QUOTE(ate42 @ 2017 08 24, 15:51)
Kiek domėjausi, rašo, kad specialiosios ilgaamžiškesnės ir jokiu būdu negalima naudoti juodos statybinės.
Pasiaiškinau apie tą jūsų įdėtą video. Pasirodo ten sienoje trūko vamzdis todėl toks kiekis vandens.
Net jeigu ten ir vamzdis trūko, faktas lieka faktu, kiek ji gali savyje sukaupti vandens. Esate mačiusi kaip rasoja žiemą langai? tarkim netgi ne vonioje o miegamajame? ir kaip jis gražiai bėga ant palangės. Ir niekas ten jokio vamzdžio nenutraukė. Tai čia paėmei skudurą ir nusivalei. O dabar pabandykite tą vandenį ištraukti iš užpurkštų putų. Nes kondensacijos procesas vyks tas pats. Kažkurioje putų skerspjūvio vietoje vandens garai pradės kondensuotis ir kauptis joje. Nematysite nieko kol jo neprisikaups iki tiek, kad jis pradės bėgti lubomis. Aišku iki to palaipsniui kambaryje bus vėsiau ir vėsiau.
Plėvelė reikalinga stabilizuota, todėl juoda netinka, nes ji nėra tokia. Kuo ji bus labiau tam pritaikyta, tuo pralaidumas garui bus mažesnis. Taip, "šiltnaminė" plėvelė yra pralaidi garui. Minimaliai, bet pralaidi. Geriausia naudoti armuotas ir dengtas aliuminiu, taip jūs dar atgausite dalį šilumos spinduliniu būdų atgal į patalpas.
Bet kokiu atveju, "šiltnaminė" yra žymiai geriau, nei nieko. Su sąlyga, jog ji užsandarinta perimetru ir pritvirtinta užhermetinant visas tvirtinimo vietas. Patiems tai darytis labai rekomenduotinas procesas

nieko ten sudėtingo nėra, procesas reikalauja be galo daug kruopštumo ir tiek.