi žiūri į tą plėvelę, matai atsispindėjusius žmonių siluetus kaip ir nuo selektyvu dengtų stiklų, taigi plėvelė tikrai veikia. Gaila kad IR spinduliavimu prarandama mažiausiai šilumos.