Įkraunama...
Įkraunama...

Jaunosios planuotojos bendrauja toliau!

Labas
QUOTE(ddovilux @ 2015 08 11, 16:39)
Sveikos  ax.gif
vasarojat visos? Pursliuk, lyg Tu zadejai braskes sodinti i ta plevele juoda? Gal ir painioju, bet buvo kazkokia tokia kalba?  g.gif Ar pasiteisina sodinimas i plevele, nereikia vargti ravint? Ar ant tos pleveles galima apdeti mulciu, nupjauta zole ar kazka kita? As noreciau, kad nereiktu ravet, bet kad uogos gultu tiesiai ant tos pleves, nesinori  g.gif Mama sako, kad ant pleves jau nebegalima nieko kraut  unsure.gif Bet man kazkaip nesmagu atrodo namie braskes nuo kazkokios murzinos pleves rinkti  doh.gif

AS tai tik galvoju kad reiktu taip sodint del to ravejimo, bet ir esu girdejus kad jei saule buna kad "iskepa" uogos, dabar tai galvoju ir jau kaupiuos kad darza persitvarkusiu i pakeltas lysves ir tarpus tarp ju klosiu plevele, uzkniso tarplysviuose zoles juodai, paskui visas darzas uzsiseja doh.gif
Darbe dar moterys juokias kad geriausiai braskes dera "pievoj" biggrin.gif cia ta pieva kai nespeji/nenusivarvi biggrin.gif
QUOTE(Žydintii @ 2015 08 12, 08:17)
nežinau ar pursliukas sodino - bet aš sodinau biggrin.gif  ir man nepatiko.... nepasiteisina dėl vienos priežasties - nėra kaip apkaupti braškės krūmo pavasarį tad šaknys iškyla į paviršių ir iššala dalis po to arba greičiau perdžiūna... gal galims giliau įsodinti pvz. - bet man nepatiko. Geriau normalaiai susodinti o po to užmulčiuoti tiesiog šiaudais pvz... jei jau taip ravėjimo nesinori... bet - hektarų nesodinsi - o paravėt kartais tą savo mini daržą irgi sportas mirksiukas.gif  tongue.gif

...beje - darom savaitgalį Salomėjos krikštynas - nieko tokio ypatingo - maža 9 žmonių šventė - bet vis tiek laukiu jau biggrin.gif  ax.gif

Smagu sventes, o jei dar oras pasitaikys geras. Mazojo Vytuko nekrikstysit?
Man ir reikia Viliu pakrikstyt, bet nesutariam del krikstotevu su vyru doh.gif realiai nera ten ko nesutart, bet kiekvienas issikibes savo. Jis nori kad butu jo brolis krikstotetis, bet jis nekrikstytas (o susitvarkyt neina), kaip iseiti siulau Viltes krikstotevus imt ir Viliui (mano sese su vyru) bet MV nenori doh.gif Kol vaikas sugalvos zenytis gal susitarsim. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pursliukas: 12 rugpjūčio 2015 - 10:52
QUOTE(pursliukas @ 2015 08 12, 10:50)

Smagu sventes, o jei dar oras pasitaikys geras. Mazojo Vytuko nekrikstysit?
Man ir reikia Viliu pakrikstyt, bet nesutariam del krikstotevu su vyru doh.gif realiai nera ten ko nesutart, bet kiekvienas issikibes savo. Jis nori kad butu jo brolis krikstotetis, bet jis nekrikstytas (o susitvarkyt neina), kaip iseiti siulau Viltes krikstotevus imt ir Viliui (mano sese su vyru) bet MV nenori  doh.gif Kol vaikas sugalvos zenytis gal susitarsim. biggrin.gif

mes evangelikų liuteronų bažnyčioj krikštysim - tai tokių problemų dėl perteklinių reikalavimų nėra... smile.gif Vytuką galvojam gal kitais metais - dabar dar toks kvailas amžius, kad nei supras ką nei prisimins, o dar jei užsiožiuos lotuliukas.gif doh.gif

o tų pačių krikšto tėvų vaikams abiems nenorėčiau ax.gif - kažkaip vis tiek tai žmonės, kuriuos nori arčiau savo gyvenimo įsileisti - tai kaip tik norisi platesnio artimųjų rato smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žydintii @ 2015 08 12, 08:17)
nežinau ar pursliukas sodino - bet aš sodinau biggrin.gif  ir man nepatiko.... nepasiteisina dėl vienos priežasties - nėra kaip apkaupti braškės krūmo pavasarį tad šaknys iškyla į paviršių ir iššala dalis po to arba greičiau perdžiūna... gal galims giliau įsodinti pvz. - bet man nepatiko. Geriau normalaiai susodinti o po to užmulčiuoti tiesiog šiaudais pvz... jei jau taip ravėjimo nesinori... bet - hektarų nesodinsi - o paravėt kartais tą savo mini daržą irgi sportas mirksiukas.gif  tongue.gif

...beje - darom savaitgalį Salomėjos krikštynas - nieko tokio ypatingo - maža 9 žmonių šventė - bet vis tiek laukiu jau biggrin.gif  ax.gif


Aciu 4u.gif Isbrauksiu plevele is siandieninio senuku saraso biggrin.gif
Kodel tioek ilgai lauket, nekreikstijot? bigsmile.gif O vytukas jau krikstytas? mes nekantriai lauksim foto wub.gif
Atsakyti
QUOTE(ddovilux @ 2015 08 12, 12:35)

Kodel tioek ilgai lauket, nekreikstijot?  bigsmile.gif O vytukas jau krikstytas? mes nekantriai lauksim foto  wub.gif

organizuoti tingėjau... biggrin.gif bet S jau nori krikštynų ir krikšto tėvų labai... dėl krikšto tėvų apsisprendėm... plius vis ruošėmės nueiti kažkur kitur nei Romos katalikų bažnyčia ir pagaliau prisiruošėm... dėl visko ...

šiaip - ne visos katalikiškos bendruomenės apskritai vaikus krikštija. smile.gif

o Vytukas dar nekrikštytas taip pat, kaip rašiau - laukia savo eilės biggrin.gif

Atsakyti
o jūsų kažkas iš giminių liuteronai? patys kur tuokėtės?



krikšto tėvų tikrai reikia atskirų. jeigu krikštynos nėra tik baliaus ir pramogų klausimas, krikšto tėvai turi būti ir krikštyti, ir tikintys (argi kitose bendruomenėse gali krikštyti netikintys, nekrikštyti?)

mano mažesnės turi tik po mamą, nes krikšto tėčiams tinkamų žmonių nebuvo aplinkoj - tiesiog nematau prasmės prie altoriaus pastatyt ateistus smile.gif dabar kiekviena svaigsta dėl SAVO krikšto mamos. dukros labai sureikšmina
Atsakyti
QUOTE(166cm @ 2015 08 17, 08:26)
o jūsų kažkas iš giminių liuteronai? patys kur tuokėtės?
krikšto tėvų tikrai reikia atskirų. jeigu krikštynos nėra tik baliaus ir pramogų klausimas, krikšto tėvai turi būti ir krikštyti, ir tikintys (argi kitose bendruomenėse gali krikštyti netikintys, nekrikštyti?)

mano mažesnės turi tik po mamą, nes krikšto tėčiams tinkamų žmonių nebuvo aplinkoj - tiesiog nematau prasmės prie altoriaus pastatyt ateistus smile.gif dabar kiekviena svaigsta dėl SAVO krikšto mamos. dukros labai sureikšmina

ne, manau mes būsime pradininkai biggrin.gif Nes va ir S krikšto mama tuoksis kitais metais, tai sako reikia pasidomėt, kur Klaipėdos krašte yra liuteronų bažnyčių... Manau daug kam nepatinka tie patys pagrindiniai atgyvenč dalykai, kurie erzina, bet kol nežinai kad gali būti kitaip, tol nesusimastai, kad neprivalai jaustis blogai, jei neini išpažinties, kad ne Dievas sugalvojo celibatą ir pan. - o tai labai tolina žmones nuo tikrojo Dievo mano manymu... man patinka liuteronų laisvesnis požiūris į pamaldas, į išpažintis, tai, kad kunigai turi šeimas ir gali jas kurti. Mano vyras protestantiškų pažiūrų - dar vėlesnio požiūrio šalininkas. Tuokėmės Romos katalikų bažnyčioje - tiksliau aš sudariau bažnytinę santuoką ten, nes skaitosi kaip ir su kitatikiu susituokiau doh.gif biggrin.gif Pagal liuteronų kanonus vienas iš krikšto tėvų turi būti iuteronas, bet mūsų atveju nebuvo - abu atkrikštyti kaip Romos katalikai, ai, krikšto tėtis tai kaip ir vyras - protestantiškos pakraipos. Bet man Dievas vienas apskritai, jokių tokių skirstymų aš nesuprantu, juo labiau nesuprantu kažkokių nemastančiai miniai primestų taisyklių, kurių avelės turi laikytis... Dėl to tikrai esu nutousi nuo Romos katalikų dogmų ir liuteronų požiūris man arčiau širdies... smile.gif

Dėl krikštatėvių - taip, man labai svarbu kad tai būtų tikintys žmonės - tačiau tikėjimas Dievu man neatsiejamas nuo tiesiog to, kaip žmogus gyvena šioje žemėje ir kokias vertybes propaguoja. Puse sėdinčių bažnyčiose davatkų niekada neimčiau į krikšto mamas, nors joms atrodo kad jos ir tikinčios - man jos labai tli nuo Dievo savo gyvenimu, apkalbom, juodinimu ir pan...

Salomėja dabar pas krikštomama į Klp išvažiavo pasibūti - nebenori į darželį eiti - tai dvi savaites ruošiasi ten prabūti biggrin.gif - daiktus visus parsinešė iš daržo jau ir visiems pasakė, kad nebegrįš - tai kad ir graudinosi atsisveikindama - bet švažiavo - sako pasiilgsiu tavęs labai labai, bet į darželį nenoriu jau tai važiuosiu cool.gif wub.gif biggrin.gif Dabar duodasi po Klp abi - jai irgi labai reikėjo krikštomamos smile.gif Ir krikštomama - jos smile.gif
Atsakyti
tai jūs išmanot turbūt šį tą daugiau apie liuteronus, t.y. ne tik paviršių: išpažintis, celibatas ir t.t... Pvz. viena smulkmena, kuri man nepanaši į smulkmeną, kad liuteronams nepriimtina "sveika marija", nes išvis šventųjų jie nepripažįsta - tik švč. Trejybę. Reikia suprasti, kad skirtingos krikščionių pakraipos nėra tik išorinė forma.

Tai į kokius maldos namus eisit per Velykas? gal ir pati norėtum pakeist konfesiją? dar nesu girdėjus savo aplinkoj tokio atvejo, kai tėvai yra vienos bažnyčios, o vaikus krikštija kitoj...

jeigu ateistas nevagia, nemeluoja, yra geraširdis, tai jau pasidaro tikinčiuoju? nereikia imtis kraštutinumų, t.y. davatkų. Kai kalbama apie krikščionybę, tai esminis klausimas - pripažįsta Jėzų Kristų arba ne. Jeigu ne, tai klausimo, ar tai kandidatas į krikšto tėvus neturėtų būti, neskaitant spektaklių
Atsakyti
QUOTE(166cm @ 2015 08 18, 21:25)
tai jūs išmanot turbūt šį tą daugiau apie liuteronus, t.y. ne tik paviršių: išpažintis, celibatas ir t.t... Pvz. viena smulkmena, kuri man nepanaši į smulkmeną, kad liuteronams nepriimtina "sveika marija", nes išvis šventųjų jie nepripažįsta - tik švč. Trejybę. Reikia suprasti, kad skirtingos krikščionių pakraipos nėra tik išorinė forma.

Tai į kokius maldos namus eisit per Velykas? gal ir pati norėtum pakeist konfesiją? dar nesu girdėjus savo aplinkoj tokio atvejo, kai tėvai yra vienos bažnyčios, o vaikus krikštija kitoj...

jeigu ateistas nevagia, nemeluoja, yra geraširdis, tai jau pasidaro tikinčiuoju? nereikia imtis kraštutinumų, t.y. davatkų. Kai kalbama apie krikščionybę, tai esminis klausimas - pripažįsta Jėzų Kristų arba ne. Jeigu ne, tai klausimo, ar tai kandidatas į krikšto tėvus neturėtų būti, neskaitant spektaklių

o kodėl tu mane laikai Romos katalike?? Aš krikščionė... smile.gif Beje, pastebėk - per visas apeigas bet kokioj krikščionių bažnyčioj yra pabrėžiamas krikščioniškumas, o ne priklausymas kažkokiai jos pakraipai - ir santuoką sudarydama aš įsipareigojau vaikus auginti dorais krikščionimis - į tą labai atkreipiau dėmesį tada. smile.gif Tas skirstymas į konfesijas man pasibaigia ties dideliu money makingu apskritai - iš to irgimė visos skirtingos pakraipos ir požiūriai, Biblijos traktavimai vienai ar kitaip - ogi Biblija tik viena! smile.gif

O per Velykas kur eisiu - kur širdis nuves. smile.gif Tikrai užsuksiu dažniau į Liuteronų bažnyčią, nes tas pastatas man jau asociuojasi su gėriu, šviesa, tiesa. Visi Dievo namai yra mano namai - kad ir kaip banaliai tai skambėtų.

O apie spektaklius g.gif Tik pasakysiu, kad džiaugiuosi kad tavo tikėjimas savo bendruomene toks ryškus ir tiesus smile.gif tiesiog mano gyvenimas Dievo pažinimo aspektu truputi plačiau nuėjo - tam turėjo įtakos vyro patirtis su įvairiom bendruomenėm ir konfesijom, kurios mano požiūrį pakeitė. Jei nebūtų buvę šių įvykių gal irgi nebūčiau suabejojus, kad Romos katalikai su savo šventaisiais ir Mergele Marija yra vienintelis teisingas tikėjimas - nes mano įsitikinimu taip tiesiog nėra. smile.gif O dėl Jėzaus - taip tu teisi mano nuomone. Tai yra pagrindinė skiriamoji tiesa.

Tik aš taip nemėgstu bet kokio įrodinėjimo kas yra geriau ir to "pasirink pasirink pasirink" reikalo.. man svarbiausia žmogaus širdis - ir mano numone Dievui tik tai rūpi - kokią Bažnyčią Dievui savo širdyje yra pastatęs žmogus. Tai nereiškia kad reikia atsiriboti nuo visko ir visų, bet tai taip pat nereiškia, kad privalu būtinai va dabar pasirinkti kas tu toks esi ir kurioje lentynėlėje sėdi. smile.gif Pakalbėjus apie tai su bet kokiu kunigu ne dogmatiku - tikrai tą patį išgirsi. Visi mes toj pačioj Dievo pusėj ir visi Dievo vaikai.
Papildyta:
http://www.prizme.lt..._...view&id=214

įmetu paskaitymui - gal ir kitoms įdomu bus smile.gif Nes gyvenant Lietuvoje tikrai mažai susiduri su kitokiu požiūriu, tik per istorijos pamokas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žydintii: 19 rugpjūčio 2015 - 08:07
QUOTE(Žydintii @ 2015 08 19, 08:05)

O apie spektaklius g.gif 


kas dabar vyksta apskritai su sakramentais, tai didžiąja dalima, kalbant ne apie mano ar tavo konfesiją, yra tikrų tikriausi spektakliai - jaunieji, kurie meluoja kunigui, kad ėjo išpažinties prieš santuoką, ar besituokiantys bažnyčioje vien dėl architektūros formų (kaip patys pripažino), visi netikintieji, kurie krikštija dėl baliaus ar renka krikšto tėvus dėl dovanos - to tikrai labai labai daug.

dėl nuorodos, tai čia toks "basics" smile.gif aš tau tikrai nenorėjau įrodyti, kad Romos katalikų tikėjimas yra koks vienintelis ir teisingesnis už kitus, man tiesiog labai keista, kai žmonės tuokiasi ir yra krikštyti vienur, o vaikus krikštija kitur. tiesiog negirdėta. Romos katalike palaikiau, nes šiaip jau dauguma lietuvių tokiais save laiko, minėjai, kad ten tuokėtės ir keiti kryptį.
Atsakyti
QUOTE(166cm @ 2015 08 20, 22:53)
kas dabar vyksta apskritai su sakramentais, tai didžiąja dalima, kalbant ne apie mano ar tavo konfesiją, yra tikrų tikriausi spektakliai - jaunieji, kurie meluoja kunigui, kad ėjo išpažinties prieš santuoką, ar besituokiantys bažnyčioje vien dėl architektūros formų (kaip patys pripažino), visi netikintieji, kurie krikštija dėl baliaus ar renka krikšto tėvus dėl dovanos - to tikrai labai labai daug.

dėl nuorodos, tai čia toks "basics" smile.gif aš tau tikrai nenorėjau įrodyti, kad Romos katalikų tikėjimas yra koks vienintelis ir teisingesnis už kitus, man tiesiog labai keista, kai žmonės tuokiasi ir yra krikštyti vienur, o vaikus krikštija kitur. tiesiog negirdėta. Romos katalike palaikiau, nes šiaip jau dauguma lietuvių tokiais save laiko, minėjai, kad ten tuokėtės ir keiti kryptį.


panašiai ir aš mąsčiau - todėl ilgai vaikų ir nekrikštijom, nes norėjosi priešintis tam spektaklizmui... norėjosi krikšto tėvų su tikru tikėjimu...

Bet žinai dabar man jau atrodo kad tas "spektaklis" dažnai daromas tik dėl to, kad dogmos žmonėms netinka... na kokia išpažintis?? - aš pati jos nėjau nuo 14 metų! schmoll.gif Nepriimtinas man tas pamokslėlis kai net nesupranta tas kunigas ką tu sakai ir jam atsiverti per tas kelias minutes negali... Absurdas - tikiu tik asmenine išpažintimi - kai susitari ir nueini pasikalbėti asmeniškai su kunigu apie tai kas tau svarbu, o ne eilutėje belaukiant ir girdint kaip bobutė apie pavoktą bulką pasakoja ar apie kaimynę kokią "vagylką" doh.gif Tokios nepriimtinos dogmos ir skatina žmones daryti spektaklius - apsimesti kad taip buvau išpažinties... - nes tiesiog netiki išpažinties instuitutu... Koks absurdas kai va vestuvėms man reikėjo pristatyti pažymą, kad man leidžiama tuoktis kitoj bažnyčioj, kitoj parapijoj, nesvarbu kad šitoje tik lankaisi - pasakius, kad nuomojies butą šalia jau nebereiktų tokios pažymos doh.gif biggrin.gif na ar ne absurdas doh.gif ..kai kunigo prašo palaidoti mažą mergytę tėvai, kurie visą gyvenimą ėjo į tą bažnyčią, o va prieš metus persikėlė gyventi į kitą Vilniaus galą - ir jis sako - ne negaliu - jų parapija kita dabar.... Na koks Kunigas, koks Dievas taip elgtųsi... doh.gif schmoll.gif Tai tikrai atstumia žmones.. ir visi manau turi tokios karčios patirties, kurie nusisuka nuo tos tipinės bažnyčios... gaunasi - kaip bažnyčia su manim nesąmones daro - taip ir aš tada gausiu tik naudą - ceremoniją, kurios man reikia. Ir išsiskirstom kas sau... Buvau bernardinuose dėl krikšto - tai net neturėjau progos išsižiot pasakyt kodėl atėjau pas juos - žiūri į tave kaip į "aukotoją" - užpildė krikšto lapuką ir sako - ok - ateikit atda ir tada. doh.gif Atbunka tas kunigų ir brolių žmogiškumas, ryšio nėra, palaikymo... nes mases tikinčiųjų ir taip eina dėl spektaklio - ir jiems tas tinka. Kam gilintis?

Ar suvokia tie Vatikano viršininkai, ką daro su mąstančiais ir ieškančiais žmonėmis jų dogmos apie Dievą - atstumia nuo pačio tikrojo Dievo... Niekas nenori jaustis nusidėjeliu, nes kiekvieną sekmadienį neina į bažnyčia, neina išpažinties - ir tikrai ne tai daro žmogų nuodėmingu! O kad pasiryžtų ieškoti kitokio požiūrio, kad nenusisuktų nuo Dievo, o ieškotų mažiau netinkančių dogmų turinčių konfesijų - reikia nemažai Pasaulio pažinimo ir sąmoningumo...

O dėl keistumo - tai kaip tik turėtų būti visiškai nekeista - nes normalu yra ieškoti. smile.gif Nenormalu yra tikėti, nes taip tiki visi aplinkiniai Lietuvoje, nors tau ir nepatinka. Nenormalu yra leisti sau prieiti iki "spektaklio" būsenos.

Ot pakalbėjom - ačiū 166 smile.gif - mažai su kuom gali taip pasigilinti į tikėjimą ir religinius klausimus 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
geriau pasipešiot negu linguot galva "mhm kaip faina"

man išpažintis turi savo galią ir jėgą. tik kunigų yra visokių, išpažintį gali visaip eiti -nebūtinai tuo metu, kai 25 bobučių eilė per gavėnią. Visokių gerų dalykų pataria. prieš niolika metų ir man išpažintis buvo kvaila pareiga, laba nepatiko savo forma. Bet bręsti, kitaip atlieki, kitu metu ir kitų motyvų vedama eini.
viena su savim pasikalbėt sau pačiam apie savo minusus ar maldoj, visai kita ištarti balsu kažkam gyvam šalia.

Bažnyčioj kalnai gilių problemų, bet labai daug ir gerų dalykų. Kai nori, tai daug jų randi. Teko man savo kely sutikt kokius tris tikrus katalikus, kurie švietė savo elgesiu iš minios ir taip žmogiškai padėjo paprastais dalykais sunkiu metu. iš šimto tik tie trys ir palaikė, kai reikėjo. Kiti abejingi arba dar labiau koją kiša. Bet aš kalbu tik apie tikrai atsivertusius žmones, ne šiaip "nes visi taip daro".


Labai gerbiu kunigus, kurie neįsipina į verslą ir gali pasakyti vestuvininkams "ne", jeigu mato, jog bus tik spektaklis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 166cm: 21 rugpjūčio 2015 - 13:57
su rugsejo pirmaja mamas ir pirmokelius wub.gif cool.gif bigsmile.gif
SMILGA mes i Vites einam ax.gif priklauso mums ji pagal gyvenamaja vieta nors realiai Dacho arciau. labai nepatogu man ta mokykla schmoll.gif toli eit, daug judriu gatviu... vieno tikrai nepaleisi dar schmoll.gif
kuprine Dziugui mociute Rietavo turgui nupirko dar vasaros pradzioj tai pati nepirkau ax.gif o siaip tai brangiai kainavo isleist vaika i mokykla... ir uniforma ir fizinio apranga, kanceliarines prekes, pratybos 50 eu blink.gif ir stalas rasomasis... zodziu kai susideda viskas tai... doh.gif
bet aisku sventinis jaudulys tai nepakartojamas wub.gif
Atsakyti