Įkraunama...
Įkraunama...

Norvegijos BV

QUOTE(Lapkritinė aušra @ 2015 05 05, 15:47)
išgyveno, vėliau paaiškėjo jog tas vaikas ir šiaip turėjo sutrikimų, sveikatos problemų, o ir šiaip nusividuriavęs vaikas tiek ir svėrė. Dabar Nedukas Prancūzijoj. Įtėviai daug į jį dėjo, bet viešai labai skundėsi ne tik jo hiperaktyvumo ir dėmesio sutrikimais, bet ir kitom bėdom.

kažkada skaičiau interviu su ta šeima, nepamenu didelių skundų, tik - neprisileidimą moterų, mama, mokytoja - į bendravimą neįeina... Viskas vyksta per tėvą....


QUOTE(Le Murka @ 2015 05 05, 15:58)
kazi ar jie savo biologiniu taip atsisakytu. o ta mano pazistama garantuotai butu neatsisakius, jei jos mergaite butu buvus biologiskai sava.
vat lengva svetima numest kaip nereikalinga daikta, kai pradeda problemos dideles list


mano bičiulės vaikas spec internate. Vaikas su protine negalia, agresyvus, prasidėjus paauglystei - mirė tėvas, jis tapo nebesuvaldomas. Sužalojo motiną, vos nepasmaugė brolio.... Ką tokiu atveju adryt? leistis nužudomai ir leist nužudyti kitus?

QUOTE(Isyankar @ 2015 05 05, 18:27)
Jei aš būdama vaiku turėčiau uždirbtus pinigėlius paaukoti, tai nebūtų jokios motyvacijos dirbti biggrin.gif Vis tiek vaikas dirba, svajoja apie kokį ypatingą žaislą ar daiktą ir bum - atiduok pinigus kitiems. Oi supykčiau ne juokais biggrin.gif

Kažin ar kas atidoda visus? atiduoda teik, kiek tuo metu gali-negaila. Mano vaikas visada turi atsidėjusi centų gyvūnų globos centrui 'katytėms'.

QUOTE(meletu @ 2015 05 05, 19:29)
Mano galva, tokia praktika pratina žmones tiesiog nesilaikyti įstatymo, tikėtis, kad praslys, o kai taip ir nutinka, tai jis bando vėl ir vėl, ne vieno, tai kito įstatymo nesilaikyti.


Būtent.
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2015 05 05, 19:51)
kažkada skaičiau interviu su ta šeima, nepamenu didelių skundų, tik - neprisileidimą moterų, mama, mokytoja - į bendravimą neįeina... Viskas vyksta per tėvą....
mano bičiulės vaikas spec internate. Vaikas su protine negalia, agresyvus, prasidėjus paauglystei - mirė tėvas, jis tapo nebesuvaldomas. Sužalojo motiną, vos nepasmaugė brolio.... Ką tokiu atveju adryt? leistis nužudomai ir leist nužudyti kitus?
Kažin ar kas atidoda visus? atiduoda teik, kiek tuo metu gali-negaila. Mano vaikas visada turi atsidėjusi centų gyvūnų globos centrui 'katytėms'.
Būtent.

As rasiau ne apie ligonius. O apie siaip sunkius paauglius.
Papildyta:
Tai tada visam pasauly yra tokia ydinga istatymu praktika. Nu rimtai negirdejau, kad vaziuotu skubiai kur nors su svytureliais rukanciu paaugliu gaudyt lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lapkritinė aušra @ 2015 05 05, 19:06)
va tas momentas, kada tėvai mato kiek kitokius kelius to vaiko gerovei, leidžia vaikui priminėti savus sprendimus, tuose sprendimuose klysti, rasti po to sau tinkamus sprendimus- tai jei jau ne taškas vaiko paėmime, tai tikrai tau reiks ilgokai įrodinėti jog esi ne kupranugaris. Mano paauglys dabar panorėjęs yra mopso šią vasarą uždarbiaus. Na iki mopso jis sustaupęs pats yra dviračiui, printeriui, telefonui, dar vienam telefonui. Kažin, kaip tas taupymas Norvegijoj?


Nemanau, kad su darbu būtų problemos, va merginos labai gražiai išdėstė, kad vaikai turi ir pareigų. Aš, galvoju apie kt dalykus. Pvz, aš labai laisvai paleisčiau vaiką į mokyklą su nešvariais rūbais ar skirtingomis kojinėmis, net kelis kartus per savaitę, jeigu jis nesugebėjo jų švarių pasiruošti. Va, pvz pas mane tokia tvarka. Baigiasi kojinės - praneši iš iš vakaro. Praneši ryte - eini su tuom, ką turi, nes tas kojines parūpinti švarias, per vėlu.
Arba: neišsikraustai parėjęs iš mokyklos savo pusryčių dėžutės, rytoj naują maistą sudėsiu šalia seno. g.gif Tai, juk galima traktuoti kaip nepriežiūrą ar ne?

QUOTE(kackac @ 2015 05 05, 20:06)
Jūs dalyvavote, asmeniškai susidūrėte ar patyrėte, kad taip teigiate?


Na, kad jūs pačios pasakojot. Vaiko gerovės tarnyba nepatars, kad vaikui būtų blogiau. Patars, kad būtų geriau ir geriau jų klausyti.

QUOTE(meletu @ 2015 05 05, 20:29)
Tokios, iš kurios paimtas vaikas ir apgyvendintas pas mane. Tokios, kuri tuo nepatenkinta ir tas suprantama. Tokios, kuri žiūri Rūtos laidas, akaito LT portalus ir mato, kaip tauta palaiko mamų bandymus pasigrobti vaikuis iš globėjų. Tokios, kurią tauta skatian taip pasielgti.
Tai va, blogai, kad nežiūrit, užtat ir nesusišnekam.  biggrin.gif

Graži istorija apie ilgalaikę globą.  4u.gif
Aš iš trumpalaikės globėjos pozicijos mintis dėstau, labai panašios jos, bet šiek tiek skiriasi, man, šiandien taip atrodo.

Taip, sutinku, nusikaltimai viena kitam nelygūs. Tik nesuprantu, kam išleisti tokį įstatymą, kurio, iš anksto aišku, jog nebus nei už ką, nei kam nuo A iki Z vykdyti?
Mano galva, tokia praktika pratina žmones tiesiog nesilaikyti įstatymo, tikėtis, kad praslys, o kai taip ir nutinka, tai jis bando vėl ir vėl, ne vieno, tai kito įstatymo nesilaikyti.
Nežinau kas blogiau ar kažkokio įstatymo nebuvimas, ar tokie įstatymai, kurių nesilaikyti tampa vos ne norma.  g.gif


Aš dabar galvoju, ar nėra čia išpūstas burbulas? Jūsų pačių ir Rūtos? Aš, tikrai netikiu, kad tų mamų yra tiek masiškai daug, ir NO jau visi lietuviai su šakėmis bėgioja ieškodami globėjų. Nu netikiu. Jus ten gyvenat, ir vat šita nesąmone tikit. g.gif

Aš manau vykdys tikrai. Pastebės policija - sureaguos tikrai. Na, manau.

QUOTE(Ašaka @ 2015 05 05, 20:30)
Kas tos "visos"? Kai kurios temos dalyvės pačios prisikuria ar prisiklauso mitų, ir visai neklauso, kai temos "norvegės" bando aiškinti, kaip iš tikrųjų yra. Pavyzdžiui, viena iš tokių "norvegių" rašė, kad jos vaikas uždarbiauja, vedžiodamas net ne savo, o kaimynų šunį.


Na, turbūt vienintelė istorija kurią skaičiau, tai Gražina. Tai remdamąsi ja. Ji vaikui pakeitė mokyklą. Nors BV rekomendavo to nedaryti. Ko pasekoje tai buvo užfiksuota kaip vaiko nepriežiūra. Oponentės su tuom visiškai sutiko.
Kur yra mamos balsas?
Vėlgi, sakykim aš? Aš tikrai norėčiau nuspręsti pati, ką man daryti su vaiku. Išklausyčiau jų siūlymo, gal teoriją kur kokią paskaityčiau, su kuom nors pasikonsultuočiau, įvertinčiau savo jėgas, savo šeimos poreikius, vaiko jėgas ir galimybes ir pagal visa tai nuspręsčiau. Bet, vat BV pasirodys priešintai. Ir.. aš netinkama mama. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2015 05 05, 20:00)
Na, kad jūs pačios pasakojot. Vaiko gerovės tarnyba nepatars, kad vaikui būtų blogiau. Patars, kad būtų geriau ir geriau jų klausyti.

Tai kodėl mama turėtų stoti piestu prieš gerus BV ketinimus? Ar ji pati savo vaikui nenori paties geriausio? Ar neįsijungia čia kvaili mamos principai, kurie visą reikalą ir pagadina?
Atsakyti
QUOTE(Le Murka @ 2015 05 05, 20:43)
No lietuvaites sitose temose man taip sake

Matai, maniskis uz tai pinigu negauna. Tai jo neapmokama pareiga nuo kokiu 7 m, kasdien, ryte ir po mklos, ir nesvarbu koks oras cool.gif . Tu manai jis visada dziaugiasi sia savo pareiga? biggrin.gif

Suo toiterjeras lotuliukas.gif

Ne visai taip sakė.
Jei sugebėsite su vaiku susitarti, rasti kompromisą, ....tiesiog vaikas supras, kodėl, tai niekam ir neužklius.
Jei tiesiog neleisite, tikėtina, jog vaikas tą nepasitenkinimą parodys gal per liūdesį, o gal per pyktį. Tada užkliūsite, bet ne dėl to, jog nekviesite visos grupės, o dėl to, jog pasirinkote netinkamas priemones derybose su vaiku.

Vaikas, tikiuosi, ne keturių metų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kackac @ 2015 05 05, 21:08)
Tai kodėl mama turėtų stoti piestu prieš gerus BV ketinimus? Ar ji pati savo vaikui nenori paties geriausio? Ar neįsijungia čia kvaili mamos principai, kurie visą reikalą ir pagadina?


Bet, vat įdomu, kodėl jūs kabinatės ant to, kad mama yra būtinai bloga ir būtinai principinga. Gal ji nėra tokia? Gal ji tiesiog visai kitaip viską susidėlioja, ir jos nuomone, daryti galima ir visai kitaip. Juk šalia vaiko ji 24 val ir labai tikėtina, kad vaiką pažįsta daug geriau, nei BV moteriškės iš teorijos knygų g.gif
Kodėl toks priešiškumas mamai? Kodėl ji būtinai, anot jūsų yra blogietė?
Papildyta:
Kaip tik ta tema, FB geras paveiksliukas islindo: https://fbcdn-sphoto...055437ec02ce517 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2015 05 05, 20:13)
Bet, vat įdomu, kodėl jūs kabinatės ant to, kad mama yra būtinai bloga ir būtinai principinga. Gal ji nėra tokia? Gal ji tiesiog visai kitaip viską susidėlioja, ir jos nuomone, daryti galima ir visai kitaip. Juk šalia vaiko ji 24 val ir labai tikėtina, kad vaiką pažįsta daug geriau, nei BV moteriškės iš teorijos knygų  g.gif
Kodėl toks priešiškumas mamai? Kodėl ji būtinai, anot jūsų yra blogietė?
Papildyta:
Kaip tik ta tema, FB geras paveiksliukas islindo:  https://fbcdn-sphoto...055437ec02ce517  4u.gif

Tuomet, jei BV vaikui nori tik gero. Mama to paties. Kodėl kai kuriais atvejais abi pusės nesusikalba ir viskas baigiasi vaiko paėmimu? Vat čia man mistika. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2015 05 05, 21:00)
Nemanau, kad su darbu būtų problemos, va merginos labai gražiai išdėstė, kad vaikai turi ir pareigų. Aš, galvoju apie kt dalykus. Pvz, aš labai laisvai paleisčiau vaiką į mokyklą su nešvariais rūbais ar skirtingomis kojinėmis, net kelis kartus per savaitę, jeigu jis nesugebėjo jų švarių pasiruošti. Va, pvz pas mane tokia tvarka. Baigiasi kojinės - praneši iš iš vakaro. Praneši ryte - eini su tuom, ką turi, nes tas kojines parūpinti švarias, per vėlu.
Arba: neišsikraustai parėjęs iš mokyklos savo pusryčių dėžutės, rytoj naują maistą sudėsiu šalia seno.  g.gif Tai, juk galima traktuoti kaip nepriežiūrą ar ne?
Na, kad jūs pačios pasakojot. Vaiko gerovės tarnyba nepatars, kad vaikui būtų blogiau. Patars, kad būtų geriau ir geriau jų klausyti.
Aš dabar galvoju, ar nėra čia išpūstas burbulas? Jūsų pačių ir Rūtos? Aš, tikrai netikiu, kad tų mamų yra tiek masiškai daug, ir NO jau visi lietuviai su šakėmis bėgioja ieškodami globėjų. Nu netikiu. Jus ten gyvenat, ir vat šita nesąmone tikit.  g.gif

Aš manau vykdys tikrai. Pastebės policija - sureaguos tikrai. Na, manau.
Na, turbūt vienintelė istorija kurią skaičiau, tai Gražina. Tai remdamąsi ja. Ji vaikui pakeitė mokyklą. Nors BV rekomendavo to nedaryti. Ko pasekoje tai buvo užfiksuota kaip vaiko nepriežiūra. Oponentės su tuom visiškai sutiko.
Kur yra mamos balsas?
Vėlgi, sakykim aš? Aš tikrai norėčiau nuspręsti pati, ką man daryti su vaiku. Išklausyčiau jų siūlymo, gal teoriją kur kokią paskaityčiau, su kuom nors pasikonsultuočiau, įvertinčiau savo jėgas, savo šeimos poreikius, vaiko jėgas ir galimybes ir pagal visa tai nuspręsčiau. Bet, vat BV pasirodys priešintai. Ir.. aš netinkama mama.  g.gif

Tikėtina, jog mokytoja paklaus, kodėl tos kojinės būna skirtingos ar matpakas dvigubas (čia gera idėja biggrin.gif ) Papasakotumėt savo poziciją, tuo viskas ir pasibagtų, gal net mokytoja sugalvotų kaip jums patalkininkauti.
Jei nematytumėt reikalo bendrauti su mokytoja, arba įsijungtumėte principą "koks jos reikalas", tikėtina, jog situacija turėtų tęsinį.

LT pozicija tai nenustebino, kažko panašaus galima buvo tikėtis.
Aš nustebau, manau kad ir jūs nustebtumėte, kokia dalis LT bendruomenės NO ir kokia forma palaiko tėvų bandymus tokiu būdu susigražinti vaikus. Kiek išlindo pasisakymų "aš irgi išdūriau BV, va taip va", su tokiu kaip ir pasididživimu, na tokia naujoviška krūtumo forma. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(meletu @ 2015 05 05, 19:41)
NO smerktinas ne darbas, smerktinos priemonės priversti padaryti darbą.



žodžiu, jei vaikas eina dirbti savo noru, nes jam taip atrodo jog reikia, jam atrodo jog šeimai trūksta ir jis gali pats tas savo pozicijas apginti, o suaugę šeimos nariai gali patvirtinti jog vaikas ne varu uždarbiauja- tada galima?
Atsakyti
QUOTE(kackac @ 2015 05 05, 21:38)
Tuomet, jei BV vaikui nori tik gero. Mama to paties. Kodėl kai kuriais atvejais abi pusės nesusikalba ir viskas baigiasi vaiko paėmimu? Vat čia man mistika.  g.gif


Na, mano asmeninė nuomone būtų, kad BV yra viršesnė ir galingesnė. Plius, teismuose turi daugiau įtakos, tad daugiau ir laimi.

QUOTE(meletu @ 2015 05 05, 21:40)
* Tikėtina, jog mokytoja paklaus, kodėl tos kojinės būna skirtingos ar matpakas dvigubas (čia gera idėja  biggrin.gif  ) Papasakotumėt savo poziciją, tuo viskas ir pasibagtų, gal net mokytoja sugalvotų kaip jums patalkininkauti.
Jei nematytumėt reikalo bendrauti su mokytoja, arba įsijungtumėte principą "koks jos reikalas", tikėtina, jog situacija turėtų tęsinį.

** LT pozicija tai nenustebino, kažko panašaus galima buvo tikėtis.
Aš nustebau, manau kad ir jūs nustebtumėte, kokia dalis LT bendruomenės NO ir kokia forma palaiko tėvų bandymus tokiu būdu susigražinti vaikus. Kiek išlindo pasisakymų "aš irgi išdūriau  BV, va taip va", su tokiu kaip ir pasididživimu, na tokia naujoviška krūtumo forma.  doh.gif


* o ar nėra taip, kad priklauso nuo to, kokia mokytoja? Vienai pasirodys baisiai juokinga ir patalkinkaus, o kita ir užskaitys kaip nepriežiūrą g.gif

** Sakykim mano nuomonė būtų tokia: jei tėvai ten tikrai baisūs smurtautojai, alkoholikai ir visokie kitokie negeriečiai, taip mane labai nustebintų koks kiekis žmonių palaiko tokius tėvus. Klausau komentarų, kur sako, kad NO vaikai iš tėvų paimami tik labai, labai kraštutiniais atvejais. Pajungus protą ir logiką bandau suvokti, kokio baisumo tėvai turi būti, kad iš jų paimti vaiką ir leisti jam matyti juos tik 3-4 kartus per METUS. Na, pasakytų: smurtas, tvirkinimas, badavimas kaip čia kalbėjo, visiška nepriežiūra, na suprantu. Bet to nėra. Policija, teismai patvirtina, nėra kaltės. O, bet, tačiau.. vaikai atimti. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2015 05 05, 20:00)
Nemanau, kad su darbu būtų problemos, va merginos labai gražiai išdėstė, kad vaikai turi ir pareigų. Aš, galvoju apie kt dalykus. Pvz, aš labai laisvai paleisčiau vaiką į mokyklą su nešvariais rūbais ar skirtingomis kojinėmis, net kelis kartus per savaitę, jeigu jis nesugebėjo jų švarių pasiruošti. Va, pvz pas mane tokia tvarka. Baigiasi kojinės - praneši iš iš vakaro. Praneši ryte - eini su tuom, ką turi, nes tas kojines parūpinti švarias, per vėlu.
Arba: neišsikraustai parėjęs iš mokyklos savo pusryčių dėžutės, rytoj naują maistą sudėsiu šalia seno.  g.gif Tai, juk galima traktuoti kaip nepriežiūrą ar ne?



greičiausia taip. Tokių principų laikantis galima labai nukentėti ir Lietuvoj. O Norvegijoj tai net neabejoju jog būtų taip. Manau jog į standartus niekaip netilptų toks variantas.
Atsakyti
QUOTE(kackac @ 2015 05 05, 20:08)
Tai kodėl mama turėtų stoti piestu prieš gerus BV ketinimus? Ar ji pati savo vaikui nenori paties geriausio? Ar neįsijungia čia kvaili mamos principai, kurie visą reikalą ir pagadina?

o kodel bv geriau zino, ko reikia tam konkreciam vaikui? kas cia per kvaili principai? kodel mama negali geriau zinot, kas jos vaikui geriausia? as manau, kad mama labiau nori vaikui geriausio, nei bet kokios svetimos tarnybos. velgi, nekalbu apie degrades.
vat jei as ugdau vaiko pareigos ir atsakomybes jausma uz suni ir liepiu jam ji isvest, net kai jis priestarauja, tingi, bliauna ar nenori. ir mano vaikas pasako bv, kad mama ji vercia vedziot suni per speiga ir lietu. tai lb tiketina, kad jie man pabandys isaiskint, kad noreciau vaikui geriausio ir jo neversciau. bet as juk noriu kitko geriausio - pareigingo ir atsakingo zmogaus

QUOTE(meletu @ 2015 05 05, 20:11)
Ne visai taip sakė.
Jei sugebėsite su vaiku susitarti, rasti kompromisą, ....tiesiog vaikas supras, kodėl, tai niekam ir neužklius.
Jei tiesiog neleisite, tikėtina, jog vaikas tą nepasitenkinimą parodys gal per liūdesį, o gal per pyktį. Tada užkliūsite, bet ne dėl to, jog nekviesite visos grupės, o dėl to, jog pasirinkote netinkamas priemones derybose su vaiku.

Vaikas, tikiuosi, ne keturių metų  biggrin.gif

nu zinok kartais neina susitart, nes pvz tingi biggrin.gif . nes pavargo. nes filmuka rodo. ir kartais tiesiog liepiu ir neklausau atsikalbinejimu ir neirodineju po valanda. nes suo nori sisioti dabar, o ne po valandos. viska tas vaikas supranta, bet gi ir mes kartais nedarom kazko, nors suprantam kad reikia. nu vat zmogiska tai. bet suo tai negali palaukt, jam gi skauda pusle. aisku, db tu man pasakysi, kad tokiu atveju as ir pati galiu isvest. taip, galiu, bet tie vedziojimai yra vaiko pareiga, ne mano. as turiu kitas pareigas. as gal pvz tingiu i darba eit ar valgyt gamint, bet gi einu ir gaminu, nes pareiga.

ne, vaikui 9. bet vedzioja nuo 6,5 kazkur. suo 2 kg, tikrai svorio kategorija atitinka mazameti lotuliukas.gif
Atsakyti