Įkraunama...
Įkraunama...

Madeira

QUOTE(rasa32 @ 2015 05 11, 13:29)
ERVInga,ačiū smile.gif
Gal ir nereiktų su vaikais nieko atsisakyti,nėra tie ėjimai tokie ekstremalūs(gal tik tas paskutinis jau sunkesnis).Nuo kokių 7-8m amžiaus jau galima laisvai eiti.Žinoma,dar priklauso nuo vaikų.Jei kokie niurzgaliai ar visai išplerę,tai tada jau neverta.Bet juk jūsiškiai ne tokie mirksiukas.gif

Sutikom visur einančių vaikų ir galiu pasakyti,kad jie eina dar lengviau negu suaugę,pasišokinėdami.Ant kuprų nieko neneša,jų širdelės aprūpintos papildomomis kraujagystėmis,tai ko gi neiti  biggrin.gif

Mačiau vienoj levadoj einančią prancūzų šeimynėlę su 5 vaikais.Vaikai nieko nenešė,tėtis nešė fotiką ir fotografavo,dar šypsojosi kitiems turistams,o visa sudžiūvusi mamytė nešė didžiausią kuprinę su maistu ir kita manta rolleyes.gif

Su vaikais aš važiuočiau tik vasarą,dar rugsėjį,kad oriukas būtų šiltesnis,maloniau maudytis,mažiau megztukų reikėtų.

Vat aš to ir bijau, kad pasišokinėdami varytų lotuliukas.gif . Na mes važiuoti galime tik vėlyvą rudenį, tai jau ne labai šilta kaip suprantu... Aplamai, Vakaris sėdėjo šalia ir žiūrėjo nuotraukas kartu, tai sako aš čia nenoriu - ne šilta ten biggrin.gif .
Atsakyti
QUOTE(ERVInga @ 2015 05 11, 14:40)
Vat aš to ir bijau, kad pasišokinėdami varytų  lotuliukas.gif  . Na mes važiuoti galime tik vėlyvą rudenį, tai jau ne labai šilta kaip suprantu... Aplamai, Vakaris sėdėjo šalia ir žiūrėjo nuotraukas kartu, tai sako aš čia nenoriu - ne šilta ten  biggrin.gif .

Tada teks atidėti geresniems laikams mirksiukas.gif
Papildyta:
04.22 PR11 Vereda dos Balcoes-Curral das Freieras-Eira do Serrado

Ryte kojos sunkiai lankstosi rolleyes.gif ,MB sako,kad NIEKUR daugiau nelips schmoll.gif schmoll.gif biggrin.gif Bet aš juk žinau,kad dar tikrai reikės lipti lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Kaip tyčia vėl rytas nekažkoks,gaila sėdėti ir laukti gero oro.Tad pažadu MB ,kad lipti nereikės,tik truputį paeiti ir pažiūrėt gražių vaizdų.

Važiuojam į Ribeiro Frio,kur prasideda trumpiausia levada PR11 Vereda dos Balcoes,tik 1,5km pirmyn ir tiek pat atgal. Iš Ribeiro Frio prasideda dar viena ilgesnė levada iki Portelos.Bet mes juk pavargę,tai eisim trumpiau.
Eiti reikia tiesiog gražią trumpą atkarpėlę iki apžvalgos aikštelės ,vadinamos balkonu.Ir čia tikrai be galo gražu wub.gif Atsiveria begalinė erdvė,kurios nenufotografuosi.Verta paėjėti iki jo.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Sužavėjo Madeira, ir pasakojimas ... Sala atrodo tokia graži wub.gif
Atsakyti
sandrasa,ji tikrai labai graži wub.gif

04.22 dar vis tęsiasi..

Kitas mūsų tikslas-Curral das Freieras-miestelis,kurį įkūrė vienuolės,gelbėjusios pakrantės gyventojus nuo piratų.Važiuoti nuo Ribeira Frio gaunasi nemažai,nes reikia važiuot per Funchalį.Raitom raitom,MB jau truputį pavargęs sako,kad ''ar ne per daug garbės tam objektui'',ar verta bus tiek suraičius kelio,ką ten pamatysim?...

Pats miestelis nieko ypatingo,įsikūręs šlaituose.Vaizdelis šiek tiek žemyn

user posted image

user posted image

O centriuke kelios parduotuvėlės su suvenyrais ir restoranėlis.Curral das Freiras garsėja visokiais gaminiais iš kaštainių:likeriu,sirupu,pyragais ir t.t.Geriam kavos su pyragu.Sumokam tikrai nemažai,o pyragas visai neskanus.Rinkitės ten pačius mažiausius pyragėlius,tokį aš ragavau-buvo geras thumbup.gif Likerius ragavom-mums nepadarė įspūdžio.

Truputį sugrįžtam keliu ir kylam į kalną

user posted image


Papildyta:
user posted image

Čia vėl visas turistinis ''komplektas'' smile.gif :parduotuvė,WC,kavinė ir viešbutis.Užlipus į apžvalgos aikštelę vaizdai tiesiog užburia wub.gif -atsiveria toookia erdvė,tokia erdvė,kažkas nepaprasto wub.gif -nenufotografuojama ir nenupasakojama.MB konstatuoja,kad buvo verta važiuoti biggrin.gif

user posted image

user posted image

user posted image

Atsakyti
04.23 laisvadienis vacation4.gif visą dieną saulė ir poilsis thumbup.gif

04.24 PR9 Levada do Caldeirao Verde-pati žaliausia levada.Vėl Madeiros puslapis skelbia ,kad levada uždaryta(net iki dabar rašo rolleyes.gif ).bet mes nebetikim ir važiuojam link Queimadas Forestry park,kur ji prasideda.Bet čia aš kažkaip praleidau 2 žodelius Forestry park ir nuvažiavom tiesiog į Queimadas(taip rodyklės rodė ax.gif ).Yra parkingas,stovi mašiniukai,yra žmonių.Lyg viskas gerai ax.gif Bet ant informacinio stovo užrašyta 2,1km iki to forestry park g.gif Nu gal aš kažką sumaišiau g.gif

Klausiu prancūzų šeimos,kurie įsitvėrę protingą storą žinyną apie Madeirą.Sako,viskas gerai,čia reikia eiti.Dar viena pora-kaip iš akies luptas Džekis Čanas su moterim biggrin.gif irgi sako,kad viskas gerai.
Einam tuo porą km

user posted image

user posted image

Kamelijos

user posted image

Kol prieinam tikrąjį startą doh.gif biggrin.gif

user posted image

user posted image

user posted image




Papildyta:
Levada 6,5km pirmyn ir 6,5km atgal,rašoma,kad užtruksim 5,5val.Užtrukom kokias 4,5val. su savo papildomais 4km rolleyes.gif Pakeliui keli kriokliukai ir 4 tuneliai(2 trumpučiai)Ilgesniuose reikėtų turėti prožektorių.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


Papildyta:
dar tiek liko smile.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Papildyta:
user posted image

user posted image

Finiše laukia tokia kaip aukšta žalia statinė su kriokliu wub.gif Labai gražu,bet nenufotografuojama

user posted image

user posted image

Užvalgok ir atgal.Paskutiniai ''nereikalingi'' km pribaigia rolleyes.gif smile.gif Bet esam patenkinti,levada tikrai patiko,nors ne mažiau graži(o gal ir net man gražesnė) buvo 25 fontes levada.Sakyčiau,kad jos panašios.Eiti nebuvo sunku,tik daugoka km,bet čia jau kai galva durna-kojoms bėda biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(rasa32 @ 2015 05 11, 17:12)
Tada teks atidėti geresniems laikams mirksiukas.gif

Na šiais metai jau MB atostogų neturi, tai nusikels kelionė. Dar nenusprendę kur keliauti, tačiau Madeira viena iš pagrindinių alternatyvų smile.gif Užtat ir skaitau viską išsižiojusi biggrin.gif Pasikartosiu - nuostabus reportažas thumbup.gif
Atsakyti
Labai gražu viskas 4u.gif

O jūs mašiną turėjote visą kelionę?
Nes mes žadam imti kokiai savaitei, o liksim 10 dienų.
Atsakyti
Mes mašiną turėjom ne visą laiką-10dienų,nevažiavom tik 1dieną.Šiaip,galėjom imti visam laikui,išskyrus nuvykimo-parvykimo dienas,nes turėjom transferą.Paskutines 2dienas galvojau,kad gulėsiu prie baseino ir ilsėsiuos,bet oras buvo nekoks...Teko važiuot autobusu.

O kiek jums reikės,tai priklauso nuo to,kur norit keliauti,ką pamatyti ir nuo oroa aut.Blogiausiu atveju yra autobusai mirksiukas.gif
Papildyta:
04.25 Sao Lourenso pusiasalis

Paskutinė diena,kai turim mašiniuką.Ėjimą per Sao Lourenso pusiasalį sąmoningai atidėliojau,nes ten kiekvieną dieną šviečia saulė.Jei ne nuo ryto,tai vėliau tikrai pasirodo.Ir orą ten visad matydavom iš savo viešbučio.

Mano planas pasiteisino smile.gif -šitas pasivaikščiojimas man buvo pats gražiausias wub.gif ,pats įspūdingiausias wub.gif Tiek spalvų ir paviršiaus faktūrų vienoj vietoj thumbup.gif Tokia begalinė erdvė,matyti beveik visa salal.Ir tikrai nėra sunkus,galima laisvai eiti su vaikais.Gal tik paskutinė atkarpėlė,kur jau reikia stačiau lipti į kalną yra sunkesnė,priverčia paprakaituoti,bet ten galima ir nelipti,jei sveikata neleidžia(nors nepasigailėsit užlipę mirksiukas.gif ).

Parkuojam mašiną aikštelės,nemokamai.Perspėju-WC maršrute nėra ax.gif
Eiti 4km pirmyn ir 4km grįžti.Mes užtrukom kokias 3,5valandas neskubėdami,su pavalgymo sustojimu.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Papildyta:
user posted image

user posted image

user posted image

Įsižiūrėkit į uolas,matyti apibirėję juodi turneliai,kuriais lava iš žemės gelmių išsiveržė į paviršių.

user posted image

user posted image

user posted image
Papildyta:
user posted image

Skubėkit pamatyti Sao Lourenso pusiasalį,nes dar po 1 milijono metų šito praėjimo nebebus,uolos trupa biggrin.gif

user posted image

Prieinam namuką,čia kažkada gyveno žmonės,vėliau buvo vasarnamis,dar vėliau atiduotas valstybei,įrengta gamtosaugininkų ir gamtos stebėjimo stotis.Į vidų užeiti negalima,bet galit lauke išsikepti kepsnių,kaip darė jaunuolių kompanija.

user posted image

user posted image

Lieka visai nedidelė atkarpa,bet stati.Ją įveikus atsiveria paskutinis pasiasalio gabaliukas(sala?),jau atskirtas vandens

user posted image
Papildyta:
Matyti kitos salos

user posted image

Grįžtam atgal

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

MB išrenka vietą pietums.Valgis už kelis eurus,o vaizdas už milijoną biggrin.gif

user posted image

user posted image

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rasa32: 12 gegužės 2015 - 13:15
Rasa, super, pabuvau dar kartą Madeiroj... Jūs taip mokate išraiškingai pasakoti... apie levadas aš susidariau kiek kitokį įspūdį, kitas oras - visai kitaip levada atrodo
Atsakyti
Oi,va tas vaizdas pietaujant už milijoną biggrin.gif

user posted image

Tai tiek norėjau papasakoti,ačiū už kantrybę skaitant 4u.gif Nesitikėjau,kad tiek prirašysiu ax.gif dabar tik pati matau,kad labai daug pamatėm biggrin.gif Buvo super thumbup.gif

user posted image

Sakyčiau,net labai va taip biggrin.gif :

user posted image
Atsakyti
Nuostabus pasakojimas wub.gif
Atsakyti
Ačiū Rasai už nuostabų kelionės aprašymą.Seniai jo laukiau,kaip ir visų kitų Rasos kelionių fotoreportažų,nes žinojau,kad vyksta atostogauti į Madeirą.Jie reikalingi keliaujantiems kaip navigacija. lotuliukas.gif Visi reportažo skaitytojai gali man pavydėti,nes esu ta bendradarbė, kuri augina kalijas, ir dabar dar galiu "gyvai"aptarinėti Madeirą su visomis smulkmenomis.Ji mano kelionių planuose.Norėčiau keliauti su Rasa, nes joks gidas tiek daug neparodys 4u.gif Sumanumo ir kantrybės Rasai planuojant naujas keliones. drinks_cheers.gif
Atsakyti