Įkraunama...
Įkraunama...

Norvegijos BV

QUOTE(Le Murka @ 2015 04 30, 18:42)
Suplakei viska i viena. As tolerantiska rasei, orientacijai, amziui ir viskam
net ir padedu, jei matau jad reikia pagalbos
net ir su vienisa bobute kalbuosi, jei si kalbina.
cua tiesiog zmogiskumas

Bendruomeniskumas yra visai kas kita. Tai betarpiskas dalyvavimas savos socialines erdves kasdieniam gyvenime. bendri sprendimai. Vat sitas pvz mane vargina.
Nesu buvus nei vienam namu savininku bendrijos susirinkime per 15 m. Tevu susirinkimai mkloje ar darze mane ziauriai uzknisa. Kaip ir visokios masines miesto sventes. Ir tt. Vat cia yra bendruimeninio gyvenimo nrisvengiamieji atributai, mano manymu


pilietiškumas ir bendruomeniškumas skiriasi. Dalyvavimas ir šypsojimasis vardan šypsojimosi yra koktus. Tas bendruomeniškumas atkakliai yra brukamas ir pas mus, mokyklose, darželiuose.
Atsakyti
QUOTE(Lotyna* @ 2015 04 30, 20:04)
Aha, sita zinau. Su siaubu skaiciau cia daznai pasireiskiancios forumietes is No pasakojima (nicka zinau, bet nerasysiu viesai), kad ji iki kol vaikams nesueis 18 m., negales pvz net ir po skyrybu su vyru norvegu grizti gyventi i LT. Nes jis niekaip nesutiktu tam.
Skamba kaip tam tikras asmens laisviu suvarzymas smile.gif Nezinau, gal nera taip baisu, kaip atrodo, bet man tada susiskaite liudnai ir labai istrigo. As pvz nezinau, kas bus rytoj, gal taip atsitiks, kad reikes grizti, o cia bam, varyk i savo sali, bet tik vaikus palik  doh.gif
Papildyta:

Nesidomejau dar. Truksta bendradarbiavimo labai ir mano nuomone, abi salys del to kaltos.

Bet tai ta moteris lygiai to paties nori iš viko tėvo- jei jis sutiks, tai vaikas jį paliks.
Kodėl manote, jos tėčiui tai mažesnė trauma nei mamai. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2015 04 30, 18:50)
Bet tai geresnė sistema nei Lietuvoje, kai išlaikymas priskiriamas abiems lygiomis dalimis, o priežiūra - vienam. 95 proc atvejų motina viena prižiūri vaikus, gaudama nedidelę sumą iš vaiko tėvo, nes antrą pusę privalo dadėti pati.
Dar geriau - jei vaiko tėvas sumano nemokėti alimentų, ji turi praeiti ilgas procedūras, kad gautų paraą iš valstybės (190?) litų). O jei tėtušis kur nors užsienyje - turi  tikėtis vien tėvo geranoriškumo arba pati samdytis  advokatus Anglijoje ar NOrvegijoje, dažniausiai numoja ranka ir viena augina ir išlaiko vaikus.
Norvegijoje mano draugei kažkas (komuna? BV? ) samdė advokatą Airijoje ir priteisė įprastus Airijoje alimentus. nes tėtukas nenorėjo mokėti lietuviškų 200.
Papildyta:

iki kokio vaiko nervingumo lygio jūs leistumėte? mikčiojimo? šlapinimosi į lovą? tiko?

buvo ir to ir antro ir trecio. Iveikem.
Atsakyti
QUOTE(Lotyna* @ 2015 04 30, 19:52)
Dar gyvenimas bendrabutyje  biggrin.gif Ot tai ten prisiziuredavau bendruomenisku kaimynu bendroj virtuvej ar ilgam koridoriuj, kai ateidavau pas klasioke i svecius  tongue.gif


Bendruomenė, kai turimi bendri interesai, o bendrabutis, tai išgyvenimas. Tai nėra tas pats. Aišku ir bendrabutyje gali būti stipri bendruomenė, nors dažniau tai vienišų vilkų subūrimas į krūvą per prievartą unifikuojant, visi vienoje vietoje, bet visi kas sau, vienas pirmyn, kitas kairėn. O bendruomenė, visi unikalūs individai , bet visi vieningai irkluoja laivą į tikslą.
Atsakyti
QUOTE(meletu @ 2015 04 30, 20:08)
Bet tai ta moteris lygiai to paties nori iš viko tėvo- jei jis sutiks, tai vaikas jį paliks.
Kodėl manote, jos tėčiui tai mažesnė trauma nei mamai.  g.gif

Geras klausimas, privertet susimastyt biggrin.gif Tikriausia todel, kad dauguma butent vyru, o ne moteru po skyrybu manipuliuoja buvusiu sutuoktiniu del teisiu i vaika. Bent jau tu, kuriuos zinau. Ir ypac, jei skyrybos ivyko moters iniciatyva. (Uzgauta vyriska savimeile smile.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lotyna*: 30 balandžio 2015 - 19:14
QUOTE(meletu @ 2015 04 30, 19:08)
Bet tai ta moteris lygiai to paties nori iš viko tėvo- jei jis sutiks, tai vaikas jį paliks.
Kodėl manote, jos tėčiui tai mažesnė trauma nei mamai.  g.gif

Mano subjektyvia nuomone teciai yra maziau prisirise prie vaiku, nei mamos. Nesuabsoliutinu, visaip buna, kalbu apie dauguma, ne apie visus
Atsakyti
QUOTE(Le Murka @ 2015 04 30, 20:13)
Mano subjektyvia nuomone teciai yra maziau prisirise prie vaiku, nei mamos. Nesuabsoliutinu, visaip buna, kalbu apie dauguma, ne apie visus

drinks_cheers.gif
Ir del to smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lotyna* @ 2015 04 30, 18:23)
Gal galite nuoroda tos istorijos. Esu girdejus pora panasiu, tikrai neatgaminu dabar, kuri yra kuri.  Man atrodo, jei atmintis nepaveda, tai tevas ir pries vaika smurtavo ar net isnaudojimu kvepejo, ar ne sioje istorijoje?

http://www.lrytas.lt...etuvoje.htm?p=2

vat tos pavardės, o istorijos priešistorijos apie teismus Olandijoje neturiu laiko ieškoti. 4u.gif Atsiprašau.
Atsakyti
QUOTE(Le Murka @ 2015 04 30, 20:13)
Mano subjektyvia nuomone teciai yra maziau prisirise prie vaiku, nei mamos. Nesuabsoliutinu, visaip buna, kalbu apie dauguma, ne apie visus

Lietuviai- sutinku.
Tai ką matau ir girdžiu NO- nesutinku. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2015 04 30, 20:16)

„Sprendimas priimtas vadovaujantis tarptautiniais teisės aktais. Pagal juos nustatyta vaiko teisė gyventi su tėvais, tačiau yra ir išimčių. Iš Nyderlandų Karalystės gauta oficialios informacijos apie atsakovo neigiamą praeitį, jis buvo ne kartą teistas. Be to, žuvus mergaitės motinai jis ilgą laiką su savo vaiku nebendravo. Sprendimas atskirti vaiką nuo tėvo nėra galutinis. Praėjus kuriam laikui ir pasikeitus aplinkybėms tėvas vėl galės kreiptis į teismą. "

Taip, apie sia istorija ir as berods kalbejau. Buvo ten daug niuansu visokiu. Ir teismo sprendimas kieno, LT ar Olandijos?
Jeigu teismas del vaiko globos vyktu Olandijoje, ar esate tikra, kad sprendimas butu toks pat?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lotyna*: 30 balandžio 2015 - 19:25
QUOTE(meletu @ 2015 04 30, 19:18)
Lietuviai- sutinku.
Tai ką matau ir girdžiu NO- nesutinku.  biggrin.gif

Gal. Negyvenu ten, nezinau
Atsakyti
QUOTE(Le Murka @ 2015 04 30, 20:13)
Mano subjektyvia nuomone teciai yra maziau prisirise prie vaiku, nei mamos. Nesuabsoliutinu, visaip buna, kalbu apie dauguma, ne apie visus

atgyvenęs požiūris, visiškai. Seniau, taip, sutinku, buvo nenormalus visuomenės požiūris į tėvo vaidmenį ir buvo bandyta dirbtinai primesti tik mamai vaiko auginimą, tėvą lyg ir izoliuojant. O dabar , pasikeitus požiūriui, vien stebint tendencijas, kiek vyrų dalyvauja gimdyme, tėvų susirinkimuose, kiek vedančių į būrelius, vaikštančių su vežimėliais, mokančių važiuoti dviračiu, imančių nedarbingumą vaikui slaugyti - galima paneigti šitokią jūsų prielaidą. Tėveliai lygiai tiek pat myli savo vaikus kaip ir mamos.
Tie, kuriems savi vaikai nerūpi, net ne tėvai, tai šiaip, apsėklintojai. O jei yra tikras tėvelis ir mamytė, tai kategoriškai nesutikčiau su mintimi, jog tėtis mažiau prisirišęs prie vaiko nei mama.
Atsakyti