Nura, sveika prisijungusi
Laukiau
Tesktas ne mano, saltinis nezinomas,radau fb, bet parasyta tikrai ne kvailo zmogaus. dalinuosi, gal kam pravers. man tai labai
Štai kelios tikrų budistų taisyklės, kurios padės pagerinti gyvenimą:
Vienu metu daryti vieną dalyką. Vengti kelių darbų vienu metu. Jei pilti vandenį, tai tik pilti vandenį. Jei valgyti, tai tik valgyti. Jei vaikščioti, tai tik vaikščioti. Jei praustis, tai tik praustis.
Veikti lėtai ir sąmoningai. Vienu metu galima daryti vieną darbą, bet jį daryti skubant ir neatidžiai. Tačiau reikėtų skirti bet kokiai veiklai tiek laiko, kiek reikia. Veiksmai turi būti apgalvoti, neskubūs ir neatsitiktiniai. Iš pradžių taip daryti gali būti sunku, tačiau ilgainiui to išmokstama.
Pabaigti tai, kas pradėta. Nepradėti kito darbo, kai vienas dar neatliktas. Jeigu nėra kito pasirinkimo, tada reikėtų, prieš imantis kitos veiklos, apsivalyti. Pavyzdžiui, susitepus sumuštinį, jo pradėti valgyti negalima tol, kol nesuplauti indai ir įrankiai, kurie buvo naudojami jam pagaminti, nenušluostytas stalas ir nesutvarkyta maisto gaminimo vieta. Tik tą padarius, galima ramiai atsisėsti ir suvalgyti sumuštinį.
Daryti mažiau. Tai nereiškia, kad reikia tingėti: budistų vienuolis keliasi anksti ir visą dieną ką nors dirba. Tačiau jis neturi begalinio darbų, kuriuos būtinai reikia padaryti, sąrašo. Jis konkrečiai žino, ką jam reikia kiekvieną dieną padaryti ir tą daro. Darant mažiau, galima viską atlikti lėčiau, todėl kokybiškiau.
Pasilikti šiek tiek asmeninės erdvės. Dienotvarkė neturėtų būti pernelyg įtempta. Tarp skirtingų darbų, veiklų turėtų būti pertraukos. Taip dienotvarkė tampa laisvesnė. Be to, jei paaiškės, kad kažkuriai veiklai reikia skirti daugiau laiko negu nenumatyta, tą bus galima padaryti per pertrauką, nesijaudinant dėlto, kad nebeliks laiko kitoms.
Turėti ir laikytis ritualų. Zen budistų vienuoliai turi maisto gaminimo, valgymo, tvarkymosi ritualų. Panašių gali sugalvoti kiekvienas žmogus. Nėra taip svarbu, kokie tie ritualai, svarbu, kad jie taptų kasdienybės dalimi.
Skirti laiko tam tikriems dalykams atlikti. Budistų vienuoliai kiekvieną dieną skiria laiko prausimuisi, darbui, tvarkymuisi, valgymui. Svarbu tą daryti reguliariai.
Skirti laiko meditacijai sėdint. Išmokti būti dabarties akimirkoje. Labai užsiėmę žmonės meditaciją gali atlikti bėgiodami ir patirdami būseną čia ir dabar.
Šypsotis ir patarnauti kitiems.
Tegul valymas, tvarkymas ir maisto gaminimas tampa tam tikra meditacijos formos.
Galvoti apie tai, kas reikalinga.
Gyventi paprastai.
rausvos žuvelės
ištirps rytui tekant skausmu
spurdančios širdys