Įkraunama...
Įkraunama...

Norvegijos BV

QUOTE(Le Murka @ 2015 05 05, 15:58)
pazistu moteri, atsisakiuse globotines kai siai buvo 13 m ir prasidejo paauglystes spygliukai. augino ja nuo 4 m. atidave i vaiknami. ir db net nelanko, nepasidomi, kaip ji, visai atsiribojo, nors ta mergaite po to prasesi nekarta atgal.
mano viena jaunystes drauge veda apmokymus busimiems iteviams. ir ji sake, kad yra neretas atvejis, kai atsisakoma paauglysteje net ivaikintu vaiku, net nuo kudikystes auginamu. kazi ar jie savo biologiniu taip atsisakytu. o ta mano pazistama garantuotai butu neatsisakius, jei jos mergaite butu buvus biologiskai sava.
vat lengva svetima numest kaip nereikalinga daikta, kai pradeda problemos dideles list


va čia yra skubėjimas nuteisiti. Daug vaikų į globėjų šeimas patenka tiek pažeisti, kiek vieni globėjai LT nepajėgūs išspręsti jų problemų, ir nepajėgūs net pasitelkę visas esamas ir prieinamas LT priemones. Grąžinimas į globos namus būna, dažnai susietas su likusios šeimos fiziniu ir emociniu saugumu, nes neretai pas globotinius išlenda ir psichinės ligos. Teisingiau jos būna ir anksčiau, bet nuo 12 metų jau rašomos į kortelę kaip esamos.
Jei taip nutiktų su mano biologiniu vaiku, kuris miegotų su peiliais po pagalvėm, kuris tais peiliais žalotų kiemo vaikus ir grąsintųsi nužudyti mane- ieškočiau tos vietos, kurioje ir jis ir nuo jo būtų saugūs.
Atsakyti
QUOTE(Lapkritinė aušra @ 2015 05 05, 16:09)
va čia yra skubėjimas nuteisiti. Daug vaikų į globėjų šeimas patenka tiek pažeisti, kiek vieni globėjai LT nepajėgūs išspręsti jų problemų, ir nepajėgūs net pasitelkę visas esamas ir prieinamas LT priemones. Grąžinimas į globos namus būna, dažnai susietas su likusios šeimos fiziniu ir emociniu saugumu, nes neretai pas globotinius išlenda ir psichinės ligos. Teisingiau jos būna ir anksčiau, bet nuo 12 metų jau rašomos į kortelę kaip esamos.
  Jei taip nutiktų su mano biologiniu vaiku, kuris miegotų su peiliais po pagalvėm, kuris tais peiliais žalotų kiemo vaikus ir grąsintųsi nužudyti mane- ieškočiau tos vietos, kurioje ir jis ir nuo jo būtų saugūs.

ne, ta mergaite taip nedare. su peiliais nelakste biggrin.gif . seimos ta moteris neturejo, issiskyrus buvo, augino ta globotine viena.
atiduotum savo vaika i vaiknami, jei jis butu agresyvus? blink.gif o tai pvz ne geriau i psichiatrine patalpint kad ir istyrimui, gydymui, skirt vaistus, psichoterapija. juk nelaksto su padidinta agresija zmogus is niekur nieko doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Le Murka: 05 gegužės 2015 - 16:22
QUOTE(Le Murka @ 2015 05 05, 16:20)
ne, ta mergaite taip nedare. su peiliais nelakste biggrin.gif . seimos ta moteris neturejo, issiskyrus buvo, augino ta globotine viena.
atiduotum savo vaika i vaiknami, jei jis butu agresyvus? blink.gif o tai pvz ne geriau i psichiatrine patalpint kad ir istyrimui, gydymui, skirt vaistus, psichoterapija. juk nelaksto su padidinta agresija zmogus is niekur nieko doh.gif


žinoma ne į globos namus. Į specializuotą įstaigą, kad aš, likę vaikai ir kaimynai gyventų saugiai. Kalbu apie šizofreniją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lapkritinė aušra: 05 gegužės 2015 - 16:44
Tai va tokios pagalbos tėvams, auginantiems vaikus su sunkia ir vidutine psichikos negalia labai reikia. Čia norvegams gali tik pavydėti. Jie tokią pagalbą gauna. Ir vaikai, ir atskirai tėvai, ir jiems nebaisu apie tai kalbėtis, bendrauti. Manau jog ir kitose Europos šalyse tai yra. Tokia pagalba. Ilgalaikė.
Atsakyti
QUOTE(kackac @ 2015 05 05, 17:00)
Vartykim kaip norim, bet jei nėra abipusio susiklausymo ir sutarimo, gero nelauk.


O koks gali būti abipusis susitarimas, jei viskas vyksta maždaug taip: reikia daryti taip ir taip. Taškas. Nedarai, vadinasi vaikas nerūpi? Taškas. Nesvarbu tavo nuomonė, mes vaiko gerovės tarnyba, vaiko neskriaustume, taškas. Nepadarei taip kaip rekomendavome, vaiką paimame. Taškas. Vaikas tavęs nematys, kaip ir likusių LT giminių, nes mes taip nusprendėme, taškas. Kam rūpi tavo jausmai? Taškas. Mes vaiko gerove rūpinamės. Taškas.
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2015 05 05, 17:23)
O koks gali būti abipusis susitarimas, jei viskas vyksta maždaug taip: reikia daryti taip ir taip. Taškas. Nedarai, vadinasi vaikas nerūpi? Taškas. Nesvarbu tavo nuomonė, mes vaiko gerovės tarnyba, vaiko neskriaustume, taškas. Nepadarei taip kaip rekomendavome, vaiką paimame. Taškas. Vaikas tavęs nematys, kaip ir likusių LT giminių, nes mes taip nusprendėme, taškas. Kam rūpi tavo jausmai? Taškas.  Mes vaiko gerove rūpinamės. Taškas.


va tas momentas, kada tėvai mato kiek kitokius kelius to vaiko gerovei, leidžia vaikui priminėti savus sprendimus, tuose sprendimuose klysti, rasti po to sau tinkamus sprendimus- tai jei jau ne taškas vaiko paėmime, tai tikrai tau reiks ilgokai įrodinėti jog esi ne kupranugaris. Mano paauglys dabar panorėjęs yra mopso šią vasarą uždarbiaus. Na iki mopso jis sustaupęs pats yra dviračiui, printeriui, telefonui, dar vienam telefonui. Kažin, kaip tas taupymas Norvegijoj?
Atsakyti
NO viskas tas pats mirksiukas.gif Mano mazei dabar 9m. Susitaupe/uzdirbo sau TV savo kambaryje, iPad, dideli batuta. Si savaitgali ir man ir mb reikia dirbti, tad siastadieni dukra bus mano darbe, o sekmadieni sugyventinio. Jeigu nores kazkiek uzsidirbti, gaus nesudetingas uzduoteles.
MB savo imoneje per mokiniu atostogas VISUOMET turi bent kelis mokinukus, kurie dirba. O paprastai yra keli mokinukai, kurie pas ji dirba viena diena i savaite.

Normalu, kad vaika cionais irgi pratinami truputi padirbeti. Ir tai skatinama jau nuo pirmos klases. Bet taip pat skatina ir aukoti savo pinigus kitiems 4u.gif



Atsakyti
QUOTE(Tosk @ 2015 05 05, 19:25)
NO viskas tas pats mirksiukas.gif  Mano mazei dabar 9m. Susitaupe/uzdirbo sau TV savo kambaryje, iPad, dideli batuta. Si savaitgali ir man ir mb reikia dirbti, tad siastadieni dukra bus mano darbe, o sekmadieni sugyventinio. Jeigu nores kazkiek uzsidirbti, gaus nesudetingas uzduoteles.
MB savo imoneje per mokiniu atostogas VISUOMET turi bent kelis mokinukus, kurie dirba. O paprastai yra keli mokinukai, kurie pas ji dirba viena diena i savaite.

Normalu, kad vaika cionais irgi pratinami truputi padirbeti. Ir tai skatinama jau nuo pirmos klases. Bet taip pat skatina ir aukoti savo pinigus kitiems 4u.gif

Jei aš būdama vaiku turėčiau uždirbtus pinigėlius paaukoti, tai nebūtų jokios motyvacijos dirbti biggrin.gif Vis tiek vaikas dirba, svajoja apie kokį ypatingą žaislą ar daiktą ir bum - atiduok pinigus kitiems. Oi supykčiau ne juokais biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Isyankar @ 2015 05 05, 18:27)
Jei aš būdama vaiku turėčiau uždirbtus pinigėlius paaukoti, tai nebūtų jokios motyvacijos dirbti biggrin.gif Vis tiek vaikas dirba, svajoja apie kokį ypatingą žaislą ar daiktą ir bum - atiduok pinigus kitiems. Oi supykčiau ne juokais biggrin.gif

Nu cia jau kaip vaikas isaukletas. Pvz maniskis is savo uzdirbtu pinigu padejo nusipirkt draugui ziurkeniuka. Pats sugalvojo, niekas tikrai nei ragino, nei prase. Tiesiog draugas lb ziurkeno norejo, bet mazai pinigu turejo. O mano maxius eme ir pasisiule prisidet biggrin.gif
Atsakyti
Norvegai, puikiai supranta, kad jie gyvena labai finansiskai stabilu ir uztikrinta gyvenima. Ir kad pasaulyje yra daug skurdo. Norvegija yra viena is pirmaujanciu pasaulyje butent sioje veikloje. Todel jie vaikus ir moko nuo mazens aukoti kitiems.

Tai nereiskia, kad vaikas turi paaukoti visus savo uzdirbtus pinigus. Bet kazkiek - taip. Kiekviena mokykla turi savo paramos projekta.
Atsakyti
QUOTE(Le Murka @ 2015 05 05, 19:33)
Nu cia jau kaip vaikas isaukletas. Pvz maniskis is savo uzdirbtu pinigu padejo nusipirkt draugui ziurkeniuka. Pats sugalvojo, niekas tikrai nei ragino, nei prase. Tiesiog draugas lb ziurkeno norejo, bet mazai pinigu turejo. O mano maxius eme ir pasisiule prisidet biggrin.gif

Šaunuolis jūsų berniukas 4u.gif
Kartais taip, bet jei tokia vaikų darbo praktika būtų pastovi - kad ką uždirbti, tą atiduoti, tai žinokit nedirbčiau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Le Murka @ 2015 05 05, 17:33)
Nu cia jau kaip vaikas isaukletas. Pvz maniskis is savo uzdirbtu pinigu padejo nusipirkt draugui ziurkeniuka. Pats sugalvojo, niekas tikrai nei ragino, nei prase. Tiesiog draugas lb ziurkeno norejo, bet mazai pinigu turejo. O mano maxius eme ir pasisiule prisidet biggrin.gif


Saunuolis wub.gif

QUOTE(Isyankar @ 2015 05 05, 17:35)

Kartais taip, bet jei tokia vaikų darbo praktika būtų pastovi - kad ką uždirbti, tą atiduoti, tai žinokit nedirbčiau lotuliukas.gif



Cionais visai kitokia situacija. Daugumos vaiku spintos ir taip luzta nuo rubu ir zaislu mirksiukas.gif Galiausiai pacioje NO koks 100-200nok yra niekas, bet kokioje Afrikos salyje tai jau visai pinigai mirksiukas.gif

Dabar laukiu, kol is mokyklos pareis su prasymu paaukoti Nepalo zmonems 4u.gif
Atsakyti