Įkraunama...
Įkraunama...

Norvegijos BV

QUOTE(Tosk @ 2015 04 30, 21:50)

Mano tevo seima labai didele, jis yra 11 vaikas. As niekam is tos gimines savo vaiko nepatikeciau. Priezastis banali... alkoholis. Ir si tragedija persidave ir i ju vaiku karta.


O gimines is motinos puses?
Papildyta:
Del gerianciu. Is mano tecio puses jie yra keturi. Du isgeriantys ir net labai smarkiai, vienas is tu dvieju praktiskai niekad neissiblaivantis kiek ta zmogu pamenu, o kiti du isvis niekad nevartoja alkoholio. Is mamos puses trys, nei vienas negeriantis. Tai va jau kiek susidaro. O kur dar mano pacios seses. Va ir prasau, puikiai be svetimu globeju galima issiversti, reikalui esant biggrin.gif Olandiskas modelis.
Atsakyti
QUOTE(Lotyna* @ 2015 04 30, 22:17)
O gimines is motinos puses?


Nelabai koks vaizdelis... Bet suprantu, kad Lietuva tikrai ne visa tokia 4u.gif Mano dukra nera maciusi didziosios dalies giminiu. Man labai gaila del to, bet tokia jau ta situacija verysad.gif
Atsakyti
Dar pagalvojau, kiek tu gerianciu giminiu genas persidave vaikams, mano pusbroliams. To, kur niekad neissiblaivo, is triju vaiku vienas irgi panasus, kiti du nevartoja alkohoholio, jau savo seimas visi turintys. To, kito isgeriancio du vaikai irgi negeriantys nei vienas.
Tai kaip ir mitas iseina, kad alkoholiku vaikai butinai perims ta gena ar cia tik mano giminei taip pasiseke tongue.gif
Atsakyti
Nesu nieko girdejusi apie genu itaka. Taciau aplinkos ytaka - taip.
Atsakyti
QUOTE(Tosk @ 2015 05 01, 00:29)
Nesu nieko girdejusi apie genu itaka. Taciau aplinkos ytaka - taip.

Nu nezinau, mano aplinkoj atvirksciai ... tu isgerianciuju vaikai kaip tik nenorejo tokio likimo, nes nuo mazens nuolat matyti girta teva nebuvo malonu. Tai is 5 pusbroliu, tu dvieju gerianciu dedziu vaiku, tik vienas pasidave itakai. Kiti keturi ne, nors visi gerokai per 30 perkope jau. Tvarkingai augina savo vaikus ir nenori tokio pavyzdzio rodyt vaikams, koki patys mate vaikystej.
Sakyciau, neblogai smile.gif
Atsakyti
Ai.... daug dramos tevo gimineje... vieno pusbrolio as isvis nesu maciusi ir apie ji suzinojau per dedes laidotuves doh.gif O tas dedule pragere sveikatele taip, kad suspejom atsvesti tik jo 50meti. Ir pats pasventimas praejo labai "tradiciskai" pagal visas gimines tradicijas - su jaunimelio apdauzytom masinom doh.gif Na yra keli, kurie neilindo i ta s... bet tai tik keli... net puseseres didzioji dauguma antras puses susirado su ta pacia problema doh.gif

Mama su savo seserimis nelabai palaike rysy, tai ir mano santykiai su ta puse visiskai nutruke: viena murkdosi medinej trobelej kaime, kur stogas ant galvos bet kada gali uzgriuti, nes niekad nedare jokio remonto. O kita sesuo gyvena nesibaigianciam remonte... tiek kiek tik save atsimenu, ten visuomet stato/griauna/stato/griauna...
Atsakyti
Na, o jeigu vaiko tevai mirsta/zusta ir vaikas absoliutus naslaitis lieka NO. Kaip tuomet? Ar jis keliauja svetimu globeju seimon/institucijon ar perduodamas giminiu globai?
Atsakyti
QUOTE(Le Murka @ 2015 04 30, 19:42)
Nesu buvus nei vienam namu savininku bendrijos susirinkime per 15 m.


Ne į temą, bet tiesiog smalsu. Negi Jums visai nerūpi, kam bus panaudojami Jūsų pinigai?
Atsakyti
QUOTE(Domogintare @ 2015 04 30, 18:53)
Lietuviai augina ne individus, o auksciau uz viska laiko seima.t.y. mama, teti ir vaika, lietuviai nepripazista vienalytes seimos, o ypac vaiku toje seimoje, lietuviai neina pries gamta ir tik nepradekite dabar apie smurtaujancius ir prasigerusius ar socialiai nebrandzius tevus.

nekalbėk už visus lietuvius, ne visi lietuviai siaurapročiai biggrin.gif negali būti šeima aukščiau visko, jei šeima nefunkcionuoja kaip vaiko auginimo terpė. Norvegijoje iš socialiai brandžios, stabilios ir taikios šeimos vaikų irgi niekas neima, tai kame bėda?
Atsakyti
QUOTE(Lapkritinė aušra @ 2015 04 30, 22:16)
taip ir Lietuvoj yra. Pati normaliausia praktika.
Papildyta:
realių realiausia.

Tikriausiai neaiškiai sudėliojau mintį, esmė ne apie baudas, esmė, jog NO nesuvokiama kaip galima nesilaikyti įstatymo, aišku yra išimčių.

Ar dabar jūsų atsakymas liktų toks pat?

QUOTE(Le Murka @ 2015 04 30, 22:37)
Be abejo realiai. nieko nepasiueksi ne teisiniu keliu
o jei kokie zurnalistai lenda kur nereikua, ar sneka ka nori, tai irgi, juk zodzio laisve. Bet gi realiai nieko pskeist negali

Kaip tai nieko? O kam tada įstatymai?
"Sutinkamai su LR Visuomenės informavimo įstatymu, "žiniasklaidoje yra neleidžiama skelbti informaciją, kurstančią karą, neapykantą, tyčiojimasi ir niekinimą",(1. 3 str.), t.p. "draudžiama platinti dezinformaciją, šmeižiančią, įžeidžiančią žmogų, žeminančią jo garbę ir orumą. "(2 str.) Šis nusikaltimas baudžiamas pagal LR Baudžiamojo kodekso 7 str."

QUOTE(Limcamca @ 2015 04 30, 23:16)

Vadinasi komentarai raso teisybe: esi a priori kaltas. Ir turi irodyti atvirksciai.
Pas mus, gauni bauda, turi laika apeliacijai. Tai toks pat laikas, paprastai 14 dienu ir mazesnei baudai sumoketi. Nepateiki apeliacijos, po 14 dienu moki pilna bauda.
Ir, visur pranesama, jei nesutinki su bauda - nemokek. Jei vistik nustatys, kad bauda paskirta teisingai, gauni pradini 14 dienu laikotarpi susimoketi ja mazesne suma, jei veliau, pilna suma.

Sumokėjimo terminas paprastai būna ar tik netoli mėnesio, bijau pameluoti, senai baudą mokėjau. Per tą laiką gali aiškintis, bet jei neišsiaiškinai, tai tada susimoki ir aiškiniesi toliau.

QUOTE(Lotyna* @ 2015 05 01, 00:23)
O gimines is motinos puses?
Papildyta:
Del gerianciu. Is mano tecio puses jie yra keturi. Du isgeriantys ir net labai smarkiai, vienas is tu dvieju praktiskai niekad neissiblaivantis kiek ta zmogu pamenu, o kiti du isvis niekad nevartoja alkoholio. Is mamos puses trys, nei vienas negeriantis. Tai va jau kiek susidaro. O kur dar mano pacios seses. Va ir prasau, puikiai be svetimu globeju galima issiversti, reikalui esant  biggrin.gif Olandiskas modelis.

Jūs norite pasakyti, jog NO turėtų ieškoti vaiko giminių po visą platų pasaulį, nes juk gali kažkas būti emigravęs į UK, Airiją, Vokietiją ar Ispaniją......?

Ar apsiriboti paeiškose tik LT?
Jei tik LT, tai paklausiu dar kartą, kokia institucija, ministerija, tarnyba ar pareigūnas, na kas oficialiai, įstatymiškai LT yra atsakingas ir sprendžia vaikų, gyvenančių užsienyja, reikalus ?



QUOTE(Lotyna* @ 2015 05 01, 01:17)
Na, o jeigu vaiko tevai mirsta/zusta ir vaikas absoliutus naslaitis lieka NO. Kaip tuomet? Ar jis keliauja svetimu globeju seimon/institucijon ar perduodamas giminiu globai?

Giminių, o jei jie nenori, negali arba tokių nėra, tai pas globęjus arba gali būti vakas įvaikintas.
Atsakyti
QUOTE(Ciccio @ 2015 05 01, 07:09)
nekalbėk už visus lietuvius, ne visi lietuviai siaurapročiai  biggrin.gif negali būti šeima aukščiau visko, jei šeima nefunkcionuoja kaip vaiko auginimo terpė. Norvegijoje iš socialiai brandžios, stabilios ir taikios šeimos vaikų irgi niekas neima, tai kame bėda?

Tai apie ta terpe ir vyksta cia diskusija, kada ta terpe tampa netinkama, kada yra perspaudziama. Pati dirbu darzelyje ir pagal cia aprasomus modelius NO, tai Lietuvoje apie 70 proc. seimu papultu i BA akirati, o ypac kalbant apie siuolakkinius tevus, taciau as vis vien nemanau, kad tiems vaikams pas globejus butu geriau. Ar reiketu seima iskusti jeigu vaika darzelyje laiko 12 val, vaikas visa savaite eina murzinais drabuzeliais ar kartais vartoja negrazius zodzius, arba keturmetis darzelyje pirma karta pamato knygute, piestuka ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Domogintare: 01 gegužės 2015 - 07:44
QUOTE(Domogintare @ 2015 05 01, 07:41)
Tai apie ta terpe ir vyksta cia diskusija, kada ta terpe tampa netinkama, kada yra perspaudziama. Pati dirbu darzelyje ir pagal cia aprasomus modelius NO, tai Lietuvoje apie 70 proc. seimu papultu i BA akirati, o ypac kalbant apie siuolakkinius tevus, taciau as vis vien nemanau, kad tiems vaikams pas globejus butu geriau. Ar reiketu seima iskusti jeigu vaika darzelyje laiko 12 val, vaikas visa savaite eina murzinais drabuzeliais ar kartais vartoja negrazius zodzius, arba keturmetis darzelyje pirma karta pamato knygute, piestuka ?

taip, net man tai yra nenormalu - o tau apleisti vaikai yra normalu?
Atsakyti